Putino pranešimas parlamente: pažadėjo išspręsti problemas, bet neįvardijo, kokias

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį kreipiasi į Federalinį susirinkimą aukštesniuosius ir žemesniuosius parlamento rūmus. Tai kasmetinis Putino ritualas, kuomet jis įstatymų leidėjams pristato savo praėjusių metų veiklą ir įvardija tolimesnius planus. Dmitrijus Peskovas, Rusijos prezidento atstovas, prieš pranešimą tikino, kad jis būsiąs ypatingas.
Šiųmečiam pranešimui Rusijos parlamente prezidentas Vladimiras Putinas pasirinko susitaikėlišką toną. Pradėjęs nuo Rusijos piliečių vienybės ir patriotinių vertybių, Putinas nesyk pabrėžė teisingumo, pagarbos, pasitikėjimo svarbą. Ta pačia nata jis ir tikino, kad Rusijos agresija yra mitas ir kad Maskva gerbia tarptautinę teisę.
Rusijos lyderis priminė, kad kiti metai Spalio revoliucijos šimtmetis ir ragino giliai išanalizuoti šiuos įvykius. 2017-ieji dar ir ekologijos metai, vėliau pridūrė Putinas.
Putinas savo kalboje demonstravo rūpestį Rusijos žmonėmis skyrė dėmesio sveikatos apsaugai, švietimui, džiaugėsi, kad gimstamumas Rusijoje aukštesnis nei daugelyje Europos šalių.
Kiek įdomiau skambėjo prezidento kalbos ekonominė dalis tik prabėgom užsiminęs apie sankcijas, kaip mėginimą priversti Rusiją šokti pagal svetimą dūdelę, jis patikino, kad pagrindinės ekonomikos sąstingio problemos vis tik slypi šalies viduje. Anot apžvalgininkų, tai šioks toks posūkis Putino, iki šiol dėl visų Rusijos bėdų kaltinusio išorės kenkėjus, retorikoje. Putinas tvirtino, kad šiemet BVP nuosmukis bus nežymus, palyginti su pernykščiu, kai ūkis smuko 3,7%.
Užsienio politikai Putinas šįkart skyrė mažiausiai laiko, ir net šioje dalyje tęsė tuo pačiu susitaikymo tonu: Mes nenorime susipriešinti su niekuo, tai mums nereikalinga; nei mums, nei mūsų partneriams, nei pasaulio bendruomenei.
Rusija neieško priešų ir yra pasirengusi geranoriškam, lygiaverčiam dialogui, tikino šalies vadovas.
Pasirengę rimtam pokalbiui apie tvarios XXI a. tarptautinių santykių sistemos sukūrimą. Deja, šiuo atžvilgiu dešimtmečiai, praėję po Šaltojo karo pabaigos, nuėjo veltui, pareiškė Rusijos prezidentas.
Tarp užsienio partnerių, su kuriais Maskva norėtų gilinti ryšius, Putinas įvardijo Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną, išskirdamas Kiniją, Japoniją, Indiją. Ir tik po to patikino esame pasirengę bendradarbiauti ir su naująja Amerikos administracija. Reikia normalizuoti ir pradėti plėtoti dvišalius santykius lygiaverčiu ir abipusiai naudingu pagrindu.
Rusijos ir JAV bendradarbiavimas sprendžiant globalias ir regionines problemas atitinka viso pasaulio interesus. Mums tenka bendra atsakomybė už tarptautinio saugumo ir stabilumo užtikrinimą, - skelbė Putinas, pabrėždamas kovos su tarptautiniu terorizmu svarbą.
Vakarų apžvalgininkai Putino pranešimą parlamente vadino sausu, Rusijos žiniasklaida irgi pažymėjo, kad nieko iš esmės naujo nebuvo pasakyta, nors Dmitrijus Peskovas, prezidento atstovas, ir žadėjo ypatingą kalbą.
12.25 Pažadėjo išspręsti problemas ir baigė kalbą
Pastaraisiais metais mums nebuvo lengva, bet šie išmėginimai mus padarė dar stipresnius. Padėjo geriau, aiškiau įvardinti kryptis, kuriomis reikia veikti dar atkakliau ir energingiau, artėdamas pranešimo pabaigos link, kalba Putinas.
Pranešimą Rusijos prezidentas baigė po valandos ir 12 minučių nuo jo pradžios, pažadėjęs spręsti šiandienos ir rytdienos problemas.
12.18 Dėmesys - Rytams ir naujai JAV administracijai
Po valandos kalbėjimo apie vidaus politiką prezidentas pagaliau pereina prie užsienio reikalų.
Mes nenorime susipriešinimo, tai mums nereikalinga, nereikalinga ir tarptautinei bendruomenei. Skirtingai nei kai kurie priešininkai, mes neieškome priešų. Mums reikia draugų, kalba Rusijos lyderis.
Jis priduria, kad Rusija pasisako už saugumą ir plėtros galimybes ne tik išrinktosioms, bet visoms šalims ir tautoms, už pagarbą tarptautinei teisei ir pasaulio įvairovę, prieš bet kokią monopoliją.
Rusijos prezidentas pabrėžia bendradarbiavimo su Rytais Kinija, Indija, Japonija svarbą. Čia pat priduria apie pasirengimą bendradarbiauti su naująja JAV administracija.
Pereidamas prie Sirijos, Putinas pagyrė Rusijos karius, šią jo kalbos dalį palydėjo gausūs aplodismentai.
12.05 Korupcija - ne šou
Rusijos prezidentas skiria dėmesio kovai su korupcija. Anot jo, absoliuti dauguma valstybės tarnautojų sąžiningi dori žmonės, dirbantys šalies gerovei. Negali būti jokios priedangos valdžios atstovų nesąžiningumui, tvirtina Putinas, tačiau priduria, kad iki teismo sprendimo paskelbimo niekas neturi teisės skelbti kaltumo ar nekaltumo verdiktų.
Pas mus tapo įprasta kelti triukšmą dėl vadinamųjų rezonansinių atvejų. Kova su korupcija tai ne šou. Tam teikia profesionalumo, rimto požiūrio ir atsakomybės, dėsto Rusijos lyderis, neminėdamas konkrečių atvejų ar pavardžių.
VŽ primena, kad lapkričio viduryje, įtariant paėmus milijoninį kyšį, buvo sulaikytas buvęs Rusijos ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas.
11.59 Ekonomikos problemos - vidinės
Pagaliau Rusijos lyderis užsimena apie sankcijas, bet tuojau pat pasuka prie šalies ekonomikos plėtros. Jo žodžiais, Rusijos ekonomika atsigauna, pagaliau pradėjo veikti importo pakeitimas vietine produkcija. Putinas pažymi, kad daugelis Rusijos ekonomikos problemų susijusios su vidiniais veiksniais, tokiais kaip konkurencingumo stoka ar išsilavinimo spragos. Rusijos prezidento teigimu, didžiausia pasaulio prekybos problema protekcionizmo augimas. Reikia aktyviau ir ryžtingiau kautis už prieigą prie pasaulio rinkų, teigia Putinas. Po 45 minučių nuo pranešimo pradžios jokių revoliucingų ar iš esmės naujų temų, pažymi apžvalgininkai.
11.45 Medicina, švietimas... kur užsienio politika?
Po susitaikymo ir vienybės Putinas pereina prie šalies žmogiškojo kapitalo reikalų. Jis teigia, kad Rusijoje mažėja vaikų ir kūdikių mirtingumas, giria aukštųjų technologijų pasiekimus, bet ir sutinka, kad egzistuoja žemos kvalifikacijos problema. Prezidentas aptaria vaistų rinkos kontrolės galimybes, žada aprūpinti gydymo įstaigas didelės spartos interneto ryšiu.
Po sveikatos priežiūros reikalų švietimo aktualijos. Kiekvienas vaikas - apdovanotas, - dėsto Putinas.
Užsienio žurnalistai socialiniuose tinkluose pradeda nerimauti, kada nuo vidaus reikalų bus pereita prie užsienio politikos.
11.34 Nerimauja dėl konfliktų sėkmingose šalyse
Putinas pareiškė esąs susirūpinęs dėl vidinių konfliktų gausos sėkmingose šalyse, kuriuos lemia religiniai, nacionaliniai ir socialiniai nesutarimai.
Konfliktai tampa itin aktualūs, kadangi daugėja problemų, susijusių su migracija, dėsto Rusijos prezidentas.
11.10 Valdžios autoritetas sustiprėjo, teigia Putinas
Savo kalbą Vladimiras Putinas pradėjo nuo to, kad šaliai reikia spręsti daugybę problemų ir ne pačiomis paprasčiausiomis sąlygomis, kaip esą ne kartą jau buvo šalies istorijoje.
Jis atkreipė dėmesį į patriotines vertybes, aplink kurias, anot jo vienijasi Rusijos piliečiai.
Tačiau ne dėl to, kad jie viskuo patenkinti, kad jiems viskas patinka. Sunkumų ir problemų pakanka, kalbėjo Rusijos lyderis, pridurdamas, kad visuomenė itin aštriai reaguoja į nesąžiningumą ir neteisybę.
Putinas taip pat teigė, kad po pastarųjų Valstybės dūmos rinkimų sustiprėjo valdžios autoritetas, o didžiausia atsakomybė tenka Vieningosios Rusijos partijai.
Kaip iš anksto prognozavo žurnalistai ir politologai, Rusijos prezidentas kalbą pradeda taikiu tonu, kalbėdamas apie vienybę; jis užsimena, kad jei kurie nors visuomenės nariai laiko save inteligentija, tai dar nereiškia, kad jie yra aukščiau už kitus.
FOTOGALERIJA Vladimiro Putino kalba (14 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti