Valdančioji dauguma apgynė Trečioką

Susitelkusi Seimo valdančioji koalicija atmetė opozicijos inicijuotą interpeliaciją Tvarkos ir teisingumo partijos (TTP) deleguotam aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui. Jį opozicija kaltino ne tik neskaidria įtaka pernai rudenį priimant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo, bet ir melu parlamentinei komisijai bei visuomenei.
Už tai, kad ministras liktų dirbti, antradienio posėdyje balsavo 69 Seimo nariai iš 120-ties dalyvavusių balsavime, prieš buvo 47, susilaikė 4 parlamentarai.
Seimas galutinai pritarus ministro pateiktiems atsakymams į interpeliacijoje suformuluotus klausimus, interpeliacijos procedūra buvo baigta, ir p. Trečiokas liko tęsti darbą.
Dar prieš Velykas parlamentarai išklausė p. Trečioko atsakymus į interpeliacijoje opozicijos suformuluotus klausimus ir po pateikimo pritarė jiems pritarė. Bet galutinis balsavimas dėl interpeliacijos atmetimo tuomet nebuvo surengtas. Jis perkeltas į šio antradienio plenarinio posėdžio darbotvarkę.
Prieš dvi savaites pristatydamas interpeliaciją opozicinio Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sakė, kad aplinkos ministras ir premjeras Algirdas Butkevičius nesugeba savikritiškai įvertinti savo elgesio ir prisiimti atsakomybės, todėl Seimas turi imtis iniciatyvos. Esminiai momentai, pasak liberalo, yra tie, kad ministras esą ne tik ėmėsi neskaidrios įtakos skubos tvarka priimant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Šį nutarimą ypač skubino Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Be to, anot Liberalų sąjūdžio lyderio, p. Trečiokas esą užsispyręs tvirtino Antikorupcijos komisijai nesulaukęs spaudimo dėl nutarimo projekto ir apie jį nekalbėjęs, tačiau faktai neva įrodo, kad įtakos būta.
Savo ruožtu p. Trečiokas kartojo niekada nemelavęs ir atmetė visus opozicijos kaltinimus. Jį gynė ir valdančiosios koalicijos, ypač TTP atstovai.
Matome, kas liko iš tų klausimų. Faktiškai nieko. Opozicijos pūstas burbulas aiškiai subliuško. Interpeliacijos iniciatorių motyvai yra akivaizdūs politinis susidorojimas artėjant rinkimams, iš Seimo tribūnos kalbėjo tvarkietis Povilas Gylys.
Socialdemokratas Arūnas Dudėnas tvirtino: Skandalas sukeltas tuščioje vietoje. Tai aiškus politinis farsas. Ne ministras melavo, o interpeliacijos autoriai tai darė, nes kaltino ministrą nebūtais dalykais.
Opozicijos atstovai tikino, kad p. Trečiokas ir visa valdančioji koalicija elgiasi politiškai neetiškai.
Ką atskleidžia pastaruoju metu pilantis korupcijos skandalų lietus? Jis įrodo, kad valdžios viršūnėse intensyviai naudojamasi telefonine teise, sprendimai priimami neskaidriai, vykdomos zadanijos. Tai leidžia politinės moralės kartelę žemyn. O mes turime ją stengtis kelti, o ne nuolat mažinti, nes ir taip ji jau labai žemai nuleista, sakė konservatorė Agnė Bilotaitė.
Teisėsauga buvo pradėjusi tyrimą dėl galimo neteisėto spaudimo Vyriausybei priimant nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Tačiau nenustačius nusikalstamos veikos byla buvo nutraukta. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija irgi konstatavo neturinti už ką bausti p. Trečioką.
Premjeras pareiškė pasitikėjimą aplinkos ministru. Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo tokią Vyriausybės vadovo poziciją. Ji kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama įvertinti, ar priimant prieštaringai vertinamą Vyriausybės nutarimą buvo laikytasi visų būtinų procedūrų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti