Noras atidėti Darbo kodekso įsigaliojimą kelia siaubą

Būsimos valdžios stuburą sudarysiančios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) lyderiai neslepia pritarsiantys pasiūlymui bent metams atidėti ir naujojo Darbo kodekso (DK), ir viso socialinio modelio įsigaliojimą, kad per tą laiką į jį būtų įtraukti esminiai pakeitimai.
Verslininkus vienijančioms organizacijoms tokie planai kelia nerimą, nes artėjant Naujiesiems metams tikimasi aiškumo, ypač darbo santykių reglamentavimo klausimu.
Ramūnas Karbauskis, VŽS pirmininkas, yra sakęs, kad DK įsigaliojimas bus atidedamas: bus taisomas ir apie tai dar bus norima diskutuoti Trišalėje taryboje.
Šis kodeksas yra klaida. Jis dar labiau prisidės prie emigracijos augimo. Nei darbdaviams, nei darbuotojams jis nėra naudingas. Vienintelė nauda bus tiems verslininkams, kurie planuoja įsivežti pigią darbo jėgą iš užsienio, atsakydamas į VŽ klausimą apie DK yra sakęs p. Karbauskis.
Ir jis, ir kiti valstiečių-žaliųjų vadovai leidžia suprasti, kad tarp pirmų naujojo Seimo ir naujos Vyriausybės darbų bus pasiūlymai gerokai pataisyti DK, bent iki 2018 m. sausio 1 d. atidedant jo įsigaliojimą.
Pasak Povilo Urbšio, VŽS derybininko dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo, panašios pozicijos laikosi ir socialdemokratai, su kuriais gali būti formuojama nauja Vyriausybė.
Mūsų požiūriai sutapo, kad DK reikia taisyti. Pagal jau registruotas socialdemokratų pataisas jie eina tuo keliu, kad atkurtų socialinį teisingumą. Sutarėme, kad tuo keliu turime toliau eiti, po antradienio derybų su socialdemokratais teigė p. Urbšys.
Argumentuoja taupymu
Kitą savaitę Seimas turėtų balsuoti dėl rugsėjį skubiai parengtų ir su dabartine Vyriausybe suderintų 11-os kodekso pataisų, kurių dauguma atitiko atmestą prezidentės Dalios Grybauskaitės veto.
Dar vienas DK pataisų, kurias pateikė pavieniai parlamentarai, paketas bus įvertintas ir Vyriausybėje, ir Seime.
Manau, kai gausime Vyriausybės ir Trišalės tarybos nuomonę dėl šio paketo, naujasis Seimas galės peržiūrėti ir taisyti tas vietas, dėl kurių kyla daugiausia diskusijų, sakė socialdemokratas Algirdas Sysas.
Viena iš tokių pataisų dabartinio ir būsimo Seimo nario Naglio Puteikio parengtas pasiūlymas DK įsigaliojimą atidėti iki 2018 m. sausio 1 d. Esą per šį laiką būtų galima projektą deramai patobulinti ir užtikrinti darbuotojų, kaip silpnesnės darbo santykių pusės, interesų apsaugą.
Maža to, atkreipiamas dėmesys, kad socialinio modelio atidėjimas leis kitąmet sutaupyti net 250 mln. Eur, reikalingų jam įgyvendinti. Šie pinigai, anot dalies į naują Seimą patekusių politikų, leistų arba subalansuoti kitų metų biudžetą ir nelaukti Europos Komisijos leidimo turėti nedidelį deficitą, arba smarkiau pakelti pensijas ir kitas socialines išmokas.
Gailėtų prarasto laiko
Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė VŽ sakė esanti sunerimusi dėl VŽS planų stabdyti naujojo DK įsigaliojimą.
Tiesiog būtų gaila prarasto laiko. Daugiau kaip dvejus metus socialinis modelis buvo rengtas, derintas, priimamas. Gal būtų geriau, jeigu DK būtų leista pradėti veikti nuo 2017 m. sausio 1 d., dabar jį truputį pakoregavus. O paskui pažiūrėti, kur yra dar taisytinų vietų, ir operatyviai jas pakoreguoti, teigė p. Skyrienė.
Ji vylėsi, kad galbūt naujoje koalicinėje Vyriausybėje bus atsisakyta radikalių požiūrių į socialinį modelį. Tuo labiau, anot Investuotojų forumo vadovės, kad dar reikia sulaukti, kas bus naujasis premjeras, nes pavyzdžiui, Saulius Skvernelis, atrodo, supranta investicijų svarbą, tad su juo bus galima šnekėtis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti