Obama ir Europos lyderiai remia stiprų NATO ir sankcijas Rusijai
FOTOGALERIJA Obama susitiko su Europos lyderiais (5 nuotr.)
Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama kartu su Europos lyderiais patikino remiantys stiprų NATO bei sankcijas Rusijai.
Penktadienį p. Obama susitiko su Vokietijos, Jungtinės Karalystės (JK), Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos lyderiais. Kartu jie sutarė dėl būtinybės dirbti kartu užtikrinant Aljanso tikslų įgyvendinimą.
O tai, kaip teigiama Baltųjų rūmų pranešime, reiškia būtinybę užtikrinti konfliktų Sirijoje bei Ukrainoje diplomatinį sprendimą, ir toliau taikant sankcijas Rusijai.
Angelos Merkel, Vokietijos kanclerės, teigimu, kol kas pažangos Minsko susitarimo įgyvendinime nematyti: Vienas žmogus negali išspręsti visko, tačiau kartu esame stiprūs.
Dar prieš susitikimą p. Obama išreiškė viltį, kad išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra pasiryžęs atsilaikyti prieš Rusiją ten, kur ši nukrypsta nuo mūsų vertybių ir tarptautinių normų. Vėliau spaudos konferencijos metu jis perspėjo savo įpėdinį.
Šiose pareigose (JAV prezidento VŽ) yra kažkas iškilmingo (...), kas priverčia sukoncentruoti dėmesį, kas reikalauja rimties. (...) Ir jei tu imiesi šio darbo nerimtai, ko gero ilgai neišbūsi. Nes (toks požiūris VŽ) sukels problemų, AFP cituoja p. Obamą.
Ragino laikytis vienybės
JK besiruošiant išstoti iš ES, p. Obama priminė, kad Senojo Žemyno vienybė vienas didžiausių pasiekimų.
ES lieka vienu didžiausių politinių ir ekonominių pasiekimų, kurie neturi būti laikomi duotybe, kalbėjo JAV prezidentas. Jį cituoja Deutsche Welle. Šie pasiekimai yra priešingi susiskaldžiusiai Europai, kokią matėme praėjusiame amžiuje, ir turi mums priminti, kaip svarbu dirbti išvien.
Europos lyderius jis paragino žvelgti toliau nei jų vidinės krizės ir sutelkti dėmesį į visą 28-ių šalių bloką kaip sąjungą.
JK nėra vienintelė, kuri susiduria su krize šalyje. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as skaičiuoja itin prastus reitingus. Tuo tarpu Matteo Renzi, Italijos premjero, laukia svarbus referendumas dėl konstitucinės reformos, o paskutinės apklausos rodo, kad italai nėra linkę su ja sutikti. Be to, šalies bankai yra itin sunkioje padėtyje. Ispanija savo ruožtu vis dar kovoja su ekonomine krize ir itin dideliu jaunimo nedarbu.
Vokietiją bene stipriausiai visoje ES įsuko migrantų krizė nuo jos pradžios čia atkeliavo daugiau nei milijonas žmonių. Tad Angelai Merkel tenka dirbti daugybe frontų nuo derybų su Turkija dėl migracijos, konflikto Ukrainoje sprendimo paieškų iki pasiruošimo ateinantiems vietos rinkimams, kai jos partijos populiarumas smunka.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti