Euro zonos BVP kilo greičiau, pastebimai išaugo infliacija

Euro zonos ekonomika ketvirtąjį 2016-ųjų metų ketvirtį lyginant su praėjusiu ketvirčiu paaugo 0,5%, antradienį paskelbė Eurostatas. Tai yra geresnis rezultatas nei per paskutinius du ketvirčius, tačiau tokį pagreitį ir prognozavo ekonomistai.
Iš viso per 2016-uosius euro zonos ūkis lyginant su ankstesniais metais pasistiebė 1,8%. 2015-aisiais analogiškas euro zonos BVP augimas siekė 1,5%.
Antradienį paskelbta, kad Prancūzijos ekonomika per paskutinį 2016 m. ketvirtį padidėjo 0,4%, per metus 1,1%. Tuo tarpu preliminarūs Vokietijos Federalinio statistikos biuro duomenys rodo, kad šalies ūkis pernai paaugo 1,9% ir tai yra geriausias rezultatas per penkerius metus. Vis dėlto mažmeninė prekyba Vokietijoje gruodį susitraukė 0,9%. Nors šis rodiklis dažnai yra nepastovus, tačiau metų pabaigos rezultatai iliustruoja, kad per šventes šalies vartotojai buvo atsargūs.
Euro zonos nedarbo lygis išliko nepakitęs ir siekė 9,8%. Tai yra geriausias žemiausias rodiklis euro zonoje per septynerius metus.
Tačiau bedarbių skaičius ir tendencijos įvairiose ES ekonomikose ir toliau labai skiriasi. Vokietijoje šis rodiklis ir toliau gerina rekordus sausio mėnesį bedarbių skaičius šioje šalyje sumažėjo 26.000 žmonių ir šiuo metu šalyje jis siekia 2,6 mln. arba 5,9%. Šis skaičius nukrito žemiau 6% žymos pirmą kartą nuo Vokietijos susivienijimo laikų.
Tuo tarpu Italijoje nedarbas ir toliau auga bei jau pasiekė 12%. Trečioje didžiausioje euro zonos ekonomikoje bedarbystė didėja jau nuo 2015-ųjų vasaros, o per sausį ji išaugo dar 0,1%.
Išaugo infliacija
Sausio mėnesį euro zonos infliacijos rodiklis išaugo daugiau nei tikėtasi iki 1,8%. Tai yra aukščiausias infliacijos lygis per ketverius metus, jį daugiausiai nulėmė dėl neįprastai šaltos žiemos išaugusios energijos kainos. Pavyzdžiui, Ispanijoje infliacija išaugo net iki 3%.
Europos Centrinis Bankas (ECB) siekia, kad infliacijos rodiklis būtų šiek tiek mažesnis nei 2%, todėl šios naujienos neabejotinai paskatins tolimesnias diskusijas dėl ECB vykdomos kiekybinės skatinimo programos sustabdymo ir palūkanų normų didinimo.
Vis dėlto pagrindinės infliacijos lygis, į kurį neįtraukiamos maisto ir energijos kainos, sausį siekė 0,9%. Mario Draghi, ECB vadovas, yra sakęs, kad pagrindinis dėmesys yra būtent telkiamas į šį skaičių.
Antradienį taip pat paskelbta, kad Austrijos ekonomika per paskutinį 2016-ųjų ketvirtį vėl rodė puikius rezultatus ir paaugo 0,5%. Toks pats rodiklis fiksuotas ir trečiajame ketvirtyje. Austrijos statistikai skelbia, kad pagrindiniu augimo šaltiniu buvo vartotojų išlaidos bei verslo investicijos.
infogr.am::7139a875-a729-48f4-95ef-c7e0b4a08975
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti