Medvedevo vyriausybei – pigios „liaudies“ degtinės idėja

Rusijos federalinė antimonopolinė tarnyba pasiūlė į rinką išleisti nebrangią liaudies degtinę. Manoma, kad tai padėtų sumažintų nelegalių stiprių alkoholinių gėrimų pardavimus šalyje.
Nelegali degtinė, kurios gamintojai nemoka akcizo ir kitų mokesčių ir kuri pagaminta nežinia iš ko, ne tik kelia grėsmę gyventojų gyvybei bei sveikatai, bet ir sudaro labai didelę konkurenciją sąžiningų gamintojų produkcijai, pirmiausia dėl savo kainos, Vedomosti cituoja Vladimirą Mišeloviną, Rusijos federalinės antimonopolinės tarnybos (FAT) kontrolės ir finansų padalinio vadovą.
Pasūlymas į rinką išleisti pigią legalią degtinę pateiktas FAT ataskaitoje, parengtoje šios savaitės Rusijos vyriausybės posėdžiui.
Rusija nuo 2010 m. reguliuoja stipriųjų alkoholinių gėrimų rinką, nustatydama minimalią kainą, kurią privalo viršyti mažmeninės prekybos taškuose parduodami gėrimai. 2010 m. minimali kaina už pusės litro degtinės butelį siekė 89 rublius, per vėlesnius ketverius metus ji palaipsniui buvo pakelta iki 220 rublių, o nuo 2015 m. vasario sumažinta iki 185 rublių. Nuo šių metų vidurio pigiausia degtinė Rusijoje vėl pabrango iki 190 rublių už butelį (apie 2,68 Eur).
FAT nuomone, liaudies degtinei būtų tikslinga nustatyti apie 100 rublių kainą (1,4 Eur). Tai būtų naudinga ir jos gamintojams, nes jie mokėtų mažiau akcizo mokesčių. Tačiau pigiausios degtinės gamybos apimtys turėtų būti ribojamos.
Kad rinkoje būtų išlaikyta konkurencija, jos gamybos apimtys turi būti padalintos gamintojams konkursų būdu, pageidautina, nedidelėmis kvotomis. Kuo mažesnė kvota, tuo didenis būtų potencialių konkursų dalyvių ratas, paaiškino FAT atstovas.
Rusijos finansų ministerijos nuomone, degtinės butelis negali kainuoti 100 rublių, nes vien mokesčių ir akcizų suma vienam pusės litro buteliui siekia 118 rublių. Tai reiškia, kad tektų mažinti akcizo tarifą, o dėl to sumažėtų pajamos į regionų ir valstybės biudžetus.
Kaip rašo Vedomosti, 2009- 2012 m. mažmenių degtinės pardavimų apimtys Rusijoje buvo stabilios, o vėlesniais metais sumažėjo daugiau nei 30%. Tai aiškinama tuo, kad nuo 2012 iki 2015 m. akcizo tarifai alkoholiui Rusijoje padidėjo du kartus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti