Startuolis siūlo bendrovėms sekti darbuotojų streso lygį

Britų startuolio SomaAnalytics programėlė leidžia visą laiką sekti darbuotoją ir iš jo elgesio nustatyti, ar jis pervargęs ir jaučia per daug streso.
Programėlė išmaniajame telefone klausosi žmogaus balso, stebi jų miegą. Ji skaičiuoja, per kiek laiko žmonės perskaito tekstą, stebi jų elgesio pasikeitimus.
Subtilūs pokyčiai žmogaus elgesyje esą gali įvardinti, kada darbuotojas jaučia stresą ir padėti jį įveikti.
Bendrovės įkūrėjai teigia, kad idėja šiam produktui kilo tuomet, kai jų draugui buvo diagnozuota depresija, nors jis pats nejautė jokių savo emocijų pokyčio, rašo Financial Times.
SomaAnalytics kuriama programėlė skirta įspėti darbuotojus, kai jie pradeda slysti į streso teritoriją. Taip pat programa suteikia individualios informacijos, kaip darbuotojams geriau miegoti ir atsipalaiduoti.
Vidutiniškai programėlės vartotojai teigia patiriantys 14% mažiau streso nei prieš tai.
Programėlę jau išbandė tokios bendrovės kaip EY, Johnson & Johnsons, BBC.
Programėlės kurėjai pastebi, kad kolegos, lygindami rezultatus savo išmaniuosiuose, pradeda daugiau kalbėti tarpusavyje apie įprastai sudėtingą temą savo protinę savijautą.
Lietuviai labiausiai stresuojantys Europoje
Tokių programėlių pritaikymas turi potencialo Lietuvoje. Europos sąjungos atliktas tyrimas 2015 m. parodė, kad kas antras darbuotojas Lietuvoje kenčia nuo streso. Tai didžiausias rodiklis Europoje.
Specialistų teigimu, stresas darbe mažina darbo našumą, daro žmones labiau priklausomus nuo žalingų įpročių, kenkia sveikatai. Tad pastaruoju metu darbovietės Vakaruose diegia įvairiais sveikatingumo problemas, skirtas įveikti streso problemą.
Tačiau personalo psichologijos specialistai pažymi, kad sveikatingumo programų ir programėlių sėkmė priklauso nuo bendrovės kultūros. Darbdaviai turėtų rūpintis ne vien įrankiais, su kuriais darbuotojas gali įveikti stresą. Jie turėtų rūpintis, kodėl apskritai jų darbuotojui kyla stresas.
Be to, jeigu darbuotojas nejaučia, kad jis gali apie savo savijautą pasikalbėti su kolegomis ir vadovais, jokios programos nepadės, Financial Times teigė Beth Taylor, PwC psichinės sveikatos vadovė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti