„Samsung“ ir „Panasonic“ kaltinamos darbuotojų išnaudojimu

Azijos technologijų milžinės Samsung ir Panasonic kaltinamos darbuotojų išnaudojimu savo gamyklose Malaizijoje.
Teigiama, kad bendrovių prekių gamybos linijoje dirbantys imigrantai yra apgaudinėjami, išnaudojami ir negauna pilnų atlyginimų.
Abi bendrovės jau pradėjo vidinius tyrimus dėl ten dirbančių nepaliečių mestų kaltinimų.
The Guardian kalbinti darbuotojai iš Nepalo teigė, kad jie gamykloje gavo mažesnius atlyginimus, nei buvo tartasi. Jų asmens tapatybės dokumentai buvo paimti tarpininkų, grąsinta, kad anksčiau nei sutartu laiku nutraukus darbo sutartį ir grįžus į Nepalą teks sumokėti dideles baudas. Darbuotojai taip pat sakė, kad jie buvo priversti dirbti po 14 valandų per parą be adekvataus laiko poilsiui. Jų pertraukos nueiti į tualetą buvo ribojamos.
Negana to, darbuotojai teigia, kad jie tarpininkams turėjo susimokėti įdarbinimo mokestį, kuris siekė apie 1.000 Eur.
Aš gavau ne tą darbą, kuris man buvo žadamas. Aš užsiimu labai sudėtingu darbu, negaunu algos, kuri man buvo žadama, teigė vienas darbuotojas, kuris užsiima Samsung mikrobangų krosnelių gamyba.
Iš viso The Guardian pakalbino 30 darbuotojų iš Nepalo, kurie dirba Malaizijoje. Dalis jų buvo tiesiogiai įdarbinti Samsung, tačiau dauguma pasamdyti atskiroje darbuotojų samdymo ir administravimo bendrovėje. Panasonic atveju visi darbuotojai įdarbinti subrangovų įmonėse.
Formaliai Samsung ir Panasonic draudžia savo tiekėjams konfiskuoti darbuotojų pasus ir iš imigrantų reikalauti įdarbinimo mokesčio. Tačiau nepaliečiai teigia, kad mokesčio buvo pareikalauta dar jiems būnant gimtojoje šalyje, o pasai konfiskuoti vos patekus į Malaiziją. Asmens tapatybės dokumento atėmimas yra draudžiamas pagal Malaizijos teisę.
Darbuotojai komentavo, kad be asmens tapatybės dokumentų jie negali tiesiog pabėgti iš šių bendrovių ir iškeliauti atgal į Nepalą. Jiems reikėtų pasigaminti naujus dokumentus ir padengti savo kelionės išlaidas, o tai sudarytų jų 3-4 mėnesių atlyginimą.
Malaizijos darbuotojų teisių gynėjai sako, kad tokia praktika, kai didelių kompanijų subrangovai išnaudoja savo darbuotojus, gerai žinoma.
Tačiau Samsung teigia, kad skundų dėl įdarbinimo ar darbo sąlygų nėra gavusi. Kompanijos atstovas spaudai sako, kad nėra aptikta darbuotojų samdymo pažeidimų, o jeigu jie atsirastų, situacija nedelsiant būtų tiriama.
Mes jau atliekame mums dirbančių įdarbinimo bendrovių veiklą Malaizijoje ir atvejus, kai jos įdarbino imigrantus. Jeigu bus aptikta pažeidimų, iš karto reaguosime ir stabdysime bendradarbiavimą su pažeidimus atlikusiomis bendrovėmis, teigia Samsung.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti