2016-12-08 08:05

Wallenbergas: JK nebėra pirmas investuotojų pasirinkimas

Jacobas Wallenbergas. „TT News“ / „Scanpix“ nuotr.
Jacobas Wallenbergas. „TT News“ / „Scanpix“ nuotr.
Jacobas Wallenbergas, garsiosios Wallenbergų šeimos atstovas ir vienas stambiausių Europos verslininkų, mano, kad po „Brexit“ referendumo Jungtinė Karalystė (JK) prarado savo patrauklumą investuotojams.

„Tie, kurie turi galimybių šiek tiek palaukti, tikrai šiek tiek palauks. Šiuo metu yra tiek daug svarbių neatsakytų klausimų, kad JK nebėra pirma šalis investuotojams ir tokia išliks dar kurį laiką. Ar aš šiuo metu planuoju naujas investicijas į JK? Ne.“, – „Financial Times“ sakė p. Wallenbergas.

Pono Wallenbergo šeima yra aktyvi investuotoja visame pasaulyje. Jai priklauso įvairiose srityse veikiančių įmonių, tokių kaip „AstraZeneca“, „Nasdaq“, „Electrolux“, „Saab“ ir daugelio kitų akcijos. Reikšminga dalis šių įmonių veikia JK. Marcusas Wallenbergas, jo brolis, yra SEB banko valdybos pirmininkas.

„Visai Europai, Londono-Berlyno-Paryžiaus ašis nebeegzistuoja. Londonas visada pasižymėjo libertariniu požiūriu, bet jis jau nesėdi prie bendro stalo. Ją pakeis Paryžiaus-Berlyno ašis, kuri turi labai skirtingą ekonomikos suvokimą“ – tvirtino investuotojas.

Ponas Wallenbergas taip pat pažymėjo, kad egzistuoja dideli klausimai dėl Londono, kaip globalios finansų sistemos centro, ateities. Pasak jo, šiuo metu iškilo klausimas, ar jis šį statusą ir toliau išlaikys, o tai nėra nei JK, nei Europos interesas.

Daugelis Europos verslininkų išliko atsargūs, vertindami realią „Brexit“ įtaką JK ūkio ateičiai, tačiau kai kurie pažymėjo, jog kol kas jie susilaikys nuo investicijų šioje šalyje, kol dar nėra atsakyta į kai kuriuos esminius klausimus, tokius kaip prieigos prie vieningos rinkos išlaikymas.

„Žmonės yra atsargūs. Verslas nekenčia neaiškumo. Kapitalo investicijos išliks žemos artimiausiu metu. JK yra didelė rinka ir su laiku mes matysime investicijų, bet prioritetai bus kitokie. Turėsime „palauksime ir pažiūrėsime“ periodą“, – „Financial Times“ cituoja p. Wallenbergą.

Jis pridėjo, kad „Brexit“ referendumo ir JAV rinkimų rezultatai sukūrė situaciją, kai kitos Europos valstybės gali pasekti jų pavyzdžiu.

„Pažiūrėkite į Italiją, Prancūziją, Vokietiją. Neaiškumas – būtent tai yra kuriama“ – sakė p. Wallenbergas.

Theresa May, JK ministrė pirmininkė, ketina „Brexit“ procedūrą pradėti iki kitų metų kovo mėnesio.

52795
130817
52791