Kariuomenės Garbės sargybos kuopa mini 25-metį
FOTOGALERIJA Kariuomenės Garbės sargybos kuopa mini 25-metį (29 nuotr.)
Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, minėdama įkūrimo 25-metį, iššovė rekordinę salvę.
Vilniaus Daukanto aikštėje, šalia prezidentūros, skaičių 25 suformavę kariai vienu metu iššovė 98 kartus. Šis skaičius pasirinktas dėl artėjančių 98-ųjų Lietuvos kariuomenės metinių, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Garbės kuopos karius pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, į kuopą paskirti pirmieji šauktiniai ne tik atnaujino, bet ir kūrė Lietuvos karines ceremonijas, o tokį aukštą profesionalumo lygį jie pasiekė atkakliu ir nuosekliu darbu.
Valstybės vadovės teigimu, per didžiuosius valstybės renginius ir šventes į Garbės sargybos kuopą nukrypsta visų dalyvių, visų svečių žvilgsniai. Šie kariai mūsų kariuomenės atspindys, kas kartą keliantis pasitikėjimo ir pasididžiavimo jausmą ne tik čia, Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Apie Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopą
Garbės sargybos kuopos istorija apima 25 metų laikotarpį, nes tarpukario Lietuvos kariuomenėje reprezentacines funkcijas atliko karo mokyklos kariūnai, aiškina KAM. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa reprezentuoja tris pagrindines kariuomenės rūšis sausumos, oro ir jūrų. Visos Garbės sargybos kuopos karių uniformos yra pasiūtos pagal tarpukario Lietuvos 1938 metų Lietuvos kariuomenės karinių uniformų modelius.
Visuomenės ir kariuomenės atstovų pastangomis 2006 metais atkūrus XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kario šarvus ir ginkluotę, dešimt šios atkurtos riterio uniformos komplektų buvo perduota Garbės sargybos kuopai. 2009 m. suformuotas istorinis būrys ėmė specializuotis šiose ceremonijose, įvaldė šarvų priežiūros ir dėvėjimo subtilybes. Kariai studijavo viduramžių fechtavimosi ir kovos rankraščius ir paruošė demonstracinę rekonstrukcinę programą apie senovės lietuvių ginklų panaudojimą artimoje kovoje. Kuopos kariai jau devynis kartus dalyvavo Žalgirio mūšio inscenizacijoje Lenkijoje, didžiausiame viduramžių renginyje Europoje, kur turi galimybių išmėginti rekonstruotus ginklus ir parodyti, kad Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių ginkluotė buvo puikiai paruošta kovoms.
Garbės sargybos kuopos parodomoji programa pradėta ruošti 1999 m., pasiūlius tuometiniam Motorizuotosios pėstininkų brigados Geležinis Vilkas vadui pulkininkui Vitalijui Vaikšnorui. Pirmoji Garbės sargybos kuopos parodomoji programa paruošta 2000 metais, kuriai tuomet vadovavo būrio vadas kpt. Darius Katinas. Garbės sargybos kuopa kiekvienais metais parengia naują parodomąją programą, kurios premjera įvyksta kariuomenės ir visuomenės vienybės šventės metu.
1991 metų rudenį, Mokomąjį junginį performavus į Greitojo reagavimo brigadą formuojama Garbės sargybos kuopa buvo pirmas padalinys į kurį paskirti tarnauti šauktiniai kariai. Pirmuoju Garbės sargybos kuopos vadu buvo paskirtas Liutauras Kavaliūnas. Šiuo metu Garbės sargybos kuopai vadovauja jau devintasis kuopos vadas kapitonas Paulius Jankauskas. Nuo savo veiklos pradžios Garbės sargybos kuopos kariai dalyvavo daugiau nei 6 tūkstančiuose ceremonijų ir renginių. Kuopa vidutiniškai per metus dalyvauja apie 310 protokolinių ceremonijų ir renginių Lietuvoje ir užsienyje. Kol kas rekordiniai užfiksuoti 2013 metai, kai Garbės sargybos kuopa per metus dalyvavo 343 ceremonijose. Ilgiausiai trukusi repeticija renginiui 9 valandos (pasiruošimas paradui Italijoje vyko visą naktį). Ilgiausiai trukusi šventinė ceremonija 6 su puse valandos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti