Pirmosios darbo dienos „Swedbank“: per tris mėnesius tapo ateities bankininku

Publikuota: 2016-10-07
 

Mingailis Bajorinas, „Swedbank“ Konsultacijų centro klientų konsultantas, yra dirbantis studentas, kuris spėja visu pajėgumu ir dirbti, ir studijuoti. Nors universitete specialybę jis įgis tik kitąmet, po diplomo gavimo niekas nesikeis – jau dabar jis dirba tai, kas labiausiai patinka.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Kaskart darbą pradedantis 8 val. ryto, po kelių darbo valandų Mingailis bėga į ISM vadybos ir ekonomikos universitetą, kur studijuoja tarptautinį verslą ir komunikaciją. Trečio kurso studentas pasirinko intensyvias studijas, kad spėtų ir mokytis, ir dirbti. Po kelių paskaitų jis vėl sugrįžta į darbą, kur iki 19 val. telefonu teikia finansines konsultacijas fiziniams banko klientams.

Aktyvus vaikinas darbo rinkoje jau nuo pirmo kurso. Įstojęs į universitetą jis jame pradėjo ne tik studijuoti, bet ir dirbti. Pirmasis jo darbas – pardavinėti studijų paketus.

„Man labai patinka bendrauti, reprezentuoti, būti organizacijos ir produkto ambasadoriumi. Jeigu to imuosi, imuosi nuoširdžiai ir labai tam atsiduodu. Pardavimai mane „veža“ nuo pat pirmųjų bandymų tai daryti“, – sako p. Bajorinas.

Po pirmųjų studijų ir darbo metų ISM universitete, jis nusprendė paieškoti naujų karjeros patirčių.

„Aš mokiausi ir tuo pačiu dirbau universitete, kuris man labai patinka, pasidarė per daug patogu, norėjosi iššūkių. Tada įsidarbinau vienoje reklamos agentūrų, kurioje dar metus dirbau skambučių centre, tai taip pat buvo pardavimai ir mano pirmoji patirtis bendravimo su klientais telefonu. Viskas buvo labai gerai, kol viena kolegė neišėjo iš darbo ir neįsidarbino „Swedbank“. Ji mane rekomendavo čia kaip patikimą darbuotoją, nelikau abejingas ir aplikavau“, – prisimena pašnekovas.

Iki tol apie „Swedbank“ kaip darbdavį žinojo labai nedaug, tik iš buvusios kolegės. Mingailis net nebuvo banko klientas, o su banku buvo susidūręs tik savo savanoriavimo metu universitete, kai įsitraukė į banko remiamą projektą „Kam to reikia“ ir vyko į mokyklas skaityti paskaitų moksleiviams.

„Žmogus, kuris dirba organizacijoje ir mato visą virtuvę, tikriausiai yra pats patikimiausias šaltinis, iš kurio gali sužinoti apie būsimą darbdavį, todėl pasiklioviau ja, žinoma, šiek tiek informacijos ieškojausi internete. Kas man buvo svarbiausia, tai susipažinti su banko vertybėmis ir produktais, iš anksto norėjau sužinoti, kokius produktus man teks pardavinėti, ar jie dera su mano asmeninėmis nuostatomis“, – dėsto vaikinas. Anot jo, abejonių nekilo – beliko tik praeiti atranką ir gauti darbą.

Labai laukė

Išsiuntęs savo gyvenimo aprašymą į banką, Mingailis neslepia, kad labai laukė skambučio. Pirmasis atrankos etapas kaip tik ir įvyko telefonu – teko pasikalbėti su personalo specialistu. Po kurio laiko kandidatas buvo pakviestas į antrą atrankos etapą ir susitikimą su dabartiniu vadovu, pokalbyje taip pat dalyvavo ir personalo specialistas.

„Iki tol buvau dalyvavęs ne vienose atrankoje, todėl mane labai sužavėjo profesionalumas. Kai kada atrankos būna labai primityvios ir tada supranti, kad yra kritiška situacija ir darbdavys jau nori tave priimti į darbą čia ir dabar. Kai bendrauji ir matai, kad tu jiems esi išsigelbėjimas, tuomet man kyla atmetimo reakcija. Dalyvaujant atrankoje dėl šio darbo susidarė priešingas įspūdis, supratau, kad kandidatų į šią poziciją ne vienas ir ne du. Ir tai man patiko, kad su kažkuo konkuruoju“, – pasakoja p. Bajorinas.

Komunikaciją studijuojantis studentas iš karto įvertino atrankos pokalbio kokybę.

„Pastebėjau, kad manimi domimasi kaip specialistu, o ne šiaip klausinėjama. Pavyzdžiui, klausė, ką kompetencijų ir įgūdžių prasme pasiėmiau iš kiekvienos ankstesnės savo darbovietės, reikėjo įvardyti realius pavyzdžius. Tai buvo net paties savo savikritiškas įsivertinimas ir lengvas šokas, nes tokie klausimai buvo netikėti. Tuo tarpu kitose atrankose labiau nukrypdavo kalba apie hobius, kas man neatrodė rimta“, – mano Mingailis.

Tačiau vaikino hobis nėra paprastas – savo laisvą laiką jis skiria savo profesinių įgūdžių ugdymui.

„Kai darbo pokalbio metu manęs paklausė „kodėl pardavimai?“, aš atsakau trumpai ir aiškiai – pardavimai mane veža. Po to, kai jau įsidarbinau, sužinojau, kad atrankos metu man taip pasakius, jie patikėjo, kad galiu“, – juokasi vaikinas.

Pirmosios darbo dienos

Įsilieti į kolektyvą Mingailiui nebuvo sunku, naujam darbe jo jau laukė buvusi kolegė iš ankstesnio darbo, kuri ne tik jam papasakojo apie būsimą darbą, bet ir kolegoms apie būsimą naujoką. „Kolegos priėmė labai šiltai ir net juokavo, kad mane seniai pažįsta“, – sako jis.

Naujokui naujame darbe labai patiko žmonės ir organizacinė kultūra.

„Iki tol buvau dirbęs nedidėlese organizacijose, ir galėjo pasirodyti, kad tokioje milžiniškoje struktūroje esi tik mažas sraigtelis, tačiau čia nuolat akcentuojama, koks svarbus yra kiekvieno darbas. Aš labai greitai pajaučiau vertybes, kurios sieja žmones apart to, kad visi esame bendrovės darbuotojai“, - prisimena pašnekovas.

Mingailis neslepia, kad jis turi aukštą savimotyvaciją ir specialaus postūmio jam iš šalies nereikia, tačiau malonu būti pastebėtam ir įvertintam.

„Mūsų vadovė pažįsta kiekvieną žmogų, gerai žino, kaip kiekvienam sekasi, kaip tie žmonės jaučiasi. Motyvacijos prasme tai labai stipriai veikia“, – dėsto p. Bajorinas.

Darbo specifiką vaikinas perprato per pusantros savaitės, per šį laiką reikėjo susipažinti su labai daug informacijos. Nežinomų klausimų iškyla ir dabar, bet, anot jo, visada gelbėja šalia esantys kolegos.

„Jeigu konsultuojant klientą telefonu ko nors nežinai, mes galime sustabdyti pokalbį ir pasiklausti kolegų. Jau net iš veido mimikos žinome, kad kolegai reikia pagalbos ir skubame į pagalbą“, – pasakoja Mingailis.

Anot jo, darbe visuomet yra galimybė kelti savo kompetenciją, tobulėti, žmonės siunčiami į mokymus, o sugrįžę savo įspūdžiais dalijasi su kolegomis.

Motyvuoja buvimas kartu

Kai kalbėjomės su p. Bajorinu, jis vos prieš kelias dienas buvo grįžęs iš Rygos, kur centrinėje „Swedbank“ būstinėje vyko visų Baltijos šalių ateities bankininkų susitikimas.

„Mane labai greitai pastebėjo ir įvertino, net pats nežinojau, kad esu atrinktas ir gavau ateities bankininko įvertinimą. Kiekvienais metais iš kiekvieno skyriaus vadovai renka po darbuotoją, kuris yra geriausias tuo metu, kuris rodo gerus darbo rezultatus, yra pozityvus, yra tikras banko ambasadorius. Man tai buvo labai netikėta, aš net nežinojau, kad vyksta tokie rinkimai. Tiesiog vieną dieną mane pasiekė laiškas su sveikinimu, kad esu išrinktas. Buvo daug gerų emocijų“, – prisimena Mingailis.

Todėl su dar keliomis dešimtimis kolegų iš Lietuvos jis vyko į visų „Swedbank“ ateities bankininkų susitikimą. „Renginio metu vyksta prezentacijos apie tai, koks svarbus kiekvieno darbuotojo darbas, kaip kiekvienas asmeniškai dar galėtume tobulėti“, – sako jis.

Mingailiui jau yra tekę sudalyvauti pavasarį vykstančiame dideliame „Swedbank“ darbuotojų renginyje „Kolegiada“, į kurią gerai praleisti laiką ir atsipūsti susirenka apie 1.000 darbuotojų. „Dirbame sunkiai, bet mokame ir pasidžiaugti savo rezultatais“, – sako pašnekovas.

Jis jau žino, kad vasarį laukia dar vienas metinis darbuotojų susirinkimas, kuris būna jau rimtesnis, jo metu visiems darbuotojams pristatoma, kaip visai komandai sekėsi vykdyti tikslus, supažindinama su ateinančių metų banko tikslais, vizija ir tai, kaip kiekvienas gali prie to prisidėti. Šio renginio metu renkami metų darbuotojai iš įvairių sričių.

Be šių didelių renginių, pasak Mingailio, labai dažnai vyksta lokalūs ir spontaniški kolegų susibūrimai. „Sugalvojame ir vykstame visi į kiną ar dar kokią nors pramogą mieste susigalvojame. Išties nemažai bendraujame ir ne darbo metu“, - pasakoja naujokas.

Darbe taip pat egzistuoja visokių tradicijų, tokių kaip kolegų vaišinimas prieš atostogas ir gimimo dienos proga.

„Be šių motyvacinių dalykų taip pat gauname sveikatos draudimą, o už gerus darbo rezultatus po trejų metų darbo kiekvienas darbuotojas gauna „Swedbank“ akcijų, su kuriomis gali daryti ką nori – parduoti ar investuoti toliau. Man investavimas dar atrodo labai tolimas dalykas, bet tuo pačiu labai įdomus ir manau, kad teks tai išbandyti“, – dėsto jis.

Nori augti banke

Šiame darbe Mingailiui patinka laisvė parinkti klientui tokį produktą, kokio jam tikrai reikia.

„Pardavimuose yra labai svarbi empatija. Svarbu išsiaiškinti kliento poreikius, pajausti, ko jam reikia ir suteikti visą informaciją, kad jam būtų lengviau priimti sprendimą. O bankas turi pačių įvairiausių sprendimų, tai kaip pardavėjui atriša rankas“, – kalba jis.

Šiuo metu jis dirba su fiziniais klientais, tačiau ateityje norėtų įsigilinti į rimtesnius produktus, tokius kaip investavimas, ir konsultuoti verslą.

„Manau, kad dar mažiausiai metus turiu būti čia ir augti kaip specialistas, o po to matau save marketingo srityje, kur dabartinė mano patirtis ir pažintis su klientų poreikiais bus labai vertinga. Seku įmonės viduje skelbiamas laisvas darbo pozicijas ir kai tik jausiu, kad jau laikas, esu pasiruošęs aplikuoti ir augti toliau. Banke galimybės tobulėjimui yra labai didelės“, – įsitikinęs naujokas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Geidžiamiausias darbdavys 2019“: pristatome TOP 20-uką

„Verslo žinios“ skelbia bendroves, kurios pateko į reitingo „Geidžiamiausias darbdavys 2019“ finalinį...

Vadyba
10:26
Kaip išlaikyti Z kartos darbuotojus įmonėse Premium 6

Z kartos atstovų atlyginimas nemotyvuoja, jie kasdieniame darbe ieško prasmės ir įdomumo. Norint išlaikyti...

Vadyba
2019.05.23
Atlyginimas – savaime suprantama, ko dar darbuotojai tikisi iš įmonių Premium

Nors darbo užmokestis išlieka svarbus motyvacinis veiksnys, darbuotojai įmonėms kelia ir daugiau sąlygų.

Vadyba
2019.05.21
Po skandalų „Facebook“ sunkiai sekasi rasti darbuotojų 

Kadaise geriausia darboviete JAV laikytai bendrovei „Facebook“ sunkiai sekasi rasti darbuotojų. Jos...

Vadyba
2019.05.20
„Amazon“ negandos dėl brutalių darbo sąlygų auga Premium 2

„Amazon“ – viena iš didžiųjų pasaulio inovatorių. Tačiau vienoje srityje ji progresyvumu nepasižymi – tiek...

Vadyba
2019.05.19
Kaip vadovauti brandesnio amžiaus darbuotojams ir kaip juos motyvuoti

Bet kokio amžiaus darbuotojams reikia vadovybės dėmesio, supratimo bei paskatinimo. Kiekvienu amžiaus...

Vadyba
2019.05.18
Jei CV netelpa į du puslapius, verta suklusti 1

Nors nėra griežtų reiklavimų, kokio ilgio turi būti gyvenimo aprašymas, tačiau idealiausia, jei jis telpa...

Gazelė
2019.05.18
„Telia“ įsikraustė į naują būstinę: sieks tapti „žaliausia“ bendrove Lietuvoje 17

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ įsikėlė į naują biurą, į kurį bendrovė investavo 5 mln. Eur.

Vadyba
2019.05.17
Verslo aukso amžių jaučia ir darbuotojai: įmonės su jais dalijasi pelnu Premium

Algų kreivei šaunant aukštyn, net smulkios įmonės randa būdų mokėti orų atlyginimą. Kai kurie vadovai...

Gazelė
2019.05.16
Darbo rinkos pokyčiai: ar amžius tikrai trukdo karjerai Premium

Nors darbuotojų amžiaus kaip svarbaus kriterijaus darbdaviai nemini, brandesni darbuotojai prasitaria, kad ne...

Vadyba
2019.05.16
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas: visi darbdaviai turės vesti darbo laiko apskaitą Premium 6

Antradienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nurodė, kad visi Europos Sąjungos darbdaviai turi...

Vadyba
2019.05.15
„Arginta Engineering“: prisijungsime naujų pajėgumų Premium

Pernai prisijungusi papildomų gamybos pajėgumų Panevėžyje, nestandartinių įrenginių projektavimo ir gamybos...

Pramonė
2019.05.15
Koks yra geriausias amžius būti vadovu 3

Nors mūsų smegenys pradeda trauktis jau sulaukus 20-ies, mūsų pažintiniai gebėjimai gali išlikti tokie patys...

Vadyba
2019.05.14
„Sostų karai“ darbdaviams kainuoja 3,3 mlrd. USD 2

Televizijos serialo „Sostų karai“ populiarumas gali JAV darbdaviams atsieiti iki 3,3 mlrd. USD, rodo tyrimas.

Vadyba
2019.05.13
Pirmą ketvirtį nedarbo lygis Lietuvoje siekė 6,5% 3

Pirmus tris šių metų mėnesius nedarbo lygis Lietuvoje buvo didesnis nei pernai metų gale, tačiau mažesnis nei...

Vadyba
2019.05.10
Darbuotojų savižudybės vadovus ir bendrovę atvedė į teisiamųjų suolą Premium 3

„Vykdau savižudybę dėl savo darbo Prancūzijos „Telecom“. Tai – vienintelė priežastis.“ Tokį priešmirtinį...

Vadyba
2019.05.09
Dėl technologijų pažangos moterims kyla didesnė grėsmė prarasti darbą 3

Technologijų progresas gali dar labiau pagilinti pajamų atotrūkį tarp lyčių. Tarptautinis valiutos fondas...

Vadyba
2019.05.08
Rusiškai klientus Rygoje aptarnavusiam „Grill London“ – nemalonumai Premium 39

Naujajame Rygos prekybos centre „Akropole“ įsikūręs lietuvių restoranas „Grill London“ įsivėlė į skandalą,...

Paslaugos
2019.05.06
Darbuotojai nori mokytis, bet bijo apie tai pasakyti vadovams 6

Darbuotojai nori tobulėti ir įgyti naujų įgūdžių, tačiau apie mokymų poreikį bijo prasitarti vadovams.

Vadyba
2019.05.06
Vaikų neturinčios darbuotojos vis tiek gauna „motinystės baudą“  17

Net tos moterys, kurios neturi ir neketina turėti vaikų, ieškodamos darbo kenčia nuo diskriminacijos,...

Vadyba
2019.05.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau