Ateities biurai primins socialinius tinklus

Reklama publikuota: 2016-09-13
svg svg

Darbo link pajudi anksčiau, bet ofisas dar palauks. Pirmiausia užsuki prasimankštinti į sporto salę, galbūt sulošti vieną kitą badmintono ar paplūdimio tinklinio partiją. Išjudinus apsnūdusį kūną daug maloniau panirti į darbus.

Artėjant pietų metui, svarstai, – leistis su kolegomis dienos pietų apačion ar pasirinkti kurį iš daugelio aplinkinių restoranėlių, o gal ir nesvarstai – namuose gamintą maistą su pasimėgavimu sukirsi ant žalios vejos kiemelyje. Dar liks laiko užsukti į porą parduotuvių, į kirpyklą, trumpam pasivaikščiojimui ar poilsiui ant suoliuko, dar liks laiko pakalbinti aplinkinius iš kitų ofisų.

Ateities ofisas – tai ne tik darbas. Ateities ofisas – tai ir laisvalaikis, ir kūno mankšta, ir kasdienių reikalų tvarkymas, poilsis, įkvėpimo bei idėjų paieška. Jau greitai rinkdamasis darbo vietą darbuotojas domėsis ne tik tuo, kiek jis uždirbs, kokios bus jo profesinės perspektyvos, bet ir ką jis ras šalia, nes kuo toliau, tuo labiau gyvenimas bus konstruojamas aplink verslo centrą.

Išskirtinė lokacija – pirma salyga

„Dabartinė jaunoji karta labai vertina patogumą, – sakė Andrius Francas,personalo paieškos ir atrankos įmonės ,,Alliance for Recruitment” partneris bei vystymo direktorius. – Jis susijęs su daug aspektų, bet vis svarbesnė tampa darbo vietos lokacija ir aplinka“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak A. Franco, stambiose įmonės jau seniai nereikia alkūnėmis išsimušinėti asmeninės erdvės, svajoti apie poilsio zoną ar aktyvaus laisvalaikio pramogas. Investicija į darbo vietą vertinama kaip ilgalaikė, todėl didelės kompanijos būtinai pasirūpins, kad kėdės ir stalai būtų patogūs, kad darbuotojai laisvalaikiu sportuotų, pramogautų ir nepamirštų ilsėtis.

„Jei kompanijos politika kitokia, darbuotojas jos nepakeis, bet gali ją paveikti nuspręsdamas, ar tikrai nori dirbti tokioje įmonėje“, – pažymėjo bendrovės ,,Alliance for Recruitment” atstovas.

Patraukli lokacija buvo viena esminių sąlygų, imantis naujo verslo centro „Pentagon“ statybų. Pasak „Realco“ pardavimų direktorius Marijono Chmieliausko, bene svarbiausias lokacijos privalumas – prekybos centro „Ozas“ ir vandens parko „Vichy“ kaimynystė su išvystyta paslaugų ir poilsio infrastruktūra. Dar šiemet šalia iškils ir daugiafunkcinis sporto centras, kuriame įrenginėjamos badmintono, paplūdimio tinklinio ir teniso aikštelės, universali treniruočių erdvė.

M. Chmieliauskas įsitikinęs, kad ateityje lokacijos reikšmė verslo centrams tik augs: „Kad ir koks pažangus būtų biurų pastatas, kad ir kokiomis šiuolaikiškomis technologijomis pasižymėtų, negali jo statyti plyname lauke. Aplink esanti infrastruktūra – gyvybiškai svarbi. Šiandien jaunimas keliasi į miesto centrą ne tik dėl karjeros galimybių, bet ir dėl išplėtotos infrastruktūros aplink darbo vietą“.

Laisvė kurti biurą pačiam

Atliepiant skirtingus įmonių poreikius, kinta ir šiuolaikiniai biurų statybų standartai – įmonėms leidžiama pačioms apspręsti biurų išplanavimą. „Realco“ atstovas pastebi, kad Vakaruose populiarūs open space tipo biurai vis dažniau kritikuojami – ir dėl pernelyg didelio šurmulio, ir dėl akivaizdžiai mažesnio darbuotojų produktyvumo.

Nenorint prarasti darbuotojų laisvės bendrauti ir judėti, kuriami hibridiniai ofisai: atviro tipo erdvėse projektuojami vadinamieji focus rooms, phone booths –uždaros patalpos, primenančios telefonų būdeles, į kurias patogu užeiti svarbiam pokalbiui telefonu ar norint padirbėti tyloje.

Todėl kylančio biurų pastato „Pentagon“ fasadas suprojektuotas taip, kad įmonės galėtų įrengti pertvaras asmeninėms erdvėms ir nesunkiai jas demontuoti pasikeitus poreikiams.„Bendrabiaudami su architektais ir dizaineriais teikiame ir daugiau biuro išplanavimo paslaugų: nuomininkai gali reguliuoti dienos šviesos intensyvumą, net vaizdą pro langą“, – pasakojo M. Chmieliauskas.

Kaip pastebi personalo paieškos ir atrankos įmonės ,,Alliance for Recruitment” atstovas A. Francas, rinkdamiesi vietą, kur praleis bent trečdalį savo laiko, darbuotojai per retai pasidomi, kiek asmeninės erdvės jie gaus, ar biuro patalpos yra pritaikytos sportuojantiems, „žaliesiems“, norintiems padirbėti vienumoje, ar jos vėdinamos.

Kita vertus, šiuolaikinis biuras nebūtinai turi atitikti visus reikalavimus.

„Kiekviena įmonė turi individualius poreikius. Vis dažniau įrenginėjami dušai, dviračių saugyklos – ne aksioma. Jei įmonėje yra grupelė dviratininkų, sportuojančiųjų, dušai – privalumas. Tačiau taip pat sėkmingai poreikį sportuoti gali patenkinti ir šalia įrengtas sporto klubas“,– sakė A. Francas.

Ateities iššūkis –transportas

Bene didžiausias verslo centrų iššūkis ateityje – augantys transporto srautai. Renkantis verslo centrui patrauklią lokaciją, ne visada pagalvojama, kiek žmonių į ją bus papildomai pritraukta.

A. Francas skaičiuoja, kad naujas verslo centras pritrauks daug naujų žmonių, todėl po 5 metų centrinės Konstitucijos, Žalgirio, Geležinio Vilko gatvės gresia būti dar labiau užkimštos. Dėl to įmonės gali vengti keltis į biurus miesto centre.

Anot pašnekovo, sprendimų plėtoti susisiekimo infrastruktūrą aplink verslo centrus nekilnojamojo turto vystytojai turėtų ieškoti kartu su savivaldybe. Kaip pavyzdys minimi Talino, Maskvos miestai, kurių gyventojai viešuoju transportu naudojasi nemokamai. Tuo metu Skandinavijoje, sutarus su vietos valdžia, padvigubinti autobusų maršrutai palei verslo centrus, dažniau – kas minutę – pralekia metro traukiniai.

Modesta Gusarovienė, „Susisiekimo paslaugų“ direktorė, teigia, kad augant keleivių srautui, planuojama įsigyti daugiau transporto priemonių, didinti jų talpumą, trumpinti laukimo intervalą stotelėse. Artimiausiu metu ketinama įsigyti apie 150 naujų transporto priemonių, iš kurių 100 išriedės į sostinės gatves jau kitąmet.

Ir toliau bus plėtojamas viešajam transportui skirtų A juostų tinklas. Pasak M. Gusarovienės, jau dabar tam tikrose atkarpose su A juostomis pastebimas viešojo transporto pranašumas: „Pirmąjį metų ketvirtį nustatėme, kad piko metu maršrutą Perkūnkiemis – Konstitucijos prospektas – Perkūnkiemis greitieji autobusai įveikdavo vidutiniškai 13-14 min. greičiau nei automobiliai“.

Šviežias oras – nuo stogo

Ateities biurus kuriantys architektai įsitikinę, kad jų apšvietimas, temperatūra, drėgmė, atmosfera bus puoselėjama vis labiau, nes darbuotojai vis didesnį dėmesį kreips, kaip ji veikia jų savijautą.

„Jaunoji karta tikrai įvertins galimybę kvėpuoti šviežiu oro, reguliuoti patalpos apšvietimą, jos triukšmo lygį, žaliąsias zonas akims pailsinti ir jėgoms atgauti“, – įsitikinęs A. Francas.

Todėl projektuojant naujus verslo centrus diegiamos vis pažangesnės inžinierinės technologijos. Siekiant užtikrinti kokybiško oro padavimą judriose miesto gatvėse jis gali būti tiekiamas ir nuo pastato stogo. Toks sprendimas bus naudojama ir naujajame „Pentagon“.

Be to, pažymi M. Chmieliauskas, konferencijos ar kito masiškesnio susirinkimo metu, šviežio oro kiekį galima bus padidinti. Pastate taip pat veiks rekuperacinė vėdinimo sistema. Tuo metu saulės kolektorių generuojama energija aprūpins biurus šiltu vandeniu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Prognozuojama, kad darbuotojų kaita šiemet augs pusantro karto: kaip reikia keistis vadovams Premium

Daugelis, prasidėjus karui, manė, kad darbuotojų migracija bus kur kas mažesnė ar sustos. Visgi, anot...

Vadyba
12:50
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
12:30
„Sodra“: ligos išmoką už dvi pirmas nedarbingumo dienas gaus visi darbuotojai 1

Darbuotojui susirgus, nuo balandžio 1 d. kiekvienas darbdavys mokės jam ligos išmoką už dvi pirmąsias...

Vadyba
11:44
Psichologas J. Burokas: ukrainiečiai kur kas tvirtesni už mus Premium

„Pasitraukusieji nuo karo išgyveno įvairiausių patirčių ir, mano galva, nėra tokie trapūs, kaip mums kartais...

Laisvalaikis
11:03
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
05:45
Euro zonoje nedarbas vasarį siekė 6,8%, Lietuvoje – 7%

Vasarį euro zonoje darbo neturėjo 6,8% darbo ieškančių asmenų – 0,1 proc. punkto mažiau nei sausio mėnesį.

Vadyba
2022.03.31
Tarp TOP 20 įtakingiausiųjų – nauji vardai

Šių metų potencialios įtakos indekso TOP 20 kone pusė pernai čia nebuvusių vardų. Tarp naujai patekusių yra...

Rinkodara
2022.03.31
Viliasi, kad naujas bandymas perkrauti valstybės tarnybą nemeluos Premium 5

Ingridos Šimonytės Vyriausybė puoselėja planus padėti viešojo administravimo sistemos pertvarkos pagrindus,...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių 1

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių, sako Jurgita Šiugždinienė, Švietimo,...

Vadyba
2022.03.30
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
Iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos pasitraukė J. Garbaravičius ir R. Davidovičius 2

Verslininkas Jonas Garbaravičius pasitraukė iš Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ netiesiogiai...

Pramonė
2022.03.29
Geidžiamiausių darbdavių vasario atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų antrąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.03.29
V. Vasiliauskas: geras, kompetentingas biurokratas yra vertybė Premium 16

Vyriausybė tikisi pradėti viešojo administravimo reformos įgyvendinimą. Pasak premjerės patarėjo Vito...

Verslo aplinka
2022.03.29
Atidaromas didžiausias dienos SPA centras Vilniaus mieste Verslo tribūna 1

Vilniaus senamiestyje, verslo ir laisvalaikio komplekse „Bokšto skveras“, vilniečiams ir miesto svečiams...

Verslo aplinka
2022.03.29
Startuolio savo noru nepaliko nė vienas darbuotojas: ką galima būtų pritaikyti ir kitoms organizacijoms Premium 3

Lietuviškas transporto užsakymų valdymo startuolis „GoRamp“ per pastaruosius kelerius metus užaugino komandą...

Vadyba
2022.03.28
Kokias algų medianas vasarį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų vasarį ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
2022.03.28
Ukrainiečių įdarbinimas: procesas palengvintas, tačiau dar yra likę daug nežinomųjų Premium

Kalbinti verslų atstovai, nors ir giria pagreitėjusį procesą, kartu pripažįsta, kad dar yra daug tobulintinų...

Vadyba
2022.03.28
Rusiją palaikantys darbuotojai – kaip elgtis vadovui? 2

Šiuo metu vadovams iškyla daug nestandartinių klausimų. Vienas iš jų – kaip elgtis su Rusijos karinius...

Vadyba
2022.03.26
Patarimai startuoliams: kaip suburti sėkmingą komandą

60% naujų įmonių susidūrė su problemomis įkūrėjų komandoje, primena „TechHub“ preakceleratorius. Tinkamai...

Gazelė
2022.03.26
Didžiausios vasario algų medianos Premium 1

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kurios šalies bendrovės antrąjį šių metų mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.03.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku