Pirmosios darbo dienos „Nortal“: IT bendrovėje egzistuoja viena taisyklė

Publikuota: 2016-11-18
 

Neužtenka vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek prireikė Konstantinui Fedorcovui atrankos etapų, kad ir pats galiausiai būtų tikras dėl savo sprendimo iškeisti darbą didelėje tarptautinėje kompanijoje į darbą estų valdomoje IT bendrovėje, kurioje santykiai grindžiami kaip didelėje šeimoje.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Beveik prieš metus tapęs IT bendrovės „Nortal“ privataus sektoriaus skyriaus vadovu Konstantinas sako, kad jo darbo specifika jau gerokai pasikeitė.

„Gana jauna bendrovė vystosi, o su ja kartu auga ir darbuotojai. Būtent tai, kad čia juntama startuolio dvasia, o tuo pat metu jaučiasi didelės korporacijos užnugaris ir finansinis stabilumas, buvo viena iš priežasčių priimti šį darbo pasiūlymą“, – sako p. Fedorcovas.

„Nortal“ grupėje dirba 550 darbuotojų, biurai veikia Lietuvoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Omane, Dubajuje.

Iki tol Konstantinas šešerius metus nuo pat veiklos pradžios dirbo žinomame ir viename pirmųjų Lietuvoje veiklą pradėjusiame paslaugų centrų, kur užėmė aukštas pareigas ir jokių savo karjeros pokyčių neplanavo, kol nesulaukė galvų medžiotojų skambučių.

Vilniaus universiteto Fizikos ir elektronikos bakalauras ir magistras, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto finansų ekonomikos magistras ir ilgametė patirtis projektų bei pokyčių valdymo srityje – Konstantino stiprybės, kurių prieš maždaug metus prireikė bendrovei „Nortal“ ieškant žmogaus, galinčio suvaldyti didelius elektroninio aptarnavimo sprendimų projektus privataus sektoriaus klientams bei vadovauti didesnei nei 30 žmonių komandai.

„Savo karjerą esu pradėjęs nuo inžinieriaus darbo, dar karjeros pradžioje supratau, kad man labiau patiktų dirbti organizavime, todėl labai norėjau tapti projektų vadovu. To pasiekęs beveik dešimt metų praleidau dirbdamas bankuose įvairių projektų valdymo srityje. Viskas sekėsi gerai, tačiau netikėtas skambutis pravertė susimąstyti, kad atėjo laikas kažką pakeisti“, – prisimena Konstantinas.

Pozicija, į kurią ieškojo žmogaus bendrovė „Nortal“ viešai nebuvo skelbiama, kad ieško naujų karjeros galimybių Konstantinas taip pat nebuvo nieko informavęs. „Mane tiesiog sumedžiojo“, – sako jis.

Pasak jo, įmonė labai atsakingai ieškojo ir rinkosi naują žmogų į poziciją, kuri reikalauja išskirtinės ir skirtingos patirties. „O man patiko toks atsakingas požiūris ir vertybės, kurios juntamos nuo pat atrankos organizavimo. Turbūt todėl čia ir atsiradau“, – sako p. Fedorcovas.

Pirmiausia jis susitiko su jį pakvietusios vadovų atrankų bendrovės atstovais, vėliau sekė susitikimas su bendrovės personalo specialistais, tiesioginiais vadovais, teko skristi į Estiją, kur teko bendrauti su aukščiausio lygio vadovu ir pristatyti savo viziją, kaip jis organizuotų jam siūlomo skyriaus darbą, taip pat kalbėjosi su centrinio biuro Estijoje personalo vadovu, galiausiai sugrįžus į Lietuvą dar ėjo pietauti su visa būsima komanda.

„Buvo labai daug neformalių susitikimų, vienas iš jų – tai neformalus pokalbis su aukščiausio lygio vadovu, su kuriuo Estijoje tiesiog išėjome pasivaikščioti į parką ir pabendrauti. Iš abiejų pusių buvo investuota iš ties daug laiko, todėl tiek mano noras čia dirbti stiprėjo, tiek ir būsimas darbdavys jautė, kad kandidatas yra tinkamas“, – dėsto pašnekovas.

Apie bendrovę „Nortal“ Konstantinas iki tol žinojo tik tiek, kiek buvo tekę susidurti darbinėje veikloje, kaip apie darbdavį jis nuomonę susidarė tik susitikimų metu.

„Bendrovėje dirba daug žmonių nuo veiklos pradžios, dėl to labai jaučiasi šeimyniškumo pojūtis ir požiūris. Manau, kad dėl to labai atsakingai vykdoma atranka ir įsileidžiamas naujas žmogus į kolektyvą“, – teigia Konstantinas. Tačiau pasak jo, nebūtinai į visas pozicijas atrankos procesas yra toks ilgas – kartais apsisprendžiama labai greitai, vos per pirmąjį susitikimą.

Pirmosios darbo dienos

Dar neįsidarbinęs Konstantinas žinojo, kad turės nemenką pagalbą iš buvusio vadovo, kurio vietą užėmė.

„Su juo buvau susitikęs kelis kartus, kad suprasčiau darbo specifiką, o jau įsidarbinus jis kartu vyko į pirmuosius susitikimus pas svariausius klientus. Tokia pagalba ir palaikymas buvo labai svarbi, labai tai vertinu“, – sako p. Fedorcovas.

Ne gana to, jis gavo mentorių, kolegą estą, kuris nors ir dirba Estijoje, bet kartu su Konstantinu yra vienoje valdymo komiteto komandoje, todėl jiems buvo svarbu dirbti kartu.

„Nesvarbu, kokio lygio yra naujas darbuotojas, jis visada gaus mentorių tam, kad iš jis jam perduotų nebūtinai profesines žinias, bet ir organizacines vertybes. Su savo mentoriumi daug bendravome nuotoliniu būdu, kartu keliavome į kitas šalis pas klientus“, – pasakoja pašnekovas.

Darbo specifika

Komandiruotės į užsienį yra p. Fedorcovo darbo specifikos dalis, keliauti tenka bent kartą per dvi savaites. Kai buvome susitikę su bendrovės „Nortal“ naujoku, jis neseniai buvo grįžęs iš Suomijos ir rytojaus dieną ruošėsi vykti į Estiją.

„Komandiruočių tikslai labai įvairūs. Kartais tai būna susitikimai su klientais, su globalios komandos nariais, bendri susitikimai su vadovais, rezultatų aptarimas, planavimo sesijos“, – vardija jis.

Paklaustas, kas jo darbe sunkiausia, Konstantinas sako, kad tai balanso išlaikymas tarp domėjimosi detalėmis ir strategijos įgyvendinimas.

„Turi žinoti, kas pas tave vyksta ir ką reiktų patobulinti, bet tuo pačiu turi vesti visą komandą strateginiame lygmenyje. Todėl svarbiausia yra komunikacija, kuriai skiriame labai daug dėmesio“, – pažymi p. Fedorcovas.

Tuo tikslu vasarą bendrovėje „Nortal“ propaguojamas svarbių klausimų aptarimas išeinant pasivaikščioti į šalimais esantį parką. Taip organizuojami ir metiniai pokalbiai su darbuotojais.

„Tai yra labai gerai, nes tuo pačiu metu aptariami darbo reikalai ir gauni daugiau deguonies, o neformalioje aplinkoje gali tikėtis daugiau atvirumo ir nuoširdumo. Aišku labai sudėtinga išeiti keliems žmonėms, todėl dažniausiai padirbėti į parką išeiname po du“, – sako jis.

Motyvuoja rezultatai

Naujame darbe Konstantiną labiausiai motyvuoja greitas grįžtamasis ryšys ir rezultatas.

„Didesnėje kompanijoje tai pajauti ne taip greitai, tuo tarpu mažesnėje tai tampa išties motyvuojančiu ir į priekį varančiu veiksniu. Manau, kad darbas turi vežti, nes tada tai tampa ne darbu, o malonumu“, – sako jis.

Be to, bendrovėje „Nortal“ yra ir tradicinių motyvavimo priemonių. Be sveikatos draudimo, kuris daugelyje bendrovių jau tampa norma, darbuotojai gali mėgautis sportine veikla.

„Kiekvienais metais išsirenkame, kuo norime užsiiminėti. Šiais metais buvome pasirinkę tenisą. Taip pat turime vasaros ir žiemos renginius“, – vardija jis.

Įmonėje taip pat yra susiformavusios tam tikros tradicijos, kurios stipriai prisideda prie darbuotojų motyvacinės aplinkos kūrimo.

„Kiekvieną penktadienį vienas iš darbuotojų gamina pusryčius visiems kolegoms. Įmonė tam skiria tam tikrą biudžetą, o darbuotojas pasitelkęs savo fantaziją turi nustebinti apie 50 savo kolegų. Kažkas išviria košės, kažkas iškepa blynus. Po mėnesio darbo ir pačiam teko organizuoti pusryčius kolegoms – nemenkas, bet įdomūs iššūkis“, – sako pašnekovas. Anot jo, tai vienas iš linksmiausių kolegų susibūrimų. Gera įžanga į penktadienio pusryčius būna ketvirtadieniais švenčiami kolegų gimtadieniai.

Taisyklė įmonėje egzistuoja tik viena.

„Turime susitarimą, kad jeigu kažką darome tai darome gerai, jeigu nusprendžiame, kad tai neverta, tai apskritai nedarome, stengiamės, kad žmonės būtų atsakingi už savo darbą“, – sako jis.

Paklaustas, ar rekomenduotų savo darbovietę kitiems, Konstantinas sako tvirtą „taip“.

„Viena iš priežasčių, tai balansas tarp startuolio dvasios ir korporacijos finansinio saugumo. Antra, įmonės kultūra, nes viena iš vertybių yra atvirumas ir sąžiningumas. Ir mes neteikiame tiesiog programavimo paslaugų, mes kalbame kliento kalba ir darome taip, kad pagerintume jo verslą. Santykiai su klientais yra ilgalaikiai ir nepasibaigia vienu projektu, jie vystosi ir tai yra labai įdomu“, – apibendrina p. Fedorcovas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Barclays“ svarsto atleisti arba perkelti apie 350 darbuotojų Premium 22

Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ planuoja panaikinti arba perkelti apie 350 Lietuvoje esančių darbo...

Technologijos
2018.04.21
Kas yra prastas ir kas yra geras vadovas, pagal „Google“

Technologijų milžinė „Google“ atliko vieną išsamiausių vadovų tyrimų, kuris atskleidė, kuo pasižymi...

Vadyba
2018.04.21
Septyni Elono Musko produktyvumo patarimai darbuotojams 2

Šią savaitę nutekintas elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovo Elono Musko laiškas darbuotojams atskleidė,...

Vadyba
2018.04.19
Rusija gali imtis ir „Facebook“ blokados 4

Rusijoje jau užblokuoti „LinkedIn“ bei „Telegram“, o sekantis šioje eilėje gali būti „Facebook“. Socialinis...

Verslo aplinka
2018.04.18
Pageidaujama pirmoji alga Baltijos šalyse ir Rytų Europoje 29

Lietuvos darbdaviai neretai užsimena, kad į darbo rinką žengiantys jaunuoliai pasižymi nerealistiškais...

Vadyba
2018.04.18
Moteris vilioja į sritį, kur algų nelygybė – viena didžiausių Premium 5

Lietuvoje moterys aktyviai traukiamos į specialistų trūkumu pasižymintį IT sektorių. Tačiau algų nelygybė čia...

Vadyba
2018.04.18
Kaip lengviau pritraukti darbuotojų

Daugelis smulkiųjų įmonių vadovų, ieškodami darbuotojų, nurodo standartinius reikalavimus ir teikiamą naudą,...

Vadyba
2018.04.17
Kokias klaidas daro įmonės, kurdamos darbo užmokesčio sistemas Premium

Kokia turėtų būti darbo užmokesčio sistema, kad darbuotojai būtų patenkinti, o organizacija justų naudą?...

Vadyba
2018.04.17
Kaip „Tesla“ atsirenka darbuotojus 1

JAV automobilių gamintoja „Tesla“ darbuotojus renkasi itin preciziškai. Personalo skyrius kandidatams iš...

Vadyba
2018.04.17
Teismas: Sakalauskas iš Rokiškio urėdo pareigų atšauktas teisėtai

Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad buvę Rokiškio ir Zarasų miškų urėdai Benjaminas Sakalauskas...

Agroverslas
2018.04.16
Valstybės tarnyboje pernai moterys uždirbo 10% mažiau nei vyrai 1

Valstybės tarnyboje dirbančios moterys pernai uždirbo 117,35 Eur mažiau nei vyrai, skelbiama atliktoje...

Vadyba
2018.04.13
Darbo biržos vizija: bedarbius ne administruoti, o konsultuoti Premium 7

Į Užimtumo tarnybą pertvarkomai Lietuvos darbo biržai ekspertai siūlo nevargti su ilgalaikiais bedarbiais,...

Vadyba
2018.04.13
Nauji investuotojai „Visma Lietuvos“ planų nepakeitė, siekis – 500 darbuotojų Premium 3

Praėjusiais metais dalį akcininkų pakeitusi Norvegijos IT bendrovė „Visma“ Lietuvoje išlaiko savo strategiją...

Technologijos
2018.04.13
Bedarbių daug, o darbo rankų vis tiek nėra Premium 14

Lietuvoje registruota per 160.000 bedarbių, o verslas trimituoja apie vis didėjantį darbo jėgos trūkumą.

Vadyba
2018.04.12
Nauja atlygio sistema pritraukė vyresnių pardavėjų Premium 10

Pasikeitus atlyginimo sistemai mobiliojo ryšio operatorė „Bitė Lietuva“ savo salonuose pastebėjo dvigubai...

Vadyba
2018.04.12
„Moller-Maersk“ siekia nutraukti vyrų dominavimą: finansų vadove nori skirti moterį 3

Didžiausia pasaulyje Danijos konteinerinės laivybos bendrovė „Moller-Maersk“ siekia mažinti lyčių atotrūkį...

Vadyba
2018.04.11
Lietuvos darbo kaštai augo sparčiausiai euro zonoje 8

Pernai Lietuvoje valandiniai darbo kaštai išsipūtė 9% - daugiausiai iš visų euro zonos šalių. Nepaisant...

Vadyba
2018.04.10
Darbuotojai baiminasi, kad robotai atims darbo vietas, darbdaviai pokyčiams ruošiasi vangiai 2

Nors apie robotų integraciją į darbo rinką kalbama vis garsiau, tačiau Jungtinėje Karalystėje (JK) atlikta...

Vadyba
2018.04.10
Atleistas „Problematikos“ vadovas 3

Valstybės valdomos kelių techninės priežiūros ir kokybės kontrolės AB „Problematika“ valdyba iš pareigų...

Statyba ir NT
2018.04.10
Valstybės įmonių valdybose bent pusė narių turės būti nepriklausomi

Valstybės ir savivaldybių įmonių valdybose nepriklausomų narių nuo kitų metų turės būti ne mažiau kaip pusė,...

Verslo aplinka
2018.04.10

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau