Meno darbų eksponavimas biure – būdas įkvėpti darbuotojus

Meno kūriniai biure tai ne tik interjero dalis, bet ir įkvėpimo šaltinis darbuotojams. Tuo įsitikinę verslininkai, kurių vadovaujamų įmonių patalpose galima surasti garsių Lietuvos dailininkų darbus. Maža to, matydami ant sienų kabančius paveikslus, svečiai gali susidaryti įspūdį, kokios yra verslo ir jo vadovo vertybės.
Didžiausio duonos gamintojo Baltijos šalyse Vilniaus duonos biure šiuo metu kabo apie 12 iš meno galerijų nuomojamų paveikslų, kuriuos stengiamasi reguliariai keisti. Rinkdamiesi darbus Vilniuos duona siekia išlaikyti stiliaus vientisumą, todėl paskutinį kartą buvo pasirinkusi dviejų autorių darbus: įmonės biure buvo eksponuojami Kęstučio Grigaliūno ir Birutės Stančikaitės darbai.
Pasirinkome šiuos du autorius, nes norėjome modernių darbų, kurie plėstų mūsų darbuotojų ir svečių meninį akiratį. Paveikslų mes ne perkame, o nuomojamės. Maždaug po trijų mėnesių jie visi sugrįžta į galeriją. Keičiamos ekspozicijos tarsi prilygsta biuro interjero atnaujinimui, sako Artūras Kakoškinas, Vilniaus duonos marketingo direktorius. Anot jo, meno kūriniai biurui suteikia dvejopą naudą. Jie padeda kurti jo atmosferą bei tuo pačiu atlieka reprezentacinę funkciją.
Eksponuodami šiuolaikinių Lietuvos dailininkų kūrinius, plečiame savo darbuotojų akiratį, suteikiame jiems įkvėpimo, o taip pat remiame šalies menininkus. Meno darbais puoštas biuras yra jaukesnis, malonesnis ir darbuotojams, ir svečiams. Norėjome, kad mūsų biuras nebūtų tradicinė gamybininkų darbo vieta, kurioje iškabinėtos produkcijos arba gamybos nuotraukos. Siekiame, kad svečiams apsilankymas jame būtų įsimintinas, teigia jis.
Meno darbais savo biuro sienas taip pat puošiančios advokatų kontoros Triniti steigėjas ir vadovaujantysis partneris Linas Sabaliauskas teigia, kad menas yra neatsiejama jo gyvenimo dalis, todėl natūralu, kad tai atsispindi ir biuro interjere.
Menas vienokia ar kitokia forma mane lydi nuo vaikystės, tad natūralu, kad dailės kūriniai puošia ir biuro sienas. Tapyba užsiima ir mano žmona Nerija, tad paveikslai mane supa ir namuose. Be to erdvę, kurioje įsikūręs mūsų biuras, įsivaizduoti be meno kūrinių būtų sudėtinga. Čia pati Senamiesčio širdis: šalia bažnyčios, skverai, autentiška architektūra. Tokia aplinka savaime reikalauja duoklės menui, sako jis.
Triniti steigėjas skaičiuoja, kad kontoroje šiuo metu yra daugiau nei 30 meno darbų. Dalis jų reguliariai keičiami, kiti jau tapo nepajudinama biuro dalimi. Paprastai meno kūrinius keičiame kas pusmetį. Tačiau tikrai ne visus. Kai kurie čia užsilieka ilgam, nes paprasčiausiai nėra jokio noro juos pakeisti kuo nors kitu, teigia p. Sabaliauskas.
Ponas Sabaliauskas pasakoja biurui paprastai besirenkantis menininkų, kurių kūrybą pats mėgsta, darbus. Advokatų kontoros sienas puošia Vilmanto Marcinkevičiaus, Dovilės Norkutės ir Nerijos Sabaliauskienės darbai. Anksčiau čia kabėjo ir Raimundo Sližio, Audriaus Puipos, Egmonto Bžesko, Leonardo Gutausko ir kitų menininkų kūriniai.
Mano žmona kūrė ir paties biuro interjerą, tad jos darbai čia atsirado natūraliai. Kitų menininkų kūryba man jau seniai daro įspūdį, o pasirinkti paveikslai atitiko ir biuro patalpų atmosferą bei nuotaiką, teigia jis.
Buvęs populiarumas nesugrįžta
Nida Rutkienė, galerijos Vartai įkūrėja ir vadovė, sako, kad menų darbų nuoma nėra itin populiari paslauga, tačiau ja reguliariai naudojasi pastovūs verslo klientai.
Meno kūrinių nuoma Lietuvoje buvo itin populiari prieškriziniu laikotarpiu, tada paveikslus nuomavo ir bankai, ir įvairios kitos bendrovės, ir privatūs asmenys. Šiuo metu turime klientų, kurie yra išsinuomavę kelias dešimtis paveikslus ir juos eksponuoja savo biuruose, šias ekspozicijas reguliariai keičiame naujomis, kaskart pasiūlome kažką naujo, toks yra ir poreikis kaskart atnaujinti, pasakoja p. Rutkienė.
Pasak jos, norintys išsinuomoti paveikslus biurams verslininkai kreipiasi matys. Mes aktyviai šios paslaugos nesiūlome, bet sulaukę užklausų jas mielai įgyvendiname. Neretai pasitaiko pasiūlymų tiesiog paskolinti paveikslus vietoms, kurioms dažnai lankomos, pavyzdžiui, viešbučiams, ir galėtų atkreipti potencialių pirkėjų dėmesį. Tačiau turime to atsisakyti, nes į tas vienas žmonės atvyksta kitu tikslu ir tikrai neieško meno kūrinių, kuriuos norėtų įsigyti. Kita vertus, tokia vieta gali net sumenkinti paveikslo vertę, teigia pašnekovė.
Šiuolaikinio meno kūrinius pristatančios galerijos savininkė sako, kad šis meno stilius nėra daug priimtinas, bet ji laikosi nuostatos, kad nereikia atmesti to, ko negali iš karto priimti. Galerija Vartai noriai paskolina paveikslus kelioms dienoms ar savaitei tiesiog pasižiūrėti, kaip meno kūrinys dera prie biuro interjero, ar jo skleidžiama energetika atitinka vidinę atmosferą ir pan. Tai labai svarbu, pažymi ji.
Įmonės dažnai savo sienas puošia paveikslais, tačiau tai, kas gražu, nebūtinai yra geras menas, sako p. Rutkienė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti