Pirmosios darbo dienos „Girteka Logistics“: mikroklimatas paremtas trimis taisyklėmis

Publikuota: 2016-09-09
Kastytis Marcinkevičius, „Girteka Logistics“ vadybininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Kastytis Marcinkevičius, „Girteka Logistics“ vadybininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
 

Kastyčiui Marcinkevičiui, transporto ir logistikos bendrovės „Girteka Logistics“ vadybininkui, smagiausia darbe – ateiti į darbą gerokai anksčiau už visus ir pajausti, kaip įsibėgėja diena nuo Lietuvos iki Vakarų Europos.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Prieš kelerius metus Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje įgijęs turizmo industrijų bakalauro laipsnį, p. Marcinkevičius pagal specialybę niekada nedirbo. Toliau tęsti studijas turizmo srityje ar ieškotis darbo pagal specialybę jaunas specialistas nenorėjo.

„Deja, bet studijų metu nusivyliau savo pasirinkimu, bakalauro studijas užbaigiau, tačiau savo ateities su turizmu sieti nenorėjau“, – sako jis. Padėjęs diplomą į stalčių jis nuėjo dirbti klientų aptarnavimo vadybininku, bet ir ten neatradęs savęs toliau karjerą tęsė tarptautinių siuntų pristatymo srityje. Tai buvo jo pirmoji pažintis su logistika ir pamokos, kurias šiuo metu sėkmingai tęsia transporto ir logistikos bendrovėje „Girteka Logistics“. Dėmesį į šį darbdavį patraukė draugė, kuri tuo metu dirbo įmonėje ir paragino išsiųsti savo gyvenimo aprašymą (CV).

Stiprybes pamatė kitoje srityje

„Pasidomėjau įmone, jos istorija, taip, kaip ji dirba, kaip greitai plečiasi, kokia įmonės ateities vizija. Mane ši informacija sužavėjo, todėl sekantis mano žingsnis buvo eiti į darbo paieškos portalus ir ieškoti „Girtekos“ darbo pasiūlymų. Nesunkiai radau, išsiunčiau CV ir po kelių dienų sulaukiau kvietimo į darbo pokalbį. Labiausiai jaudinausi, kad neturiu darbo patirties ir išsilavinimo šioje srityje, tačiau jau pirmojo pokalbio metu supratau, kad tai nėra svarbiausia. Pirmasis susitikimas truko gana ilgai – iki dviejų valandų, bet tikrai nepailgo. Jo metu teko atlikti netgi kelis testus. Vienas iš jų – reakcijos testas, kaip greitai galiu susidoroti su užduotimi. Gavau lapą su daug skaičių, kurie buvo suskirstyti į penkis stulpelius ir, pvz., per minutę kiekviename stulpelyje turėjau pažymėti visus trejetukus. Tai buvo gana linksmas testas, kurio metu buvo smagu ir pačiam sužinoti, koks greitas ir pastabus esu“, – prisiminęs šypsosi p. Kastytis.

Po pirmojo susitikimo jis dar turėjo atlikti asmenybės testą internete, po kurio atlikimo gavo gana išsamų grįžtamąjį ryšį apie savo asmenines savybes.

„Tai netgi padėjo apsispręsti, ar esu teisingame kelyje, nes testas taip pat nurodė, kuriose srityje turiu potencialo, kur yra mano stiprybės“, – sako ji. Profesionali atranka kėlė Kastyčio susižavėjimą darbdaviu ir norą įsidarbinti. Po antrojo sutikimo su vadovais p. Marcinkevičius gavo pasiūlymą dirbti kiek kitoje srityje nei aplikavo, nes atrankos metu darbdavys pastebėjo, jog Kastytis geriau tiktų kitai pozicijai.

Bendrovėje „Girteka“ su klientais dirbantys vadybininkai skirstomi į du tipus – tai aktyviai ieškantys naujų klientų ir dirbantys su esamais. Būtent tai, kad Kastyčiui pagal jo asmenybę labiau tiktų pasyvesnis darbas ir gerų santykių su esamais klientais puoselėjimas, jam buvo pasiūlyta tapti šios srities vadybininku.

Nebuvo juokų darbas

„Pirmąją darbo dieną mano akyse tikrai buvo plačios. Kadangi į darbą mėgstu ateiti anksčiau, tai ir pirmąjį kartą pirmiausia nustebino didelis biuras, o, kai pradėjo rinktis žmonės, ir tai, kad kiek daug čia jų dirba. Netrukus prie manęs priėjęs kolega pasisiūlė padėti, supažindino su pagrindiniais dalykais, draugiškai ir neformaliai bendravome, o po kelių dienų paaiškėjo, kad jis yra tiesioginis mano vadovas. Tai leido suprasti, kokia šilta yra darbo atmosfera“, - prisimena jis.

Pirmąjį mėnesį p. Marcinkevičius turėjo kolegę mentorę, kuri padėjo perprasti naujo darbo specifiką. „Labai džiaugiuosi, kad mane apmokė per maždaug savaitę, leido bandyti pačiam ir stebėjo, kaip man sekasi. Galėjau mokytis ir tobulėti“, – sako jis.

Kasdieninis Kastyčio darbas – nuolatinis bendravimas su klientais iš visos Europos el.paštu ir telefonu. Gavus užklausą toliau seka komunikacija su kitais įmonės skyriais ir kaip įmanoma greičiau duodamas atsakymas klientui. Kastytis šiuo metu dirba su 5-6 nuolatiniais klientais ir turi dar kelis ne tokius aktyvius klientus iš Vakarų Europos.

„Kiekvienas darbuotojas turi nusistatyti savo tikslus, kuriuos ketiname pasiekti. Susipažinęs su darbo specifika maniau, kad viskas čia yra lengva ir kai vadovas pamatė mano planus, jis juos gana ženkliai sumažino. Vienintelė priežastis, kodėl mano tikslus sumažino, tai įdirbio nebuvimas, tačiau laikui bėgant savo pradžioje užsibrėžtą kartelę aš tikrai pasieksiu“, – dėsto naujokas.

Pavyzdžiui, iš anksto numatoma, kiek laiko su klientais reiktų prakalbėti telefonu. Todėl per mėnesį prakalbėti tris valandas Kastyčiui atrodė juokų darbas.

Visi ta pačia kryptim

Paklaustas, kuo įmonės kultūra išsiskiria iš kitų bendrovių, kuriose teko dirbti, p. Marcinkevičius, pirmiausia įvardija gilias tradicijas.

„Bendrovės mikroklimatas yra paremtas trim pagrindinėm mūsų taisyklėmis: Think. Act. Lead, t.y. galvok, veik ir lyderiauk. Šios taisyklės lemia kolektyvo santykius, darbo našumą, požiūrį į darbą. Darbuotojai žino kryptį, bet nėra palikti likimo valiai, į mus yra labai daug investuojama ir tai padeda pasiekti tiek asmeninius, tiek bendrovės tikslus“, – pasakoja naujokas.

Anot jo, transporto sektoriuje egzistuoja daug įvairių faktorių, jie sukelia įvairias darbines situacijas, kurias reikia spręsti greitai ir profesionaliai. „Kažin ar tai pavyktų padaryti sklandžiai, jeigu neegzistuotų geras mikroklimatas organizacijos viduje. Dėka visų mokymų ir dėmesio, motyvacija išlieka tikrai aukšta“, – sako p. Marcinkevičius.

Anot jo, organizacija investuoja į tokius darbuotojų mokymus kaip streso valdymas, efektyvus bendravimas telefonu ir t.t.

„Gerą atmosferą darbe kuria ir įvairios tradicijos, renginiai. Tradicinės vasaros šventės metu vyksta naujokų krikštynos, kurių metu ir aš jau tapau pilnaverčiu kolektyvo nariu. Krikštijomės su kūno dažais ir putų šou, buvo labai linksma“, – prisimena jis.

Tačiau smagiausia jam darbe – ateiti į darbą anksčiau už visus.

Grįžtamasis ryšys – irgi motyvacija

Bendrovėje taip pat veikia „Lean“ sistema, kurios dėka kiekvienas darbuotojas gali tobulinti darbinius procesus.

„Manau, kad netgi ši sistema prisideda prie gero mikroklimato, nes vos tik pamačius netobulus dalykus, kolegos yra suinteresuoti juos įvardinti ir spręsti. Tai užkerta kelią kartotis kasdieninėms problemoms ir kauptis kažkokioms blogoms emocijoms“, – sako p. Marcinkevičius.

Naujokui ypač patinka „Asaichi“ susitikimų sistema, į kurią yra įtraukiami visi vadybininkai.

„Išvertus šį žodį iš kinų kalbos, tai yra pirmasis darbas ryte, todėl kiekvieną rytą susirenkame ir gvildename vakar dienos problemas, įvardijame naujas. Taip pat yra „Asaichi“ susitikimai su vadovais. Kiekvienas darbuotojas gali nusistatyti, kiek susitikimų su vadovu jam per savaitę reikia. Man užtenka vieno susitikimo per savaitę, kuris trunka valandą ir per šį laiką su vadovu aptariame konkrečiai mano darbinę situaciją. Tai veikia kaip stipri motyvacija, nes visada gauni iš vadovo grįžtamąjį ryšį, ar gerai susitvarkei su buvusiomis problemomis, sulauki patarimų ir pan.

Paklaustas, kas jį darbe dar motyvuoja, Kastytis įvardija ne tik grįžtamąjį ryšį iš kolegų ir vadovų, bet ir iš klientų. „Kai gauni iš kliento „supermeno“ nuotrauką el.paštu ir padėką už gerai atliktą darbą, tai negali nemotyvuoti“, - šypsosi pašnekovas. Naujokas taip pat nekantrauja pirmųjų vizitų pas klientus, esančius įvairiose Vakarų Europos šalyse.

FOTOGALERIJA Pirmosios darbo dienos "Girteka Logistics" (18 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Sekmadienio vakaras yra naujasis pirmadienio rytas: kaip kovoti su darbuotojų išsekimu Premium

Darbuotojai jaučia nerimą, kad turi būti pasiekiami bet kuriuo metu. Toks budėjimo režimas neišjungiamas net...

Vadyba
2019.07.21
Kokie darbo skelbimai sulaukia daugiausia dėmesio 10

VŽ duomenų analitikos skyrius išanalizavo 12.500 pastarųjų metų skelbimų karjeros portale „cv.lt“.

Vadyba
2019.07.21
Pietų Korėjoje dėl patyčių biure darbdaviams gresia kalėjimas 

Pietų Korėja ėmėsi griežtai kovoti su patyčiomis darbe. Šalyje įvesti įstatymai pagal kuriuos priekabiautojai...

Vadyba
2019.07.17
Algos nurodymas skelbimuose suteiks daugiau skaidrumo, bet yra ir pilkoji zona Premium 3

Darbo skelbimai, kuriuose nurodytas konkretus atlyginimas, sulaukia daugiau kandidatų dėmesio. Įmonės...

Vadyba
2019.07.17
Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja paskirta D. Lurje

Konkurencijos tarybos narė Dina Lurje paskirta institucijos pirmininko pavaduotoja. Šias pareigas ji pradėjo...

Vadyba
2019.07.16
Tyrimas: blogas vadovas kenkia širdžiai 11

Naujas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 400.000 JAV darbuotojų, rodo, kad darbo aplinka gali būti iš...

Vadyba
2019.07.15
Lietuvos oro uostų patirtis: kaip tris VĮ paversti vienu šiuolaikišku verslu Premium 6

Prieš 5 metus Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus valdžiusios įmonės buvo sujungtos į vieną. Naujai...

Vadyba
2019.07.15
Kodėl atostogų ūkas išsisklaido vos praveriame biuro duris

Atostogos – metas, kai atitrūkstama nuo darbinių rūpesčių ir rutinos. Tyrimai rodo, kad trumpas poilsis vis...

Vadyba
2019.07.13
Ar kolegos pavadavimas atostogų metu turėtų būti papildomai apmokamas  8

Liepos mėnuo yra pats atostogų įkarštis – visi skuba pailsėti prie jūros ar ežero arba išvykti į šiltus...

Vadyba
2019.07.13
Motyvacijos mados: žaidimai ir joga biure keliauja į antrą planą Premium 1

Įmonės neriasi iš kailio ieškodamos būdų, kaip motyvuoti darbuotojus. Žaidimų kambariais virtę biurai gal ir...

Vadyba
2019.07.11
Darbdaviai privalės skelbimuose nurodyti algų dydžius 57

Ketvirtadienį Seimas pritarė įstatymo projektui, kuriuo numatoma prievolė darbdaviams nurodyti darbo...

Vadyba
2019.07.11
„Luminor“ atleis mažiau darbuotojų nei planavo – 370 26

Veiklos modelį keičiantis vienas didžiausių bankų Lietuvoje „Luminor“ birželį apie atleidimą perspėjo 194...

Vadyba
2019.07.11
Registruotas nedarbas šalyje – 8% 13

Liepos 1 d. šalyje registruota 138.500 darbo neturinčių žmonių. Tai sudaro 8% šalies darbingo amžiaus...

Vadyba
2019.07.11
8 būdai, kaip atsikratyti savo geriausiais darbuotojais  Premium 2

Paprasčiausia iš darbo išeiti yra jūsų geriausiems darbuotojams. Ypač kai šiuo metu rinkoje vyrauja gerų...

Vadyba
2019.07.08
Teismas: neįgalios moters neįdarbinusi „Iki“ valdytoja pažeidė įstatymą 6

Parduotuvių tinklą „Iki“ valdanti bendrovė „Palink“ teisingai pripažinta pažeidusi įstatymą, kai atsisakė...

Prekyba
2019.07.07
Rusijoje moterims leis vairuoti vilkikus ir traktorius 11

Rusijos darbo ministerija trumpina moterims uždraustų darbų sąrašų. Naujos redakcijos sąraše vietoje...

Verslo aplinka
2019.07.06
Nuotoliniu būdu dirbantieji pluša daugiau, bet paaukštinimo sulaukia rečiau 4

Nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams tenka labiau pasistengti ir daugiau dirbti, kad būtų įvertinti nei...

Vadyba
2019.07.06
Kaip sėkmingai įvesti naujoką į įmonės kultūrą Premium 1

Sėkmingas naujoko įvedimas į darbovietę ne tik padidina jo produktyvumą, bet ir sumažina tikimybę, kad jis...

Vadyba
2019.07.05
Vasaros šventes darbuotojams keičia festivaliai Premium

Vasaros šventė gali būti puikus būdas pakurstyti pasididžiavimą įmone ir terpė darbuotojams geriau pažinti...

Vadyba
2019.07.03
Nedarbo lygis ES toliau gerina rekordus 4

Europos Sąjungoje (ES) nedarbo lygis gegužę siekė 6,3% – tai žemiausias rodiklis nuo 2000-ųjų sausio, kai...

Vadyba
2019.07.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau