STT krėtė Steponavičiaus fondą ir Mikaitį

Publikuota: 2016-06-10
Iš kairės: Gintaras Steponavičius, Liberalų sajūdžio vicepirmininkas, Seimo narys, ir Rimantas Mikaitis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio narys. „Verslo žinių“ / „15min.lt“ / „Scanpix“ nuotr.
Iš kairės: Gintaras Steponavičius, Liberalų sajūdžio vicepirmininkas, Seimo narys, ir Rimantas Mikaitis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio narys. „Verslo žinių“ / „15min.lt“ / „Scanpix“ nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko dar kratų ikiteisminiame tyrime dėl politinės korupcijos. Šįkart pareigūnai lankėsi Kauno miesto tarybos nario ir buvusio mero Rimanto Mikaičio namuose Kaune ir Seimo nario Gintaro Steponavičiaus fondo patalpose Vilniuje. Kauno politikas anksčiau yra susitikęs su prekyba poveikiu įtariamu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

Abu politikai yra Liberalų sąjūdžio partijos nariai: p. Mikaitis yra šešėlinis partijos susisiekimo ministras, p. Steponavičius – pirmininko pavaduotojas.

Tokią informaciją penktadienį po pietų, remdamasi savo šaltiniais, pranešė naujienų agentūra BNS.

Elena Martinonienė, Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja, VŽ patvirtino, kad kratos atliktos, tačiau pridėjo, kad daugiau komentarų nebus.

Fondas patalpų neturi

„Negaliu tokio fakto patvirtinti, – paklaustas, ar fondo patalpose buvo vykdoma krata, VŽ sakė p. Steponavičius. – Pradėkime nuo to, kad fondas neturi savo patalpų. Fondui vadovauja (mokytojas – VŽ) Vytautas Toleikis, dokumentacija yra saugoma jo namuose. Negaliu patvirtinti fakto, kad vienose ar kitose privačiose patalpose būtų atlikti dokumentų poėmiai ar panašūs dalykai.“

Pono Steponavičiaus teigimu, pareigūnai jo namuose šiandien nesilankė. „Esu ramus dėl fondo veiklos teisėtumo ir skaidrumo“, – tikino jis.

„(...) Aišku, ne paslaptis, kad tai susiję su Eligijaus Masiulio tema. Turbūt pasižiūrėti į duomenis, kurie susiję su finansais, vykdant tyrimą yra vienas iš logiškų dalykų“, – sakė p. Steponavičius.

Pasak jo, Kauno miesto tarybos narys p. Mikaitis nėra vienas iš 32-ių fondo dalininkų. Su juo nepavyko susisiekti nei žurnalistams, nei politiniams bendražygiams – p. Mikaičio telefonas išjungtas.

Rėmė fondą

Koncernas „MG Baltic“, kurio viceprezidentas įtariamas papirkęs Liberalų sąjūdžio dabar jau buvusį pirmininką ir Seimo narį Eligijų Masiulį, yra ne kartą parėmęs p. Steponavičiaus vardo fondą.

Fondo pateikiamais duomenimis, 2005–2014 m. organizacija iš viso turėjo 206.221 Eur įplaukų, o koncernas šiuo laikotarpiu padovanojo 17.377 Eur. 2015–2016 m. „MG Baltic“ skyrė 5.000 Eur, o visos fondo pajamos sudarė 7.831 Eur.

Po iškilusio korupcijos skandalo Gintaro Steponavičiaus fondo valdyba, kurioje paties politiko nėra, nusprendė nepriimti jokios finansinės paramos iš koncerno „MG Baltic“ ir su juo susijusių įmonių.

Registrų centro duomenimis, Gintaro Steponavičiaus fondo dalininkai yra 32 asmenys, tarp jų ir dar vienas Liberalų sąjūdžio lyderių Eugenijus Getvilas.

„Akcentuoju, kad fondui vadovauja nepriklausoma valdyba, kuri veikia neatlygintinai ir kurios nariai yra savarankiški įvairių sričių profesionalai, kurie, esu tikras, yra geros reputacijos asmenys, išrinkti dalininkų asmeninio ir dalykinio pasitikėjimo jais pagrindu. Fondas veikia griežtai pagal galiojančius įstatymus, ir nedalyvauja politinėse kampanijose – nei Liberalų sąjūdžio, nei konkrečiai politiko Gintaro Steponavičiaus“, – yra sakęs Sigitas Groblys, paramos fondo valdybos pirmininkas.

Mikaitis buvo susitikęs su Kurlianskiu

Liberalų sąjūdžio šešėlinis susisiekimo ministras Rimantas Mikaitis praėjusią savaitę BNS pripažino, jog neseniai buvo susitikęs su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, skelbia „15min.lt“.

Ponas Mikaitis sunkiai prisiminė pokalbio su verslininku detales, tačiau kelis kartus perklaustas galiausiai prisiminė, jog pokalbyje minėta ir valstybės įmonė „Lietuvos geležinkeliai“.

VŽ rašė, kad koncernas „MG Baltoc“ patenka į aktyviausiai politines partijas rėmusių verslų dvidešimtuką, o jo kontroliuojama „Mitnija“ pagal laimėtų VP vertę – trečia po Panevėžio statybos tresto ir „Panevėžio kelių“.

Tarp tų trijų įmonių, gavusių stambiausius viešųjų pirkimų užsakymus, atsidūrė „Mitnija“, kuri kartu su AB „Kauno tiltai“ 2013 m. laimėjo „Lietuvos geležinkelių“ pirkimą už 75,9 mln. Eur rekonstruoti projekto „Rail Baltica“ geležinkelio ruožą Marijampolė–Šeštokai.

BNS skaičiavimais, per pastaruosius penkerius metus „Mitnija“ kartu su kitais rangovais laimėjo daugiau nei trečdalį visų „Lietuvos geležinkelių“ skelbtų konkursų.

Stasys Dailyda, AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovas naujienų agentūrą tikino, kad laimi tos bendrovės, kurios pasiūlo geriausias sąlygas viešo konkurso metu ir kad jį bei „MG Baltic“ sieja tik dalykiniai santykiai.

Šimašius linki sėkmės pareigūnams

„Negaliu patvirtinti kratų fakto, – penktadienį popiet žurnalistams sakė Remigijus Šimašius, Vilniaus meras ir laikinasis liberalų sąjūdžio pirmininkas. – Bet jei tai būtų tiesa, tai palinkėsiu sėkmės pareigūnams randant atsakymus, kuriuos jau mėnesį laiko nori žinoti tiek daug žmonių“.

Meras pakartojo galintis atsakyti tik už save ir pasitikintis savo bendražygiais, tačiau patikino, kad partija korupcijos ir neskaidrumo netoleruos.

„Kas yra visiškai aišku, tai, kad tolerancija korupcijai ir neskaidrumui partijoje yra nulinė, tam vietos Liberalų sąjūdyje nebus“, – paklaustas apie galimai prasižengusius kitus liberalus sako p. Šimašius, rytoj kandidatuojantis į partijos pirmininko postą.

„Esu tikras, kad tokia krizė mums leis sustiprėti skaidrumo prasme“, - sako p. Šimašius ir patikino nežinantis nieko daugiau, nei susirinkę žiniasklaidos atstovai.

„Kadangi p. Mikaičio telefonas buvo išjungtas, negalėjau jam paskambinti ir pasiteirauti“, - sako meras.

Jis taip pat pakomentavo šiandien Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) paskelbtą išvadą, jog savivaldybė privalo nutraukti baseino statybų konkursą, kurį laimėjo įmonių grupė, kurioje taip pat veikė ir „MG Baltic“ bendrovė.

„Apmaudu, kad dėl biurokratinių dalykų baseino atsiradimas bus atidėtas“, – sakė p. Šimašius. Jis nemano, kad pertekliniai reikalavimai buvo susiję su vieno tiekėjo protegavimu.

„VVPT argumentai yra logiški, kaip ir suformuoti reikalavimai baseino statyboms. Sąmoningo piktnaudžiavimo nebuvo“, – įsitikinęs meras. Pasak jo, 25 m baseino statyboms bus skelbiamas naujas konkursas.

Ratas išsiplėtė

Korupcijos skandalas prasidėjo, kai STT pareigūnai sulaikė „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį – įtariama, kad p. Masiuliui jis įteikė 106.000 Eur. Šie ir kiti pinigai (dar apie 140.000 Eur) buvo rasti politiko namuose Vilniuje.

Šiuo metu p. Kurlianskiui skirtas namų areštas, prieš tai jis areštinėje praleido 2 mėn. Įtarimai pareikšti ir p. Masiuliui, jis pareigūnams pasižadėjo neišvykti.

Kratos buvo atliktos ir „MG Baltic“ įmonėse.

Kyšio ėmimu įtariamas ir vienas Darbo partijos lyderių Vytautas Gapšys, o tyrimą vykdanti STT taip pat apklausė buvusią UAB „Vilniaus prekybos“ vadovę Dianą Dominienę, vadovaujančią kai kurioms VP grupės ir jos pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus įmonėms.

Tačiau p. Gapšiui oficialūs įtarimai dar nepareikšti, nes jis turi Seimo nario mandatą, o kartu ir neliečiamybę. Norint pareikšti įtarimus, Darbo partijos narys turėtų atsisakyti mandato, kaip tai padarė p. Masiulis arba prokurorai turi kreiptis į Seimą ir prašyti panaikinti imunitetą.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Rusija „Nord Stream 2“ baigs pati

Rusija pati baigs tiesti antrąjį dujotiekį Baltijos jūra „Nord Stream 2“, pareiškė „Gazprom“ valdybos...

Verslo aplinka
2020.01.28
ETPA vicepriminikais tapo ir E. Vareikis, ir Rusijos atstovas

Lietuvos delegacijos atstovas Egidijus Vareikis išrinktas Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA)...

Verslo aplinka
2020.01.28
D. Trumpo plane – Palestinos valstybė, įšaldoma nausėdijų statyba

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pristatė savo ilgai lauktą Vidurio Rytų taikos planą, pažadėdamas...

Verslo aplinka
2020.01.28
V. Putiną įsiutino V. Zelenskio pareiškimas apie slaptuosius protokolus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pastaruoju metu atkakliai nesiliauja perrašinėjęs istorijos – pernai...

Laisvalaikis
2020.01.28
Vakcina prieš koronavirusą sukurta, bet jos dar reikės palaukti

Honkongo tyrėjų grupė skelbia jau sukūrusi vakciną nuo mirtino koronaviruso, paplitusio iš Kinijos Uhano...

Verslo aplinka
2020.01.28
JK nusprendė leisti „Huawei“ dalyvauti plėtojant 5G tinklus

Jungtinė Karalystė uždegė žalią šviesą ribotam Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ dalyvavimui...

Technologijos
2020.01.28
Mažesnių miestų egzistencinė grėsmė – niekada nepritraukti didelių investuotojų 1

Praėję keleri metai nemažų investicijų pritraukusiai Lietuvai  buvo auksiniai, tačiau mažesni miestai gali...

Finansai
2020.01.28
Lietuva griežtina pavojingų chemikalų tvarkymą

Įgyvendindama naujus europinius reikalavimus dėl pavojingų chemikalų, Lietuva griežtina jų tvarkymą ir...

Verslo aplinka
2020.01.28
Vis daugiau įmonių draudžia darbuotojams vykti į Kiniją

„Facebook“ pranešė ribojanti darbuotojų keliones į Kiniją, kurioje siaučia koronavirusas 2019-nCoV. Augant...

Vadyba
2020.01.28
Prezidentas neskubės apsispręsti dėl kandidato į ekonomikos ministrus Premium

Prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė neskubėti susitikti su premjero patarėju Luku Savicku, kurio...

Verslo aplinka
2020.01.28
Vokietija patvirtino pirmąjį Europoje užsikrėtimo nauju virusu nuo kito žmogaus atvejį

Vokietijoje nustatytas pirmasis nauju koronavirusu užsikrėtęs pacientas šio užkrato gavo iš vienos...

Verslo aplinka
2020.01.28
Seimas: Valstybės kontrolė atliks naują aplinkosaugos auditą

Seimas antradienį pavedė Valstybės kontrolei iki gegužės pradžios atlikti aplinkosaugos auditą.  

Verslo aplinka
2020.01.28
Seime surinkti parašai pradėti apkaltos procesą I. Rozovai 

Seime surinkti 44 parašai pradėti apkaltos procesą parlamentarei Irinai Rozovai.

Verslo aplinka
2020.01.28
Susisiekimo viceministru paskirtas V. Klimantavičius

Susisiekimo ministerijoje viceministro pareigas antradienį pradėjo eiti Valdas Klimantavičius.

Seimas nustatė baudas už dalį plastikinių maišelių 1

Seimas antradienį neeilinėje sesijoje nustatė administracinę atsakomybę už nemokamą didesnių plastikinių...

Verslo aplinka
2020.01.28
Europos Sąjunga plečia prekybos partnerių akiratį Premium

Europos Sąjunga (ES) didina savo apetitą ekspansyviai prekybos politikai. Praėjusios savaitės pradžioje ES...

Verslo aplinka
2020.01.28
Dar vienas Seimo narys papildė valdančiųjų gretas 

Buvęs Tvarkos ir teisingumo partijos (TTP) atstovas Seime Algimantas Dumbrava papildė valdančiąją Lietuvos...

Verslo aplinka
2020.01.28
Užsienio bendrovės įsuko algų spiralę: dirbantys ten gauna pastebimai daugiau už kitus Premium

VŽ analizė parodė, kad aštuonios didžiausias algas mokėjusios kompanijos iš dešimties 2019 m. buvo užsienio...

Finansai
2020.01.28
Kinijoje naujojo koronaviruso aukų skaičius perkopė 100

Kinijoje naujo koronaviruso aukų pagausėjus iki 106, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičiui padidėjus iki...

Verslo aplinka
2020.01.28
„Domus Lumina“ per dvejus metus planuoja tris kartus padidinti gamybos pajėgumus Verslo tribūna

Langų uždengimų gamintoja „Domus Lumina“ ne tik modernizuoja gamybinę bazę Kauno rajone, Karkazuose, bet ir...

Verslo aplinka
2020.01.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau