„Brexit“ kaina – 5.000 finansų sektoriaus darbo vietų

Iki kitų metų kovo tūkstančiai finansų darbo vietų bus iškeltos iš Jungtinės Karalystės (JK) į Europos Sąjungą, skaičiuoja Anglijos bankas.
2019 m. kovo 29 d. JK turi palikti Europos bendriją. Kol kas nėra aišku, ar po Brexit JK užsitikrins priėjimą prie ES rinkos. Tad dalis finansų organizacijų svarsto iškelti darbo vietas į ES.
5.000 darbo vietų sudaro tik 6% visų pozicijų finansuose, tad Londonas bent kol kas išliks didžiausiu Europos finansų centru. Tačiau, kaip aiškino Goldman Sachs banko vadovas Lloydas Blankfeinas leidiniui Politico, tikrieji padariniai pasijus ne iš karto, o pamažu ateityje.
Pats Goldman Sachs po Brexit referendumo neatšaukė Londone savo Europos būstinės statybų, tačiau, anot p. Blankfeino, jeigu jis būtų žinojęs iš anksto, kad įvyks Brexit, statybos veikiausiai vyktų kažkur kitur. Tad esą ateityje apie savo plėtrą svarstantys bankai veikiausiai taip pat rinksis ne Londoną.
Bankas HSBC šiais metais jau pranešė, kad iškelia 1.000 darbo vietų iš Londono į Paryžių. UBS bankas taip pat perkelia 1.000 darbo vietų iš Londono į Frankfurtą. Tarp kitų bankų, pranešusių dalį darbo vietų perkelti į kitas šalis, Barclays, JPMorgan, Bank of America, Lloyds.
Britų finansų sektorius per metus valstybei sugeneruoja 70 mlrd. GBP mokesčių, o ES yra didžiausia šio sektoriaus eksporto rinka, rašo BBC.
Kitą savaitę vyksta Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kur galimai bus susitarta dėl Brexit sutarties.
Galutinį Brexit sutarties variantą ir gaires, kuriomis būtų apibrėžti ES ir JK santykiai ateityje, tikimasi pasirašyti lapkričio viduryje.
infogr.am::infogram_0_2ac6282b-6690-4491-ab8d-8dd300bd95df
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti