Premjeras džiūgauja: pasiektas mažiausias per nepriklausomybę deficitas

Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad naujausi statistikos duomenys įrodo, jog jo vadovaujama Vyriausybė laikosi labai griežtos fiskalinės drausmės, leidusios pasiekti mažiausią per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį biudžeto deficitą. Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad tai paneigia skeptikų, pirmiausia iš opozicijos gretų, skeptiškas nuostatas dėl dabartinės valdžios darbo.
Ketvirtadienį p. Butkevičius Seime pristatė Vyriausybės 2015 m. veiklos ataskaitą. Premjeras pradėjo tik tą pačią dieną paskelbtų naujausių statistinių duomenų apie praėjusius metus.
Tik ką, prieš kelias minutes buvo paskelbti patikslinti preliminarūs duomenys, kad 2015 m. viešojo sektoriaus deficitas siekė tik 0,2% bendrojo vidaus produkto (BVP), nors formuojant tų metų biudžetą prognozuotą, kad turėsime iki 1,2% deficitą. Tai geriausias per nepriklausomybės laikotarpį rodiklis, įrodantis, kad dabartinė Vyriausybė vykdo atsakingą finansų politiką, kalbėjo premjeras.
Jis pabrėžė, kad naujausia statistika įrodo, jog nebuvo teisūs skeptikai, ypač opozicija, labai atsargiai vertinę valdžios vykdomą politiką: Buvome kaltiname, kad esame užsidėję rožinius akinius, kai formuojame biudžetą. Bet realybė parodė, kad ne mes buvome užsidėję rožinius akinius, o mūsų kritikai buvo užsidėję juodus akinius.
Metus pavadino išskirtiniais
Vyriausybės metinėje veiklos ataskaitoje, pasak p. Butkevičiaus, išvardijami darbai, lėmę pastarųjų metų šalies ekonomikos augimą bei pokyčius visuomenės socialiniame gyvenime, taip pat sprendimai, padėję įgyvendinti valstybės strateginius prioritetus energetikos ir krašto apsaugos srityse.
Premjeras pažymėjo, kad 2015-ieji buvo išskirtiniai metai Lietuvai.
Šalyje pradėjo cirkuliuoti euro valiuta, sėkmingai įgyvendinti NordBalt ir LitPol Link elektros jungčių projektai, rekordiškai augo užsienio investicijos, verslui atsivėrė naujos eksporto rinkos, sakė jis.
Be to, pernai valstybės ir savivaldybių biudžetai 2,3% viršijo prognozuotą (161 mln. Eur) pajamų lygį, o 58 savivaldybės iš 60 bene pirmą kartą įvykdė ar viršijo pajamų planus.
Europos Komisija teigiamai įvertino mokesčių surinkimą Lietuvoje ir pagerino Lietuvos ekonomines prognozes. 2015 m. vykdyta sėkminga kova ir su šešėline ekonomika pernai šešėlinės ekonomikos dalis nuo BVP sumažėjo 1,3%, o iš šešėlio ištraukta piniginė BVP išraiška sudarė beveik pusę milijardo 480,9 mln. Eur, iš Seimo tribūnos kalbėjo p. Butkevičius.
Svarstys gegužę
Kaip vieną svarbiausių pasiekimų Vyriausybė įvardijo didėjančias gyventojų pajamas, gerokai didesnių valstybės investicijų nukreipimą į darbo vietų kūrimą ir atlyginimų didinimą.
Pernai išlaidos gynybai padidintos 150 mln. Eur, tokia pačia suma buvo padidintos ir pensijos bei darbo užmokestis mažiausias algas gaunantiems kultūros, socialinės srities darbuotojams, statutiniams pareigūnams. Mažėjo išlaidos komunaliniams mokesčiams. Per pastaruosius trejus metus elektros kaina buitiniams vartotojams sumažėjo 12,4%, o šilumos energijos penktadaliu, sakė premjeras.
Anot jo, Lietuva 2015-aisiais sustiprino savo pozicijas įvairiuose tarptautiniuose reitinguose Pasaulio ekonomikos forumo, konkurencingumo ar Doing business verslumo indeksų skalėse Lietuva nuo 2012-ųjų pakilo per 9 ir 7 pozicijas ir šiandien konkurencingumo reitinge užima aukščiausią iki šiol turėtą 36 poziciją.
Žurnalo Forbes sudarytame palankiausių valstybių verslui sąraše Lietuva įvardijama kaip padariusi didžiausią pažangą per praėjusius metus ir, įveikusi 7 pozicijas, užima 17 vietą, pralenkdama tokias šalis kaip Japonija, JAV, Vokietija, ir kaimyninė Estija, pasiekimų išvardijimą baigė Vyriausybės vadovas.
Jis paragino Seimo narius priimti pažangų socialinį modelį, įstatymus dėl verslą kontroliuojančiųjų institucijų mažinimo, viešųjų pirkimų reformos, aukštojo mokslo pertvarkos.
Vyriausybės metinės ataskaitos svarstymas Seimo posėdyje numatomas gegužės 12 d.
FOTOGALERIJA Vyriausybės valanda (10 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti