Kada darbuotojas sutinka dirbti už mažesnę algą

Darbuotojai prasmingą darbą sutiktų dirbti už mažesnį atlygį bei neprieštarautų biure užtrukti ilgiau, rodo apklausa.
Po tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 2.000 JAV įmonių darbuotojų, paaiškėjo, kad darbdaviams, bendraujant su komandos nariais, vertėtų akcentuoti jų atliekamo kasdienio darbo prasmę. O darbuotojams, kurie užsisuko rutinoje ir prasmės nebemato, vadovai turėtų iš naujo paaiškinti, kodėl nereikia nuleisti rankų.
Mokslininkai darbo prasmę apibrėžia kaip darbuotojo suvokimą, kaip jo atliekama darbo vertė siejasi su bendrovės misija.
Po Prasmingo darbo tyrimo (angl. The Meaning and Purpose at Work), kurį atliko Betterup, paaiškėjo, kad dažniausiai darbuotojai mano, jog jų darbas yra pusiau prasmingas. 90% respondentų sakė, kad sutiktų dirbti už 23% mažesnį atlyginimą, jei darbas būtų prasmingesnis.
Pastebėta, kad darbuotojai, kurie savo darbe mato daugiau prasmės, įmonėje išdirba 7,4 mėnesio ilgiau, per savaitę dirba valanda ilgiau bei per metus pasiima mažiau apmokamų laisvadienių, rašo HRDrive.
Tyrėjai daro išvadą, kad itin didelę reikšmę, kaip darbuotojas vertins savo darbą, turi bendrovėje puoselėjama organizacijos kultūra. Darbuotojai, kuriuos sieja stiprūs socialiniai ryšiai, darbe prasmės mato daugiau nei dirbantys toksiškoje aplinkoje, kurioje veši patyčių kultūra, nepagarba ir pan. Tokie darbuotojai prasmės savo kasdienėje veikloje mato 24% mažiau.
VŽ anksčiau rašė apie Dano Ariely, psichologijos ir elgsenos ekonomikos mokslininko, darboviečių psichologijos tyrimus.
Pavyzdžiui, mokslininko atlikti tyrimai įrodo, kad darbuotojai savo darbe nori matyti prasmę. Per vieną bandymą jis prašė žmonių už 2 USD surinkti lego robotą. Kai žmogus atlikdavo užduotį, jis prašydavo vėl padaryti tą patį, o surinktus robotus rikiavo šalia į eilę. Kitoje grupėje jis prašydavo to paties, bet žmonių akyse robotus iš karto išardydavo. Pirmoje grupėje žmonės sutiko pastatyti vidutiniškai 11 robotų, o antroje 7.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti