Rusija Vakarams: atstatykite sugriautą Siriją

Rusija spaudžia didžiąsias pasaulio galias suteikti Sirijai milijardus dolerių karo sugriautos šalies atstatymui. Maskva čia pat priduria, kad iš Rusijos šiems tikslams neturi būti tikimasi nė cento.
Europos ir Persijos įlankos šalys, užpykdytos Rusijos karinio įsikišimo Sirijoje, kuris leido prezidentui Basharui al-Assadui sutvirtinti savo pozicijas, teigia, kad prie Sirijos atstatymo prisidės tik tuo atveju, jei Maskva pasieks taikos susitarimo, į kurį bus įtrauktas ir politinės valdžios perleidimas, Vakarų diplomatus cituoja Financial Times.
Jie ateina, viską sujaukia, sugriauna ir nori, kad visi kiti už tai mokėtų, vieną Europos diplomatą cituoja dienraštis.
Ketvirtadienį Ženevoje atnaujinamos Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamos derybos tarp Sirijos vyriausybės ir kitų kovojančių šalių. JT atstovų teigimu, proveržio derybose nesitikima. Rusija šiuo metu pagrindinė užsienio veikėja, įsitraukusi į karą, ir nors Maskva prisidėjo prie paliaubų tarp kovojančių šalių pasiekimo gruodžio mėnesį, tačiau iki politinio susitarimo konflikto šalys nepriartėjo.
Michailas Bogdanovas, Rusijos užsienio reikalų viceministras, atsakingas už Artimųjų Rytų reikalus, praėjusią savaitę ES ambasadoriams Maskvoje teigė, kad Sirijos atstatymo klausimas netrukus turėtų tapti vienu pagrindinių darbotvarkėje. Pasak p. Bogdanovo, tam reikia dešimčių milijardų dolerių. Jis pridūrė, kad iš Rusijos jokio indėlio neturi būti tikimasi.
Pasak Financial Times šaltinių, ES diplomatai priešiškai sutiko Rusijos iniciatyvą. Būtent per Rusijos oro antskrydžius buvo sugriauti ištisi miestai, įskaitant Alepą. Gyvenvietėms ir miestams virstant griuvėsiais, milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus Sirijoje.
Sergejus Šoigu, Rusijos gynybos ministras, anksčiau šią savaitę kalbėdamas Rusijos Valstybės Dūmoje, teigiamai įvertino Rusijos karinę kampaniją Sirijoje ir pareiškė, kad ji tapo sėkmingu naujos Rusijos ginkluotės išbandymu, skelbė Radio Svoboda.
ES šalių narių nuomonės apie tai, kokio taikos susitarimo turėtų būti siekiama Sirijoje, skiriasi. Vienos šalys, kaip Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Nyderlandai, tvirtina, kad karas negali baigtis, kol nebus pašalintas Assadas. Kitos valstybės laikosi pozicijos, kad gali būti siekiama pereinamojo laikotarpio, o Assado buvimas valdžioje neturėtų kliudyti pastangoms nutraukti smurtą šalyje.
Karas Sirijoje tęsiasi nuo 2011 m.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti