„The Economist“ metų šalimi pretendavo tapti ir Estija

Metų šalimi britų leidinys The Economist išrinko Kolumbiją, tačiau itin gerų žodžių nepagailėta Estijai, vienai iš pretendenčių.
Trumpajame pretendentų sąraše atsidūrė 6 šalys: minėtos Kolumbija ir Estija, Islandija, Kinija, Taivanas ir Kanada.
Pasak The Economist, ryžtinga Baltijos šalis, po išsilaisvinimo iš Sovietų Sąjungos užauginusi vos vieną kartą, dabar lygiuojasi į Skandinavijos valstybes.
Grasinama Vladimiro Putino, tai viena nedaugelio NATO šalių, gebanti vykdyti įsipareigojimą gynybai skirti 2% nuo BVP. Vienos iš vargingų Europos valstybių moksleiviai šių metų PISA teste pasirodė kaip tikros žvaigždės, rašo leidinys ir nurodo, kad vyriausieji Estijos mokytojai turi teisę patys spręsti, ką samdyti, ir yra atsakingi už pasiektus rezultatus.
Pretendentų į titulą sąraše buvo dar dvi mažos valstybės Islandija ir Taivanas. Pirmąją The Economist giria dėl itin spartaus augimo tarp turtingųjų šalių. Štai Business Insider pastebi, kad bene labiausiai per pastarąją krizę nudegusios šalies BVP vienam gyventojui grįžta į ikikrizinį lygį. O metinis BVP augimas šiais ir sekančiais metais turėtų siekti 4% beveik dvigubai daugiau nei euro zonoje.
Taivanas prestižinio britų leidinio trumpajame sąraše atsidūrė dėl politinės transformacijos. Šiais metais piliečiai prezidente išrinko nuosaikią Tsai Ing-wen, ji tapo pirmąja moterimi, perėmusia šalies vairą. Vadovė, kaip pastebi The Economist, iki šiol puikiai tvarkosi su iš Pekino sklindančiomis patyčiomis.
Taikos balandis
Taip The Economist pavadino paragrafą, paskelbdama metų šalį. Tai Kolumbija, kuri sugebėjo užbaigti 5 dešimtmečius, taigi pusę amžiaus, besitęsusį pilietinį karą. Šis pareikalavo bent 250.000 gyvybių, 8 mln. žmonių buvo priversti palikti namus.
Šis Kolumbijos pasiekimas buvo įvertintas ir Nobelio komiteto: šalies prezidentui Juanui Manueliui Santosui Calderonui skirta Nobelio taikos premija.
Tiesa, pirminė sutartis su kovotojais nepasiekė laukto tikslo, nes ją referendume atmetė piliečiai. Tai privertė šalis dar kartą susėsti prie derybų stalo, o jų susitarimą šįkart tvirtins parlamentas.
Nors naują sutartį derėtų dar kartą užtvirtinti referendume, tačiau, jei žmonės ir pasiruošę rizikuoti atsinaujinusiu karu, jie tai galės pasakyti 2018-aisiais vyksiančiuose prezidento rinkimuose, pastebi The Economist.
O dabar sukilėliai turi atiduoti ginklus. Kaip įprasta taikos sutartyse, čia esti bjaurių kompromisų. Tačiau alternatyva dar blogesnė. Kolumbija nusipelno laimėti, konstatuoja leidinys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti