Kvalifikuoti užsieniečiai nebesistumdys su ekonominiais migrantais

Į Lietuvą iš užsienio atvykstantys aukštos kvalifikacijos specialistai, startuolių kūrėjai, investuotojai bus aptarnaujami atskirame Migracijos departamento padalinyje Vilniuje, kur galės lengviau susitvarkyti visus imigracijos dokumentus.
Įkurti padalinį, kuriame būtų aptarnaujami tik aukštos kvalifikacijos užsieniečiai, valdžiai ne kartą buvo siūliusi didžiuosius investuotojus vienijanti asociacija Investors Forum, kitos verslo organizacijos, investicijas į Lietuvą siekianti pritraukti VšĮ Investuok Lietuvoje.
Migracijos departamente vykdyti aukštą pridėtinę vertę kuriančių užsieniečių priėmimą nuspręsta, įsiklausius į užsieniečius ir Lietuvos darbdavius atstovaujančių organizacijų raginimą gerinti migracijos paslaugų kokybę, nurodo Migracijos departamentas.
Departamento duomenimis, 2016 m. užsieniečiai verslininkai sudarė 17%, o aukštos kvalifikacijos darbuotojai 1% nuo visų gyventi į Lietuvą atvykusių užsieniečių.
Kaip teigia Vidaus reikalų ministerija, naujasis Migracijos departamento verslo aptarnavimo padalinys, kuris šiandien atidaromas Vilniuje, Sapiegos gatvėje, įkurtas, siekiant gerinti investuotojų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių užsieniečių aptarnavimo kokybę migracijos tarnybose, užtikrinti grįžtamąjį ryšį ir imigracijos procedūras padaryti jiems patrauklesnėmis.
Priimamasis kvalifikuotiems užsieniečiams Migracijos departamente pradėjo veikti nuo gruodžio 1 d. Čia prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje gali pateikti užsieniečiai verslininkai (besikreipiantys dėl leidimo laikinai gyventi teisėtos veikos pagrindu įmonių dalyviai ar vadovai), aukštos kvalifikacijos darbuotojai bei jų šeimos nariai. Į apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos padalinius kreiptis jiems nebereikia.
Per gruodį Migracijos departamento specialistai jau priėmė per 90 verslininkų ir aukštos kvalifikacijos specialistų bei jų šeimos narių.
Nuo 2017 m. sausio 1 d., įsigaliojus įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatoms dėl leidimų laikinai gyventi išdavimo startuoliams (užsieniečiams, kurie ketina užsiimti teisėta veikla, susijusia su naujų technologijų ar kitų Lietuvos ūkio ir socialinei plėtrai reikšmingų naujovių diegimu), jie ir jų šeimos nariai taip pat bus aptarnaujami Migracijos departamente.
Tokios tvarkos seniai reikėjo. Ne vienerius metus kalbėjome apie tai, kad tarptautinių įmonių vadovai, specialistai, investuotojai iš trečiųjų šalių galėtų dokumentus susitvarkyti atskirame padalinyje, o ne valandų valandas laukti bendrose eilėse drauge su ekonominiais migrantais, apie tai, kad juos aptarnaujantys specialistai turėtų mokėti užsienio kalbas, būti lankstesni, atsižvelgtų į šių žmonių poreikius, sako Rūta Skyrienė, didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijančios asociacijos Investors Forum vykdomoji direktorė.
Anot jos, norint pritraukti kvalifikuotus užsieniečius į Lietuvą svarbu ne vien į gerąją pusę pakoreguoti teisės aktus ne mažiau svarbu pasirengti tinkamam jų vykdymui, kad pirmoji užsienio talentų akistata su Lietuvos institucijomis nesumažintų jų pasiryžimo gyventi ir dirbti Lietuvoje.
Talentams pritraukti būtina ir strateginė šalies rinkodara, ir sklandžios bei operatyvios imigracijos procedūros, ir efektyvus bei kokybiškas, atvykstančiųjų poreikius atitinkantis aptarnavimas. Pastarąjį ir padėtų užtikrinti specialus Migracijos departamento padalinys, kuris kokybiškai ir operatyviai aptarnautų aukštos kvalifikacijos specialistus, startuolių kūrėjus, užsienio investuotojus, yra teigęs Paulius Vertelka, asociacijos Infobalt vykdomasis direktorius.
Investors Forum tyrimų duomenimis, 57% investuotojų susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu ir tai stabdo įmonių plėtrą. Asociacija skaičiuoja, kad dėl kiekvieno neįdarbinto specialisto, šalis praranda iki 6.0009.000 Eur mokesčių, o vien dėl IT specialistų trūkumo kasmet lieka neužpildyta 500 darbo vietų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti