Prezidentė taiso Seimo broką dėl „startuolių vizos“

Prezidentė siūlo pataisyti Seimo įstatyme paliktas landas, atveriančias kelią fiktyvių įmonių steigimui, taip pat nelegaliai migracijai ir nelegaliam darbui Lietuvoje.
Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Seimo paskutinėmis pavasario sesijos dienomis patvirtintas Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis palengvintos migracijos taisyklės, įteisintos vadinamosios startuolių vizos.
Patį šį įstatymą, kuris turi įsigalioti nuo 2017 m. sausio 1 d., valstybės vadovė vertina teigiamai.
Šis įstatymas atitinka verslo poreikius ir šiuolaikinės globalios ekonomikos sąlygas, atveria naujų galimybių Lietuvoje kurti inovatyvų verslą, palengvina aukštos kvalifikacijos darbuotojų užsieniečių, kurių trūksta šalies verslui, įdarbinimą, nustato palankesnes sąlygas Lietuvoje įsidarbinti investuotojams, įmonių vadovams ir studentams, pranešdama apie veto sakė Lina Antanavičienė, prezidentės vyriausioji patarėja ekonomikos klausimais.
Tačiau p. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad Seime priimant įstatymo pataisas buvo netikėtai pritarta vienai socialdemokrato Algirdo Syso pasiūlytai nuostatai, kuri sukuria tam tikrą landą nelegaliai darbo jėgai atvykti į Lietuvą.
Ji atveria kelią fiktyvių įmonių steigimuisi, nelegaliam darbui ir galimai sukuria sąlygas nesąžiningai konkurencijai. Iki šiol leidimą laikinai gyventi Lietuvoje gavę, o po metų pratęsti norintys trečiųjų šalių verslininkai turėjo užtikrinti, kad vykdo realią veiklą, būti įdarbinę ne mažiau kaip 3 Lietuvos piliečius ar nuolat Lietuvoje gyvenančius asmenis bei būti sukaupę atitinkamą kapitalo vertę. Bet Seimo priimta įstatymo nuostata panaikino šiuos reikalavimus užsieniečiams, norintiems pratęsti leidimą gyventi Lietuvoje tai reiškia, kad nuo šiol leidimas gyventi mūsų šalyje tokiems asmenims bus pratęsiamas automatiškai be jokių papildomų sąlygų ar saugiklių, pastebėjo p. Antanavičienė.
Valstybės saugumo departamentas įspėjo, kad tokia įstatymo nuostata atveria kelią piktnaudžiauti leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka, sukuria sąlygas į mūsų šalį bei Šengeno erdvę lengvai atvykti ir pavojingiems asmenims. Prezidentės nuomone, ši nuostata sudarys galimybes trečiųjų šalių piliečiams steigti fiktyvias įmones vien tam, kad gautų leidimą gyventi Lietuvoje ir judėjimo Šengeno zonoje laisvę.
Todėl prezidentė vetavo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas ir pasiūlė atsisakyti šios nesaugios nuostatos.
Ar pritarti prezidentės veto Seimas spręs arba neeilinėje sesijoje, jeigu tokia bus surengta rugpjūtį, arba rugsėjį prasidedančioje eilinėje rudens sesijoje. Norint atmesti veto, reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Priešingu atveju veto laikomas priimtu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti