Vokietijos verslas nesiveržia įdarbinti pabėgėlių

Vokietijos kompanijos iki šiol pasamdė tik kelias dešimtis pabėgėlių iš daugiau nei milijono, pernai atvykusių į šalį. Bendrovės teisinasi, kad įdarbinti pabėgėlius sunku dėl vokiečių kalbos žinių ir kvalifikacijos stokos.
Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, trečiadienį susikvietė kai kurių didžiausių Vokietijos kompanijų vadovus, mėgindama išsiaiškinti, kodėl stringa pabėgėlių įdarbinimas, skelbia Reuters.
Bendrovės nurodo, kad pabėgėliai dažnai neturi beveik jokių profesinių gebėjimų, nekalba vokiškai, be to, nėra tikri dėl leidimo gyventi šalyje.
Reuters apklausė 30 Vokietijos DAX indekso bendrovių, jos nurodė, kad iš viso įdarbino 63 pabėgėlius. Kai kurios kompanijos teigė, kad toks klausimas yra diskriminacinis ir tvirtino nefiksuojančios, ar apskritai įdarbino pabėgėlius.
50 iš minėtų 63 pabėgėlių įdarbino Deutsche Post DHL. Bendrovės teigimu, buvo laikomasi pragmatiško požiūrio, pabėgėliai dirba laiškų ir siuntų rūšiavimo skyriuose.
Atsižvelgiant į tai, kad 80% prieglobsčio prašytojų nėra aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir dar neturi aukšto lygio vokiečių kalbos žinių, mes pirmiausia pasiūlėme darbus, kurie nereikalauja techninių gebėjimų ar tam tikro lygio bendravimo vokiškai, paaiškino Deutsche Post DHL atstovas.
Nepaisant pavienių pastangų, blėsta viltis, kad migrantų banga prisidės prie Vokietijos ūkio augimo ir papildys darbuotojų gretas, retėjančias dėl visuomenės senėjimo.
Pabėgėlių įdarbinimas ne išeitis, sprendžiant įgūdžių stygiaus problemą, pareiškė Heinrichas Hiesingeris, pramonės grupės Thyssenkrupp vykdomasis vadovas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti