Pirmosios darbo dienos „Nortal“: IT bendrovėje egzistuoja viena taisyklė

Publikuota: 2016-11-18
 

Neužtenka vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek prireikė Konstantinui Fedorcovui atrankos etapų, kad ir pats galiausiai būtų tikras dėl savo sprendimo iškeisti darbą didelėje tarptautinėje kompanijoje į darbą estų valdomoje IT bendrovėje, kurioje santykiai grindžiami kaip didelėje šeimoje.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Beveik prieš metus tapęs IT bendrovės „Nortal“ privataus sektoriaus skyriaus vadovu Konstantinas sako, kad jo darbo specifika jau gerokai pasikeitė.

„Gana jauna bendrovė vystosi, o su ja kartu auga ir darbuotojai. Būtent tai, kad čia juntama startuolio dvasia, o tuo pat metu jaučiasi didelės korporacijos užnugaris ir finansinis stabilumas, buvo viena iš priežasčių priimti šį darbo pasiūlymą“, – sako p. Fedorcovas.

„Nortal“ grupėje dirba 550 darbuotojų, biurai veikia Lietuvoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Omane, Dubajuje.

Iki tol Konstantinas šešerius metus nuo pat veiklos pradžios dirbo žinomame ir viename pirmųjų Lietuvoje veiklą pradėjusiame paslaugų centrų, kur užėmė aukštas pareigas ir jokių savo karjeros pokyčių neplanavo, kol nesulaukė galvų medžiotojų skambučių.

Vilniaus universiteto Fizikos ir elektronikos bakalauras ir magistras, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto finansų ekonomikos magistras ir ilgametė patirtis projektų bei pokyčių valdymo srityje – Konstantino stiprybės, kurių prieš maždaug metus prireikė bendrovei „Nortal“ ieškant žmogaus, galinčio suvaldyti didelius elektroninio aptarnavimo sprendimų projektus privataus sektoriaus klientams bei vadovauti didesnei nei 30 žmonių komandai.

„Savo karjerą esu pradėjęs nuo inžinieriaus darbo, dar karjeros pradžioje supratau, kad man labiau patiktų dirbti organizavime, todėl labai norėjau tapti projektų vadovu. To pasiekęs beveik dešimt metų praleidau dirbdamas bankuose įvairių projektų valdymo srityje. Viskas sekėsi gerai, tačiau netikėtas skambutis pravertė susimąstyti, kad atėjo laikas kažką pakeisti“, – prisimena Konstantinas.

Pozicija, į kurią ieškojo žmogaus bendrovė „Nortal“ viešai nebuvo skelbiama, kad ieško naujų karjeros galimybių Konstantinas taip pat nebuvo nieko informavęs. „Mane tiesiog sumedžiojo“, – sako jis.

Pasak jo, įmonė labai atsakingai ieškojo ir rinkosi naują žmogų į poziciją, kuri reikalauja išskirtinės ir skirtingos patirties. „O man patiko toks atsakingas požiūris ir vertybės, kurios juntamos nuo pat atrankos organizavimo. Turbūt todėl čia ir atsiradau“, – sako p. Fedorcovas.

Pirmiausia jis susitiko su jį pakvietusios vadovų atrankų bendrovės atstovais, vėliau sekė susitikimas su bendrovės personalo specialistais, tiesioginiais vadovais, teko skristi į Estiją, kur teko bendrauti su aukščiausio lygio vadovu ir pristatyti savo viziją, kaip jis organizuotų jam siūlomo skyriaus darbą, taip pat kalbėjosi su centrinio biuro Estijoje personalo vadovu, galiausiai sugrįžus į Lietuvą dar ėjo pietauti su visa būsima komanda.

„Buvo labai daug neformalių susitikimų, vienas iš jų – tai neformalus pokalbis su aukščiausio lygio vadovu, su kuriuo Estijoje tiesiog išėjome pasivaikščioti į parką ir pabendrauti. Iš abiejų pusių buvo investuota iš ties daug laiko, todėl tiek mano noras čia dirbti stiprėjo, tiek ir būsimas darbdavys jautė, kad kandidatas yra tinkamas“, – dėsto pašnekovas.

Apie bendrovę „Nortal“ Konstantinas iki tol žinojo tik tiek, kiek buvo tekę susidurti darbinėje veikloje, kaip apie darbdavį jis nuomonę susidarė tik susitikimų metu.

„Bendrovėje dirba daug žmonių nuo veiklos pradžios, dėl to labai jaučiasi šeimyniškumo pojūtis ir požiūris. Manau, kad dėl to labai atsakingai vykdoma atranka ir įsileidžiamas naujas žmogus į kolektyvą“, – teigia Konstantinas. Tačiau pasak jo, nebūtinai į visas pozicijas atrankos procesas yra toks ilgas – kartais apsisprendžiama labai greitai, vos per pirmąjį susitikimą.

Pirmosios darbo dienos

Dar neįsidarbinęs Konstantinas žinojo, kad turės nemenką pagalbą iš buvusio vadovo, kurio vietą užėmė.

„Su juo buvau susitikęs kelis kartus, kad suprasčiau darbo specifiką, o jau įsidarbinus jis kartu vyko į pirmuosius susitikimus pas svariausius klientus. Tokia pagalba ir palaikymas buvo labai svarbi, labai tai vertinu“, – sako p. Fedorcovas.

Ne gana to, jis gavo mentorių, kolegą estą, kuris nors ir dirba Estijoje, bet kartu su Konstantinu yra vienoje valdymo komiteto komandoje, todėl jiems buvo svarbu dirbti kartu.

„Nesvarbu, kokio lygio yra naujas darbuotojas, jis visada gaus mentorių tam, kad iš jis jam perduotų nebūtinai profesines žinias, bet ir organizacines vertybes. Su savo mentoriumi daug bendravome nuotoliniu būdu, kartu keliavome į kitas šalis pas klientus“, – pasakoja pašnekovas.

Darbo specifika

Komandiruotės į užsienį yra p. Fedorcovo darbo specifikos dalis, keliauti tenka bent kartą per dvi savaites. Kai buvome susitikę su bendrovės „Nortal“ naujoku, jis neseniai buvo grįžęs iš Suomijos ir rytojaus dieną ruošėsi vykti į Estiją.

„Komandiruočių tikslai labai įvairūs. Kartais tai būna susitikimai su klientais, su globalios komandos nariais, bendri susitikimai su vadovais, rezultatų aptarimas, planavimo sesijos“, – vardija jis.

Paklaustas, kas jo darbe sunkiausia, Konstantinas sako, kad tai balanso išlaikymas tarp domėjimosi detalėmis ir strategijos įgyvendinimas.

„Turi žinoti, kas pas tave vyksta ir ką reiktų patobulinti, bet tuo pačiu turi vesti visą komandą strateginiame lygmenyje. Todėl svarbiausia yra komunikacija, kuriai skiriame labai daug dėmesio“, – pažymi p. Fedorcovas.

Tuo tikslu vasarą bendrovėje „Nortal“ propaguojamas svarbių klausimų aptarimas išeinant pasivaikščioti į šalimais esantį parką. Taip organizuojami ir metiniai pokalbiai su darbuotojais.

„Tai yra labai gerai, nes tuo pačiu metu aptariami darbo reikalai ir gauni daugiau deguonies, o neformalioje aplinkoje gali tikėtis daugiau atvirumo ir nuoširdumo. Aišku labai sudėtinga išeiti keliems žmonėms, todėl dažniausiai padirbėti į parką išeiname po du“, – sako jis.

Motyvuoja rezultatai

Naujame darbe Konstantiną labiausiai motyvuoja greitas grįžtamasis ryšys ir rezultatas.

„Didesnėje kompanijoje tai pajauti ne taip greitai, tuo tarpu mažesnėje tai tampa išties motyvuojančiu ir į priekį varančiu veiksniu. Manau, kad darbas turi vežti, nes tada tai tampa ne darbu, o malonumu“, – sako jis.

Be to, bendrovėje „Nortal“ yra ir tradicinių motyvavimo priemonių. Be sveikatos draudimo, kuris daugelyje bendrovių jau tampa norma, darbuotojai gali mėgautis sportine veikla.

„Kiekvienais metais išsirenkame, kuo norime užsiiminėti. Šiais metais buvome pasirinkę tenisą. Taip pat turime vasaros ir žiemos renginius“, – vardija jis.

Įmonėje taip pat yra susiformavusios tam tikros tradicijos, kurios stipriai prisideda prie darbuotojų motyvacinės aplinkos kūrimo.

„Kiekvieną penktadienį vienas iš darbuotojų gamina pusryčius visiems kolegoms. Įmonė tam skiria tam tikrą biudžetą, o darbuotojas pasitelkęs savo fantaziją turi nustebinti apie 50 savo kolegų. Kažkas išviria košės, kažkas iškepa blynus. Po mėnesio darbo ir pačiam teko organizuoti pusryčius kolegoms – nemenkas, bet įdomūs iššūkis“, – sako pašnekovas. Anot jo, tai vienas iš linksmiausių kolegų susibūrimų. Gera įžanga į penktadienio pusryčius būna ketvirtadieniais švenčiami kolegų gimtadieniai.

Taisyklė įmonėje egzistuoja tik viena.

„Turime susitarimą, kad jeigu kažką darome tai darome gerai, jeigu nusprendžiame, kad tai neverta, tai apskritai nedarome, stengiamės, kad žmonės būtų atsakingi už savo darbą“, – sako jis.

Paklaustas, ar rekomenduotų savo darbovietę kitiems, Konstantinas sako tvirtą „taip“.

„Viena iš priežasčių, tai balansas tarp startuolio dvasios ir korporacijos finansinio saugumo. Antra, įmonės kultūra, nes viena iš vertybių yra atvirumas ir sąžiningumas. Ir mes neteikiame tiesiog programavimo paslaugų, mes kalbame kliento kalba ir darome taip, kad pagerintume jo verslą. Santykiai su klientais yra ilgalaikiai ir nepasibaigia vienu projektu, jie vystosi ir tai yra labai įdomu“, – apibendrina p. Fedorcovas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Darbuotojai tampa vaiduokliais: dingsta neįspėję, nutraukia visus kontaktus 6

Nedarbo lygiui pasiekus rekordines žemumas JAV, ryškėja nauja tendencija – darbuotojai apie karjeros pokyčius...

Vadyba
2018.12.15
Kiek pinigų reikia oriam pragyvenimui Vilniuje, Rygoje ir Taline 21

Kiek skirtingose Baltijos šalių sostinėse reikia uždirbti, kad galėtum gyventi oriai, ir kiek žmonių...

Vadyba
2018.12.15
Kokių dovanų kolegos norėtų, bet jų dovanoti nepatariama

Dauguma organizacijų turi tradicijų, kaip pasitinka šventes, – kolegų pusryčiai, pietūs ar vakarėlis po...

Advokatų rinka kaista: pokyčiai „Ellex Valiunas“ didina konkurenciją dėl teisininkų ir klientų Premium 17

Žinia, kad dalis didžiausios advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partnerių steigia savo kontorą, į kurią...

Biurų įrengimas: atsisako nuolatinių darbo vietų, kuria socialines erdves Premium 4

Įsikurdamos naujame biure Lietuvos bendrovės stengiasi į jį integruoti tradiciškai ne biure randamas...

Statyba ir NT
2018.12.13
„Gelsauga“ planuoja atleisti 555 darbuotojus 12

AB „Lietuvos geležinkeliai“ antrinė bendrovė „Gelsauga“ įspėjo 555 darbuotojus apie grupinį atleidimą.

Vadyba
2018.12.12
„Statgos“ steigėjas atsisako ieškinio akcininkui

Buvusios UAB „Statga“ (dabar UAB „ROL Lithuania“) steigėjas Rytis Dijokas atsisakė ieškinio, kuriuo reikalavo...

Pramonė
2018.12.12
Ekspertai: premijas indeksuoti privalu Premium

Nuo 2019 m. darbo užmokestį reikia dauginti iš koeficiento, nes „Sodros“ įmokas turės mokėti darbuotojas, o...

Finansai
2018.12.10
Migracijos tvarkos peržiūra vėluoja – užtruko diskusijos, kaip ją keisti Premium 5

Vyriausybei nepavyko jau šiemet įgyvendinti darbo migracijos procedūrų patobulinimo, numatant palankesnius...

Verslo aplinka
2018.12.10
Algos didžiausiose odontologijos įmonėse – skirtumai matuojami kartais 14

“Sodros“ duomenys leidžia palyginti, kuriose iš dvidešimties didžiausių pagal 2017 m. pajamas Lietuvos...

Stovimųjų stalų nauda – abejotina 7

Nuolatinio sėdėjimo žalos sveikatai mastas mėgstamas prilyginti rūkymo negandoms. Tad biuruose išplitę...

Vadyba
2018.12.08
10 naujoviškų naudų darbuotojams: nuo gyvūnėlių priežiūros atostogų iki gyvenimo trenerių Premium

Stalo futbolu ir nemokamais užkandžiais darbuotojų nebenustebinsi. Darbo rinkai kaistant, darbdaviai...

Vadyba
2018.12.07
Registruotų bedarbių padaugėjo 5,2% 3

Gruodžio 1 dieną šalyje buvo 142.000 registruotų bedarbių. Tai yra 5,2% daugiau nei tuo pačiu metu prieš...

Vadyba
2018.12.07
Valandos darbo sąnaudos per metus išaugo 10,7%

Valandiniai darbo kaštai Lietuvoje per metus paaugo daugiau už vidutinį atlygį, rodo Lietuvos statistikos...

Vadyba
2018.12.07
Geidžiamiausi darbdaviai apie algų politiką: svarbu ne tik pinigai Premium 24

Apie darbuotojų pasitenkinimą gaunamu uždarbiu, algų didinimą kitąmet ir atlyginimų duomenų viešinimą...

Vadyba
2018.12.06
Geriausi JAV darbdaviai 2019: „Facebook“ rieda žemyn 1

Pernai pirmą vietą tarp 100 geriausių JAV darboviečių užėmęs „Facebook“ nukrito septyniomis pozicijomis žemyn...

Vadyba
2018.12.05
Rinka susiurbs „Barclays“ specialistus ir dar bus maža Premium 15

Iš Lietuvos besitraukiantis „Barclays“ operacijų centras šalyje palieka kelis šimtus kvalifikuotų...

Technologijos
2018.12.05
Auditorius baiminasi, kad atlyginimų skaičiuoklė klaidins darbuotojus 7

Kelių valstybės institucijų parengta mokesčių reformos skaičiuoklė „kiek.lt“ darbo užmokestį perskaičiuoja...

Finansai
2018.12.04
Algų augimo čempionas – Kaunas 8

Trečiąjį ketvirtį metinis algų augimas didžiausias buvo Kaune, tačiau šio miesto apskrityje vyraujantis...

Vadyba
2018.12.03
Kaip ūkio ministras komandą būrė Premium 3

Jauniausias Lietuvos ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad jam pasisekė – jis galėjo viceministrų...

Vadyba
2018.12.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau