Pirmosios darbo dienos „Nortal“: IT bendrovėje egzistuoja viena taisyklė

Publikuota: 2016-11-18
 

Neužtenka vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek prireikė Konstantinui Fedorcovui atrankos etapų, kad ir pats galiausiai būtų tikras dėl savo sprendimo iškeisti darbą didelėje tarptautinėje kompanijoje į darbą estų valdomoje IT bendrovėje, kurioje santykiai grindžiami kaip didelėje šeimoje.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Beveik prieš metus tapęs IT bendrovės „Nortal“ privataus sektoriaus skyriaus vadovu Konstantinas sako, kad jo darbo specifika jau gerokai pasikeitė.

„Gana jauna bendrovė vystosi, o su ja kartu auga ir darbuotojai. Būtent tai, kad čia juntama startuolio dvasia, o tuo pat metu jaučiasi didelės korporacijos užnugaris ir finansinis stabilumas, buvo viena iš priežasčių priimti šį darbo pasiūlymą“, – sako p. Fedorcovas.

„Nortal“ grupėje dirba 550 darbuotojų, biurai veikia Lietuvoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Omane, Dubajuje.

Iki tol Konstantinas šešerius metus nuo pat veiklos pradžios dirbo žinomame ir viename pirmųjų Lietuvoje veiklą pradėjusiame paslaugų centrų, kur užėmė aukštas pareigas ir jokių savo karjeros pokyčių neplanavo, kol nesulaukė galvų medžiotojų skambučių.

Vilniaus universiteto Fizikos ir elektronikos bakalauras ir magistras, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto finansų ekonomikos magistras ir ilgametė patirtis projektų bei pokyčių valdymo srityje – Konstantino stiprybės, kurių prieš maždaug metus prireikė bendrovei „Nortal“ ieškant žmogaus, galinčio suvaldyti didelius elektroninio aptarnavimo sprendimų projektus privataus sektoriaus klientams bei vadovauti didesnei nei 30 žmonių komandai.

„Savo karjerą esu pradėjęs nuo inžinieriaus darbo, dar karjeros pradžioje supratau, kad man labiau patiktų dirbti organizavime, todėl labai norėjau tapti projektų vadovu. To pasiekęs beveik dešimt metų praleidau dirbdamas bankuose įvairių projektų valdymo srityje. Viskas sekėsi gerai, tačiau netikėtas skambutis pravertė susimąstyti, kad atėjo laikas kažką pakeisti“, – prisimena Konstantinas.

Pozicija, į kurią ieškojo žmogaus bendrovė „Nortal“ viešai nebuvo skelbiama, kad ieško naujų karjeros galimybių Konstantinas taip pat nebuvo nieko informavęs. „Mane tiesiog sumedžiojo“, – sako jis.

Pasak jo, įmonė labai atsakingai ieškojo ir rinkosi naują žmogų į poziciją, kuri reikalauja išskirtinės ir skirtingos patirties. „O man patiko toks atsakingas požiūris ir vertybės, kurios juntamos nuo pat atrankos organizavimo. Turbūt todėl čia ir atsiradau“, – sako p. Fedorcovas.

Pirmiausia jis susitiko su jį pakvietusios vadovų atrankų bendrovės atstovais, vėliau sekė susitikimas su bendrovės personalo specialistais, tiesioginiais vadovais, teko skristi į Estiją, kur teko bendrauti su aukščiausio lygio vadovu ir pristatyti savo viziją, kaip jis organizuotų jam siūlomo skyriaus darbą, taip pat kalbėjosi su centrinio biuro Estijoje personalo vadovu, galiausiai sugrįžus į Lietuvą dar ėjo pietauti su visa būsima komanda.

„Buvo labai daug neformalių susitikimų, vienas iš jų – tai neformalus pokalbis su aukščiausio lygio vadovu, su kuriuo Estijoje tiesiog išėjome pasivaikščioti į parką ir pabendrauti. Iš abiejų pusių buvo investuota iš ties daug laiko, todėl tiek mano noras čia dirbti stiprėjo, tiek ir būsimas darbdavys jautė, kad kandidatas yra tinkamas“, – dėsto pašnekovas.

Apie bendrovę „Nortal“ Konstantinas iki tol žinojo tik tiek, kiek buvo tekę susidurti darbinėje veikloje, kaip apie darbdavį jis nuomonę susidarė tik susitikimų metu.

„Bendrovėje dirba daug žmonių nuo veiklos pradžios, dėl to labai jaučiasi šeimyniškumo pojūtis ir požiūris. Manau, kad dėl to labai atsakingai vykdoma atranka ir įsileidžiamas naujas žmogus į kolektyvą“, – teigia Konstantinas. Tačiau pasak jo, nebūtinai į visas pozicijas atrankos procesas yra toks ilgas – kartais apsisprendžiama labai greitai, vos per pirmąjį susitikimą.

Pirmosios darbo dienos

Dar neįsidarbinęs Konstantinas žinojo, kad turės nemenką pagalbą iš buvusio vadovo, kurio vietą užėmė.

„Su juo buvau susitikęs kelis kartus, kad suprasčiau darbo specifiką, o jau įsidarbinus jis kartu vyko į pirmuosius susitikimus pas svariausius klientus. Tokia pagalba ir palaikymas buvo labai svarbi, labai tai vertinu“, – sako p. Fedorcovas.

Ne gana to, jis gavo mentorių, kolegą estą, kuris nors ir dirba Estijoje, bet kartu su Konstantinu yra vienoje valdymo komiteto komandoje, todėl jiems buvo svarbu dirbti kartu.

„Nesvarbu, kokio lygio yra naujas darbuotojas, jis visada gaus mentorių tam, kad iš jis jam perduotų nebūtinai profesines žinias, bet ir organizacines vertybes. Su savo mentoriumi daug bendravome nuotoliniu būdu, kartu keliavome į kitas šalis pas klientus“, – pasakoja pašnekovas.

Darbo specifika

Komandiruotės į užsienį yra p. Fedorcovo darbo specifikos dalis, keliauti tenka bent kartą per dvi savaites. Kai buvome susitikę su bendrovės „Nortal“ naujoku, jis neseniai buvo grįžęs iš Suomijos ir rytojaus dieną ruošėsi vykti į Estiją.

„Komandiruočių tikslai labai įvairūs. Kartais tai būna susitikimai su klientais, su globalios komandos nariais, bendri susitikimai su vadovais, rezultatų aptarimas, planavimo sesijos“, – vardija jis.

Paklaustas, kas jo darbe sunkiausia, Konstantinas sako, kad tai balanso išlaikymas tarp domėjimosi detalėmis ir strategijos įgyvendinimas.

„Turi žinoti, kas pas tave vyksta ir ką reiktų patobulinti, bet tuo pačiu turi vesti visą komandą strateginiame lygmenyje. Todėl svarbiausia yra komunikacija, kuriai skiriame labai daug dėmesio“, – pažymi p. Fedorcovas.

Tuo tikslu vasarą bendrovėje „Nortal“ propaguojamas svarbių klausimų aptarimas išeinant pasivaikščioti į šalimais esantį parką. Taip organizuojami ir metiniai pokalbiai su darbuotojais.

„Tai yra labai gerai, nes tuo pačiu metu aptariami darbo reikalai ir gauni daugiau deguonies, o neformalioje aplinkoje gali tikėtis daugiau atvirumo ir nuoširdumo. Aišku labai sudėtinga išeiti keliems žmonėms, todėl dažniausiai padirbėti į parką išeiname po du“, – sako jis.

Motyvuoja rezultatai

Naujame darbe Konstantiną labiausiai motyvuoja greitas grįžtamasis ryšys ir rezultatas.

„Didesnėje kompanijoje tai pajauti ne taip greitai, tuo tarpu mažesnėje tai tampa išties motyvuojančiu ir į priekį varančiu veiksniu. Manau, kad darbas turi vežti, nes tada tai tampa ne darbu, o malonumu“, – sako jis.

Be to, bendrovėje „Nortal“ yra ir tradicinių motyvavimo priemonių. Be sveikatos draudimo, kuris daugelyje bendrovių jau tampa norma, darbuotojai gali mėgautis sportine veikla.

„Kiekvienais metais išsirenkame, kuo norime užsiiminėti. Šiais metais buvome pasirinkę tenisą. Taip pat turime vasaros ir žiemos renginius“, – vardija jis.

Įmonėje taip pat yra susiformavusios tam tikros tradicijos, kurios stipriai prisideda prie darbuotojų motyvacinės aplinkos kūrimo.

„Kiekvieną penktadienį vienas iš darbuotojų gamina pusryčius visiems kolegoms. Įmonė tam skiria tam tikrą biudžetą, o darbuotojas pasitelkęs savo fantaziją turi nustebinti apie 50 savo kolegų. Kažkas išviria košės, kažkas iškepa blynus. Po mėnesio darbo ir pačiam teko organizuoti pusryčius kolegoms – nemenkas, bet įdomūs iššūkis“, – sako pašnekovas. Anot jo, tai vienas iš linksmiausių kolegų susibūrimų. Gera įžanga į penktadienio pusryčius būna ketvirtadieniais švenčiami kolegų gimtadieniai.

Taisyklė įmonėje egzistuoja tik viena.

„Turime susitarimą, kad jeigu kažką darome tai darome gerai, jeigu nusprendžiame, kad tai neverta, tai apskritai nedarome, stengiamės, kad žmonės būtų atsakingi už savo darbą“, – sako jis.

Paklaustas, ar rekomenduotų savo darbovietę kitiems, Konstantinas sako tvirtą „taip“.

„Viena iš priežasčių, tai balansas tarp startuolio dvasios ir korporacijos finansinio saugumo. Antra, įmonės kultūra, nes viena iš vertybių yra atvirumas ir sąžiningumas. Ir mes neteikiame tiesiog programavimo paslaugų, mes kalbame kliento kalba ir darome taip, kad pagerintume jo verslą. Santykiai su klientais yra ilgalaikiai ir nepasibaigia vienu projektu, jie vystosi ir tai yra labai įdomu“, – apibendrina p. Fedorcovas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Iki 2022 m. pusė darbuotojų turės išmokti naujų įgūdžių Premium

Dėl diegiamų technologijų pusė pasaulio darbuotojų nebeturės reikiamų įgūdžių savo darbams atlikti. Reikės...

Vadyba
06:00
Naujame Turto banko vadovo konkurse – 10 paraiškų 5

Finansų ministerijos trečią kartą skelbtame valstybės nekilnojamojo turto valdytojo Turto banko vadovo...

Vadyba
2018.09.20
Rekordinis algų augimas Lietuvoje: kas po juo slypi Premium 10

Naujausiais duomenimis, Lietuvos metinis algų augimas perkopė 10% ir buvo sparčiausias nuo finansų krizės...

Vadyba
2018.09.19
Mokslininkai: robotai sukurs 133 mln. darbo vietų 1

Iki 2022 m. robotai sukurs 133 mln. darbo vietų, o panaikins – 75 mln. pozicijų, prognozuoja Pasaulio...

Vadyba
2018.09.17
Trišalė taryba vėl svarstys MMA didinimą 30

Kitą savaitę Trišalė taryba dar kartą – tikėtina, jau paskutinį kartą – spręs, kiek nuo kitų metų didinti...

Vadyba
2018.09.16
Z kartą traukiantys darbai: nuo žaidimų meistrų iki knygų pardavėjų

Nuo 1997 m. gimę jaunuoliai pamažu eina į darbo rinką. Pirmoji visiškai skaitmeninė karta didžiausią...

Vadyba
2018.09.16
Tyrimas: moterims, ieškant darbo, rekomendaciniai laiškai gali net pakenkti 3

Rekomendacinis laiškas tarsi turėtų padėti lengviau praverti naujos darbovietės duris. Tyrimai rodo, kad...

Vadyba
2018.09.15
Darbas nuotoliniu būdu: trukdyti gali pasenusi vadyba, nemokėjimas planuoti ir vertinti rezultatus 1

Nors technologiškai sąlygos nuotoliniam darbui Lietuvoje atsirado prieš gerą dešimtmetį, o pagal interneto...

Vadyba
2018.09.15
Eurostatas: metinis darbo jėgos kainos augimas Lietuvoje – vienas spartesnių ES 2

Darbo jėgos kainos augimas Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pat laiku 2017 metais, buvo...

Vadyba
2018.09.14
Ką daryti, kai darbuotojui nesiseka Premium 3

Kai darbuotojas nepasiekia jam iškeltų tikslų, gali susidaryti užburtas ratas – praradus motyvaciją,...

Vadyba
2018.09.13
Algos Lietuvoje per 10 metų augo sparčiausiai iš visų EBPO šalių 55

Nuo pastarosios finansų krizės realus vidutinis atlyginimas Lietuvoje paaugo 40% – tai didžiausias rezultatas...

Vadyba
2018.09.12
Subyrėjo RE/MAX tinklas Vilniuje, bet tai tik evoliucijos dalis Premium 34

Nuo metų pradžios nekilnojamojo turto (NT) brokerių tinklas RE/MAX Vilniuje neteko 69% narių. Pasitraukusiems...

Statyba ir NT
2018.09.11
Darbuotojai mieliau dirbtų už mažiau, bet pas geresnį vadovą 11

Dažnai kartojama mintis, kad žmonės ateina dirbti dėl įmonės, o išeina dėl vadovo, turi realų pagrindą, rodo...

Vadyba
2018.09.11
Darbuotojų apvogta „Enigma“ kelia pareigūnų kompetencijos klausimą Premium 6

Antivirusinę ir kitą apsaugos programinę įrangą vystanti ir platinanti UAB „Enigma Software Group Lt“ siekia...

Technologijos
2018.09.10
Ko geidžiamiausi darbdaviai (ne)klausia per darbo pokalbį Premium

Atsirinkti tinkamą darbuotoją – viena pagrindinių sėkmingos įmonės užduočių. Penki šių metų geidžiamiausi...

Vadyba
2018.09.10
Opiausia regionų problema – darbuotojų trūkumas: verslo ir politikų nuomonės Premium 1

Didžiausia problema regionuose yra darbuotojų trūkumas. Nesurinkdami pamainų prekybininkai atsiveža...

Mažos įmonės taip pat gali sudominti stiprius vadovus 2

Didžiosios įmonės, ieškodamos profesionalių vadovų, turi daugiau galių juos pritraukti. Tačiau smulkusis...

Vadyba
2018.09.09
Nauji standartai: „PwC“ leidžia naujiems darbuotojams rinktis, kada jie nori dirbti 12

Audito ir mokesčių konsultacijų kompanija „PwC“ įsidiegė sistemą, pagal kurią naujai įdarbinti specialistai...

Vadyba
2018.09.09
SADM nepritaria „Sodros“ „grindų“ išimtims 3

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nepritaria siūlymui netaikyti „Sodros“ įmokų „grindų“ viešųjų...

Finansai
2018.09.09
Tyrimas: įmonių ir darbuotojų požiūris į motyvaciją nesutampa 10

Lietuvos darbuotojų ir darbdavių nuomonė sutampa tik dėl vienos motyvavimo ir lojalumo skatinimo priemonių,...

Vadyba
2018.09.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau