Putinas nesupranta, kam Baltijos šalims sinchronizuotis su Europa

Publikuota: 2016-12-23
Atnaujinta 2016-12-23 15:10

Penktadienį Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, rengia tradicinę metinę spaudos konferenciją. Ji buvo planuota ketvirtadienį, tačiau buvo nukelta dėl Rusijos ambasadoriaus Turkijoje Andrejaus Karlovo nužudymo.

15:09 Konferencija baigėsi

Beveik keturias valandas trukusi spaudos konferencija baigėsi. Šiemet prezidentas kaip įprasta aptarė įvairų temų spektrą nuo šachmatų ir Rusijos bibliotekų iki tarptautinės politikos ar korupcijos bylų. Analitikai pastebi, kad Putinas šiemet nebuvo labai energingas ir priešingai nei ankstesniais metais, iš esmės nepasakė nieko naujo, ko nebūtų kalbėjęs praeityje. Priešingai nei tikėtasi, Putinas beveik nepalietė karo Sirijoje temos, tačiau daug kalbėjo apie dvišalius santykius su kaimyninėmis valstybėmis.   

15:01 Žiniasklaidai grumiantis su Sečinu Putinas pastarojo pusėje

RBK žurnalistė Putinui pasiskundė, kad teismai regisi esantys nusiteikę prieš liberalias žiniasklaidos priemones Rusijoje – „Novaja gazeta“, „Vedomosti“, RBK, rusiškąjį „Forbes“. Igoris Sečinas, didžiausios Rusijos naftos bendrovės „Rosneft“ vadovas, artimas Putino draugas ir artimas Rexo Tillersono, būsimojo JAV viceprezidento ir dabartinio „Exxon Mobil“ vadovo, draugas, aktyviai teisiasi su žiniasklaidos priemonėmis ir teismai visuomet būna jam palankūs. Be to, teismai reikalauja ne tik pašalinti neįtikusius straipsnius iš internetinių naujienų portalų, bet pareikalavo atšaukti ir sunaikinti „Vedomosti“ laikraščio tiražą.

Pavojingo precedento šioje situacijoje Putinas neįžvelgė.

„Sečinas, kaip ir kiti, kreipiasi į teismus, ką jiems daugiau daryti, siekiant apginti savo teises ir reputaciją? Negi jie turi pas jus ateiti su lazda ir muštis? Jie kreipiasi į teismus, kaip bet kurioje kitoje civilizuotoje šalyje“, – dėsto Putinas.

Jis, tiesa, pripažino nesantis iki galo susipažinęs su šiomis situacijomis ir todėl negalintis spręsti, kaip objektyviai bylos yra sprendžiamos.

„Tačiau žurnalistai žnaibo valdininkus ir didžiojo verslo atstovus. Todėl iš principo tai yra gerai“, – sako Rusijos vadovas.

14:54 Nežino, kada susitiks su Trumpu

Paklaustas, kada planuoja susitikti su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu, Putinas pažymėjo, kad visų pirma prezidentas turi suburti savo komandą, o vizitui abi pusės turi pasiruošti.

„Ponas Trumpas per rinkimų kampaniją sakė, kad būtina normalizuoti santykius su Rusija ir aš su juo sutinku“, – pridūrė Putinas.

Netrukus žurnalistas pasiteiravo prezidento, kokia jo manymu yra didžiausia jo politinė klaida. Putinas pripažino, kad visi daro klaidas ir visiškai jų išvengti neįmanoma, tačiau nepanoro samprotauti detaliau.

„Šį klausimą gaunu ne pirmą kartą. Pasistengsiu atlikti savo namų darbus ir ateityje dirbti taip, kad klaidų būtų kuo mažiau“, – išsisuko Putinas.

14:25 Apie prezidento rinkimus – vis dar nieko

Į Andrejaus Kolesnikovo, dienraščio „Kommersant“ žurnalisto užduotą klausimą, kodėl Putinas turėtų, ir kodėl neturėtų dalyvauti Rusijos prezidento rinkimuose, Putinas pateikia, kaip pats jį apibūdino, „standartinį“ atsakymą.

„Provokatorius, – prieš atsakydamas į klausimą KGB šypsena šypteli Putinas. – Jis nuolat tuo užsiima“.

„Žiūrėsiu, kokioje padėtyje bus šalis, kokia padėtis klostysis pasaulyje, ir, turėdami omenyje tai, ką jau esame padarę ir ką dar reikia padaryti, priimsime sprendimą“, – sako Rusijos vadovas.

14:18 Išdėstė savo įvykių Ukrainoje versiją

Prasidėjo jau ketvirta spaudos konferencijos valanda. Žurnalistas iš Vokietijos vokiškai Putino paklausė apie Rusijos santykius su ES. Putinas aiškino, kad tai ne Rusijos kaltė, jog santykiai su ES ir konkrečiai su Vokietija pablogėjo.

„Mes neįvedėme jokių sankcijų, tik reagavome į apribojimus, kurie buvo pritaikyti Rusijos ekonomikai“ – sakė Putinas.

Vėliau jis išdėstė savąją įvykių Ukrainoje versiją. Esą visų pirma „mūsų draugai amerikiečiai ir europiečiai“ garantavo opozicijos ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus susitarimą, tačiau kitą dieną jo išsižadėjo ir pripažino naują Ukrainos valdžią.

Tuomet, Putino teigimu, Krymo gyventojai panoro prisijungti prie Rusijos ir kilo kruvinas konfliktas Donbase.

Putinas tvirtino, kad šią krizę nulėmė visiškas ekonominis klausimas – Asociacijos sutartis su Ukraina. Esą Janukovyčius siekė pasirašyti Asociacijos sutartį, tačiau norėjo dar pasikonsultuoti su Rusija, nes siekė neprarasti šios rinkos. ES tai netiko.

 „Ką padarė ES po perversmo? Pasirašė Asociacijos sutartį ir iš karto nukėlė jos įsigaliojimą. Padarė būtent tai, ką Janukovyčius siūlė daryti. O paskui po referendumo Nyderlanduose paaiškėjo, kad pati Europa nenori to susitarimo. Net nežinau, ką tada pasakyti“ – emocingai aiškino Putinas, vėliau pareiškęs užuojautą teroro akto aukoms Berlyne.

13:56 Baltijos šalių sinchronizacija Rusijai kainuos papildomai

Kaliningrade svarbiausia problema Putinas įvardina energetinės nepriklausomybės klausimą. Tai labai svarbu ir tai sprendžiant svarbus ir bendradarbiavimas su ES, tikina jis.

Pasak Putino, ES buvo priimtas sprendimas, kad Baltijos šalys turėtų prisijungti prie jų energetinio žiedo (turimas omenyje Baltijos šalių sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais klausimas, dėl kurio spręsta ne Briuselyje, o Baltijos šalių sostinėse – VŽ).

„Tai kelia mums problemų su Kaliningrado aprūpinimu elektra. Tai iš mūsų pareikalaus papildomų finansinių resursų tam, kad pastatyti naują energetinį žiedą (vietoje Baltijos šalims atsijungus suirsiančio BRELL – VŽ) ir į jį įjungti Kaliningradą“, – tikina Rusijos vadovas.

„Nuoširdžiai sakau, kad nesuprantu, kodėl tai vyksta, turint omenyje, kad nėra jokių problemų su Baltijos šalių energijos sistema. Mūsų partneriai Europoje visuomet sako, kad reikia glaudžiau bendradarbiauti. O dabar, be jokių aiškių priežasčių, bendradarbiavimą ardo, ypač jautrioje ir svarbioje energetikos sferoje“, – stebisi jis.

Bet jis patikino, kad ieškoma būdų Kaliningrado energetinei nepriklausomybei užtikrinti. Tai, esą, būtų galima daryti suskystintų gamtinių dujų pavidalu (turimas omenyje planuojamas SkGD terminalas Kaliningrade), neatmeta mažų branduolinių reaktorių galimybės.

13:48 Remiasi tarptautine teise

Putinas sulaukė gana netradicinio klausimo apie kurdų teises Irake ir kokia yra Rusijos pozicija dėl Kurdistano nepriklausomybės. Putinas tvirtino, kad Rusija visada turėjo ypatingus santykius su kurdais ir kad jis labai vertina reikšmingą kurdų indėlį kovojant su terorizmu. Prezidentas aiškino, kad būtina elgtis remiantis tarptautine teise – kurdų teisės privalo būti užtikrintos ir Rusija palaikys dialogą su Bagdadu, tačiau ji neketina kištis į Irako vidaus reikalus.

13:28 ES palygino su SSRS

Žurnalistas iš Lenkijos paklausė apie abiejų šalių santykius, Smolensko katastrofą bei apie ES stiprybę. Ar Rusijai yra naudingesnė silpna, susiskaldžiusi ES?

Putinas ragino baigti spekuliacijas apie Smolensko katastrofą. Jis tikino pats asmeniškai skaitęs iššifruotą pokalbį lėktuvo viduje, kai pilotas sakė negalintis nutupdyti lėktuvo, tačiau vis tiek gauna įsakymą tai daryti. Putinas žadėjo grąžinti Lenkijai lėktuvo liekanas, „kai tik baigsis tyrimas“.

Prezidentas tvirtino, kad Rusijai reikia stiprios, patikimo ir nepriklausomos partnerės Lenkijos, o šiandien nėra labai malonu, kai abiem valstybėms reikia bendrauti per trečias šalis.

Kalbėdamas apie ES, Putinas tikino, kad integracijos lygis yra Europos vidaus reikalais, o Rusijai svarbu palaikyti gerus santykius. Tiesa, Putinas neišvengė ES palyginimo su Sovietų Sąjunga, tvirtindamas, kad šiandien Briuselis jau priima daugiau centralizuotų sprendimų nei tai darydavo SSRS.

13:23 Putinas užsimena apie nacionalinę reitingų agentūrą

Ufos regioninės spaudos atstovas po ilgos įžangos reiškiant paramą prezidentui paklausė šalies vadovo, kodėl Rusijoje leidžiama dirbti užsienio konsultacinėms agentūroms. Esą, Rusija pati turėtų vertinti savo pačių ekonomiką, nes tai yra tiek ekonominis, tiek ideologinis klausimas.

Rusijos prezidentas į ilgą ir neslepiamo susižavėjimo prisodrintą įžangą atsako primindamas susirinkusiems svarbų Baškortostano vaidmenį Napoleono įsiveržimo į Rusiją metu. Putinas sutinka, kad Rusijos suverenitetą būtina stiprinti, „šia kryptimi turime judėti“. Jis trumpai pasvarsto apie galimybę įsteigti nacionalinę Rusijos reitingų agentūrą.

Tačiau visgi jis grįžta prie ekonominės realybės ir paaiškina, kad užsienio kompanijų įvertinimai reikalingi užsienio investuotojams ir jų atsisakius būtų sunku įtikinti, kad pačios Rusijos atliekami įvertinimai būtų objektyvūs. Putinas racionaliais ekonominiais argumentais remiasi nedažnai. Pavyzdžiui, būtinybe konkuruoti dėl vadovų su kitomis pasaulio bendrovėmis jis paprastai pateisina didžiųjų Rusijos energetikos bendrovių vadovų atlyginimus.

12:56 Tęs bendradarbiavimą su Turkija

Žurnalistas iš Turkijos paklausė apie Alepą ir santykius su Turkija. Putinas Rusijos ambasadoriaus nužudymą pavadino tragedija ir tiesiogine ataka prieš Rusiją. Prezidentas pažymėjo, kad abiejų šalių santykiai toliau plėtosis. Putinas taip pat sakė iš pradžių netikėjęs Turkijos pateikta versija, kad Rusijos naikintuvas buvo numuštas be tiesioginio vadovybės įsakymo, tačiau pastaruoju metu nuomonę šiuo klausimu pakeitęs.

„Darysime viską, kad gerintume Rusijos ir Turkijos santykius“ – žadėjo Putinas.

Jis taip paminėjo vaisingą abiejų valstybių bendradarbiavimą „išsprendžiant“ Alepo klausimą. Prezidento teigimu, Rusija Alepe įvykdė „didelę humanitarinę akciją“.

12:52 Vizų režimas Europoje Putinui primena Šaltąjį karą

Rusijos vadovas pareiškė visiškai palaikantis bevizį režimą tarp Ukrainos ir ES. Jei tai bus įgyvendinta, tai bus „tinkamas žingsnis tinkama kryptimi“.

„Vizų režimas su Europa primena Šaltąjį karą ir jo turėtų būti kuo greičiau atsisakyta“, – tikina Rusijos vadovas.

Jis pažymėjo, kad tai gali turėti didelių pasekmių darbo rinkai. Tačiau siekiant, kad beviziu režimu besinaudojantys asmenys nedirbtų nelegaliai ir būtų socialiai apdrausti, atveriant galimybę keliauti reikia atverti ir darbo rinką.

Žurnalisto iš Ukrainos paprašytas išlaisvinti šnipinėjimu apkaltintus ir Rusijoje suimtus Ukrainos visuomenės veikėjus, Putinas pabrėžė, kad savo veikla užsiimančių režisierių ir žurnalistų Rusija nesuiminėja, o suimtieji kalėjimuose atsiduria ne be pagrindo.

„Režisieriai ir žurnalistai turėtų užsiimti žurnalistika ir spektaklių ir filmų statymu“, – sako jis.

Tokia veikla užsiimančių asmenų „niekas nenori suiminėti“, teigia Kremliaus vadovas.

„Bet ką mums daryti, jei jie kaltinami organizavę teroristinius išpuolius?, – retoriškai klausia jis. – Tokius dalykus (šnipinėjimą prisidengiant režisieriais ir žurnalistais – VŽ) reikia baigti“.

Jis taip pat pažymėjo, kad derybos tarp Rusijos ir Ukranos Normandijos formatu turi išlikti.

„Normandijos formatas turi būti išlaikytas, nes jei jis iširtų, padėtis imtų blogėti labai sparčiai“, – teigia Putinas.

12:37 Ginklavimosi varžybos – ne Rusijos kaltė

BBC žurnalistas paklausė Putino apie raketines gynybos sistemas. Putinas atsakė, kad Rusijos nereikia kaltinti dėl ginklavimosi varžybų. Jis teigė, kad JAV sukūrė tam sąlygas, kai nustojo laikytis antibalistinių raketų susitarimo.

„Mes nieko nepažeidėme ir laikomės savo įsipareigojimų dėl ginklų kiekio. JAV inspektoriai neseniai ten lankėsi“ – kalbėjo Putinas. Jis pridėjo, kad Rusijos sistema yra labai efektyvi ir būtent todėl JAV yra susirūpinusi kaip pagerinti savąją sistemą. „Jei kas nors skatina branduolinių ginklų varžybas, tai nesame mes“ – tikino Putinas.

Paklaustas apie Rusijos programišių vaidmenį JAV prezidento rinkimuose, Putinas tvirtino neatskleisiąs savo privačių pokalbių su Baracku Obama. „Pralaimėtojai visada ieško būdų apkaltinti ką nors kitą“ – kalbėjo Rusijos prezidentas. Kalbėdamas apie įsilaužimą į demokratų partijos elektroninį paštą, Putinas pakartojo p. Trumpo frazę, kad „galbūt tai buvo kažkas, sėdintis ant sofos“.

12:19 JAV demokratai ieško kaltų Rusijoje, dėl dopingo kalta Kanada

Paklaustas apie tai, kodėl 37% JAV respublikonų rinkėjų jam simpatizuoja, bei demokratų kaltinimus darius įtaką į JAV rinkimams, Putinas teigė, kad tokiu būdu politinę kovą pralaimintys demokratai tokiu būdu ieško kaltininkų.

„Visa tai yra JAV demokratų partijos bandymai paaiškinti savo nesėkmes užsienio veiksniais, – sako Rusijos vadovas. – Jie pralaimėjo rinkimus į Senatą, kur daugumą turi Respublikonai. Jie pralaimėjo Kongresą, kuriame daugumą turi Respublikonai. Tai – taip pat mano darbas?“

Jis taip pat teigė, kad tai, kad respublikonų rinkėjai jam simpatizuoja, gali tapti geru dvišalių santykių pagrindu. Jis pakartojo jau ilgą laiką dėstomą Kremliaus JAV ir Rusijos santykių viziją – iš naujosios JAV prezidento administracijos ir taip pat ir demokratų partijos lyderių tikisi dalykinių tarpusavio santykių.

Paklaustas apie, kaip teigiama, valstybinės Rusijos sportininkų vartojamą dopingą, Putinas pažymėjo, kad šią „bjaurastį“ į Rusiją iš JAV ir Kanados per sieną vežė Kanadoje prieš tai dirbęs ir sau pelno siekęs pareigūnas (Grigorijus Rodchenkovas). Rusijoje, savo ruožtu, valstybinės dopingo programos nebuvo, tačiau problemų su dopingu, kaip ir visos kitos šalys, Rusija turi.

11:59 Tikisi susitaikyti su Ukraina

Putinas sulaukė klausimo apie okupuotą ir aneksuotą Krymą. Kaip Krymas yra integruotas į Rusijos ekonomiką, ar pusiasalis turi problemų su energetika?

Prezidentas pasakojo apie tiltą, kuris sujungs žemyninę Rusijos dalį ir pusiasalį ir apie tai, kaip Krymo gyventojai turės sugalvoti jo pavadinimą.

Putinas tvirtino besitikintis, kad vieną dieną Rusija normalizuos santykius su Ukraina. Jis taip pat pripažino, kad ekonominė Krymo integraciją į Rusiją buvo sunkesnė nei jis tikėjosi.

11:51 Rinkimai? Kurios šalies?

Prezidentas sulaukė klausimo apie Vakarų sankcijas Rusijai. Putinas sakė manantis, kad kitąmet naftos kaina bus 40 USD už barelį ir tai leis Rusijai užtikrinti visų socialinių programų vykdymą. „Turime pinigų socialinės apsaugos programai“ – tikino prezidentas. 2016-aisiais Rusija gynybai išleido 4,7% nuo BVP, kai 2011-aisiais – tik 2,7%. Putinas teigė tikįs, kad šios išlaidos vėl mažės.

„Wall Street Journal“ žurnalistas Putino paklausė ar kitąmet vyks prezidento rinkimai. Putinas į tai atšovė „Kurios šalies?“, sukeldamas juoko bangą. „Tai įmanoma, bet nėra tikslinga“, – teigė prezidentas, kalbėdamas apie Rusiją.

Žurnalistas Putino taip pat paklausė apie branduolinių ginklų arsenalą.

11:42 Atidžiai stebi bylų tyrimą

Putinas sulaukė ir mažiau palankaus klausimo apie korupciją, neseniai atleistą ekonomikos ministrą Aleksejų Uljukajevą bei Boriso Nemcovo nužudymo tyrimą. Putinas tvirtino, kad jis atidžiai stebi visų svarbių bylų tyrimą.

„Taip nutinka mūsų valstybėje“ – taip Putinas atsakė apie į klausimą apie valdininkų korupciją Rusijoje. Jis taip pat paminėjo Aleksejų Karlovą, Turkijoje nužudytą ambasadorių ir tikino, kad Rusija suras už tai atsakingus žmones.

11:30 Žemės ūkis ir technologijos

Putinas toliau kalba apie ekonomiką. Anot jo, šiemet Rusijos infliacija bus „rekordiškai maža“ ir sieks 5,5%. Prezidentas taip pat sulaukė klausimo apie žemės ūkį subsidijas. Šioje srityje jis taip įžvelgė pozityvių pokyčių ir pasidžiaugė rekordiniu derliu. Trečiasis klausimas Putinui – apie technologinius pokyčius.

„Eksportuojame ginklų už 14 mlrd. USD ir 7 mlrd. USD vertės IT produktų“ – sakė Putinas, pažymėjęs, kad kai kuriose srityse Rusija yra lyderė pasaulyje. Kitas klausimas prezidentui, kurį uždavė žurnalistė iš Tatarstano – apie bankus. Putinas sakė, kad Centrinio Rusijos banko politika yra teisinga. Kol kas spaudos konferencijos klausimai atrodo kruopščiai surepetuoti.

11:15 Konferencija prasidėjo klausimais apie ekonomiką

Putinas pradėjo spaudos konferenciją be jokio įvado ir iš karto prašė užduoti klausimus. Pirmasis klausimas – apie Rusijos ekonomikos būklę.

Prezidentas tvirtino, kad „viskas yra reliatyvu“ ir būtina žvelgti į pagrindinį ekonomikos indikatorių – BVP. Pernai jis susitraukė 3,7%, kitąmet Putinas prognozuoja 1% kritimą. Jo teigimu „ekonomika vystosi pozityviai“.

10:59 Putinas rengia rekordinę metinę spaudos konferenciją

Šiemet spaudos konferencijoje dalyvaus rekordinis skaičius – 1.437 Rusijos ir užsienio šalių žurnalistų. Paprastai ši spaudos konferencija trunka daugiau nei tris valandas, nors 2008-aisiais Rusijos prezidentas atsakinėjo į klausimus beveik 5 valandas.

Dimitrijus Peskovas, prezidento atstovas spaudai, sakė, kad Putinas šiandien daugiausiai kalbės apie socialines problemas. Tačiau jis taip pat palies ir karo Sirijoje, JAV prezidento rinkimų ir kitas užsienio aktualijas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Pasaulio lyderiai sveikina Zelenskį, Rusija neturi iliuzijų 11

Vakarų lyderiai pirmadienį pasveikino Volodymyrą Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose,...

Šri Lankoje po išpuolių skelbiama nepaprastoji padėtis

Šri Lanka paskelbė įvedanti nepaprastąją padėtį, suteikiančią daugiau galių policijai ir kariuomenei po...

Mandatas politikos naujoko rankose - kokia bus Ukraina? 3

Komentuodami rinkimų Ukrainoje rezultatus, dauguma politologų pažymi, kad rinkėjai, atidavę didžiąją balsų...

Ukrainos prezidento rinkimai: įtvirtinta V. Zelenskio pergalė

Pirmadienio rytą oficialūs Ukrainos prezidento rinkimų rezultatai tiksliai patvirtinto apklausų prie...

Išpuolių Šri Lankoje aukų skaičius šoktelėjo iki 290

Praėjus parai po Šri Lanką sudrebinusių teroristinių išpuolių virtinės, jų aukų skaičius išaugo iki 290.

V. Zelenskio pergale rinkimuose neabejoja ir jo oponentas 23

Ukrainoje sekmadienį vyko balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture. Dvikovos tarp dabartinio prezidento...

Verslo aplinka
2019.04.21
Mirtini sprogimai sudrebino Šri Lanką 7

Sprogimai Velykų dieną sudrebino kelias bažnyčias ir kelis viešbučius Šri Lankoje. Išpuolių metu bent 207...

Verslo aplinka
2019.04.21
Kaip kurti švietimo viziją, kad ji veiktų Premium

„Laimingas žmogus“ – vos du žodžiai gali būti gera švietimo vizija. Pavyzdžiui, Butane. Ar Danijoje. Ten, kur...

Verslo klasė
2019.04.21
Šalies vadovai sveikina Šv. Velykų proga

Šalies vadovai sveikina gyventojus su Šv. Velykomis ir linki energijos, šilumos, vienybės, atsinaujinimo.

Verslo aplinka
2019.04.21
Ar jau esame pasirengę atvirai ir skaidriai kalbėti apie darbo užmokestį? 9

Lietuviams kalbėti apie atlygį dar tikrai nedrąsu. Tačiau poreikis gerinti darbuotojų patirtį – motyvuoti bei...

Vadyba
2019.04.20
Daliai parduotuvių dirbant per Velykas, Seime vėl inicijuojamas draudimas 11

Kai kuriems prekybos tinklams ketinant dirbti pirmąją Velykų dieną, Seimo nariai žada grįžti prie įstatymo...

Paslaugos
2019.04.20
Už ekstremistinį turinį JAV milžinams Europoje grės baudos iki 4% apyvartos 2

Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui bausti tokias įmones kaip „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ net...

Paslaugos
2019.04.20
Apklausos Ukrainos prezidento rinkimuose lengvą pergalę pranašauja V. Zelenskiui Premium

Naujausia sociologų grupės „Reiting“ atlikta apklausa rodo, kad antrame prezidento rinkimų ture ukrainiečiai...

Verslo aplinka
2019.04.20
Reitingų lentelėje į pirmą vietą pakilo I. Šimonytė 19

Konservatorių kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pakilo į pirmąją reitingų lentelės poziciją,...

Verslo aplinka
2019.04.20
Kijevo stadione Ukrainos kandidatų į prezidentus šou

Kandidatai į Ukrainos prezidentus – dabartinis šalies vadovas Petro Porošenka ir favoritu laikomas...

Verslo aplinka
2019.04.19
Rusija uždraudė naftos ir jos produktų eksportą į Ukrainą 15

Rusija uždraudė į Ukrainą eksportuoti rusišką naftą ir jos produktus, o angliES eksportas galimas tik gavus...

Pramonė
2019.04.19
Kinijos dilema, kurios turėtų nebūti Premium 5

Imunitetas Sovietų Sąjungos komunizmui ir jo palikimui didžiąja dalimi Lietuvoje jau yra susiformavęs. 2013...

Verslo klasė
2019.04.19
Dėl ataskaitos detalių Demokratų partija reikalauja R. Muellerio viešo liudijimo

JAV Demokratų partija nori, kad JAV specialusis tyrėjas Robertas Muelleris, kuris ketvirtadienį po 22...

Verslo aplinka
2019.04.19
Konkurencijos taryba: „Gazprom“ turto išieškojimas yra sudėtingas 3

Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ jau beveik 5 metus nesumokant Lietuvai 42 mln. Eur baudos, šaliai kol kas...

Pramonė
2019.04.19
Teisme liudijanti L. Graužinienė: pelno mokesčio pataisos neatitiko ES direktyvos  2

Loreta Graužinienė, buvusi Seimo pirmininkė, sako, kad parlamente 2015 m. svarstytas Pelno mokesčio įstatymo...

Verslo aplinka
2019.04.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau