Kitų metų biudžeto projekto Vyriausybė imsis tuojau po rinkimų

Kitą savaitę, iškart po Seimo rinkimų, bet dar laukiant antrojo balsavimo turo, Vyriausybės posėdžiuose ketinama aptarti 2017 m. biudžeto projektą, nes ne vėliau kaip spalio 17 d. jis turi būti atiduotas Seimui svarstyti ir priimti.
Trečiadienį uždarame Vyriausybės pasitarime finansų ministrė Rasa Budbergytė pristatė premjerui ir kitiems ministrų kabineto nariams pagrindinius kitų metų biudžeto principus. Ji informavo, kokie numatyti asignavimai ir kiti svarbiausi biudžeto skaičiai, apie kuriuos ministrė jau yra kalbėjusi praėjusią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje. Bet detalesnės diskusijos apie svarbiausią kitų metų finansinį dokumentą šįkart Vyriausybėje nebuvo. Ji įvyks kitą savaitę, kai Vyriausybės oficialiuose posėdžiuose biudžeto projektas turėtų būti aptartas ir atiduotas Seimui svarstyti bei priimti.
Kaip VŽ rašė, finansų ministrė Seimo komitete pripažino, kad socialinio modelio įgyvendinimas nuo Naujųjų metų bei kitos papildomos išlaidos nulems deficitinį kitų metų biudžeto projektą. Nors anksčiau planuota, kad 2017-ųjų biudžetas pirmą kartą bus subalansuotas, bet dabar skelbiama, kad valdžios sektoriuje galimas iki 0,6% bendrojo vidaus produkto (BVP) deficitas. Tai sudarys apie 250 mln. Eur.
Tam, kaip tikimasi, pritars ir Europos Komisija, turinti iš anksto įvertinti Lietuvos biudžeto projektą, jei naujasis Darbo kodeksas ir kiti socialinės apsaugos sistemos pakeitimai bus pripažinti struktūrinėmis reformomis.
Be to, kad socialiniam modeliui įgyvendinti prireiks apie 254 mln. Eur, kitų metų biudžete yra įsipareigojimas daugiau išlaidų skirti krašto apsaugai 150 mln. Eur daugiau nei šiemet, dar 144 mln. eurų kainuos minimalios algos ir neapmokestinamųjų pajamų dydžio didinimas.
Daugiau lėšų kitąmet reikės įmokoms už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis 41,4 mln. Eur, Kelių priežiūros ir plėtros programai 40,3 mln. Eur, pedagogų darbo užmokesčio didinimui 24 mln. Eur, kultūros ir meno darbuotojų algų kėlimui 7,1 mln. Eur, daugiabučių namų atnaujinimui ir modernizavimui 14,6 mln. Eur, investuotojų pritraukimui į Lietuvą 11,7 mln. Eur.
Dar 69,4 mln. Eur išlaidų numatyta grąžinti neišmokėtai darbo užmokesčio daliai ir kitoms reikmėms.
2016 m. valdžios sektoriaus deficitas turėtų siekti iki 0,8% BVP, bet greičiausiai bus gerokai mažesnis, nes pirmojo pusmečio biudžeto vykdymo rezultatai yra teigiami surenkama kiek daugiau pajamų nei planuota.
Nors kitų metų biudžetą pradės svarstyti dar dabartinis Seimas, galutinai jį priims jau naujos kadencijos parlamentarai, pradėsiantys posėdžiauti lapkričio viduryje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti