Marine Le Pen ragina sekti amerikiečių ir britų pėdomis
FOTOGALERIJA Euroskeptikų susitikimas Vokietijoje (20 nuotr.)
Europiečiai turėtų atsibusti ir pasekti amerikiečių bei britų pavyzdžiu, teigia Marine Le Pen, Prancūzijos kraštutinės dešinės partijos Nacionalinis frontas lyderė, turėdama omenyje prezidento rinkimus ir Brexit.
Šeštadienį Koblence, Vokietijoje, susirinko ES euroskeptikų lyderiai, savo susitikimui pasirinkę šūkį Laisvę Europai, skelbia Reuters. Politikai tikisi sustiprinti tarpusavio ryšius.
2016 buvo metai, kai atsibudo anglosaksų pasaulis. Esu įsitikinusi, kad 2017-ieji bus metai, kai atsibus kontinentinė Europa, kalbėjo p. Le Pen. Jos įsitikinimu, Brexit turėtų sukelti domino efektą visoje Europoje.
Britų referendumą perversmu pavadinusi kandidatė į Prancūzijos prezidentus sakė, kad antrojo tokio įvykio neteko ilgai laukti ir nurodė JAV vadovo rinkimus, kuriuos laimėjo Donaldas Trumpas.
Jo požiūris aiškus jis nepalaiko žmonių priespaudos sistemos, aiškino politikė.
Ponas Trumpas ankstesnio interviu Europos žiniasklaidai teigė manantis, kad daugiau Europos Sąjungos (ES) valstybių užsimanys palikti bloką.
Euroskeptikų balsas žemyne itin sustiprėjo po to, kai atsigavimas po krizės nėra toks spartus, kaip norėtųsi. Be to, pabėgėlių krizė pakurstė nacionalistines piliečių nuotaikas. O Brexit pavyzdys parodė, kad patiems europiečiams laisvas darbo jėgos judėjimas nebūtinai yra vertybė.
Į euroskeptikų susitikimą taip pat atvyko Geertas Wildersas, olandų kraštutinės dešinės Laisvės partijos lyderis, Matteo Salvini iš Šiaurės lygos, aktyviai agituojantis už Italijos pasitraukimą iš euro zonos. Vokietijos euskeptikams atstovauja Frauke Petry, Alternatyva Vokietijai lyderis, Austrijos Haraldas Vilimsky iš Laisvės partijos. Susitikimą organizavo Europos Parlamento frakcija Tautų ir laisvės Europa. Jai čia atstovavo Marcusas Pretzellis.
Tačiau kraštutiniai dešinieji, besidžiaugdami stiprėjančiais ryšiais, nušviesti įvykį leido ne visiems: kai kurioms žiniasklaidos priemonėms buvo atsisakyta išduoti akreditacijas, rašo The Guardian. Organizatoriai tokį žingsnį motyvavo praeityje nušviestais įvykiais nesilaikant aukštų žurnalistikos standartų. Tarp tokių žiniasklaidos priemonių pateko ir vokiečių ARD televizija, kuri pagrasino kreiptis į teismą.
Koblence susirinko ne tik euroskeptikų palaikytojai, bet ir priešininkai. Kairiosios partijos, profsąjungos suorganizavo masinius protestus, kuriuos stebėti pasiųsta per 1.000 policijos pareigūnų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti