Ateities biurai primins socialinius tinklus

Publikuota: 2016-09-13

Darbo link pajudi anksčiau, bet ofisas dar palauks. Pirmiausia užsuki prasimankštinti į sporto salę, galbūt sulošti vieną kitą badmintono ar paplūdimio tinklinio partiją. Išjudinus apsnūdusį kūną daug maloniau panirti į darbus.

Artėjant pietų metui, svarstai, – leistis su kolegomis dienos pietų apačion ar pasirinkti kurį iš daugelio aplinkinių restoranėlių, o gal ir nesvarstai – namuose gamintą maistą su pasimėgavimu sukirsi ant žalios vejos kiemelyje. Dar liks laiko užsukti į porą parduotuvių, į kirpyklą, trumpam pasivaikščiojimui ar poilsiui ant suoliuko, dar liks laiko pakalbinti aplinkinius iš kitų ofisų.

Ateities ofisas – tai ne tik darbas. Ateities ofisas – tai ir laisvalaikis, ir kūno mankšta, ir kasdienių reikalų tvarkymas, poilsis, įkvėpimo bei idėjų paieška. Jau greitai rinkdamasis darbo vietą darbuotojas domėsis ne tik tuo, kiek jis uždirbs, kokios bus jo profesinės perspektyvos, bet ir ką jis ras šalia, nes kuo toliau, tuo labiau gyvenimas bus konstruojamas aplink verslo centrą.

Išskirtinė lokacija – pirma salyga

„Dabartinė jaunoji karta labai vertina patogumą, – sakė Andrius Francas,personalo paieškos ir atrankos įmonės ,,Alliance for Recruitment” partneris bei vystymo direktorius. – Jis susijęs su daug aspektų, bet vis svarbesnė tampa darbo vietos lokacija ir aplinka“.

Pasak A. Franco, stambiose įmonės jau seniai nereikia alkūnėmis išsimušinėti asmeninės erdvės, svajoti apie poilsio zoną ar aktyvaus laisvalaikio pramogas. Investicija į darbo vietą vertinama kaip ilgalaikė, todėl didelės kompanijos būtinai pasirūpins, kad kėdės ir stalai būtų patogūs, kad darbuotojai laisvalaikiu sportuotų, pramogautų ir nepamirštų ilsėtis.

„Jei kompanijos politika kitokia, darbuotojas jos nepakeis, bet gali ją paveikti nuspręsdamas, ar tikrai nori dirbti tokioje įmonėje“, – pažymėjo bendrovės ,,Alliance for Recruitment” atstovas.

Patraukli lokacija buvo viena esminių sąlygų, imantis naujo verslo centro „Pentagon“ statybų. Pasak „Realco“ pardavimų direktorius Marijono Chmieliausko, bene svarbiausias lokacijos privalumas – prekybos centro „Ozas“ ir vandens parko „Vichy“ kaimynystė su išvystyta paslaugų ir poilsio infrastruktūra. Dar šiemet šalia iškils ir daugiafunkcinis sporto centras, kuriame įrenginėjamos badmintono, paplūdimio tinklinio ir teniso aikštelės, universali treniruočių erdvė.

M. Chmieliauskas įsitikinęs, kad ateityje lokacijos reikšmė verslo centrams tik augs: „Kad ir koks pažangus būtų biurų pastatas, kad ir kokiomis šiuolaikiškomis technologijomis pasižymėtų, negali jo statyti plyname lauke. Aplink esanti infrastruktūra – gyvybiškai svarbi. Šiandien jaunimas keliasi į miesto centrą ne tik dėl karjeros galimybių, bet ir dėl išplėtotos infrastruktūros aplink darbo vietą“.

Laisvė kurti biurą pačiam

Atliepiant skirtingus įmonių poreikius, kinta ir šiuolaikiniai biurų statybų standartai – įmonėms leidžiama pačioms apspręsti biurų išplanavimą. „Realco“ atstovas pastebi, kad Vakaruose populiarūs open space tipo biurai vis dažniau kritikuojami – ir dėl pernelyg didelio šurmulio, ir dėl akivaizdžiai mažesnio darbuotojų produktyvumo.

Nenorint prarasti darbuotojų laisvės bendrauti ir judėti, kuriami hibridiniai ofisai: atviro tipo erdvėse projektuojami vadinamieji focus rooms, phone booths –uždaros patalpos, primenančios telefonų būdeles, į kurias patogu užeiti svarbiam pokalbiui telefonu ar norint padirbėti tyloje.

Todėl kylančio biurų pastato „Pentagon“ fasadas suprojektuotas taip, kad įmonės galėtų įrengti pertvaras asmeninėms erdvėms ir nesunkiai jas demontuoti pasikeitus poreikiams.„Bendrabiaudami su architektais ir dizaineriais teikiame ir daugiau biuro išplanavimo paslaugų: nuomininkai gali reguliuoti dienos šviesos intensyvumą, net vaizdą pro langą“, – pasakojo M. Chmieliauskas.

Kaip pastebi personalo paieškos ir atrankos įmonės ,,Alliance for Recruitment” atstovas A. Francas, rinkdamiesi vietą, kur praleis bent trečdalį savo laiko, darbuotojai per retai pasidomi, kiek asmeninės erdvės jie gaus, ar biuro patalpos yra pritaikytos sportuojantiems, „žaliesiems“, norintiems padirbėti vienumoje, ar jos vėdinamos.

Kita vertus, šiuolaikinis biuras nebūtinai turi atitikti visus reikalavimus.

„Kiekviena įmonė turi individualius poreikius. Vis dažniau įrenginėjami dušai, dviračių saugyklos – ne aksioma. Jei įmonėje yra grupelė dviratininkų, sportuojančiųjų, dušai – privalumas. Tačiau taip pat sėkmingai poreikį sportuoti gali patenkinti ir šalia įrengtas sporto klubas“,– sakė A. Francas.

Ateities iššūkis –transportas

Bene didžiausias verslo centrų iššūkis ateityje – augantys transporto srautai. Renkantis verslo centrui patrauklią lokaciją, ne visada pagalvojama, kiek žmonių į ją bus papildomai pritraukta.

A. Francas skaičiuoja, kad naujas verslo centras pritrauks daug naujų žmonių, todėl po 5 metų centrinės Konstitucijos, Žalgirio, Geležinio Vilko gatvės gresia būti dar labiau užkimštos. Dėl to įmonės gali vengti keltis į biurus miesto centre.

Anot pašnekovo, sprendimų plėtoti susisiekimo infrastruktūrą aplink verslo centrus nekilnojamojo turto vystytojai turėtų ieškoti kartu su savivaldybe. Kaip pavyzdys minimi Talino, Maskvos miestai, kurių gyventojai viešuoju transportu naudojasi nemokamai. Tuo metu Skandinavijoje, sutarus su vietos valdžia, padvigubinti autobusų maršrutai palei verslo centrus, dažniau – kas minutę – pralekia metro traukiniai.

Modesta Gusarovienė, „Susisiekimo paslaugų“ direktorė, teigia, kad augant keleivių srautui, planuojama įsigyti daugiau transporto priemonių, didinti jų talpumą, trumpinti laukimo intervalą stotelėse. Artimiausiu metu ketinama įsigyti apie 150 naujų transporto priemonių, iš kurių 100 išriedės į sostinės gatves jau kitąmet.

Ir toliau bus plėtojamas viešajam transportui skirtų A juostų tinklas. Pasak M. Gusarovienės, jau dabar tam tikrose atkarpose su A juostomis pastebimas viešojo transporto pranašumas: „Pirmąjį metų ketvirtį nustatėme, kad piko metu maršrutą Perkūnkiemis – Konstitucijos prospektas – Perkūnkiemis greitieji autobusai įveikdavo vidutiniškai 13-14 min. greičiau nei automobiliai“.

Šviežias oras – nuo stogo

Ateities biurus kuriantys architektai įsitikinę, kad jų apšvietimas, temperatūra, drėgmė, atmosfera bus puoselėjama vis labiau, nes darbuotojai vis didesnį dėmesį kreips, kaip ji veikia jų savijautą.

„Jaunoji karta tikrai įvertins galimybę kvėpuoti šviežiu oro, reguliuoti patalpos apšvietimą, jos triukšmo lygį, žaliąsias zonas akims pailsinti ir jėgoms atgauti“, – įsitikinęs A. Francas.

Todėl projektuojant naujus verslo centrus diegiamos vis pažangesnės inžinierinės technologijos. Siekiant užtikrinti kokybiško oro padavimą judriose miesto gatvėse jis gali būti tiekiamas ir nuo pastato stogo. Toks sprendimas bus naudojama ir naujajame „Pentagon“.

Be to, pažymi M. Chmieliauskas, konferencijos ar kito masiškesnio susirinkimo metu, šviežio oro kiekį galima bus padidinti. Pastate taip pat veiks rekuperacinė vėdinimo sistema. Tuo metu saulės kolektorių generuojama energija aprūpins biurus šiltu vandeniu.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Bankrutavo įmonė: ką daryti su savo karjera Premium

Darbo praradimas sukelia didelį stresą ir įtampą. Praktika rodo, kad nemalonų laikotarpį greičiau įveikia tie...

Vadyba
12:48
Kalbėti reikia daryti – būtina spręsti socialines problemas pasitelkiant socialines inovacijas ir socialinį verslą Verslo tribūna

Balandžio 17d. Rise Vilnius, kasmetinio Socialinio verslo forumo išvakarėse aptarti socialinių inovacijų,...

13:46
Fintech įmonės „Bankera“ ir „SpectroCoin“ plečiasi: įdarbins per 50 specialistų Lietuvoje Verslo tribūna

Lietuvių įkurtos finansinių technologijų įmonės — kriptovaliutų keitykla „SpectroCoin“ ir technologijų...

Susirgusių lietuvių pajamos nukenčia mažiausiai Baltijos šalyse  4

Susirgę ir savaitę negalėdami dirbti Lietuvos gyventojai patirtų mažiausių finansinių praradimų, lyginant su...

Vadyba
2019.04.18
„Auga group“ dovana darbuotojams – akcijos 7

Lietuvos ekologiškų produktų gamintoja „Auga group“ savo valdomų įmonių darbuotojams paskirstys 2,55 mln.

Rinkos
2019.04.18
„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium 14

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
2019.04.17
Darbuotojus motyvuoja robotai Algis ir Pūkis Premium

Robotai ir darbų automatizacija dažnai įsivaizduojami kaip žmogiškosios darbo jėgos priešai. Tačiau bent jau...

Vadyba
2019.04.17
Pesimistinis scenarijus: iki 2030 m. Lietuvoje liks 2,4 mln. gyventojų 40

Per ateinančius šešerius metus žmonių skaičius Lietuvoje gali sumažėti iki 2,5 mln. žmonių, o iki 2030 m.

Vadyba
2019.04.16
Vilniaus kino klasteris siekia užsienio dėmesio Baltijos regionui Verslo tribūna

Kartu su „Kino pavasariu“ neseniai praūžė ir svarbiausias metų kino industrijos renginys Lietuvoje „Meeting...

Paslaugos
2019.04.16
Kaip išlikti įsitraukus į savo darbą

Darbuotojo įsitraukimas – naudingas ne tik jį samdančiai įmonei, bet ir pačiam darbuotojui. Naujas tyrimas...

Vadyba
2019.04.15
Kai liežuvis tampa CEO priešu – įmonei tai gali brangiai kainuoti

Kartais nereikšminga frazė gali sukelti sumaištį, ypač jei tą frazę ištarė vadovas. Vadybos specialistai...

Vadyba
2019.04.14
Dėl prastos komunikacijos darbuotojai nori mesti darbą 2

Vidinė komunikacija – svarbus įmonės sėkmės veiksnys. Jis ne tik daro įtaką bendrovės finansiniams...

Vadyba
2019.04.13
Kokia „Amazon“ įkūrėjo J. Bezoso metinė alga 9

Jeffo Bezoso, JAV prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjo ir turtingiausio pasaulio žmogaus, darbo užmokestis...

Vadyba
2019.04.13
Kaip „Danske Bank“ darbuotojų mokymo trukmę sumažino 5 kartus Premium 12

Standartizuoti veiklos procesai įmonėje padeda darbuotojams taupyti laiką bei įgalina juos dirbti...

Vadyba
2019.04.12
Teatras ir verslas: ko iš režisierių gali išmokti vadovai? Verslo tribūna

Teatras ir verslas yra panašūs tuo, kad tiek spektaklio premjerą, tiek verslo projektų sėkmę nulemia stipri...

Rinkodara
2019.04.11
Kaip „Air Asia“ CEO 0,26 USD vertės bendrovę išaugino iki milijardinio verslo 1

Sėkmingam vadovui svarbu ne tik mokėti keistis pačiam, bet ir gebėti suburti gabių specialistų komandą,...

Vadyba
2019.04.11
Paskirta nauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė 1

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje darbą pradėjo nauja viceministrė Kornelija Tiesnesytė, kuruojanti...

Vadyba
2019.04.11
Ateities profesijai specialistų reikia jau dabar Verslo tribūna

Nors praėjusiame dešimtmetyje mobilusis telefonas tebuvo daiktas paskambinti anksti ryte ar vėlai vakare, kai...

Ateities miestas
2019.04.11
Pamatyti, kad darbuotojas išeis, galima prieš 9 mėnesius 5

Pirmieji ženklai, signalizuojantys apie kolektyvo nario būsimą pabėgimą iš įmonės, matyti likus 9 mėnesiams...

Vadyba
2019.04.10
Darbas ne biure – nauja norma, su kuria darbdaviai turi susitaikyti

Galimybė dirbti nebūtinai biure yra nauja norma tarp darbuotojų. Be to, renkantis darbovietę vis didesniu...

Vadyba
2019.04.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau