Eksportui skatinti – priemonių gausa

Publikuota: 2015-11-27
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai organizuoja verslo misijas ir dalyvavimą tarptautinėse parodose.
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai organizuoja verslo misijas ir dalyvavimą tarptautinėse parodose.

Tarptautinio valiutos fondo vertinimu, pagal eksporto įvairovę Lietuva užima 13 vietą tarp 186 valstybių. Plati eksporto bazė ir didelė eksportuojamų prekių įvairovė turi teigiamą poveikį visos šalies ekonominei plėtrai. Planuojama, kad 2016-2018 m. išorės paklausa dar augs, sudarydama palankias sąlygas eksporto augimui.

Smulkiajam verslui įsitvirtini užsienio rinkose sudėtinga – koją gali pakišti ne tik užsienyje nežinomas prekės ženklas, bet ir išlaidos, kurias bendrovės patiria žengdamos į naujas rinkas. Parodos, mugės, produktų ir paslaugų sertifikavimas gali kainuoti daugiau, nei leidžia įmonės biudžetas.

„Tam, kad ekonomika augtų, stiprus eksportas yra būtinas. Skatinimo priemonės, tokios kaip dalyvavimo parodose rėmimas ir sertifikavimui reikalingų dokumentų rengimo finansavimas,padeda verslui įsitvirtinti svetimoje rinkoje“, – komentuoja Gina Jaugielavičienė, Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento direktorė.

Pirmas žingsnis – pas konsultantus

Ūkio ministerija, siekdama paskatinti įmones drąsiau eksportuoti, ketina įgyvendinti priemonę „Expo konsultantas LT“ – tai konsultacijos verslui, planuojančiam pradėti ar plėsti esamą eksporto veiklą. Konsultantai dalinsis žiniomis apie užsienio rinkas, galimus pardavimo kanalus, konsultuos, kaip rasti partnerius, prisistatyti svetimoje šalyje. Įvertinęs galimybes verslas galės imtis kitų veiksmų, pavyzdžiui, dalyvauti parodoje ir taip sukurti ryšius su šalimi, į kurią norėtų plėsti teikiamus produktus ir paslaugas.

Priemonė „Naujos galimybės LT“ skirta labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ir (ar) Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse ir verslo misijose.

„Tai tradicinis, tačiau visame pasaulyje veikiantis ir naudojamas būdas. Tačiau dalyvauti parodose ar verslo misijose – brangus malonumas. Investicijos padeda aktyviau išnaudoti tokias priemones ir susitikti su galimais partneriais užsienyje ar Lietuvoje“, – sako p. Jaugielavičienė.

Padeda ir klasteriams

Dar viena priemonė „Verslo klasteris“ skirta ne pavienėms įmonėms, o jų klasteriams. Kadangi Lietuvos įmonių teikiamos produkcijos įvairovė ir užsakymų vykdymų mastai ne visada tenkina užsienio partnerius, kelioms įmonėms tenka suvienyti jėgas ir į užsienio rinką žengti kartu.„Verslo klasteris“ padeda koordinuoti bendrus veiksmus, rinkodarą.

Po derybų etapo įmonių laukia kiti iššūkiai – į naujas rinkas reikia įvesti produktus ir paslaugas, kurie ten dažnai būna nesertifikuoti. Šiuo atvejunaudojamasi priemone „Expo sertifikatas LT“, kuri skirta įmonių tarptautiškumo skatinimui, teikiant paramą planuojamai eksportuoti produkcijai sertifikuoti.

„Egzistuoja ne tik šios išvardytos priemonės, bet visas jų spektras. Visos kartu šios priemonės padeda Lietuvos verslui įsitvirtinti ir augti užsienio rinkose“, – reziumuoja pašnekovė. 

_________________________________________________________________________________________________________

„Expo sertifikatas LT“ – galimybė inovatoriams

Norint eksportuoti produkciją į kitas rinkas, dažniausiai reikalingas sertifikatas, įrodantis, kad įmonė teikia kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius gaminius ir paslaugas. Pagal 2014?2020 m. priemonę „Expo sertifikatas LT“ finansavimo intensyvumas siekia iki 50%visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Paskelbus kvietimą teikti paraiškas, gauta 61 paraiška, o 1,14 mln. Eur finansavimas skirtas bei sutartys pasirašytos su 36 įmonėms. Didžiausia paraiškoje prašoma finansavimo suma – 98.210 Eur, mažiausia – 2.090 Eur. Gautomis ES investicijomis planuojama sertifikuoti įvairius įrenginius, biotechnologijų, higienos ir valymo, statybos produktus, kosmetikos, spaudos, tekstilės gaminius, net sklandytuvą.Paraiškas pateikusios įmonės planuoja produkciją eksportuoti į Europą, JAV, Japoniją, Kiniją, Indoneziją, Malaiziją, Pietų Korėją, Tailandą, NVS šalis. 

Ne visiems pavyksta savarankiškai

„Gaminio sertifikatas reikalingas norint plėsti eksporto rinkas, kai reikia užtikrinti potencialų klientą, kad gaminiai yra kokybiški, patikimi, atitinka tarptautinius standartus. Kadangi tai yra brangi procedūra, daugelis įmonių šį tikslą ne visada gali pasiekti savo jėgomis“, – sako Laura Baškytė, Struktūrinės paramos valdymo skyriaus vedėja.

Anot pašnekovės, daugiausiai įmonių, prašiusių finansavimo sertifikatams, gamina elektroninius prietaisus ir statybines medžiagas, medicininę įrangą ir priemones bei vaistinius preparatus. Kadangi šie produktai susiję su žmogaus sveikata ir jo aplinkos kūrimu bei gyvenimo kokybe, natūralu, kad jų gamybai keliami aukšti reikalavimai, kurie užtikrinami sertifikatu.

Palengvino naštą

Pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“, 75.000 Eurfinansavimasskirtas automatizavimo ir saugos infrastruktūros ryšio priemones gaminančiai UAB „Eldes. Įmonė planuoja sertifikuoti savo gaminius ir prekiauti jais naujose rinkose bei plėsti veiklą jau esamose rinkose.

„Pinigai bus panaudoti gaminių sertifikavimui Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos rinkose. Vakarų šalyse žmonės ieško produktų, kurie yra legalūs ir atitinka aukščiausius reikalavimus, tad sertifikatai jiems svarbūs. Patys į sertifikavimą planuojame investuoti 120.000 Eurįmonės lėšų. Jei nesinaudotume priemone „Expo Sertifikatas LT“, našta įmonei būtų didesnė“, – sako Artūras Taicas, UAB „Eldes“ Verslo plėtros direktorius. 

_________________________________________________________________________________________________________

„Naujos galimybės LT“ leidžia prisistatyti užsienyje

Lietuvos gamintojų produktai užsienyje vertinami palankiai, tačiau patekti į, pavyzdžiui, Japonijos ar Indijos parodas – nelengva. Kliūtys atsiranda ne tik dėl kalbos barjero, bet ir dėl didelio atstumo, brangaus dalyvio mokesčio.

Smulkiajam ir vidutiniam verslui tokiu atveju pagalbos ranką tiesia priemonė „Naujos galimybės LT“. Ši priemonė skirta labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ir (ar) Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse ir verslo misijose. 2014?2020 m. pagal šią priemonę planuojama paskirstyti 28,9 mln. Eur ES investicijų.

Planuojama, kad 2014–2020 m. laikotarpiu ši priemonė Lietuvos įmonėms padės pristatyti savo produkciją ne tik Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos ar Azijos valstybėse, bet ir tokiose šalyse, kaip Omanas, Pietų Afrikos Respublika, Brazilija, Jungtiniai Arabų Emyratai.

Galimybė Panevėžio verslininkams

Priemone „Naujos galimybės LT“ aktyviai naudojasi informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacijai INFOBALT, taip pat Lietuvos pramonininkų konfederacijai priklausančios įmonės. Finansavimas taip pat skirtas Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijai, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijai, Lietuvos verslo konfederacijai, Nacionalinei SPA asociacijai, Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacijai, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams.

Priemonės pagalba dalyvaujama įvairiose verslo misijose, tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.Šia priemone pasinaudojo ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.

„Pasinaudojus priemone„Naujos galimybės LT“ 2016 m. bus organizuojamos 9 verslo misijos, dalyvausime 9 tarptautinėse parodose. Sukvietėme dalyvauti 32 įmones, daug susidomėjimo sulaukėme iš Panevėžyje stiprių tekstilės ir stiklo gamybos įmonių. Panašią veiklą vykdome ne pirmą kartą, visą laiką sulaukiame didelio verslo susidomėjimo –įmonės įvertina gaunamą naudą“, – sako Angelija Zokaitienė, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Užsienio ryšių skyriaus vadovė.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Viešuosius pirkimus prezidentas tobulins pasitaręs su verslu 4

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su verslo asociacijomis aptarė siūlomus mokesčių pakeitimus, galimybes...

Verslo aplinka
2019.11.25
Estijoje minimali alga nuo 2020 m. – 584 Eur

Pirmadienį Estijos darbdaviai ir profesinės sąjungos pasirašė oficialių susitarimą dėl minimalios mėnesinės...

Pramonė
2019.11.25
H. Kissingeris: Kinijos ir JAV prekybos konfliktas gali turėti rimtesnių pasekmių nei pasaulinis karas

JAV ir Kinijos glaudūs ekonominiai ryšiai potencialiai gali labiau pakenkti Amerikos galiai nei kinams, jeigu...

Finansai
2019.11.25
Vilniaus savivaldybė siūlo iššūkį nepriklausomiems profesionalams Verslo tribūna

Vilniaus miesto savivaldybė ieško nepriklausomų valdybos narių keturioms savo įmonėms: SĮ „Susisiekimo...

Verslo aplinka
2019.11.25
Konvencija 108+ palengvins asmens duomenų perdavimą į trečiąsias valstybes Verslo tribūna

Asmens duomenų apsauga yra evoliucija, o ne revoliucija. Dar vienas to įrodymas — Europos Tarybos Konvencija...

Verslo aplinka
2019.11.25
Įsipareigojimas gynybai skirti 2,5% BVP iki 2030 m. bus įvykdytas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad partijų įsipareigojimas...

Verslo aplinka
2019.11.25
Teismas vėl svarstys buvusio jachtų klubo Trakuose ateitį

Teismas atnaujins buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko įmonės ir sporto draugijos „Žalgiris“ valdomos bendrovės...

Statyba ir NT
2019.11.25
R. Karbauskis: bankų ir prekybos tinklų mokesčiai – nuo kitų metų

Bankų turto ir didžiųjų prekybos tinklų mokesčiai bus įvesti nuo kitų metų, o nekilnojamojo turto (NT)...

Verslo aplinka
2019.11.25
Seimas grąžina biudžetą Vyriausybei, siūlydamas smarkiai didinti išlaidas

Seimas nori, kad kitų metų biudžeto išlaidų eilutė būtų padidinta daugiau kaip puse milijardo eurų. Bet...

Verslo aplinka
2019.11.25
Honkongo valdančiųjų sutriuškinimas per vietos rinkimus siunčia griežtą žinią Pekinui

Itin nepopuliari Honkongo lyderė pirmadienį pažadėjo „kukliai klausytis“ rinkėjų, demokratijos šalininkų...

Verslo aplinka
2019.11.25
Rumunijos prezidentu perrinktas proeuropietiškas K. Iohannis

Rumunijos proeuropietiškas prezidentas Klausas Iohannis laimėjo sekmadienį vykusius rinkimus, kuriuose...

Verslo aplinka
2019.11.25
Apklausa: dauguma gyventojų nepritaria tolesniam gynybos biudžeto didinimui iki 2,5% BVP 3

Dauguma Lietuvos gyventojų nepritaria partijų susitarimui nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, kad...

Verslo aplinka
2019.11.25
Aukštesnės paslaugų kokybės siekiantiems sveikatingumo ir pramogų centrams sprendimą siūlo „GymGest“ Verslo tribūna 1

Tendencijos rodo, kad turistų perpildytiems pakrančių miestams ir istoriniais paminklais viliojančioms...

Paslaugos
2019.11.25
Svarbu: iki gruodžio 1 d. – pasirinkti pakuočių atliekų tvarkymo organizaciją Verslo tribūna

Kasmet iki gruodžio 1 d. gamintojai ir importuotojai privalo pakuočių atliekų tvarkyme besispecializuojančiai...

2019.11.25
Paskui šešėlį su kiauru samčiu 5

Vyriausybė, dalydamasi nenušauto briedžio kailį, lipa ant to paties grėblio: optimistines kitų metų biudžeto...

Finansai
2019.11.25
Mokesčių ekspertė: realus šaltinis pūsti biudžeto išlaidoms – PVM bazės išplėtimas Premium 2

Su 2020 m. biudžetu teikiami siūlymai kitąmet papildomai didinti pensijas, vaiko pinigus, tarnautojų...

Finansai
2019.11.25
Artėjantys britų rinkimai neišsklaido miglos dėl „Brexit“ Premium

Po poros savaičių vyksiantys pirmalaikiai Jungtinės Karalystės (JK) parlamento rinkimai gali ir vėl...

Verslo aplinka
2019.11.25
JAV ragina socialinės žiniasklaidos platformas blokuoti Irano pareigūnus

JAV valstybės departamentas paragino socialinius tinklus „Facebook“, „Instagram“ ir „Twitter“ blokuoti Irano...

Paslaugos
2019.11.24
Rumunija balsuoja antrajame prezidento rinkimų rate

Rumunai sekmadienį balsuoja antrajame prezidento rinkimų ture, kuriame pergalė pranašaujama dabartiniam...

Verslo aplinka
2019.11.24
Honkongo gyventojai itin aktyviai balsuoja rinkimuose

Honkongo gyventojai sekmadienį rekordiškai aktyviai dalyvauja vietos tarybų rinkimuose. Už demokratiją mieste...

Verslo aplinka
2019.11.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau