Pirmosios darbo dienos „Nortal“: IT bendrovėje egzistuoja viena taisyklė

Publikuota: 2016-11-18
 

Neužtenka vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek prireikė Konstantinui Fedorcovui atrankos etapų, kad ir pats galiausiai būtų tikras dėl savo sprendimo iškeisti darbą didelėje tarptautinėje kompanijoje į darbą estų valdomoje IT bendrovėje, kurioje santykiai grindžiami kaip didelėje šeimoje.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Beveik prieš metus tapęs IT bendrovės „Nortal“ privataus sektoriaus skyriaus vadovu Konstantinas sako, kad jo darbo specifika jau gerokai pasikeitė.

„Gana jauna bendrovė vystosi, o su ja kartu auga ir darbuotojai. Būtent tai, kad čia juntama startuolio dvasia, o tuo pat metu jaučiasi didelės korporacijos užnugaris ir finansinis stabilumas, buvo viena iš priežasčių priimti šį darbo pasiūlymą“, – sako p. Fedorcovas.

„Nortal“ grupėje dirba 550 darbuotojų, biurai veikia Lietuvoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Omane, Dubajuje.

Iki tol Konstantinas šešerius metus nuo pat veiklos pradžios dirbo žinomame ir viename pirmųjų Lietuvoje veiklą pradėjusiame paslaugų centrų, kur užėmė aukštas pareigas ir jokių savo karjeros pokyčių neplanavo, kol nesulaukė galvų medžiotojų skambučių.

Vilniaus universiteto Fizikos ir elektronikos bakalauras ir magistras, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto finansų ekonomikos magistras ir ilgametė patirtis projektų bei pokyčių valdymo srityje – Konstantino stiprybės, kurių prieš maždaug metus prireikė bendrovei „Nortal“ ieškant žmogaus, galinčio suvaldyti didelius elektroninio aptarnavimo sprendimų projektus privataus sektoriaus klientams bei vadovauti didesnei nei 30 žmonių komandai.

„Savo karjerą esu pradėjęs nuo inžinieriaus darbo, dar karjeros pradžioje supratau, kad man labiau patiktų dirbti organizavime, todėl labai norėjau tapti projektų vadovu. To pasiekęs beveik dešimt metų praleidau dirbdamas bankuose įvairių projektų valdymo srityje. Viskas sekėsi gerai, tačiau netikėtas skambutis pravertė susimąstyti, kad atėjo laikas kažką pakeisti“, – prisimena Konstantinas.

Pozicija, į kurią ieškojo žmogaus bendrovė „Nortal“ viešai nebuvo skelbiama, kad ieško naujų karjeros galimybių Konstantinas taip pat nebuvo nieko informavęs. „Mane tiesiog sumedžiojo“, – sako jis.

Pasak jo, įmonė labai atsakingai ieškojo ir rinkosi naują žmogų į poziciją, kuri reikalauja išskirtinės ir skirtingos patirties. „O man patiko toks atsakingas požiūris ir vertybės, kurios juntamos nuo pat atrankos organizavimo. Turbūt todėl čia ir atsiradau“, – sako p. Fedorcovas.

Pirmiausia jis susitiko su jį pakvietusios vadovų atrankų bendrovės atstovais, vėliau sekė susitikimas su bendrovės personalo specialistais, tiesioginiais vadovais, teko skristi į Estiją, kur teko bendrauti su aukščiausio lygio vadovu ir pristatyti savo viziją, kaip jis organizuotų jam siūlomo skyriaus darbą, taip pat kalbėjosi su centrinio biuro Estijoje personalo vadovu, galiausiai sugrįžus į Lietuvą dar ėjo pietauti su visa būsima komanda.

„Buvo labai daug neformalių susitikimų, vienas iš jų – tai neformalus pokalbis su aukščiausio lygio vadovu, su kuriuo Estijoje tiesiog išėjome pasivaikščioti į parką ir pabendrauti. Iš abiejų pusių buvo investuota iš ties daug laiko, todėl tiek mano noras čia dirbti stiprėjo, tiek ir būsimas darbdavys jautė, kad kandidatas yra tinkamas“, – dėsto pašnekovas.

Apie bendrovę „Nortal“ Konstantinas iki tol žinojo tik tiek, kiek buvo tekę susidurti darbinėje veikloje, kaip apie darbdavį jis nuomonę susidarė tik susitikimų metu.

„Bendrovėje dirba daug žmonių nuo veiklos pradžios, dėl to labai jaučiasi šeimyniškumo pojūtis ir požiūris. Manau, kad dėl to labai atsakingai vykdoma atranka ir įsileidžiamas naujas žmogus į kolektyvą“, – teigia Konstantinas. Tačiau pasak jo, nebūtinai į visas pozicijas atrankos procesas yra toks ilgas – kartais apsisprendžiama labai greitai, vos per pirmąjį susitikimą.

Pirmosios darbo dienos

Dar neįsidarbinęs Konstantinas žinojo, kad turės nemenką pagalbą iš buvusio vadovo, kurio vietą užėmė.

„Su juo buvau susitikęs kelis kartus, kad suprasčiau darbo specifiką, o jau įsidarbinus jis kartu vyko į pirmuosius susitikimus pas svariausius klientus. Tokia pagalba ir palaikymas buvo labai svarbi, labai tai vertinu“, – sako p. Fedorcovas.

Ne gana to, jis gavo mentorių, kolegą estą, kuris nors ir dirba Estijoje, bet kartu su Konstantinu yra vienoje valdymo komiteto komandoje, todėl jiems buvo svarbu dirbti kartu.

„Nesvarbu, kokio lygio yra naujas darbuotojas, jis visada gaus mentorių tam, kad iš jis jam perduotų nebūtinai profesines žinias, bet ir organizacines vertybes. Su savo mentoriumi daug bendravome nuotoliniu būdu, kartu keliavome į kitas šalis pas klientus“, – pasakoja pašnekovas.

Darbo specifika

Komandiruotės į užsienį yra p. Fedorcovo darbo specifikos dalis, keliauti tenka bent kartą per dvi savaites. Kai buvome susitikę su bendrovės „Nortal“ naujoku, jis neseniai buvo grįžęs iš Suomijos ir rytojaus dieną ruošėsi vykti į Estiją.

„Komandiruočių tikslai labai įvairūs. Kartais tai būna susitikimai su klientais, su globalios komandos nariais, bendri susitikimai su vadovais, rezultatų aptarimas, planavimo sesijos“, – vardija jis.

Paklaustas, kas jo darbe sunkiausia, Konstantinas sako, kad tai balanso išlaikymas tarp domėjimosi detalėmis ir strategijos įgyvendinimas.

„Turi žinoti, kas pas tave vyksta ir ką reiktų patobulinti, bet tuo pačiu turi vesti visą komandą strateginiame lygmenyje. Todėl svarbiausia yra komunikacija, kuriai skiriame labai daug dėmesio“, – pažymi p. Fedorcovas.

Tuo tikslu vasarą bendrovėje „Nortal“ propaguojamas svarbių klausimų aptarimas išeinant pasivaikščioti į šalimais esantį parką. Taip organizuojami ir metiniai pokalbiai su darbuotojais.

„Tai yra labai gerai, nes tuo pačiu metu aptariami darbo reikalai ir gauni daugiau deguonies, o neformalioje aplinkoje gali tikėtis daugiau atvirumo ir nuoširdumo. Aišku labai sudėtinga išeiti keliems žmonėms, todėl dažniausiai padirbėti į parką išeiname po du“, – sako jis.

Motyvuoja rezultatai

Naujame darbe Konstantiną labiausiai motyvuoja greitas grįžtamasis ryšys ir rezultatas.

„Didesnėje kompanijoje tai pajauti ne taip greitai, tuo tarpu mažesnėje tai tampa išties motyvuojančiu ir į priekį varančiu veiksniu. Manau, kad darbas turi vežti, nes tada tai tampa ne darbu, o malonumu“, – sako jis.

Be to, bendrovėje „Nortal“ yra ir tradicinių motyvavimo priemonių. Be sveikatos draudimo, kuris daugelyje bendrovių jau tampa norma, darbuotojai gali mėgautis sportine veikla.

„Kiekvienais metais išsirenkame, kuo norime užsiiminėti. Šiais metais buvome pasirinkę tenisą. Taip pat turime vasaros ir žiemos renginius“, – vardija jis.

Įmonėje taip pat yra susiformavusios tam tikros tradicijos, kurios stipriai prisideda prie darbuotojų motyvacinės aplinkos kūrimo.

„Kiekvieną penktadienį vienas iš darbuotojų gamina pusryčius visiems kolegoms. Įmonė tam skiria tam tikrą biudžetą, o darbuotojas pasitelkęs savo fantaziją turi nustebinti apie 50 savo kolegų. Kažkas išviria košės, kažkas iškepa blynus. Po mėnesio darbo ir pačiam teko organizuoti pusryčius kolegoms – nemenkas, bet įdomūs iššūkis“, – sako pašnekovas. Anot jo, tai vienas iš linksmiausių kolegų susibūrimų. Gera įžanga į penktadienio pusryčius būna ketvirtadieniais švenčiami kolegų gimtadieniai.

Taisyklė įmonėje egzistuoja tik viena.

„Turime susitarimą, kad jeigu kažką darome tai darome gerai, jeigu nusprendžiame, kad tai neverta, tai apskritai nedarome, stengiamės, kad žmonės būtų atsakingi už savo darbą“, – sako jis.

Paklaustas, ar rekomenduotų savo darbovietę kitiems, Konstantinas sako tvirtą „taip“.

„Viena iš priežasčių, tai balansas tarp startuolio dvasios ir korporacijos finansinio saugumo. Antra, įmonės kultūra, nes viena iš vertybių yra atvirumas ir sąžiningumas. Ir mes neteikiame tiesiog programavimo paslaugų, mes kalbame kliento kalba ir darome taip, kad pagerintume jo verslą. Santykiai su klientais yra ilgalaikiai ir nepasibaigia vienu projektu, jie vystosi ir tai yra labai įdomu“, – apibendrina p. Fedorcovas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kaip reaguoja darbuotojai, kai atsisakote jiems padidinti algą

Jeigu darbuotojas pas jus atėjo prašyti algos pakėlimo – jau gali būti per vėlu išsaugoti jo motyvaciją,...

Vadyba
2018.07.17
Pirmoji šalis, uždraudusi algų nelygybę: ar tai įmanoma Premium 8

Kol Islandijos vyrai stebina laimėjimais futbolo srityje, jų tautietės giriasi kitais pasiekimais. Islandija...

Verslo aplinka
2018.07.17
Mokslininkė: dirbti pilnu etatu žmonės turėtų sulaukę 40 metų 7

Žmonėms gyvenant vis ilgiau reiktų drastiškai keisti įprastą žmonių karjeros kelią. Užuot planavus karjeros...

Vadyba
2018.07.17
Už kokį elgesį galima atleisti darbuotoją Premium

Dabartiniame Darbo kodekse (DK) – daugiau galimybių atleisti darbuotoją, tačiau išlieka daug niuansų ir...

Vadyba
2018.07.16
Kiek kainuoja darbuotojų nuklydimai internete 7

Internetas – nepakeičiama darbo priemonė daugeliui mūsų. Taip pat tai – vienas didžiausių darbuotojus...

Vadyba
2018.07.15
Įmonių patirtis: kaip ieškoti gerų darbuotojų 17

Kai reikia prekybos ar maitinimo įmonei darbuotojo čia ir dabar, suveikia ir skelbimas, pakabintas ant lango.

Vadyba
2018.07.14
TOP10 pasaulyje paklausiausių profesijų grupių

Nors dirbtinio intelekto ir robotikos pritaikymas versle plečiasi, tačiau bendrovėms kuo toliau tuo vis...

Vadyba
2018.07.14
Pasenę kompiuteriai augina darbuotojų kaitą 3

Darbdaviai, kurie delsia atnaujinti darbuotojų techninę įrangą, rizikuoja nukentėti nuo didesnės personalo...

Vadyba
2018.07.14
5 darbuotojų perdegimo priežastys 6

Pagrindiniai darbuotojų emocinio išsekimo veiksniai yra labiau susiję ne su nepakeliamu darbo krūviu, bet su...

Vadyba
2018.07.13
„Fiat“ darbuotojai paskelbė streiką dėl C. Ronaldo įsigijimo

Italijoje esančios „Fiat Chrysler“ gamyklos darbuotojai ketina streikuoti dėl to, kad jų pagrindinis...

Vadyba
2018.07.12
Darbo užmokestis pramonėje: vienas iš sektorių išsiskiria 14% sumažėjusiomis algomis Premium 3

Pernai apdirbamojoje pramonėje priskaičiuotų algų vidurkis kilo 9%, iki 872,5 Eur, o pirmąjį šių metų...

Pramonė
2018.07.12
Rūkymas darbe – kokios darbdavio galios Premium 9

Rūkantys darbuotojai – finansinis nuostolis darbdaviui. Lietuvos darbdaviai baiminasi kaltinimų...

Vadyba
2018.07.12
Ruošiasi du kartus išplėsti įvežamų užsieniečių specialistų sąrašą 19

Vyriausybė trečiadienį pasitarime svarstys Ūkio ministerijos siūlymą šalyje trūkstamų profesijų, kurių...

Vadyba
2018.07.11
Talentų trūkumas – didžiausias per 12 metų Premium 21

Darbuotojų trūkumo problema kamuoja ne tik Lietuvą. Beveik pusė pasaulio darbdavių susiduria su šia bėda.

Vadyba
2018.07.10
Registruotų bedarbių skaičius per metus išaugo 14.300 53

Registruoto nedarbo lygis Lietuvoje birželio gale buvo 8,3% – tai 1 proc. punktu daugiau nei prieš metus.

Vadyba
2018.07.09
EBPO: algų augimą suvalgo technologijų „superžvaigždės“

Greitai augančios technologijų bendrovės yra kaltos dėl to, kad daugelyje pasaulio šalių neatsigauna algų...

Vadyba
2018.07.08
Tyrimas: gera darbuotojų patirtis siejasi su didesniu pelnu

Bendrovių, kurių darbuotojų patirtis įvertinta tarp 25% geriausių, turto grąža buvo 3 kartus didesnė nei tų...

Vadyba
2018.07.07
Kodėl vadovas be karūnos – priimtinesnis

Sakoma, jei nori sužinoti, ko darbuotojams labiausiai reikia, paklausk jų pačių. Tačiau nėra jokių garantijų,...

Vadyba
2018.07.06
Verslo atstovų ir Darbo biržos santykius temdo ES pinigai Premium 1

Dalis verslo atstovų teigiamai vertina Lietuvos darbo biržos reformas ir atsivėrimą verslui. Kitiems kliūva...

Vadyba
2018.07.04
Kaip verslas prisitaiko prie vyresnių darbuotojų Premium 1

Darbuotojų stokos problemai nuolat aštrėjant, verslas sprendžia galvosūkį, kaip vyresnius žmones kuo ilgiau...

Vadyba
2018.07.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau