Kinija nori būti kosmoso supergalia: planuoja misijas į Mėnulį ir Jupiterį

Po poros metų Kinija, siekianti iškilti kosmoso tyrinėjimuose, planuoja misiją į tolimąją Mėnulio pusę, o vėliau ketina siųsti zondus ne tik į Marsą, bet ir į Jupiterio sistemą.
Antradienį Kinijos kosmoso agentūra pristatė savo planą ateinantiems 5 metams. Wu Yanhua, agentūros vadovo pavaduotojas, pareiškė, kad Kinija pirmąsyk save paskelbia kosmoso galia, rašo Financial Times.
2018 m. agentūra planuoja nuleisti zondą tolimojoje Mėnulio pusėje tokiu būdu Kinija taptų pirmąja, tai padariusia, rašo Associated Press. 2013 m. Žemės palydovą jau buvo pasiekęs Kinijos zondas.
Programoje taip pat įrašyti asteroidų bei Jupiterio tyrinėjimai. Visi šie tikslai viešai antradienį paskelbti pirmąkart.
Nors Kinijos kosmoso programa startavo 2003 m. ir gerokai atsilieka nuo JAV ar Rusijos, ji sparčiai juda į priekį. Rugpjūtį Kinija paskelbė planus 2020 m. siųsti misiją į Marsą, šalis taip pat turi savo kosminę stotį Tiangong 2, kurioje lapkritį mėnesio trukmės misiją kol kas ilgiausią baigė du astronautai. Planuojama, kad po šešių metų stotyje astronautai bus nuolat.
Europos ir Japonijos kosmoso agentūros pačios pilotuojamų misijų nevykdo. Vis dėlto Jiao Weixinas, Pekino universiteto profesorius, teigia, kad Kinijos kosmoso programai dar yra kur pasitempti ir iki jų.
Kinija turi daug kosmoso projektų, tačiau kalbat apie kokybę mes vis dar atsiliekame nuo kitų didelių valstybių, Financial Times sako p. Weixinas.
Kinijos kosmoso agentūra antradienį taip pat paskelbė, kad siekiama į kosmoso tyrinėjimus įtraukti privatų verslą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti