Ateities biurai primins socialinius tinklus

Publikuota: 2016-09-13

Darbo link pajudi anksčiau, bet ofisas dar palauks. Pirmiausia užsuki prasimankštinti į sporto salę, galbūt sulošti vieną kitą badmintono ar paplūdimio tinklinio partiją. Išjudinus apsnūdusį kūną daug maloniau panirti į darbus.

Artėjant pietų metui, svarstai, – leistis su kolegomis dienos pietų apačion ar pasirinkti kurį iš daugelio aplinkinių restoranėlių, o gal ir nesvarstai – namuose gamintą maistą su pasimėgavimu sukirsi ant žalios vejos kiemelyje. Dar liks laiko užsukti į porą parduotuvių, į kirpyklą, trumpam pasivaikščiojimui ar poilsiui ant suoliuko, dar liks laiko pakalbinti aplinkinius iš kitų ofisų.

Ateities ofisas – tai ne tik darbas. Ateities ofisas – tai ir laisvalaikis, ir kūno mankšta, ir kasdienių reikalų tvarkymas, poilsis, įkvėpimo bei idėjų paieška. Jau greitai rinkdamasis darbo vietą darbuotojas domėsis ne tik tuo, kiek jis uždirbs, kokios bus jo profesinės perspektyvos, bet ir ką jis ras šalia, nes kuo toliau, tuo labiau gyvenimas bus konstruojamas aplink verslo centrą.

Išskirtinė lokacija – pirma salyga

„Dabartinė jaunoji karta labai vertina patogumą, – sakė Andrius Francas,personalo paieškos ir atrankos įmonės ,,Alliance for Recruitment” partneris bei vystymo direktorius. – Jis susijęs su daug aspektų, bet vis svarbesnė tampa darbo vietos lokacija ir aplinka“.

Pasak A. Franco, stambiose įmonės jau seniai nereikia alkūnėmis išsimušinėti asmeninės erdvės, svajoti apie poilsio zoną ar aktyvaus laisvalaikio pramogas. Investicija į darbo vietą vertinama kaip ilgalaikė, todėl didelės kompanijos būtinai pasirūpins, kad kėdės ir stalai būtų patogūs, kad darbuotojai laisvalaikiu sportuotų, pramogautų ir nepamirštų ilsėtis.

„Jei kompanijos politika kitokia, darbuotojas jos nepakeis, bet gali ją paveikti nuspręsdamas, ar tikrai nori dirbti tokioje įmonėje“, – pažymėjo bendrovės ,,Alliance for Recruitment” atstovas.

Patraukli lokacija buvo viena esminių sąlygų, imantis naujo verslo centro „Pentagon“ statybų. Pasak „Realco“ pardavimų direktorius Marijono Chmieliausko, bene svarbiausias lokacijos privalumas – prekybos centro „Ozas“ ir vandens parko „Vichy“ kaimynystė su išvystyta paslaugų ir poilsio infrastruktūra. Dar šiemet šalia iškils ir daugiafunkcinis sporto centras, kuriame įrenginėjamos badmintono, paplūdimio tinklinio ir teniso aikštelės, universali treniruočių erdvė.

M. Chmieliauskas įsitikinęs, kad ateityje lokacijos reikšmė verslo centrams tik augs: „Kad ir koks pažangus būtų biurų pastatas, kad ir kokiomis šiuolaikiškomis technologijomis pasižymėtų, negali jo statyti plyname lauke. Aplink esanti infrastruktūra – gyvybiškai svarbi. Šiandien jaunimas keliasi į miesto centrą ne tik dėl karjeros galimybių, bet ir dėl išplėtotos infrastruktūros aplink darbo vietą“.

Laisvė kurti biurą pačiam

Atliepiant skirtingus įmonių poreikius, kinta ir šiuolaikiniai biurų statybų standartai – įmonėms leidžiama pačioms apspręsti biurų išplanavimą. „Realco“ atstovas pastebi, kad Vakaruose populiarūs open space tipo biurai vis dažniau kritikuojami – ir dėl pernelyg didelio šurmulio, ir dėl akivaizdžiai mažesnio darbuotojų produktyvumo.

Nenorint prarasti darbuotojų laisvės bendrauti ir judėti, kuriami hibridiniai ofisai: atviro tipo erdvėse projektuojami vadinamieji focus rooms, phone booths –uždaros patalpos, primenančios telefonų būdeles, į kurias patogu užeiti svarbiam pokalbiui telefonu ar norint padirbėti tyloje.

Todėl kylančio biurų pastato „Pentagon“ fasadas suprojektuotas taip, kad įmonės galėtų įrengti pertvaras asmeninėms erdvėms ir nesunkiai jas demontuoti pasikeitus poreikiams.„Bendrabiaudami su architektais ir dizaineriais teikiame ir daugiau biuro išplanavimo paslaugų: nuomininkai gali reguliuoti dienos šviesos intensyvumą, net vaizdą pro langą“, – pasakojo M. Chmieliauskas.

Kaip pastebi personalo paieškos ir atrankos įmonės ,,Alliance for Recruitment” atstovas A. Francas, rinkdamiesi vietą, kur praleis bent trečdalį savo laiko, darbuotojai per retai pasidomi, kiek asmeninės erdvės jie gaus, ar biuro patalpos yra pritaikytos sportuojantiems, „žaliesiems“, norintiems padirbėti vienumoje, ar jos vėdinamos.

Kita vertus, šiuolaikinis biuras nebūtinai turi atitikti visus reikalavimus.

„Kiekviena įmonė turi individualius poreikius. Vis dažniau įrenginėjami dušai, dviračių saugyklos – ne aksioma. Jei įmonėje yra grupelė dviratininkų, sportuojančiųjų, dušai – privalumas. Tačiau taip pat sėkmingai poreikį sportuoti gali patenkinti ir šalia įrengtas sporto klubas“,– sakė A. Francas.

Ateities iššūkis –transportas

Bene didžiausias verslo centrų iššūkis ateityje – augantys transporto srautai. Renkantis verslo centrui patrauklią lokaciją, ne visada pagalvojama, kiek žmonių į ją bus papildomai pritraukta.

A. Francas skaičiuoja, kad naujas verslo centras pritrauks daug naujų žmonių, todėl po 5 metų centrinės Konstitucijos, Žalgirio, Geležinio Vilko gatvės gresia būti dar labiau užkimštos. Dėl to įmonės gali vengti keltis į biurus miesto centre.

Anot pašnekovo, sprendimų plėtoti susisiekimo infrastruktūrą aplink verslo centrus nekilnojamojo turto vystytojai turėtų ieškoti kartu su savivaldybe. Kaip pavyzdys minimi Talino, Maskvos miestai, kurių gyventojai viešuoju transportu naudojasi nemokamai. Tuo metu Skandinavijoje, sutarus su vietos valdžia, padvigubinti autobusų maršrutai palei verslo centrus, dažniau – kas minutę – pralekia metro traukiniai.

Modesta Gusarovienė, „Susisiekimo paslaugų“ direktorė, teigia, kad augant keleivių srautui, planuojama įsigyti daugiau transporto priemonių, didinti jų talpumą, trumpinti laukimo intervalą stotelėse. Artimiausiu metu ketinama įsigyti apie 150 naujų transporto priemonių, iš kurių 100 išriedės į sostinės gatves jau kitąmet.

Ir toliau bus plėtojamas viešajam transportui skirtų A juostų tinklas. Pasak M. Gusarovienės, jau dabar tam tikrose atkarpose su A juostomis pastebimas viešojo transporto pranašumas: „Pirmąjį metų ketvirtį nustatėme, kad piko metu maršrutą Perkūnkiemis – Konstitucijos prospektas – Perkūnkiemis greitieji autobusai įveikdavo vidutiniškai 13-14 min. greičiau nei automobiliai“.

Šviežias oras – nuo stogo

Ateities biurus kuriantys architektai įsitikinę, kad jų apšvietimas, temperatūra, drėgmė, atmosfera bus puoselėjama vis labiau, nes darbuotojai vis didesnį dėmesį kreips, kaip ji veikia jų savijautą.

„Jaunoji karta tikrai įvertins galimybę kvėpuoti šviežiu oro, reguliuoti patalpos apšvietimą, jos triukšmo lygį, žaliąsias zonas akims pailsinti ir jėgoms atgauti“, – įsitikinęs A. Francas.

Todėl projektuojant naujus verslo centrus diegiamos vis pažangesnės inžinierinės technologijos. Siekiant užtikrinti kokybiško oro padavimą judriose miesto gatvėse jis gali būti tiekiamas ir nuo pastato stogo. Toks sprendimas bus naudojama ir naujajame „Pentagon“.

Be to, pažymi M. Chmieliauskas, konferencijos ar kito masiškesnio susirinkimo metu, šviežio oro kiekį galima bus padidinti. Pastate taip pat veiks rekuperacinė vėdinimo sistema. Tuo metu saulės kolektorių generuojama energija aprūpins biurus šiltu vandeniu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Danske Bank“ neapsikentė – atleido vadovą anksčiau nei planavo

Nors buvo planuota, kad pinigų plovimo skandale skęstančio banko „Danske Bank“ vadovas Thomas Borgenas liks...

Vadyba
2018.10.01
Kiek prisiteisti iš vadovo, neteisėtai atleidusio darbuotoją? Rėmėjo turinys

Pastaruoju metu bendrovių vadovus dėl neteisėtų darbuotojų atleidimų vis dažniau į teismą paduoda akcininkai.

Verslo aplinka
2018.10.01
Darbo biržos nebeliko, atsirado Užimtumo tarnyba 5

Nuo spalio 1 d. Lietuvos darbo birža ir jos dešimt teritorinių biržų tapo vienu juridiniu vienetu – Užimtumo...

Vadyba
2018.10.01
Į darbą grįžtantys tėvai: kaip užtikrinti sėkmingą integraciją Premium 1

Sklandžiai grįžti į darbą po vienų ar dvejų metų vaikų auginimo pertraukos – sudėtinga. Lietuvos darbdaviai...

Vadyba
2018.10.01
Geidžiamiausių darbdavių algų rodikliai rugpjūtį

Naujausi „Sodros“ duomenys atskleidžia, kokie atlyginimai vyravo liepos mėnesį tarp geidžiamiausių šalies...

Vadyba
2018.09.30
Ką gali ir ko negali 50+ kartos darbuotojai Premium 17

50+ karta yra racionali, moka įveikti iššūkius, dirbti kūrybingai ir at­sakingai, siekti re­zul­tato, tačiau...

Vadyba
2018.09.29
Misija – įpėdinis: kaip nesužlugdyti perduodamo verslo 4

Kas yra šeimos verslo perdavimas? Kad ir kokį procesą įsivaizduotume, tai tikrai nėra vien garbingos šeimos...

Finansai
2018.09.29
TOP20 didžiausių darbdavių algos: dosniausių trejetuke – ligoninė

Lietuvos bendrovių rugpjūčio mėnesio atlyginimų duomenys rodo, kad tarp didžiausių šalies darbdavių,...

Vadyba
2018.09.29
K. Bagdonavičius palieka „Ergo“ Baltijos šalyse 4

„Ergo“ draudimo bendrovių Baltijos šalyse valdybos pirmininkas ir gyvybės draudimo „Ergo Life Insurance SE“...

Vadyba
2018.09.28
Keičiasi „Telia Lietuvos“ valdybos pirmininkas 1

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ valdybos pirmininkė Henriette Wendt atsistatydina.

Vadyba
2018.09.28
Subraškėjo „Teslos“ vadovo Musko kėdė 5

Ketvirtadienį JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) padavė į teismą Eloną Muską už tai, kad jis...

Vadyba
2018.09.28
Grybauskaitė: pažeisdami moterų teises kenkiame ekonomikai 3

Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Jungtinių Tautų (JT)...

Vadyba
2018.09.28
Kaip buvęs vienuolis pradėjo verslą: sukūrė programėlę, kuria naudojasi 31 mln. vartotojų

Po dešimtmečio, praleisto budistų vienuolyne, Andy Puddicombe‘as nusprendė pasidalyti įgyta patirtimi su...

Vadyba
2018.09.27
Specialistai darbą renkasi ir pagal biurą Rėmėjo turinys 9

Planuojant bei įrengiant šiuolaikinius biurus darbo turi ne tik architektai, bet ir personalo specialistai.

Vadyba
2018.09.27
Verslininkai: parodų aukso amžius baigėsi, bet dalyvauti jose vis tiek verta Premium

Namų interjero ir dizaino paroda „Maison & Objet“, rugsėjį vykusi Paryžiuje, yra viena brangiausių Europos...

Rinkodara
2018.09.26
A. Izgorodinas paliko pramonininkus ir perėjo į „SME Finance“

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas palieka Lietuvos pramoninkų konfederaciją ir pereina dirbti į faktoringo...

Vadyba
2018.09.26
Barjeras, nuleidžiamas pusiaukelėje 11

Darbo rinkai vis stipriau jaučiant darbuotojų stygių, ryškėja darbdavių požiūrio į darbuotojų amžių...

Vadyba
2018.09.26
Prarastoji ar dar neatrastoji 50+ karta: kaip vyresniuosius išlaikyti darbo rinkoje Premium 2

Verslas trimituoja apie žlugdantį darbo jėgos trūkumą, tačiau vyresni nei 50-ies darbuotojai neretai jaučiasi...

Vadyba
2018.09.26
Kepinių gamybos milžinė „pažaliavo“

„Grupo Bimbo“, duonos ir konditerijos gaminių milžinė, paskelbė, kad iki 2025 m. visa kompanijos sunaudojama...

Vadyba
2018.09.25
Kur algų medianos rugpjūtį buvo didžiausios 8

Šių metų rugpjūtį didžiausiomis algų medianomis pasižymėjo farmacijos ir technologijų bendrovės, rodo...

Vadyba
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau