Pirmosios darbo dienos „Rupteloje“: pastaba darbo pokalbio metu buvo lemtinga

Publikuota: 2016-09-23
Marijus Jankauskas, „Ruptela“ produkto vadovas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr./VŽ koliažas
svg svg
Marijus Jankauskas, „Ruptela“ produkto vadovas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr./VŽ koliažas
 

IT bendrovės „Ruptela“ naujoko Marijaus Jankausko daugiau nei dešimties metų karjeros kelias buvo įdomus ir vingiuotas. Jo sukaupta patirtis įvairiose srityse naujam darbdaviui pasirodė kur kas vertingesnė nei diplomai ir sertifikatai. Jam patikėtas naujo produkto vystymas ir pardavimai nuo Kazachstano iki Bolivijos.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Kauno technologijos universitete Marijus neakivaizdžiai studijavo poligrafijos inžineriją ir tuo pat metu jau dirbo. „Pagal specialybę nedirbau nė dienos apart privalomą praktiką. Nors studijuoti pasirinkau sritį, kurioje save įsivaizdavau, tačiau darbo rinka taip įtraukė, kad negalėjau paleisti to, kas sekasi“, – sako jis.

Pirmoji jo darbovietė buvo interneto kavinė Kaune, kurioje nuo administratoriaus priimančio klientų pinigus už naudojimąsi internetu, jis labai greitai tapo kopijavimo centro tinklo regiono vadovu. „Man tada buvo vos 19 metų, o jau turėjau dirbti su kolektyvu. Tai kėlė daug iššūkių ir buvo smagu su jais susidoroti“, – šiandien prisimena jis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Po dviejų metų darbo ten p. Jankauskas įsidarbino vienoje IT bendrovėje, prekiaujančioje kompiuterių detalėmis, kur darbavosi didmeninėje prekyboje, netrukus gavo vieną didžiausių įmonės klientų ir nuo tada stačia galva pasinėrė į pardavimus. Atėjus krizei ir užsidarius tuomet vienai didžiausių kompiuterių mažmeninės prekybos įmonių, kuri ir buvo pagrindinis Marijaus klientas, jaunas specialistas susiviliojo pažįstamų draugų darbo pasiūlymu farmacijos srityje. Tai buvo vos kelių žmonių komanda, kuri į rinką naujai įvedinėjo senus gerus produktus, tokius kaip cinko tepalas ar šaltalankių aliejus.

„Darbas buvo laba įdomus, nuo produktų gamybai užpirkimo ir bendravimo su tiekėjais, iki marketingo ir pardavimų“, – prisimena jis.

Užsikabinęs su farmacijos verslo galimybėmis po kurio laiko Marijus ieškoti naujų idėjų išvyko į Ameriką.

„Bet taip gavosi, kad nuvykęs ten sudariau verslo galimybes Maskvoje. Ten sutikti žmonės mane sudomino verslo konsultacijomis į Rusiją eksportuojančioms įmonėms iš viso pasaulio. Išvykęs dirbti į Maskvą, kur praleidau apie du metus, ten sukūriau panašaus pobūdžio savo verslą. Pašlijus šios šalies santykiams su likusiu pasauliu, nukentėjo ir mano veikla. Sugrįžęs į Lietuvą įsidarbinau pardavimų skatinimo paslaugas teikiančioje bendrovėje ir daug laiko praleidau Latvijoje, kur buvo pagrindiniai mano klientai. Tada mano galvoje prasidėjo lūžis, nes kas du metus keitėsi veiklos pasijaučiau lyg užburtame rate, be kažkokio kryptingo judėjimo. Tiesiog iki tol dariau tai, kas buvo įdomu ir sekėsi. Aš pradėjau galvoti, kokia veikla turėčiau užsiimti, kad atsakymas nebūtų toks, kad tiesiog galiu tai ir dėl to uždirbu pinigus, o galėčiau pasakyti, kad dėl to darau, nes tuo tikiu“, – dėsto p. Jankauskas.

Tai patiko nuo vaikystės

Tada Marijus suprato, kad jis yra problemų sprendėjas, kuris atėjęs į naują sritį greitai identifikuoja problemines veiklas, jas išsprendžia ir eina toliau.

„Manęs labai dažnai draugai ir pažįstami, kurie kūrė savo verslus, klausdavo patarimų, mielai juos dalindavau, nes tai daryti man patiko. Kitas dalykas, kuris manyje buvo nuo vaikystės – tai IT. Kai man susijungė šie taškai aš supratau, kad mano karjeros kryptis turi būti IT ir problemų sprendimas“, – sako p. Jankauskas.

Galutinai jis apsisprendė važiuodamas į darbo pokalbį dėl pardavimų vadovo pozicijos, kai per radiją išgirdo frazę: „Laimingas tas žmogus, kuris dirba darbą, kurį jis gerai išmano arba myli“.

„Tą akimirką pasakiau sau, kad nenoriu dirbti pardavimuose. Tada į pokalbį nuėjau, gavau pasiūlymą aeiti į antrą etapą, tačiau iš karto to atsisakiau“, – prisimena pašnekovas.

Tuomet Marijus pradėjo kryptingai siekt to, kur įsivaizdavo rasiantis savo laimę darbe. Jis pradėjo savarankiškai mokytis programavimo, studijuoti „Big data“ ir „Machine Learning“ sistemas.

„Atsikeldavau penktą ryto iki pusės septynių studijuodavau, tada eidavau į darbą, grįžęs vėl prisėsdavau, tam skyriau visus savo savaitgalius, išsilaikiau reikiamus sertifikatus ir pradėjau ieškoti darbo IT srityje. Ir taip mano gyvenimo aprašymą vienoje iš darbo paieškos portalų duomenų bazėje aptiko „Ruptelos“ personalo vadovas“, – dėsto Marijus. Kad jo CV darbdaviams būtų nuolat matomas, Jis naudojosi viena paprasta taktika – pastoviai įrašydavo jame kažką naujo.

„Tuo metu dalyvavau darbo atrankoje kitoje bendrovėje, kuri galiausiai nusprendė susilaikyti nuo naujos veiklos, kuriai ieškojo naujo žmogaus, ir tada vadovo paklausiau patarimo, kas Lietuvoje dar yra įdomaus ir gero. Man pasiūlė pabandyti aplikuoti į „Ruptelą“, pradėjau domėtis bendrove, o kitą dieną sulaukiau skambučio iš „Rptelos“. Tai buvo absoliučiai nerealus dalykas“, – įspūdžiais dalijasi jis.

Įrašyta į DNR

Marijui buvo pristatytos kelios laisvos darbo vietos bendrovėje, iš kurių jam įdomiausia pasirodė produkto vadovo pozicija.

„Supratau, kad joje galėčiau panaudoti visą savo patirtį ir išnaudoti turimą potencialą“, – sako p. Jankauskas.

Personalo atranką „Rupteloje“ sudaro gana daug etapų, tačiau Marijui užteko trijų. Pirmojo etapo metu vyko pokalbis su personalo vadovu, antrasis susitikimas buvo su būsimu tiesioginiu vadovu.

„Pastarojo pokalbio metu įvyko tai, kas mane sutrikdė ir aš negalėjau gerai jaustis. Vadovas paprašė manęs papasakoti apie save, aš pradėjau pasakoti, o jis sėdėjo su kompiuteriu ir jame kažką rašė. Aš nesupratau, kas vyksta, ar manęs klausosi, ar vadovas žymisi pastabas, ar tiesiog atrašinėja el. laiškus. Tada sustojau pasakoti ir pasakiau, kad man nesiseka pasakoti, nes toks jausmas, kad kalbu pats sau, kad nėra jokio kontakto ir nevyksta bendravimas. Vadovas pasakė, kad yra daug kandidatų ir jis žymisi svarbiausius dalykus, bet aš vis tiek jaučiau diskomfortą ir dar kartą pasakiau, kad nesigauna sklandžiai pasakoti. Tada jis uždarė kompiuterį ir mes akis į akį pasikalbėjome. Vėliau iš jo sužinojau, kad tai buvo tas momentas, kuris labiausiai jį sužavėjo, kad aš iš karto pasakiau, kur yra problema ir iš karto mes ją išsprendėme. Spėju, kad dėl to mano atrankos etapų skaičius sutrumpėjo“, – šypsosi pašnekovas.

Marijui patiko, kad jam buvo atiduota dirbti su nauju produktu, kuris dar tik skinasi savo kelią rinkoje. Tai transporto įmonių maršrutų ir užsakymų optimizavimo sistema „OptiTrack“.

„Transporto įmonių didžiausia problema, tai efektyviai išnaudoti visus turimu automobilius ir darbuotojus. Problemų sprendimas ir optimizavimas – yra įrašyta į mano DNR“, – juokiasi pašnekovas.

Darbo specifika

Pirmiausia Marijų naujam darbe pasitiko „Ruptela“ vadovo Andriaus Rupšio atspausdintas laiškas ir simbolinė dovanėlė nuo kolektyvo. Pirmosios darbo dienos buvo pilnos daug informacijos ir naujų veidų bei vardų, bet naujokas greitai įsivažiavo, perprato darbo specifiką ir pasinėrė į darbus stačia galva.

Naujam darbe jį nustebino sutikti jauni ir profesionalūs žmonės.

„Jauti, kad čia susirinkę labai talentingi žmonės. Iš kiekvieno gali mokytis“, – sako jis. Marijus sako, kad greitai pajuto ir savo svorį komandoje, kuriai reikėjo jo nuomonės, įžvalgų.

Jo darbo specifika – susitikimai su klientais, skambučiai nuo Kazachstano iki Bolivijos, įvairių situacijų sprendimas.

„Įsidarbinus mano tikslas buvo sukurti tam tikrą produkto įvedimo į rinką strategiją, suburti komandą ir pradėti veikti. Įsivažiuoti buvo duota trys mėnesiai, kurie buvo labai intensyvūs, neskaičiavau laiko, nes norėjau kuo greičiau įsivažiuoti. Turėjau galimybę pratestuoti savo idėją, kad šiam produktui reikia dedikuotų žmonių, kurie dirbtų tik tai, ir man tai pavyko. Toliau – dar didesni apsisukimai, dar daugiau pardavimų, produktas kasdien tobulėja, įmonės tikslai dideli, mano – dar didesni“, – šypsosi Marijus.

Paklaustas, ar lengva parduoti „OptiTrack“ sistemą, pašnekovas pripažįsta, kad tai nėra lengvai parduodamas produktas. „Pirmiausia reikia įsigilinti į kliento situaciją ir išgirsti tikrąjį jo poreikį. Dažnai žmonės išvardija labai daug dalykų, kurių jiems reikia, bet iš tikrųjų problema slypi kitur. Kai supranti, ko iš tikrųjų įmonei reikia, tada parduoti lengviau“, – sako jis.

Vienas iš Marijaus tikslų buvo sutrumpinti pardavimo procesą, kuris nuo dviejų mėnesių sutrumpėjo per puse.

Aplinka įpareigoja

Paklaustas, kada darbe būna linksmiausia, p. Jankauskas, juokdamasis įvardija penktadieniais vykstančią „Junk Food“ tradiciją, kuomet valgomas įvairiausias maistas.

„Mes rimti ir daug dirbame, bet nevengiame progų, kai galima pajuokauti“, – sako jis.

Bendrovėje egzistuoja dar viena graži tradicija „Pasišnekėkime“, kuri vyksta trečiadieniais.

„Tai yra diena, kai kiekvienas gali ateiti pas vadovą pasikalbėti ne profesiniais, o klausimais, kurie žmogui labiausiai rūpi. Vadovo atvirumas persiduoda ir kitiems, visi žinome, kad atvirai galime dalintis savo mintimis su kitais ir būsime išgirsti“, – sako p. Jankauskas. Pasak jo, įmonės atvirumas, profesionalumas ir progresyvumas yra pagrindiniai jo motyvatoriai darbe.

Paklaustas, ar lengva gauti darbą bendrovėje „Ruptela“, įmonės naujokas sako, kad tikrai ne lengva.

„Čia reikalingi tik geriausi“ – pažymi bendrovės naujokas.

FOTOGALERIJA Pirmosios darbo dienos „Rupteloje“ (16 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Dėl darbuotojų galimai patirto mobingo VRM organizuoja tyrimą

Dėl Vidaus reikalų ministerijos (VRM) darbuotojų galimai patirto mobingo organizuojamas vidinis tyrimas,...

Vadyba
11:25
A. Grabinskė: geriausias vadovas yra tas, kuris pajaučia, kad komandoje yra nebereikalingas Premium

Pastarieji keleri metai visam pasauliui dosniai pametėjo iššūkių – COVID-19 pandemija, jai rimstant – karas...

Vadyba
10:12
„NanoAvionics“ vadovas: kitais metais planuojame išaugti iki 300 darbuotojų Premium 3

Lietuvos mažųjų palydovų gamintoja „NanoAvionics“ šį birželį jau bus visiškai persikėlusi į naujas patalpas...

Vadyba
2022.05.23
Kai verslininkai „apvalgo“ prie stalo sėdinčius kolegas Premium 2

Nuslėptais mokesčiais ne tik apvagiama valstybė, bet ir sukuriama nesąžininga konkurencija. Ypač didelis...

Gazelė
2022.05.21
Kas šiemet labiausiai motyvuoja Lietuvos darbuotojus 2

Darbo užmokestis ir stipri komanda yra labiausiai darbuotojus motyvuojantys veiksniai, rodo žmogiškųjų...

Vadyba
2022.05.21
Nuotolinis darbas: kaip motyvuoti, kad tai netaptų mirusių sielų komanda Premium

Dauguma vadovų pritaria, kad visų pirma pats žmogus turi būti motyvuotas, o tada jau galima pagalvoti ir apie...

Vadyba
2022.05.21
VVT pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio...

Vadyba
2022.05.20
Brangi draugystė: premijos už rekomenduotą kolegą dažniausiai pasiteisina, už IT specialistą – auga Premium 2

Įdarbinimo specialistai teigia, kad būdas ieškoti naujų darbuotojų tarp jau esamų kolegų draugų dažniau...

Vadyba
2022.05.20
„SME Finance“ su „SME Bank“ steigia bendrą IT centrą: bus sukurta 50 darbo vietų

Lietuvos finansų technologijų bendrovė „SME Finance“ kartu su neobanku „SME Bank“ įkurs vidinį informacinių...

Vadyba
2022.05.20
Sėskite, du! Neišmoktos projektų valdymo pamokos Premium

Projektas baigtas: vieni laimingi, kiti – nelabai. Nors vis daugiau komandų po visko susėda aptarti...

Vadyba
2022.05.19
„Invega“ paskolos itin daug susidomėjimo iš vežėjų nesulaukė Premium

Pirmadienį baigėsi terminas teikti paraiškas „Invega“ teikiamoms lengvatinėms paskoloms apyvartinėms lėšoms...

Logistika
2022.05.19
Nuo liepos bedarbio statusas – kitaip

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios atitinkamų įstatymų...

Verslo aplinka
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Seimo komitete pritarta naujai vaiko priežiūros išmokų tvarkai: keistųsi trukmė ir dydis 6

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas iš esmės pritarė Vyriausybės pasiūlytai ir Seimo pradėtai...

Vadyba
2022.05.18
Ispanija ketina suteikti atostogas moterims, kurios patiria didelį skausmą dėl menstruacijų 4

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines...

Vadyba
2022.05.18
„Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ dėl Kinijos embargo mažina darbuotojų skaičių 6

Puslaidininkių gamybos įmonė „Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ planuoja atleisti 38 darbuotojus. Įmonės...

Pramonė
2022.05.17
Siūlote algą vokelyje? Turbūt juokaujate 19

Kol darbuotojai nepradės atsisakyti dirbti įmonėse, kuriose atlyginimo dalis mokama neoficialiai, tol dalis...

Nuomonės
2022.05.17
Psichologiškai pavargęs kolektyvas: kaip kalbėtis su kolegomis ir organizuoti darbą Premium

Rimantė Ribačiauskaitė, „Omnisend“ vykdomoji direktorė, sako, kad prasidėjus pandemijai pajuto poreikį...

Vadyba
2022.05.17
M. Bartuška pradeda dirbti Nyderlandų „Gasunie“: padės statyti du SkGD terminalus 9

Buvęs „Lietuvos geležinkelių“ ir naftos ir SkGD terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ vadovas Mantas...

Vadyba
2022.05.16
„Sodra“: gimstamumui mažėjant, motinystės išmokų gavėjų skaičius išlieka stabilus

Nors gimstamumas Lietuvoje mažėja, motinystės išmokos gavėjų skaičius išlieka panašus. „Sodros“ teigimu, taip...

Vadyba
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku