Putinas nesupranta, kam Baltijos šalims sinchronizuotis su Europa

Publikuota: 2016-12-23
Atnaujinta 2016-12-23 15:10

Penktadienį Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, rengia tradicinę metinę spaudos konferenciją. Ji buvo planuota ketvirtadienį, tačiau buvo nukelta dėl Rusijos ambasadoriaus Turkijoje Andrejaus Karlovo nužudymo.

15:09 Konferencija baigėsi

Beveik keturias valandas trukusi spaudos konferencija baigėsi. Šiemet prezidentas kaip įprasta aptarė įvairų temų spektrą nuo šachmatų ir Rusijos bibliotekų iki tarptautinės politikos ar korupcijos bylų. Analitikai pastebi, kad Putinas šiemet nebuvo labai energingas ir priešingai nei ankstesniais metais, iš esmės nepasakė nieko naujo, ko nebūtų kalbėjęs praeityje. Priešingai nei tikėtasi, Putinas beveik nepalietė karo Sirijoje temos, tačiau daug kalbėjo apie dvišalius santykius su kaimyninėmis valstybėmis.   

15:01 Žiniasklaidai grumiantis su Sečinu Putinas pastarojo pusėje

RBK žurnalistė Putinui pasiskundė, kad teismai regisi esantys nusiteikę prieš liberalias žiniasklaidos priemones Rusijoje – „Novaja gazeta“, „Vedomosti“, RBK, rusiškąjį „Forbes“. Igoris Sečinas, didžiausios Rusijos naftos bendrovės „Rosneft“ vadovas, artimas Putino draugas ir artimas Rexo Tillersono, būsimojo JAV viceprezidento ir dabartinio „Exxon Mobil“ vadovo, draugas, aktyviai teisiasi su žiniasklaidos priemonėmis ir teismai visuomet būna jam palankūs. Be to, teismai reikalauja ne tik pašalinti neįtikusius straipsnius iš internetinių naujienų portalų, bet pareikalavo atšaukti ir sunaikinti „Vedomosti“ laikraščio tiražą.

Pavojingo precedento šioje situacijoje Putinas neįžvelgė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Sečinas, kaip ir kiti, kreipiasi į teismus, ką jiems daugiau daryti, siekiant apginti savo teises ir reputaciją? Negi jie turi pas jus ateiti su lazda ir muštis? Jie kreipiasi į teismus, kaip bet kurioje kitoje civilizuotoje šalyje“, – dėsto Putinas.

Jis, tiesa, pripažino nesantis iki galo susipažinęs su šiomis situacijomis ir todėl negalintis spręsti, kaip objektyviai bylos yra sprendžiamos.

„Tačiau žurnalistai žnaibo valdininkus ir didžiojo verslo atstovus. Todėl iš principo tai yra gerai“, – sako Rusijos vadovas.

14:54 Nežino, kada susitiks su Trumpu

Paklaustas, kada planuoja susitikti su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu, Putinas pažymėjo, kad visų pirma prezidentas turi suburti savo komandą, o vizitui abi pusės turi pasiruošti.

„Ponas Trumpas per rinkimų kampaniją sakė, kad būtina normalizuoti santykius su Rusija ir aš su juo sutinku“, – pridūrė Putinas.

Netrukus žurnalistas pasiteiravo prezidento, kokia jo manymu yra didžiausia jo politinė klaida. Putinas pripažino, kad visi daro klaidas ir visiškai jų išvengti neįmanoma, tačiau nepanoro samprotauti detaliau.

„Šį klausimą gaunu ne pirmą kartą. Pasistengsiu atlikti savo namų darbus ir ateityje dirbti taip, kad klaidų būtų kuo mažiau“, – išsisuko Putinas.

14:25 Apie prezidento rinkimus – vis dar nieko

Į Andrejaus Kolesnikovo, dienraščio „Kommersant“ žurnalisto užduotą klausimą, kodėl Putinas turėtų, ir kodėl neturėtų dalyvauti Rusijos prezidento rinkimuose, Putinas pateikia, kaip pats jį apibūdino, „standartinį“ atsakymą.

„Provokatorius, – prieš atsakydamas į klausimą KGB šypsena šypteli Putinas. – Jis nuolat tuo užsiima“.

„Žiūrėsiu, kokioje padėtyje bus šalis, kokia padėtis klostysis pasaulyje, ir, turėdami omenyje tai, ką jau esame padarę ir ką dar reikia padaryti, priimsime sprendimą“, – sako Rusijos vadovas.

14:18 Išdėstė savo įvykių Ukrainoje versiją

Prasidėjo jau ketvirta spaudos konferencijos valanda. Žurnalistas iš Vokietijos vokiškai Putino paklausė apie Rusijos santykius su ES. Putinas aiškino, kad tai ne Rusijos kaltė, jog santykiai su ES ir konkrečiai su Vokietija pablogėjo.

„Mes neįvedėme jokių sankcijų, tik reagavome į apribojimus, kurie buvo pritaikyti Rusijos ekonomikai“ – sakė Putinas.

Vėliau jis išdėstė savąją įvykių Ukrainoje versiją. Esą visų pirma „mūsų draugai amerikiečiai ir europiečiai“ garantavo opozicijos ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus susitarimą, tačiau kitą dieną jo išsižadėjo ir pripažino naują Ukrainos valdžią.

Tuomet, Putino teigimu, Krymo gyventojai panoro prisijungti prie Rusijos ir kilo kruvinas konfliktas Donbase.

Putinas tvirtino, kad šią krizę nulėmė visiškas ekonominis klausimas – Asociacijos sutartis su Ukraina. Esą Janukovyčius siekė pasirašyti Asociacijos sutartį, tačiau norėjo dar pasikonsultuoti su Rusija, nes siekė neprarasti šios rinkos. ES tai netiko.

 „Ką padarė ES po perversmo? Pasirašė Asociacijos sutartį ir iš karto nukėlė jos įsigaliojimą. Padarė būtent tai, ką Janukovyčius siūlė daryti. O paskui po referendumo Nyderlanduose paaiškėjo, kad pati Europa nenori to susitarimo. Net nežinau, ką tada pasakyti“ – emocingai aiškino Putinas, vėliau pareiškęs užuojautą teroro akto aukoms Berlyne.

13:56 Baltijos šalių sinchronizacija Rusijai kainuos papildomai

Kaliningrade svarbiausia problema Putinas įvardina energetinės nepriklausomybės klausimą. Tai labai svarbu ir tai sprendžiant svarbus ir bendradarbiavimas su ES, tikina jis.

Pasak Putino, ES buvo priimtas sprendimas, kad Baltijos šalys turėtų prisijungti prie jų energetinio žiedo (turimas omenyje Baltijos šalių sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais klausimas, dėl kurio spręsta ne Briuselyje, o Baltijos šalių sostinėse – VŽ).

„Tai kelia mums problemų su Kaliningrado aprūpinimu elektra. Tai iš mūsų pareikalaus papildomų finansinių resursų tam, kad pastatyti naują energetinį žiedą (vietoje Baltijos šalims atsijungus suirsiančio BRELL – VŽ) ir į jį įjungti Kaliningradą“, – tikina Rusijos vadovas.

„Nuoširdžiai sakau, kad nesuprantu, kodėl tai vyksta, turint omenyje, kad nėra jokių problemų su Baltijos šalių energijos sistema. Mūsų partneriai Europoje visuomet sako, kad reikia glaudžiau bendradarbiauti. O dabar, be jokių aiškių priežasčių, bendradarbiavimą ardo, ypač jautrioje ir svarbioje energetikos sferoje“, – stebisi jis.

Bet jis patikino, kad ieškoma būdų Kaliningrado energetinei nepriklausomybei užtikrinti. Tai, esą, būtų galima daryti suskystintų gamtinių dujų pavidalu (turimas omenyje planuojamas SkGD terminalas Kaliningrade), neatmeta mažų branduolinių reaktorių galimybės.

13:48 Remiasi tarptautine teise

Putinas sulaukė gana netradicinio klausimo apie kurdų teises Irake ir kokia yra Rusijos pozicija dėl Kurdistano nepriklausomybės. Putinas tvirtino, kad Rusija visada turėjo ypatingus santykius su kurdais ir kad jis labai vertina reikšmingą kurdų indėlį kovojant su terorizmu. Prezidentas aiškino, kad būtina elgtis remiantis tarptautine teise – kurdų teisės privalo būti užtikrintos ir Rusija palaikys dialogą su Bagdadu, tačiau ji neketina kištis į Irako vidaus reikalus.

13:28 ES palygino su SSRS

Žurnalistas iš Lenkijos paklausė apie abiejų šalių santykius, Smolensko katastrofą bei apie ES stiprybę. Ar Rusijai yra naudingesnė silpna, susiskaldžiusi ES?

Putinas ragino baigti spekuliacijas apie Smolensko katastrofą. Jis tikino pats asmeniškai skaitęs iššifruotą pokalbį lėktuvo viduje, kai pilotas sakė negalintis nutupdyti lėktuvo, tačiau vis tiek gauna įsakymą tai daryti. Putinas žadėjo grąžinti Lenkijai lėktuvo liekanas, „kai tik baigsis tyrimas“.

Prezidentas tvirtino, kad Rusijai reikia stiprios, patikimo ir nepriklausomos partnerės Lenkijos, o šiandien nėra labai malonu, kai abiem valstybėms reikia bendrauti per trečias šalis.

Kalbėdamas apie ES, Putinas tikino, kad integracijos lygis yra Europos vidaus reikalais, o Rusijai svarbu palaikyti gerus santykius. Tiesa, Putinas neišvengė ES palyginimo su Sovietų Sąjunga, tvirtindamas, kad šiandien Briuselis jau priima daugiau centralizuotų sprendimų nei tai darydavo SSRS.

13:23 Putinas užsimena apie nacionalinę reitingų agentūrą

Ufos regioninės spaudos atstovas po ilgos įžangos reiškiant paramą prezidentui paklausė šalies vadovo, kodėl Rusijoje leidžiama dirbti užsienio konsultacinėms agentūroms. Esą, Rusija pati turėtų vertinti savo pačių ekonomiką, nes tai yra tiek ekonominis, tiek ideologinis klausimas.

Rusijos prezidentas į ilgą ir neslepiamo susižavėjimo prisodrintą įžangą atsako primindamas susirinkusiems svarbų Baškortostano vaidmenį Napoleono įsiveržimo į Rusiją metu. Putinas sutinka, kad Rusijos suverenitetą būtina stiprinti, „šia kryptimi turime judėti“. Jis trumpai pasvarsto apie galimybę įsteigti nacionalinę Rusijos reitingų agentūrą.

Tačiau visgi jis grįžta prie ekonominės realybės ir paaiškina, kad užsienio kompanijų įvertinimai reikalingi užsienio investuotojams ir jų atsisakius būtų sunku įtikinti, kad pačios Rusijos atliekami įvertinimai būtų objektyvūs. Putinas racionaliais ekonominiais argumentais remiasi nedažnai. Pavyzdžiui, būtinybe konkuruoti dėl vadovų su kitomis pasaulio bendrovėmis jis paprastai pateisina didžiųjų Rusijos energetikos bendrovių vadovų atlyginimus.

12:56 Tęs bendradarbiavimą su Turkija

Žurnalistas iš Turkijos paklausė apie Alepą ir santykius su Turkija. Putinas Rusijos ambasadoriaus nužudymą pavadino tragedija ir tiesiogine ataka prieš Rusiją. Prezidentas pažymėjo, kad abiejų šalių santykiai toliau plėtosis. Putinas taip pat sakė iš pradžių netikėjęs Turkijos pateikta versija, kad Rusijos naikintuvas buvo numuštas be tiesioginio vadovybės įsakymo, tačiau pastaruoju metu nuomonę šiuo klausimu pakeitęs.

„Darysime viską, kad gerintume Rusijos ir Turkijos santykius“ – žadėjo Putinas.

Jis taip paminėjo vaisingą abiejų valstybių bendradarbiavimą „išsprendžiant“ Alepo klausimą. Prezidento teigimu, Rusija Alepe įvykdė „didelę humanitarinę akciją“.

12:52 Vizų režimas Europoje Putinui primena Šaltąjį karą

Rusijos vadovas pareiškė visiškai palaikantis bevizį režimą tarp Ukrainos ir ES. Jei tai bus įgyvendinta, tai bus „tinkamas žingsnis tinkama kryptimi“.

„Vizų režimas su Europa primena Šaltąjį karą ir jo turėtų būti kuo greičiau atsisakyta“, – tikina Rusijos vadovas.

Jis pažymėjo, kad tai gali turėti didelių pasekmių darbo rinkai. Tačiau siekiant, kad beviziu režimu besinaudojantys asmenys nedirbtų nelegaliai ir būtų socialiai apdrausti, atveriant galimybę keliauti reikia atverti ir darbo rinką.

Žurnalisto iš Ukrainos paprašytas išlaisvinti šnipinėjimu apkaltintus ir Rusijoje suimtus Ukrainos visuomenės veikėjus, Putinas pabrėžė, kad savo veikla užsiimančių režisierių ir žurnalistų Rusija nesuiminėja, o suimtieji kalėjimuose atsiduria ne be pagrindo.

„Režisieriai ir žurnalistai turėtų užsiimti žurnalistika ir spektaklių ir filmų statymu“, – sako jis.

Tokia veikla užsiimančių asmenų „niekas nenori suiminėti“, teigia Kremliaus vadovas.

„Bet ką mums daryti, jei jie kaltinami organizavę teroristinius išpuolius?, – retoriškai klausia jis. – Tokius dalykus (šnipinėjimą prisidengiant režisieriais ir žurnalistais – VŽ) reikia baigti“.

Jis taip pat pažymėjo, kad derybos tarp Rusijos ir Ukranos Normandijos formatu turi išlikti.

„Normandijos formatas turi būti išlaikytas, nes jei jis iširtų, padėtis imtų blogėti labai sparčiai“, – teigia Putinas.

12:37 Ginklavimosi varžybos – ne Rusijos kaltė

BBC žurnalistas paklausė Putino apie raketines gynybos sistemas. Putinas atsakė, kad Rusijos nereikia kaltinti dėl ginklavimosi varžybų. Jis teigė, kad JAV sukūrė tam sąlygas, kai nustojo laikytis antibalistinių raketų susitarimo.

„Mes nieko nepažeidėme ir laikomės savo įsipareigojimų dėl ginklų kiekio. JAV inspektoriai neseniai ten lankėsi“ – kalbėjo Putinas. Jis pridėjo, kad Rusijos sistema yra labai efektyvi ir būtent todėl JAV yra susirūpinusi kaip pagerinti savąją sistemą. „Jei kas nors skatina branduolinių ginklų varžybas, tai nesame mes“ – tikino Putinas.

Paklaustas apie Rusijos programišių vaidmenį JAV prezidento rinkimuose, Putinas tvirtino neatskleisiąs savo privačių pokalbių su Baracku Obama. „Pralaimėtojai visada ieško būdų apkaltinti ką nors kitą“ – kalbėjo Rusijos prezidentas. Kalbėdamas apie įsilaužimą į demokratų partijos elektroninį paštą, Putinas pakartojo p. Trumpo frazę, kad „galbūt tai buvo kažkas, sėdintis ant sofos“.

12:19 JAV demokratai ieško kaltų Rusijoje, dėl dopingo kalta Kanada

Paklaustas apie tai, kodėl 37% JAV respublikonų rinkėjų jam simpatizuoja, bei demokratų kaltinimus darius įtaką į JAV rinkimams, Putinas teigė, kad tokiu būdu politinę kovą pralaimintys demokratai tokiu būdu ieško kaltininkų.

„Visa tai yra JAV demokratų partijos bandymai paaiškinti savo nesėkmes užsienio veiksniais, – sako Rusijos vadovas. – Jie pralaimėjo rinkimus į Senatą, kur daugumą turi Respublikonai. Jie pralaimėjo Kongresą, kuriame daugumą turi Respublikonai. Tai – taip pat mano darbas?“

Jis taip pat teigė, kad tai, kad respublikonų rinkėjai jam simpatizuoja, gali tapti geru dvišalių santykių pagrindu. Jis pakartojo jau ilgą laiką dėstomą Kremliaus JAV ir Rusijos santykių viziją – iš naujosios JAV prezidento administracijos ir taip pat ir demokratų partijos lyderių tikisi dalykinių tarpusavio santykių.

Paklaustas apie, kaip teigiama, valstybinės Rusijos sportininkų vartojamą dopingą, Putinas pažymėjo, kad šią „bjaurastį“ į Rusiją iš JAV ir Kanados per sieną vežė Kanadoje prieš tai dirbęs ir sau pelno siekęs pareigūnas (Grigorijus Rodchenkovas). Rusijoje, savo ruožtu, valstybinės dopingo programos nebuvo, tačiau problemų su dopingu, kaip ir visos kitos šalys, Rusija turi.

11:59 Tikisi susitaikyti su Ukraina

Putinas sulaukė klausimo apie okupuotą ir aneksuotą Krymą. Kaip Krymas yra integruotas į Rusijos ekonomiką, ar pusiasalis turi problemų su energetika?

Prezidentas pasakojo apie tiltą, kuris sujungs žemyninę Rusijos dalį ir pusiasalį ir apie tai, kaip Krymo gyventojai turės sugalvoti jo pavadinimą.

Putinas tvirtino besitikintis, kad vieną dieną Rusija normalizuos santykius su Ukraina. Jis taip pat pripažino, kad ekonominė Krymo integraciją į Rusiją buvo sunkesnė nei jis tikėjosi.

11:51 Rinkimai? Kurios šalies?

Prezidentas sulaukė klausimo apie Vakarų sankcijas Rusijai. Putinas sakė manantis, kad kitąmet naftos kaina bus 40 USD už barelį ir tai leis Rusijai užtikrinti visų socialinių programų vykdymą. „Turime pinigų socialinės apsaugos programai“ – tikino prezidentas. 2016-aisiais Rusija gynybai išleido 4,7% nuo BVP, kai 2011-aisiais – tik 2,7%. Putinas teigė tikįs, kad šios išlaidos vėl mažės.

„Wall Street Journal“ žurnalistas Putino paklausė ar kitąmet vyks prezidento rinkimai. Putinas į tai atšovė „Kurios šalies?“, sukeldamas juoko bangą. „Tai įmanoma, bet nėra tikslinga“, – teigė prezidentas, kalbėdamas apie Rusiją.

Žurnalistas Putino taip pat paklausė apie branduolinių ginklų arsenalą.

11:42 Atidžiai stebi bylų tyrimą

Putinas sulaukė ir mažiau palankaus klausimo apie korupciją, neseniai atleistą ekonomikos ministrą Aleksejų Uljukajevą bei Boriso Nemcovo nužudymo tyrimą. Putinas tvirtino, kad jis atidžiai stebi visų svarbių bylų tyrimą.

„Taip nutinka mūsų valstybėje“ – taip Putinas atsakė apie į klausimą apie valdininkų korupciją Rusijoje. Jis taip pat paminėjo Aleksejų Karlovą, Turkijoje nužudytą ambasadorių ir tikino, kad Rusija suras už tai atsakingus žmones.

11:30 Žemės ūkis ir technologijos

Putinas toliau kalba apie ekonomiką. Anot jo, šiemet Rusijos infliacija bus „rekordiškai maža“ ir sieks 5,5%. Prezidentas taip pat sulaukė klausimo apie žemės ūkį subsidijas. Šioje srityje jis taip įžvelgė pozityvių pokyčių ir pasidžiaugė rekordiniu derliu. Trečiasis klausimas Putinui – apie technologinius pokyčius.

„Eksportuojame ginklų už 14 mlrd. USD ir 7 mlrd. USD vertės IT produktų“ – sakė Putinas, pažymėjęs, kad kai kuriose srityse Rusija yra lyderė pasaulyje. Kitas klausimas prezidentui, kurį uždavė žurnalistė iš Tatarstano – apie bankus. Putinas sakė, kad Centrinio Rusijos banko politika yra teisinga. Kol kas spaudos konferencijos klausimai atrodo kruopščiai surepetuoti.

11:15 Konferencija prasidėjo klausimais apie ekonomiką

Putinas pradėjo spaudos konferenciją be jokio įvado ir iš karto prašė užduoti klausimus. Pirmasis klausimas – apie Rusijos ekonomikos būklę.

Prezidentas tvirtino, kad „viskas yra reliatyvu“ ir būtina žvelgti į pagrindinį ekonomikos indikatorių – BVP. Pernai jis susitraukė 3,7%, kitąmet Putinas prognozuoja 1% kritimą. Jo teigimu „ekonomika vystosi pozityviai“.

10:59 Putinas rengia rekordinę metinę spaudos konferenciją

Šiemet spaudos konferencijoje dalyvaus rekordinis skaičius – 1.437 Rusijos ir užsienio šalių žurnalistų. Paprastai ši spaudos konferencija trunka daugiau nei tris valandas, nors 2008-aisiais Rusijos prezidentas atsakinėjo į klausimus beveik 5 valandas.

Dimitrijus Peskovas, prezidento atstovas spaudai, sakė, kad Putinas šiandien daugiausiai kalbės apie socialines problemas. Tačiau jis taip pat palies ir karo Sirijoje, JAV prezidento rinkimų ir kitas užsienio aktualijas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
11:04
Vengrija įveda papildomo pelno mokestį įmonėms 1

Viktoras Orbanas, Vengrijos ministras pirmininkas, trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves papildomo...

Paskyrusi administracijos vadovą Kalvarijos savivaldybė išvengė tiesioginio valdymo 1

Gresiant tiesioginiam valdymui, Kalvarijos savivaldybės taryba ketvirtadienį, po kelių mėnesių pertraukos,...

Infografika: Rusija laužo karo tabu ir atima vandenį Premium 1

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 6 mln. žmonių čia neturi visavertės prieigos prie vandens. Tai itin svarbus...

D. Kuleba: Ukrainai labai reikia salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai labai reikia salvinės raketų ugnies...

Trečiadienį – 158 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą nustatyti 158 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti...

A. Anušauskas: iš kai kurių politikų reikėtų surinkti telefonus, kad neskambintų V. Putinui

Sankcijos Rusijai nebus švelninamos, o iš kai kurių Vakarų politikų galbūt „reikėtų surinkti telefonus ir...

V. Putinas rusams žada dešimtadaliu didesnes pensijas ir MMA 1

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, trečiadienį vakare paskelbė, kad pensijos, kitos socialinės išmokos...

Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ skiriama 175.000 Eur dotacija

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja skirti biudžeto dotaciją jos iki šiol negavusiai...

Bendrovei „Scandagra Group“ – ERPB aukso medalis už aplinkosaugos ir socialines inovacijas Baltijos šalyse Verslo tribūna

Ekologiškų grūdų prekybos sektoriuje Baltijos šalyse lyderiaujanti įmonių grupė AB „Scandagra Group“...

Pagaliau aukštesnės palūkanos 2

Užaugo ištisa karta investuotojų, vartotojų, verslų, nepatyrusių, kaip išlikti pasaulyje, kuriame pinigai,...

Nuomonės
05:50
Infliacija perskirsto turtą: kas vakar buvo vargšas, šiandien – turtuolis ir atvirkščiai Premium 3

Daug kalbama apie žalingą infliacijos poveikį, jos padarinius, it pelių graužiamas santaupas, tačiau kainų...

Finansai
05:45
Pilnėjantys restoranai – tik pagražintas atspindys, realybėje – gresiantys bankrotai Premium

Kredito rizikos vertinimas rodo, kad maitinimo sektoriaus įmonių padėtis per metus šiek tiek gerėjo, dalis...

Prekyba
05:45
M. Navickienė – apie nuo liepos įsigaliosiančią reformą, pensinį amžių, NPD, darbo rinkos tendencijas Premium

Nedarbas Lietuvoje nuosekliai mažėja nuo 2021-ųjų pradžios. Ši teigiama tendencija darbo rinkoje turėtų...

Duomenys apie naudos gavėjus: metas pateikti tikrąsias verslo sąsajas Verslo tribūna

Juridiniai asmenys jau gali teikti duomenis Registrų centrui apie jų tikruosius naudos gavėjus – taip...

Senų padangų guma virto inovatyviais produktais – tapo išskirtiniais rinkoje Verslo tribūna

Atliekų tvarkymas – tai ne tik kokybiškai perdirbta atlieka, bet ir inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški...

Kinija vilioja pietines Ramiojo vandenyno salas saugumo ir prekybos bendradarbiavimu

Kinija pristatė savo planus smarkiai plėsti bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityje su pietinio...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia po išminavimo atidaranti Mariupolio uostą

Rusija trečiadienį pareiškė, kad jos pajėgų užimto Ukrainos pietrytinio Mariupolio miesto uostas vėl...

Verslo aplinka
2022.05.25
D. Kuleba Davose ragina Vakarus „užraukti rusišką eksportą“ 1

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį paragino Vakarus „užraukti rusišką eksportą“...

Verslo aplinka
2022.05.25
Dūma panaikino viršutinę amžiaus ribą norintiems tarnauti kariuomenėje

Rusijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis panaikinama viršutinė amžiaus riba,...

Verslo aplinka
2022.05.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku