Pirmosios darbo dienos „Nortal“: IT bendrovėje egzistuoja viena taisyklė

Publikuota: 2016-11-18
 

Neužtenka vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek prireikė Konstantinui Fedorcovui atrankos etapų, kad ir pats galiausiai būtų tikras dėl savo sprendimo iškeisti darbą didelėje tarptautinėje kompanijoje į darbą estų valdomoje IT bendrovėje, kurioje santykiai grindžiami kaip didelėje šeimoje.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Beveik prieš metus tapęs IT bendrovės „Nortal“ privataus sektoriaus skyriaus vadovu Konstantinas sako, kad jo darbo specifika jau gerokai pasikeitė.

„Gana jauna bendrovė vystosi, o su ja kartu auga ir darbuotojai. Būtent tai, kad čia juntama startuolio dvasia, o tuo pat metu jaučiasi didelės korporacijos užnugaris ir finansinis stabilumas, buvo viena iš priežasčių priimti šį darbo pasiūlymą“, – sako p. Fedorcovas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Nortal“ grupėje dirba 550 darbuotojų, biurai veikia Lietuvoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Omane, Dubajuje.

Iki tol Konstantinas šešerius metus nuo pat veiklos pradžios dirbo žinomame ir viename pirmųjų Lietuvoje veiklą pradėjusiame paslaugų centrų, kur užėmė aukštas pareigas ir jokių savo karjeros pokyčių neplanavo, kol nesulaukė galvų medžiotojų skambučių.

Vilniaus universiteto Fizikos ir elektronikos bakalauras ir magistras, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto finansų ekonomikos magistras ir ilgametė patirtis projektų bei pokyčių valdymo srityje – Konstantino stiprybės, kurių prieš maždaug metus prireikė bendrovei „Nortal“ ieškant žmogaus, galinčio suvaldyti didelius elektroninio aptarnavimo sprendimų projektus privataus sektoriaus klientams bei vadovauti didesnei nei 30 žmonių komandai.

„Savo karjerą esu pradėjęs nuo inžinieriaus darbo, dar karjeros pradžioje supratau, kad man labiau patiktų dirbti organizavime, todėl labai norėjau tapti projektų vadovu. To pasiekęs beveik dešimt metų praleidau dirbdamas bankuose įvairių projektų valdymo srityje. Viskas sekėsi gerai, tačiau netikėtas skambutis pravertė susimąstyti, kad atėjo laikas kažką pakeisti“, – prisimena Konstantinas.

Pozicija, į kurią ieškojo žmogaus bendrovė „Nortal“ viešai nebuvo skelbiama, kad ieško naujų karjeros galimybių Konstantinas taip pat nebuvo nieko informavęs. „Mane tiesiog sumedžiojo“, – sako jis.

Pasak jo, įmonė labai atsakingai ieškojo ir rinkosi naują žmogų į poziciją, kuri reikalauja išskirtinės ir skirtingos patirties. „O man patiko toks atsakingas požiūris ir vertybės, kurios juntamos nuo pat atrankos organizavimo. Turbūt todėl čia ir atsiradau“, – sako p. Fedorcovas.

Pirmiausia jis susitiko su jį pakvietusios vadovų atrankų bendrovės atstovais, vėliau sekė susitikimas su bendrovės personalo specialistais, tiesioginiais vadovais, teko skristi į Estiją, kur teko bendrauti su aukščiausio lygio vadovu ir pristatyti savo viziją, kaip jis organizuotų jam siūlomo skyriaus darbą, taip pat kalbėjosi su centrinio biuro Estijoje personalo vadovu, galiausiai sugrįžus į Lietuvą dar ėjo pietauti su visa būsima komanda.

„Buvo labai daug neformalių susitikimų, vienas iš jų – tai neformalus pokalbis su aukščiausio lygio vadovu, su kuriuo Estijoje tiesiog išėjome pasivaikščioti į parką ir pabendrauti. Iš abiejų pusių buvo investuota iš ties daug laiko, todėl tiek mano noras čia dirbti stiprėjo, tiek ir būsimas darbdavys jautė, kad kandidatas yra tinkamas“, – dėsto pašnekovas.

Apie bendrovę „Nortal“ Konstantinas iki tol žinojo tik tiek, kiek buvo tekę susidurti darbinėje veikloje, kaip apie darbdavį jis nuomonę susidarė tik susitikimų metu.

„Bendrovėje dirba daug žmonių nuo veiklos pradžios, dėl to labai jaučiasi šeimyniškumo pojūtis ir požiūris. Manau, kad dėl to labai atsakingai vykdoma atranka ir įsileidžiamas naujas žmogus į kolektyvą“, – teigia Konstantinas. Tačiau pasak jo, nebūtinai į visas pozicijas atrankos procesas yra toks ilgas – kartais apsisprendžiama labai greitai, vos per pirmąjį susitikimą.

Pirmosios darbo dienos

Dar neįsidarbinęs Konstantinas žinojo, kad turės nemenką pagalbą iš buvusio vadovo, kurio vietą užėmė.

„Su juo buvau susitikęs kelis kartus, kad suprasčiau darbo specifiką, o jau įsidarbinus jis kartu vyko į pirmuosius susitikimus pas svariausius klientus. Tokia pagalba ir palaikymas buvo labai svarbi, labai tai vertinu“, – sako p. Fedorcovas.

Ne gana to, jis gavo mentorių, kolegą estą, kuris nors ir dirba Estijoje, bet kartu su Konstantinu yra vienoje valdymo komiteto komandoje, todėl jiems buvo svarbu dirbti kartu.

„Nesvarbu, kokio lygio yra naujas darbuotojas, jis visada gaus mentorių tam, kad iš jis jam perduotų nebūtinai profesines žinias, bet ir organizacines vertybes. Su savo mentoriumi daug bendravome nuotoliniu būdu, kartu keliavome į kitas šalis pas klientus“, – pasakoja pašnekovas.

Darbo specifika

Komandiruotės į užsienį yra p. Fedorcovo darbo specifikos dalis, keliauti tenka bent kartą per dvi savaites. Kai buvome susitikę su bendrovės „Nortal“ naujoku, jis neseniai buvo grįžęs iš Suomijos ir rytojaus dieną ruošėsi vykti į Estiją.

„Komandiruočių tikslai labai įvairūs. Kartais tai būna susitikimai su klientais, su globalios komandos nariais, bendri susitikimai su vadovais, rezultatų aptarimas, planavimo sesijos“, – vardija jis.

Paklaustas, kas jo darbe sunkiausia, Konstantinas sako, kad tai balanso išlaikymas tarp domėjimosi detalėmis ir strategijos įgyvendinimas.

„Turi žinoti, kas pas tave vyksta ir ką reiktų patobulinti, bet tuo pačiu turi vesti visą komandą strateginiame lygmenyje. Todėl svarbiausia yra komunikacija, kuriai skiriame labai daug dėmesio“, – pažymi p. Fedorcovas.

Tuo tikslu vasarą bendrovėje „Nortal“ propaguojamas svarbių klausimų aptarimas išeinant pasivaikščioti į šalimais esantį parką. Taip organizuojami ir metiniai pokalbiai su darbuotojais.

„Tai yra labai gerai, nes tuo pačiu metu aptariami darbo reikalai ir gauni daugiau deguonies, o neformalioje aplinkoje gali tikėtis daugiau atvirumo ir nuoširdumo. Aišku labai sudėtinga išeiti keliems žmonėms, todėl dažniausiai padirbėti į parką išeiname po du“, – sako jis.

Motyvuoja rezultatai

Naujame darbe Konstantiną labiausiai motyvuoja greitas grįžtamasis ryšys ir rezultatas.

„Didesnėje kompanijoje tai pajauti ne taip greitai, tuo tarpu mažesnėje tai tampa išties motyvuojančiu ir į priekį varančiu veiksniu. Manau, kad darbas turi vežti, nes tada tai tampa ne darbu, o malonumu“, – sako jis.

Be to, bendrovėje „Nortal“ yra ir tradicinių motyvavimo priemonių. Be sveikatos draudimo, kuris daugelyje bendrovių jau tampa norma, darbuotojai gali mėgautis sportine veikla.

„Kiekvienais metais išsirenkame, kuo norime užsiiminėti. Šiais metais buvome pasirinkę tenisą. Taip pat turime vasaros ir žiemos renginius“, – vardija jis.

Įmonėje taip pat yra susiformavusios tam tikros tradicijos, kurios stipriai prisideda prie darbuotojų motyvacinės aplinkos kūrimo.

„Kiekvieną penktadienį vienas iš darbuotojų gamina pusryčius visiems kolegoms. Įmonė tam skiria tam tikrą biudžetą, o darbuotojas pasitelkęs savo fantaziją turi nustebinti apie 50 savo kolegų. Kažkas išviria košės, kažkas iškepa blynus. Po mėnesio darbo ir pačiam teko organizuoti pusryčius kolegoms – nemenkas, bet įdomūs iššūkis“, – sako pašnekovas. Anot jo, tai vienas iš linksmiausių kolegų susibūrimų. Gera įžanga į penktadienio pusryčius būna ketvirtadieniais švenčiami kolegų gimtadieniai.

Taisyklė įmonėje egzistuoja tik viena.

„Turime susitarimą, kad jeigu kažką darome tai darome gerai, jeigu nusprendžiame, kad tai neverta, tai apskritai nedarome, stengiamės, kad žmonės būtų atsakingi už savo darbą“, – sako jis.

Paklaustas, ar rekomenduotų savo darbovietę kitiems, Konstantinas sako tvirtą „taip“.

„Viena iš priežasčių, tai balansas tarp startuolio dvasios ir korporacijos finansinio saugumo. Antra, įmonės kultūra, nes viena iš vertybių yra atvirumas ir sąžiningumas. Ir mes neteikiame tiesiog programavimo paslaugų, mes kalbame kliento kalba ir darome taip, kad pagerintume jo verslą. Santykiai su klientais yra ilgalaikiai ir nepasibaigia vienu projektu, jie vystosi ir tai yra labai įdomu“, – apibendrina p. Fedorcovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Nuo liepos bedarbio statusas – kitaip

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios atitinkamų įstatymų...

Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
05:45
Seimo komitete pritarta naujai vaiko priežiūros išmokų tvarkai: keistųsi trukmė ir dydis 6

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas iš esmės pritarė Vyriausybės pasiūlytai ir Seimo pradėtai...

Vadyba
2022.05.18
Ispanija ketina suteikti atostogas moterims, kurios patiria didelį skausmą dėl menstruacijų 3

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines...

Vadyba
2022.05.18
„Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ dėl Kinijos embargo mažina darbuotojų skaičių 6

Puslaidininkių gamybos įmonė „Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ planuoja atleisti 38 darbuotojus. Įmonės...

Pramonė
2022.05.17
Siūlote algą vokelyje? Turbūt juokaujate 18

Kol darbuotojai nepradės atsisakyti dirbti įmonėse, kuriose atlyginimo dalis mokama neoficialiai, tol dalis...

Nuomonės
2022.05.17
Psichologiškai pavargęs kolektyvas: kaip kalbėtis su kolegomis ir organizuoti darbą Premium

Rimantė Ribačiauskaitė, „Omnisend“ vykdomoji direktorė, sako, kad prasidėjus pandemijai pajuto poreikį...

Vadyba
2022.05.17
M. Bartuška pradeda dirbti Nyderlandų „Gasunie“: padės statyti du SkGD terminalus 9

Buvęs „Lietuvos geležinkelių“ ir naftos ir SkGD terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ vadovas Mantas...

Vadyba
2022.05.16
„Sodra“: gimstamumui mažėjant, motinystės išmokų gavėjų skaičius išlieka stabilus

Nors gimstamumas Lietuvoje mažėja, motinystės išmokos gavėjų skaičius išlieka panašus. „Sodros“ teigimu, taip...

Vadyba
2022.05.16
Startuolių komandų formavimas: kaip tinkamai pasirinkti ir nepamiršti nusamdytų talentų Premium

Gegužės 26 d. VŽ organizuojamoje Personalo konferencijoje bus apdovanoti TOP 3 darbdaviai bei antrus metus iš...

Vadyba
2022.05.16
Darbo rinkoje toliau auga pasiūlos ir paklausos neatitikimas

Visuose ūkio sektoriuose išaugęs kvalifikuotų darbuotojų poreikis dar labiau išryškino darbo jėgos pasiūlos...

Vadyba
2022.05.16
Darbo pajamų augimas spartesnis nei prieš metus, bet jį pajausti trukdo infliacija

Pirmąjį šių metų ketvirtį infliacija buvo didesnė nei pajamų augimas – kovo mėnesį vidutinis darbo pajamų...

Finansai
2022.05.16
G. Pruskus: į darbą reikia žvelgti kaip į žaidimą Premium

Gediminas Pruskus, nekilnojamojo turto paslaugų grupės „Inreal“ vadovas, šiuo metu bendrovėje integruoja...

Vadyba
2022.05.15
Išbandyti patarimai, kaip įmonei pritraukti užsienio talentų

Aukštos kvalifikacijos specialistų stygius Lietuvoje pastebimas įvairiuose sektoriuose, tad įmonės vis...

Vadyba
2022.05.15
Nedarbas Latvijoje balandį sumažėjo iki 6,5%

Registruoto nedarbo lygis Latvijoje praėjusį mėnesį nukrito 0,3 procentinio punkto, iki 6,5%, pranešė...

Vadyba
2022.05.15
„Air Baltic“ žada įdarbinti 120 pilotų

Latvijos nacionalinė oro vežėja „Air Baltic“ daugiau kaip trečdaliu didina samdomų pilotų skaičių.

Vadyba
2022.05.13
Daugiausiai laisvų darbo vietų – gamybos įmonėse

Balandį darbo ieškantys žmonės galėjo rinktis iš 40.900 laisvų darbo vietų, registruotų Užimtumo tarnyboje –...

Vadyba
2022.05.13
Mažesnis atlygis dirbant iš namų – ar tokia taktika gali ateiti ir į Lietuvą? Premium 26

Viena Londono advokatų kontora pasiūlė darbuotojams galimybę nuolat dirbti iš namų, tačiau šis patogumas...

Vadyba
2022.05.11
„Intrum“ plečia veiklą ir planuoja priimti apie 100 darbuotojų

Tarptautinė kreditų valdymo bendrovė „Intrum“ skelbia, jog diegdama vieningą 24 Europos šalyse veikiantį...

Vadyba
2022.05.11
„Klaipėdos naftos“ valdyboje dirbs K. Švaikauskas

Į valstybės valdomos naftos produktų ir suskystintų gamtinių dujų (SkGD) krovos bendrovės „Klaipėdos nafta“...

Vadyba
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku