Pirmosios darbo dienos „Girteka Logistics“: mikroklimatas paremtas trimis taisyklėmis

Publikuota: 2016-09-09
Kastytis Marcinkevičius, „Girteka Logistics“ vadybininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Kastytis Marcinkevičius, „Girteka Logistics“ vadybininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
 

Kastyčiui Marcinkevičiui, transporto ir logistikos bendrovės „Girteka Logistics“ vadybininkui, smagiausia darbe – ateiti į darbą gerokai anksčiau už visus ir pajausti, kaip įsibėgėja diena nuo Lietuvos iki Vakarų Europos.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Prieš kelerius metus Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje įgijęs turizmo industrijų bakalauro laipsnį, p. Marcinkevičius pagal specialybę niekada nedirbo. Toliau tęsti studijas turizmo srityje ar ieškotis darbo pagal specialybę jaunas specialistas nenorėjo.

„Deja, bet studijų metu nusivyliau savo pasirinkimu, bakalauro studijas užbaigiau, tačiau savo ateities su turizmu sieti nenorėjau“, – sako jis. Padėjęs diplomą į stalčių jis nuėjo dirbti klientų aptarnavimo vadybininku, bet ir ten neatradęs savęs toliau karjerą tęsė tarptautinių siuntų pristatymo srityje. Tai buvo jo pirmoji pažintis su logistika ir pamokos, kurias šiuo metu sėkmingai tęsia transporto ir logistikos bendrovėje „Girteka Logistics“. Dėmesį į šį darbdavį patraukė draugė, kuri tuo metu dirbo įmonėje ir paragino išsiųsti savo gyvenimo aprašymą (CV).

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Stiprybes pamatė kitoje srityje

„Pasidomėjau įmone, jos istorija, taip, kaip ji dirba, kaip greitai plečiasi, kokia įmonės ateities vizija. Mane ši informacija sužavėjo, todėl sekantis mano žingsnis buvo eiti į darbo paieškos portalus ir ieškoti „Girtekos“ darbo pasiūlymų. Nesunkiai radau, išsiunčiau CV ir po kelių dienų sulaukiau kvietimo į darbo pokalbį. Labiausiai jaudinausi, kad neturiu darbo patirties ir išsilavinimo šioje srityje, tačiau jau pirmojo pokalbio metu supratau, kad tai nėra svarbiausia. Pirmasis susitikimas truko gana ilgai – iki dviejų valandų, bet tikrai nepailgo. Jo metu teko atlikti netgi kelis testus. Vienas iš jų – reakcijos testas, kaip greitai galiu susidoroti su užduotimi. Gavau lapą su daug skaičių, kurie buvo suskirstyti į penkis stulpelius ir, pvz., per minutę kiekviename stulpelyje turėjau pažymėti visus trejetukus. Tai buvo gana linksmas testas, kurio metu buvo smagu ir pačiam sužinoti, koks greitas ir pastabus esu“, – prisiminęs šypsosi p. Kastytis.

Po pirmojo susitikimo jis dar turėjo atlikti asmenybės testą internete, po kurio atlikimo gavo gana išsamų grįžtamąjį ryšį apie savo asmenines savybes.

„Tai netgi padėjo apsispręsti, ar esu teisingame kelyje, nes testas taip pat nurodė, kuriose srityje turiu potencialo, kur yra mano stiprybės“, – sako ji. Profesionali atranka kėlė Kastyčio susižavėjimą darbdaviu ir norą įsidarbinti. Po antrojo sutikimo su vadovais p. Marcinkevičius gavo pasiūlymą dirbti kiek kitoje srityje nei aplikavo, nes atrankos metu darbdavys pastebėjo, jog Kastytis geriau tiktų kitai pozicijai.

Bendrovėje „Girteka“ su klientais dirbantys vadybininkai skirstomi į du tipus – tai aktyviai ieškantys naujų klientų ir dirbantys su esamais. Būtent tai, kad Kastyčiui pagal jo asmenybę labiau tiktų pasyvesnis darbas ir gerų santykių su esamais klientais puoselėjimas, jam buvo pasiūlyta tapti šios srities vadybininku.

Nebuvo juokų darbas

„Pirmąją darbo dieną mano akyse tikrai buvo plačios. Kadangi į darbą mėgstu ateiti anksčiau, tai ir pirmąjį kartą pirmiausia nustebino didelis biuras, o, kai pradėjo rinktis žmonės, ir tai, kad kiek daug čia jų dirba. Netrukus prie manęs priėjęs kolega pasisiūlė padėti, supažindino su pagrindiniais dalykais, draugiškai ir neformaliai bendravome, o po kelių dienų paaiškėjo, kad jis yra tiesioginis mano vadovas. Tai leido suprasti, kokia šilta yra darbo atmosfera“, - prisimena jis.

Pirmąjį mėnesį p. Marcinkevičius turėjo kolegę mentorę, kuri padėjo perprasti naujo darbo specifiką. „Labai džiaugiuosi, kad mane apmokė per maždaug savaitę, leido bandyti pačiam ir stebėjo, kaip man sekasi. Galėjau mokytis ir tobulėti“, – sako jis.

Kasdieninis Kastyčio darbas – nuolatinis bendravimas su klientais iš visos Europos el.paštu ir telefonu. Gavus užklausą toliau seka komunikacija su kitais įmonės skyriais ir kaip įmanoma greičiau duodamas atsakymas klientui. Kastytis šiuo metu dirba su 5-6 nuolatiniais klientais ir turi dar kelis ne tokius aktyvius klientus iš Vakarų Europos.

„Kiekvienas darbuotojas turi nusistatyti savo tikslus, kuriuos ketiname pasiekti. Susipažinęs su darbo specifika maniau, kad viskas čia yra lengva ir kai vadovas pamatė mano planus, jis juos gana ženkliai sumažino. Vienintelė priežastis, kodėl mano tikslus sumažino, tai įdirbio nebuvimas, tačiau laikui bėgant savo pradžioje užsibrėžtą kartelę aš tikrai pasieksiu“, – dėsto naujokas.

Pavyzdžiui, iš anksto numatoma, kiek laiko su klientais reiktų prakalbėti telefonu. Todėl per mėnesį prakalbėti tris valandas Kastyčiui atrodė juokų darbas.

Visi ta pačia kryptim

Paklaustas, kuo įmonės kultūra išsiskiria iš kitų bendrovių, kuriose teko dirbti, p. Marcinkevičius, pirmiausia įvardija gilias tradicijas.

„Bendrovės mikroklimatas yra paremtas trim pagrindinėm mūsų taisyklėmis: Think. Act. Lead, t.y. galvok, veik ir lyderiauk. Šios taisyklės lemia kolektyvo santykius, darbo našumą, požiūrį į darbą. Darbuotojai žino kryptį, bet nėra palikti likimo valiai, į mus yra labai daug investuojama ir tai padeda pasiekti tiek asmeninius, tiek bendrovės tikslus“, – pasakoja naujokas.

Anot jo, transporto sektoriuje egzistuoja daug įvairių faktorių, jie sukelia įvairias darbines situacijas, kurias reikia spręsti greitai ir profesionaliai. „Kažin ar tai pavyktų padaryti sklandžiai, jeigu neegzistuotų geras mikroklimatas organizacijos viduje. Dėka visų mokymų ir dėmesio, motyvacija išlieka tikrai aukšta“, – sako p. Marcinkevičius.

Anot jo, organizacija investuoja į tokius darbuotojų mokymus kaip streso valdymas, efektyvus bendravimas telefonu ir t.t.

„Gerą atmosferą darbe kuria ir įvairios tradicijos, renginiai. Tradicinės vasaros šventės metu vyksta naujokų krikštynos, kurių metu ir aš jau tapau pilnaverčiu kolektyvo nariu. Krikštijomės su kūno dažais ir putų šou, buvo labai linksma“, – prisimena jis.

Tačiau smagiausia jam darbe – ateiti į darbą anksčiau už visus.

Grįžtamasis ryšys – irgi motyvacija

Bendrovėje taip pat veikia „Lean“ sistema, kurios dėka kiekvienas darbuotojas gali tobulinti darbinius procesus.

„Manau, kad netgi ši sistema prisideda prie gero mikroklimato, nes vos tik pamačius netobulus dalykus, kolegos yra suinteresuoti juos įvardinti ir spręsti. Tai užkerta kelią kartotis kasdieninėms problemoms ir kauptis kažkokioms blogoms emocijoms“, – sako p. Marcinkevičius.

Naujokui ypač patinka „Asaichi“ susitikimų sistema, į kurią yra įtraukiami visi vadybininkai.

„Išvertus šį žodį iš kinų kalbos, tai yra pirmasis darbas ryte, todėl kiekvieną rytą susirenkame ir gvildename vakar dienos problemas, įvardijame naujas. Taip pat yra „Asaichi“ susitikimai su vadovais. Kiekvienas darbuotojas gali nusistatyti, kiek susitikimų su vadovu jam per savaitę reikia. Man užtenka vieno susitikimo per savaitę, kuris trunka valandą ir per šį laiką su vadovu aptariame konkrečiai mano darbinę situaciją. Tai veikia kaip stipri motyvacija, nes visada gauni iš vadovo grįžtamąjį ryšį, ar gerai susitvarkei su buvusiomis problemomis, sulauki patarimų ir pan.

Paklaustas, kas jį darbe dar motyvuoja, Kastytis įvardija ne tik grįžtamąjį ryšį iš kolegų ir vadovų, bet ir iš klientų. „Kai gauni iš kliento „supermeno“ nuotrauką el.paštu ir padėką už gerai atliktą darbą, tai negali nemotyvuoti“, - šypsosi pašnekovas. Naujokas taip pat nekantrauja pirmųjų vizitų pas klientus, esančius įvairiose Vakarų Europos šalyse.

FOTOGALERIJA Pirmosios darbo dienos "Girteka Logistics" (18 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

M. Bartuška pradeda dirbti Nyderlandų „Gasunie“: padės statyti du SkGD terminalus 4

Buvęs „Lietuvos geležinkelių“ ir naftos ir SkGD terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ vadovas Mantas...

Vadyba
2022.05.16
„Sodra“: gimstamumui mažėjant, motinystės išmokų gavėjų skaičius išlieka stabilus

Nors gimstamumas Lietuvoje mažėja, motinystės išmokos gavėjų skaičius išlieka panašus. „Sodros“ teigimu, taip...

Vadyba
2022.05.16
Startuolių komandų formavimas: kaip tinkamai pasirinkti ir nepamiršti nusamdytų talentų Premium

Gegužės 26 d. VŽ organizuojamoje Personalo konferencijoje bus apdovanoti TOP 3 darbdaviai bei antrus metus iš...

Vadyba
2022.05.16
Darbo rinkoje toliau auga pasiūlos ir paklausos neatitikimas

Visuose ūkio sektoriuose išaugęs kvalifikuotų darbuotojų poreikis dar labiau išryškino darbo jėgos pasiūlos...

Vadyba
2022.05.16
Darbo pajamų augimas spartesnis nei prieš metus, bet jį pajausti trukdo infliacija

Pirmąjį šių metų ketvirtį infliacija buvo didesnė nei pajamų augimas – kovo mėnesį vidutinis darbo pajamų...

Finansai
2022.05.16
G. Pruskus: į darbą reikia žvelgti kaip į žaidimą Premium

Gediminas Pruskus, nekilnojamojo turto paslaugų grupės „Inreal“ vadovas, šiuo metu bendrovėje integruoja...

Vadyba
2022.05.15
Išbandyti patarimai, kaip įmonei pritraukti užsienio talentų

Aukštos kvalifikacijos specialistų stygius Lietuvoje pastebimas įvairiuose sektoriuose, tad įmonės vis...

Vadyba
2022.05.15
Nedarbas Latvijoje balandį sumažėjo iki 6,5%

Registruoto nedarbo lygis Latvijoje praėjusį mėnesį nukrito 0,3 procentinio punkto, iki 6,5%, pranešė...

Vadyba
2022.05.15
„Air Baltic“ žada įdarbinti 120 pilotų

Latvijos nacionalinė oro vežėja „Air Baltic“ daugiau kaip trečdaliu didina samdomų pilotų skaičių.

Vadyba
2022.05.13
Daugiausiai laisvų darbo vietų – gamybos įmonėse

Balandį darbo ieškantys žmonės galėjo rinktis iš 40.900 laisvų darbo vietų, registruotų Užimtumo tarnyboje –...

Vadyba
2022.05.13
Mažesnis atlygis dirbant iš namų – ar tokia taktika gali ateiti ir į Lietuvą? Premium 26

Viena Londono advokatų kontora pasiūlė darbuotojams galimybę nuolat dirbti iš namų, tačiau šis patogumas...

Vadyba
2022.05.11
„Intrum“ plečia veiklą ir planuoja priimti apie 100 darbuotojų

Tarptautinė kreditų valdymo bendrovė „Intrum“ skelbia, jog diegdama vieningą 24 Europos šalyse veikiantį...

Vadyba
2022.05.11
„Klaipėdos naftos“ valdyboje dirbs K. Švaikauskas

Į valstybės valdomos naftos produktų ir suskystintų gamtinių dujų (SkGD) krovos bendrovės „Klaipėdos nafta“...

Vadyba
2022.05.11
Paskelbti naujausi geriausių gimnazijų ir universitetų reitingai: lyderiai išlaiko savo pozicijas

Ilgamečiai universitetų ir gimnazijų lyderiai išlaiko pirmąsias pozicijas: tarp universitetų pirmauja...

Vadyba
2022.05.11
Siekiama pakeisti sąlygas, kada gali būti suteiktas bedarbio statusas 1

Seimas nusiteikęs nuo liepos pakeisti sąlygas, kada gali būti suteiktas bedarbio statusas.

Vadyba
2022.05.10
Nedarbas Estijoje balandį padidėjo iki 7,2%

Registruoto nedarbo lygis Estijoje per praėjusį mėnesį pakilo 0,1 procentinio punkto iki 7,2% ekonomiškai...

Vadyba
2022.05.10
„Inreal“ grupės vadovas: tvarumas yra azartiškas dalykas Premium

Atėjo laikas, kai vis daugiau girdime apie tvarumą. Įsigilinus į šią sąvoką plačiau, Gediminas Pruskus,...

Vadyba
2022.05.10
Siūloma įteisinti atlygį už studentų praktiką

Visose valstybės arba savivaldos įstaigose, viešųjų paslaugų įmonėse praktiką atliekantiems studentams...

Vadyba
2022.05.09
Nedarbas balandį siekė 9,5%

Registruotas nedarbas Lietuvoje per balandį sumažėjo 0,2 proc. punkto ir siekė 9,5%.

Vadyba
2022.05.09
Kaišiadorių paukštyne neliko beveik 350 darbuotojų 1

Žemės ūkio ir maisto pramonės grupės „Linas Agro Group“ valdomam Kaišiadorių paukštynui pernai lapkritį...

Pramonė
2022.05.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku