„Verslo žinių“ spalio TOP straipsniai

Pateikiame VŽ Premium spalio geriausias, taip pat ir daugiausia vz.lt skaitytojų dėmesio sulaukusias temas.
Seimų istorijos švytuoklė: kairėn dešinėn
Per beveik 27 nepriklausomybės metus Lietuvoje buvo išrinkti septyni Seimai, dirbo 16 vyriausybių, kurioms vadovavo 12 premjerų. Jau nuo 2000 m. ministrų kabinetai buvo tik koaliciniai, bet paradoksas: jie dirbo stabiliau nei prieš tai buvusios politiškai monolitinės vyriausybės.
Pavojinga riba artėjame prie darbo rinkos dugno
Sodros biudžeto prognoziniuose skaičiavimuose yra vienas įspėjantis skaičius: jeigu ateinančiais ir 2018 m. į darbo rinką įsilies keletu tūkstančių žmonių daugiau, nei ją paliks, jau 2019 m. bendras apdraustųjų skaičius išliks nepakitęs ir darbo rinka priartės prie dugno. Tad pasiruošti pokyčiams liko 23 metai.
Realu, kad jau 2019 m. turėsime neigiamą užimtumo augimą, nes tokią tendenciją pirmiausia diktuos neigiamos demografinės tendencijos, teigia Rokas Grajauskas, Danske Bank vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas.
Kritika Jakeliūno idėjoms: klausia, kieno pinigai pensijų fonduose
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) kandidatas į finansų ministrus nusiteikęs pertvarkyti II pakopos pensijų kaupimo sistemą. Rinkos dalyviai idėjas kritikuoja. Susikirto požiūriai į tai, kieno pinigai yra Sodroje mokesčių mokėtojų ar valstybės.
Pagrindinės nuostatos tokios, kad jokie sukaupti pinigai nebus nusavinami, nacionalizuojami ar dar kaip nors elgiamasi su jais prievartiniu būdu. Tai bus asmeninis žmonių pasirinkimas, kaip su jais toliau elgtis. Bet faktas, kad dabar dalyvauja arba sudarę sutartis (dėl pensijų kaupimo II pakopos PF VŽ) 1,2 mln. žmonių ir prisiėmę rizikas finansinio produkto, kuris yra labai sudėtingas ir ilgalaikis, tai tikrai nepriimtina ir netoleruotina, VŽ sakė Stasys Jakeliūnas.
Bankų chuliganas kelia koją į Lietuvą
Perspektyvus Jungtinės Karalystės finansų technologijų startuolis Revolut Lietuvoje nori gauti specializuoto banko licenciją ir steigti savo finansų centrą Vilniuje.
Potencialiai planuojame Lietuvoje įkurti biurą, kuriame dirbtų programuotojai, - sako bendrovei vadovaujantis Nikolajus Storonskis, nurodantis, kad tai bus siekiama padaryti dar šiemet.
Lidl kreipėsi į prezidentę: gali reikalauti valstybės atlyginti nuostolius
Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas Lidl negali pradėti 40 mln. Eur vertės biurų komplekso statybų Giraitės g., Vilniuje, nes architektai siūlo išsaugoti buvusį Kelių policijos pastatą. Dėl šios situacijos Lidl Lietuva išsiuntė laišką prezidentei, premjerui, merui, kelioms institucijoms, priimančioms sprendimus, susijusius su kultūros vertybių tvirtinimu.
Šiuo raštu norime atkreipti dėmesį į pagrįstų abejonių keliančius procesus dėl buvusio Vilniaus kelių policijos pastato pripažinimo kultūros vertybe, pakviesti valstybės institucijas susilaikyti nuo skubotų bei kontroversiškų veiksmų bei pasiūlyti tokį tolesnį veikimo būdą, kuris leistų minėto pastato vertingųjų savybių išsaugojimo klausimą spręsti suinteresuotų grupių dialogo, savireguliacijos, balanso ir kompromiso paieškos būdu, teigiama rašte.
Įžvalgos
Kurkime kredito įstaigą, o ne zadanijų vykdymo agentūrą
Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasisako už Lietuvos pašto pagrindu steigiamą regionų plėtros banką, Tvarka ir teisingumas žada naują kredito įstaigą valstybės valdomą arba mišraus kapitalo tautos banką Vytis. Pastarosios idėjos neatrodo iki galo įvertintos: pašto pagrindu veikiantis bankas skamba kaip nesuderinamas darinys jam atsirasti nėra nei patirties, nei resursų, o ketinimas kurti valstybinį banką asocijuojasi su išties nesėkminga buvusių bankų patirtimi.
Naisių vasara ir darnusis gėris
Mane stebina kai kurių kairiųjų neabejojimas, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) yra kairioji gėrio partija. Kodėl tuomet ankščiau jie neįsiliejo nei į LSDP, nei į Naujosios kairės, nei, galiausiai, į anarchistinio LUNI gretas? Kodėl nekovojo gatvėse prieš naująjį Darbo kodeksą ar nedalyvavo daugelyje viešųjų erdvių gynimo akcijų? Nedramatiškas darnus gėris, kaip ir kitos įvairios bendruomeninės vizijos, literatūrinės para-utopijos (utopiją imituojantys žanrai), yra tik panašus į kairiąją utopiją.
Vinted neseniai suėjo 8 metai. Nuo pat įmonės gyvavimo pradžios augome beprotišku tempu. Sėkmingai vieną po kito uždarinėjome investicijų raundus, atvėrėme naujus biurus, samdėme žmones į įvairiausias sritis, kur tik sugalvodavome ką nors išbandyti. Išgyvenome aukso kartšinę, kurioje dalyvavo visi šio segmento žaidėjai. Visi lenktyniavo, kas pritrauks daugiausia investicijų, kas suburs didžiausią, stipriausią komandą, kas atidarys daugiau rinkų ir užkariaus daugiau vartotojų dėmesio.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti