EP nori sustabdyti narystės derybas su Turkija

Europos parlamentas (EP) ketvirtadienį balsavo dėl Turkijos narystės derybų sustabdymo. Šis balsavimas nėra įpareigojantis, tačiau iki šiol yra aštriausias balsas iš ES dėl Recepo Tayyipo Erdogano, Turkijos prezidento, vidaus politikos, skelbia New York Times.
Po liepos mėnesį įvykusio nesėkmingo bandymo šalyje įvykdyti perversmą, Turkijos valdžia pradėjo masinę valymų kampaniją, per kurią per 110.000 karininkų, mokytojų, valstybės tarnautojų neteko savo darbo, dalis jų buvo įkalinta. Turkija tęsia ir opozicinių žiniasklaidos priemonių persekiojimą bei uždarymą.
EP balsavimas taip pat padidins spaudimą ES šalių narių vyriausybėms persvarstyti savo poziciją šiuo klausimu. Iki šiol tik Austrija viešai skelbė remianti derybų sustabdymą.
Ponas Erdoganas jau prieš tai EP balsavimą pavadino neturinčiu jokios vertės ir apkaltino Europą remiant teroristų organizaciją Kurdistano darbininkų partiją.
Derybos dėl Turkijos narystės Bendrijoje jau tęsiasi 11 metų, o norą prisijungti prie Bendrijos šalis išreiškė dar 1987-aisiais. Nedaug kas tiki, kad šalies narystės perspektyva šiuo metu iš tiesų yra reali, nes jai atvirai prieštarauja Vokietija, Prancūzija ir kai kurios kitos ES valstybės. Iš 35 būtinų suderėti skyrių, derybos pradėtos dėl 16, o pabaigtos dėl vieno skryriaus.
Todėl derybų nutraukimas būtų labiau formalus ir simboliškas gestas iš ES pusės. Tačiau ES Turkija visų pirma yra reikalinga padedant susidoroti su milžiniškais migrantų ir pabėgėlių srautais iš Sirijos. Šiuo metu tarp Bendrijos ir šalies galioja susitarimas, kuriuo Turkija įsipareigojo atgal priimti Graikiją pasiekusius pabėgėlius. Manais Europa pažadėjo 3 mlrd. Eur, bevizį režimą ir greitesnį prisijungimą prie Sąjungos. Tačiau p. Erdoganas jau ne vieną kartą pagrasino atversiantis vartus į Europą pabėgėliams.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti