Vokietijos „Heckler & Koch“ ginklus pardavinės tik „geriečiams“

Vokietijos ginklų gamintojas Heckler & Koch iš esmės keičia strategiją ginklus tieks tik demokratiškoms ir nekorumpuotoms šalims. Net NATO narė Turkija bus išbraukta iš klientų sąrašo.
Vokietijos naujienų agentūros DPA šaltinių teigimu, pastaraisiais metais į skandalus ir finansinius sunkumus įklimpęs vokiečių ginklų gamintojas nusprendė kelti kartelę.
Norime būti tiekėjais tik solidžioms, demokratiškoms ir nekorumpuotoms NATO arba Aljansui artimoms šalims, - DPA cituoja anonimu norėjusį likti Heckler & Koch darbuotoją.
Jis pabrėžė, kad su kai kuriomis valstybėmis ir taip sunku susitarti dėl eksporto, susiduriama su įvairiausiais ribojimais Vokietijoje ir, negana to, dar nuolat sulaukiama kritikos dėl prekybos su įtartinomis valstybėmis. Tačiau toks strategijos kurso keitimas pakurstė diskusijas bendrovės viduje, nes finansinius sunkumus patirianti kompanija tokiu žingsniu pati atsisako eksporto rinkų.
Pagal naujas taisykles Oberndorfe prie Nekaro įsikūrusi bendrovė Heckler & Koch nebegalės ateityje tiekti ginklų ne tik Saudo Arabijai, bet ir Brazilijai, Meksikai, Indijai ir NATO narei Turkijai.
Freiburge esanti Vokietijos antimilitaristinė organizacija RIB (Rustungsinformationsburo), tirianti situaciją ginklų gamintojų rinkoje, skelbia, kad 850 darbuotojų turinti Heckler & Koch pastaraisiais metais patyrė didelių sunkumų. 2015 m. Heckler & Koch patyrė 10,3 mln. Eur nuostolių. Šiemet statistika buvo labiau džiuginanti per 9 mėn. bendrovė išaugino savo apyvartą 19%, iki 144,8 mln. Eur, pelnas pasiekė 3,8 mln. Eur.
Naujienų portalas Stern taip pat primena, kad bendrovė yra įklimpusi į skolas ir buvo atsidūrusi prie bankroto slenksčio. Po sunkių išbandymų įmonei postūmio suteikė baisūs įvykiai teroristiniai išpuoliai Prancūzijoje ir Vokietijoje. Po teroristinio išpuolio Nicoje Prancūzijos teisėsauga užsakė 2.000 kovinių ginklų, Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės policija įsigijo 3.000 pistoletų-kulkosvaidžių. Dar kiek anksčiau Prancūzijos kariuomenė užsakė 100.000 kovinių ginklų. Heckler & Koch pastaraisiais metais daug pykosi su Vokietijos institucijomis, kurios delsia duoti leidimus eksportuoti ginkluotę į Saudo Arabiją, Omaną, Singapūrą. Bendrovė netgi bylinėjasi dėl to su Vokietijos vyriausybe.
VŽ rašė, kad pernai Lietuvos ginklų fondas prie Vidaus reikalų ministerijos Lietuvos šaulių sąjungai perdavė Heckler & Koch automatinius šautuvus HK416A2 ir HK417D. Heckler & Koch ginklus naudoja ir Lietuvos kariuomenė. Šią vasarą Lietuvos Krašto apsaugos ministerija su šia bendrove pasirašė 12,5 mln. Eur vertės sutartį dėl dar vienos partijos automatinių šautuvų G-36 ir povamzdinių 40 mm. granatsvaidžių HK269 įsigijimo. Ginklai Lietuvą pasieks kitąmet.
Tačiau prieš tai buvo kilęs didelis skandalas dėl šautuvų G-36, nes buvo suabejota jų patikimumu. Buvo paskleista abejonė dėl ginklo šūvių tikslumo, jei yra dideli temperatūrų svyravimai. Tai ypatingai aktualu vykdant NATO operacijas Afganistane. Skandalas ypatingai įsisiūbavo, nes pasklido žinia, kad Vokietijos karinė vadovybė apie galimą broką žinojo dar 2012 m., tačiau NATO partnerės nebuvo informuotos. Tačiau Heckler & Koch nesutiko su jai mestais kaltinimais ir šiemet rugsėjį laimėjo bylą teisme. Vokietijos krašto apsaugos ministerija nutarė neskųsti Koblenco teismo sprendimo, rašė Handelsblatt.
2011 m. Heckler & Koch buvo atsidūrę tyrėjų akiratyje dėl įtarimų, kad buvo vykdomi korupciniai susitarimai su Meksika, taip pat nuversto Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafi valdose buvo rasta vokiečių gamintojo ginklų, nors tiekimą draudė embargas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti