Normandijos ketvertuko susitikimas: Putinas žada pristabdyti antpuolius Alepe

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsiminė apie galimybę pratęsti paliaubas Sirijos Alepo mieste po ketvirtadienio vakarą Berlyne vykusio susitikimo, kuriame Vokietijos kanclerė tiesmukai užsipuolė Rusijos lyderį dėl, jos žodžiais, antižmogiško puolimo Alepe.
Berlyne vadinamuoju Normandijos formatu susitiko Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos lyderiai. Šis susitikimų formatas buvo sukurtas Ukrainos krizei sureguliuoti, tačiau dabar jo darbotvarkėje atsirado ir Sirija.
Trumpai susitikęs su žurnalistais po susitikimo, Putinas sakė, kad Rusija nutrauktų savo antpuolius, jei teroristinės jėgos Alepe būtų nukenksmintos.
Ponia Merkel pridūrė, kad buvo teisinga be užuolankų pasikalbėti su Putinu, kadangi, jos žodžiais, Rusijai tenka aiški atsakomybė dėl Sirijos, taip pat ir dėl pastangų padaryti įtaką Basharui al-Assadui, kanclerę cituoja Bloomberg.
Vėliau per Kremliaus spaudos tarnybą perduotuose komentaruose Putinas teigė, kad daugiausia dėmesio buvo skirta politinei proceso (Sirijos krizės sureguliavimo VŽ) daliai.
Priminiau savo kolegoms, kad Rusija siūlo aktyviau dirbti, ruošiant ir priimant naują konstituciją, kurios pagrindu būtų galima surengti išankstinius rinkimus ir suderinti visų konflikto dalyvių pozicijas, - Kremliaus parengus Putino komentarus cituoja Gazeta.ru.
Jis taip pat teigė informavęs p. Merkel ir p. Hollandeą, kad Rusija ketina pratęsti oro antpuolių pauzę Sirijoje.
Atskiroje spaudos konferencijoje, surengtoje kartu su p. Merkel, Prancūzijos prezidentas Francois Hollandeas sakė, jog Putinas nepatikslino, kiek laiko galėtų tęstis derybos.
Tikimės, kad tai truks kiek įmanoma ilgiau, - sakė p. Hollandeas, pridurdamas, kad taip būtų siekiama nugabenti humanitarinę pagalbą karinio konflikto zonoje esančiam miestui.
Normandijos ketvertuko susitikimas truko septynias valandas ir baigėsi po vidurnakčio. Rusijai dėl Sirijos buvo pagrasinta sankcijomis, bet galiausiai p. Merkel ir p. Hollandeas atsisakė šios minties ir pabrėžė, kad dabar svarbiausia suteikti pagalbą Alepo civiliams gyventojams.
Anot p. Hollandeo, ES galėtų sankcijas taikyti atskiriems su antpuoliais Sirijoje susijusiems asmenims, o p. Merkel tepasakė, kad tokios galimybės negali būti atmestos. Jei ES svarstytų sankcijas Rusijai dėl Sirijos, jas turėtų patvirtinti visos Bendrijos narės. Uoliausia tokių sankcijų šalininkė Jungtinė Karalystė, apsisprendusi trauktis iš ES.
Ukrainos krizės tema buvo aptarta dar prieš diskusijas dėl Sirijos. Lyderių teigimu, susitarta dėl gairių, kaip įgyvendinti pernykštį Minsko susitarimą, kurio tikslas sureguliuoti Ukrainos vyriausybės ir prorusiškų separatistų konfliktą Rytų Ukrainoje.
Ponia Merkel teigė, kad šioje srityje pasiekta pažangos, bet ir pripažino, kad tai bus sunkus procesas.
Putinas neteikė daug reikšmės Normandijos ketvertuko diskusijoms apie Ukrainą. Anot jo, lyderiai susitelkė ties humanitariniais klausimais konflikto zonoje ir pažymėjo, kad čia daug pasiekti nepavyko, prezidento komentarus cituoja Gazeta.ru.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti