Pirmosios darbo dienos „Ikea“: smagu suktis įkvėpimo sūkury

Publikuota: 2016-09-02
 

Ieškodami įkvėpimo naujiems ar atnaujinamiems namams gyventojai traukia į baldų ir namams skirtų prekių parduotuvę „Ikea“, o čia dirbantys interjero dizaineriai įkvėpimo semiasi žmonių gyvenimuose. Todėl Birutės Beniušės, „Ikea“ apipavidalintojos, darbe svarbiausia – išpildyti svajones.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Patraukė šypsenos

Baigusi Vilniaus dailės akademijoje interjero dizainą ir turinti apie 15 metų darbo patirtį interjerų kūrimo srityje, p. Beniušė neretai įkvėpimo ieškodavo vartydama „Ikea“ katalogus ir apžiūrinėdama sukurtas ekspozicijas. Tačiau labiausiai jos dėmesį patraukdavo parduotuvėje dirbantys darbuotojai.

„Man, kaip interjero dizainerei, visada buvo įdomu tai, ką daro „Ikea“, kaip ji pristato naujausias dizaino tendencijas, kuria spalvų ir elementų derinius ir kaip tai neša į kiekvienus namus. Galbūt todėl lankydamasi „Ikea“ parduotuvėje dažnai atkreipdavau dėmesį į žmones, kurie visa tai įgyvendina. Jie nuolat šypsodavosi, nuo jų dvelkdavo ramybė, ir man tai siuntė žinutę, kad taip yra todėl, kad jie dirba mėgstamą darbą, kad darbe jaučiasi gerai“, – sako p. Beniušė. Todėl vos tik prasidėjo kalbos, kad Lietuvoje planuojama atidaryti „Ikea“ parduotuvę, ji užsinorėjo čia įsidarbinti.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Tačiau tik praėjusių metų pabaigoje p. Beniušė nusprendė pabandyti, kai pastebėjo lyg specialiai jai parašytą darbo skelbimą. „Tai, kad „Ikea“ suteikia galimybę dirbti įdomioje ir įkvepiančioje aplinkoje, tobulėti ir augti kartu - nebuvo vien tiks skambūs žodžiai darbo pasiūlyme“, – dabar sako p. Beniušė.

Kitokia atranka

Išsiuntusi savo gyvenimo aprašymą p. Beniušė netrukus sulaukė kvietimo į pirmąjį darbo pokalbį, kuris kiek nustebino. Jame dalyvavo daugiau nei dešimt kandidatų į tą pačią poziciją, kiekvienas turėjo papasakoti apie savo darbo patirtį, motyvaciją, kodėl nori dirbti „Ikea“ ir kas įkvepia kiekvieną iš jų. „Kiekvienas turėjome atsakyti į šiuos klausimus, girdėjome, ką sako kiti kandidatai, buvo kiek neįprasta, kitaip, todėl įdomu“, - sako ji.

Po to kandidatai gavo po individualią užduotį sukurti patrauklią erdvę iš „Ikea“ baldų ir kitų prekių.

„Man buvo skirta užduotis sukurti ekspoziciją viešojoje erdvėje ir atspindėti tam tikrą sezoniškumą. Aš pasirinkau oro uostą ir Kalėdų temą, o ekspoziciją kūriau galvodama apie žmones, kurie skuba namo, bandžiau jiems sukurti erdvę, kuri jiems primintų jaukius namus. Gavau labai gerus įvertinimus ir sulaukiau kvietimo į antrą pokalbį, o po jo jau kitą dieną ir kvietimo prisijungti prie komandos“, – pasakoja Birutė.

Žmonėms, gyvenantiems šalia

Jau kurdama savo namų darbus p. Beniušė suprato „Ikea“ kuriamų interjerų esmę – juos kuriant galvojama apie žmones, kurie gyvena šalia, kaimynystėje.

„Mes tuo vadovaujamės kasdieniniame darbe. Kasmet „Ikea“ atlieka gyventojų norų, poreikių, lūkesčių ir svajonių namų tyrimą. Interjerai kuriami pildant konkrečių žmonių svajones. Tuo pačiu mūsų rankos yra atrištos, nes galime improvizuoti. Pavyzdžiui, jeigu matau, kad kuriame kambario interjere trūksta akcento – imu ryškų audinį ir einu siūti užuolaidas“, – juokiasi Birutė.

Pasak jos, tokių interjerų, kurie yra eksponuojami Lietuvos „Ikea“ parduotuvėse, nesutiksime kitose šalyse, nes jie sukurti būtent pagal lietuvių išsakytus patogių namų lūkesčius ir svajones.

„Lietuviai taip pat išsiskiria tuo, kad įrenginėja balkonus, jiems svarbu turėti sofą-lovą, o namų aplinkoje dominuoja pastelinės žemės spalvos. Todėl kurdami interjerus stengiamės parodyti spalvų žaismo galimybes, ryškius akcentus ir Lietuvos gyventojai po truputį keičia savo svajonių namų vizijas“, – dėsto interjero dizainerė.

„Ikea“ interjero apipavidalinimo skyrius turi atskirą zoną, kurioje darbuotojai gali patys sukurti naujus sprendimus jų kuriamoms ekspozicijoms iš parduotuvėje esančių prekių.

Birutė yra atsakinga už virtuvių, sofų, kavos staliukų, fotelių, pietų stalų ir kėdžių bei vaikų skyrių apipavidalinimą.

„Sugalvojai ir darai“, – sako p. Beniušė. Anot jos, darbe sudarytos visos sąlygos kūrybiškumui ir galimybei ramiai pagalvoti, priimti sprendimą ir jį įgyvendinti. „Čia nėra streso, nes mumis tiki“, – šypsodamasi sako ji.

Ir tai yra pagrindiniai skirtumai, kuriuos ji įvardija, lygindama dabartinį savo darbdavį su ankstesniais.

Jaudulį savo darbe Birutė prisimena buvus tik pirmosiomis darbo dienomis. Nauja darbuotoja pirmiausia buvo supažindinta su „Ikea“ vizija, misija, principais, darbo specifika.

„Kiekvienas naujas „Ikea“ darbuotojas pereina mokymų etapą, kuris susijęs ne tik su darbiniais ir profesiniais dalykais, labai daug kalbama apie tai, koks yra bendravimas tarp „Ikea“ žmonių. Visa tai susiję su tarpusavio santykių stiprinimu. Čia skatinama pagarba ir pasitikėjimu grįstas tarpusavio bendravimas. Kitas dalykas taip pat labai svarbus – labai daug kalbama apie tai, ko reikia žmogui, kuris gyvena arti mūsų. Tam, kad darbuotojas gerai atliktų savo funkciją, jis turi gerai suprasti, ko reikia pirkėjui. To taip pat mokomės“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak jos, šie mokymai padeda ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. „Aš gavau vidinę ramybę ir didžiulį pasitikėjimą daryti tai, ko galbūt neišdrįsčiau. Ir svarbiausias dalykas, kad mes galime klysti, mūsų už tai niekas nebaudžia, o net skatina, nes iš klaidų galime mokytis ir tobulėti“, – sako ji.

Galimybę tobulėti interjero dizainerė įvardija kaip vieną pagrindinių motyvatorių šiame darbe. „Jeigu iki tol reikėdavo savarankiškai domėtis ir ieškoti tobulėjimo būdų, tai dabar tai yra nuolatinis procesas. Kiekvienas turime individualius mokymus pagal savo pareigybes, pasisemti naujų žinių galime išvykti į kitas šalis. Aš dar nebuvau išvykusi, bet labai noriu nuvykti į Švediją ir aplankyti „Ikea“ muziejų, kuriame eksponuojami pirmieji jų baldai. Turiu labai gerą ir draugišką kolektyvą, skatinantį daryti, nebijoti, prisiimti atsakomybę, imtis iniciatyvos ir nebijoti daryti klaidų“, – sako ji.

Tradicijos ir taisyklės

Paklausta apie taisykles darbe, pašnekovė parodo į savo aprangą – visi „Ikea“ darbuotojai darbo metu turi dėvėti specialią. Vienų ji ryški, kitų, tarp jų ir Birutės, labiau užmaskuota.

„Aš labai dažnai būnu parduotuvėje kurdama ekspozicijas, ir mano apranga skiriasi nuo pardavėjų-konsultantų. Esu mažiau matoma ir pastebima, nes koncentruojuosi į kitus dalykus, nors bet kada galiu atsakyti ir į klientų klausimus“, – sako ji.

„Ikea“ darbuotojai turi gražią tradiciją, kuri jau tapusi taisykle Nr. 1 – bendri pusryčiai kiekvieną rytą. „Turime atskirą restoraną, kuriame kas rytą kartu pusryčiaujame, aptariame naujienas, pasidalijame pasiekimais, pastabomis. Šio svarbaus dienos pradžios etapo negali praleisti niekas“, – juokiasi pašnekovė. „Ikea“ savo darbuotojams suteikia itin palankias šviežiai pagaminto maisto kainas, todėl, pasak p. Beniušės, net neapsimoka gaminti maisto namie ir neštis į darbą.

Kas ketvirtį yra organizuojami bendri tik gerų žinių pusryčiai, kurių metu bendrovės vadovas visiems darbuotojams pristato įmonės rezultatus. Taip pat švenčiamos vasaros ir žiemos šventės bei „Ikea“ gimtadienis Lietuvoje, kuris buvo atšvęstas prieš kelias savaites.

Vertina talentus

Paklausta apie karjeros galimybes, p. Beniušė pamini bendrovėje veikiančią talentų programą, į kurią atrenkami darbuotojai, turintys potencialą užimti aukštesnes pareigas nei šiuo metu. Metų trukmės programoje dalyvauja vadovų atrinkti darbuotojai, kurie ugdomi kur kas daugiau nei kiti. Šiemet du iš septynių programoje dalyvavusiųjų sulaukė pasiūlymo užimti aukštesnes pareigas.

„Žinodama, dabartinė mano vadovė anksčiau užėmė tokias pačias pareigas, kokias užimu aš, ir kaskart žavėdamasi jos sugebėjimu bendrauti su darbuotojais, juos motyvuoti, žinau, kad taip pat turiu karjeros galimybes. Judėti galima ne tik įmonės viduje Lietuvoje, bet ir išvykti dirbti į kitas šalis.

Paklausta, dėl kokių trijų priežasčių galėtų savo darbdavį rekomenduoti kitiems, p. Beniušė pirmiausia įvardija galimybę dirbti lanksčiu grafiku. Nors darbą ji pradeda anksti ryte, tačiau bet kada prireikus gali dirbti ir kitomis valandomis. „Antra, tai saugi ir komfortiška darbo aplinka. Trečia, mokėjimas motyvuoti ir dalytis džiaugsmu. Dirbdamas čia tu nesijauti vienas, jautiesi svarbus ir supranti, kad savo kasdieniu darbu sieki bendro tikslo – kurti gražesnį gyvenimą daugeliui žmonių“, – pažymi „Ikea“ naujokė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Geidžiamiausių darbdavių balandžio atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų ketvirtąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.05.27
Darbo užmokestis pirmąjį šių metų ketvirtį Estijoje – 8,1% didesnis

Vidutinis suskaičiuotas mėnesio atlyginimas Estijoje pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu...

Vadyba
2022.05.27
Darbo užmokestis šiemet didėjo 14% 1

Vidutinis ikimokestinis darbo užmokestis Lietuvoje pirmąjį ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat laiku, augo...

Vadyba
2022.05.27
„Wolt“ vadovė Baltijos šalims: Lietuva šiuo metu turi daugiau talentų nei Latvija ar Estija Premium

„Atsiprašau už trukdžius“, – sako Liis Ristal, „Wolt Baltic“ generalinė direktorė, glausdama prie savęs vieną...

Vadyba
2022.05.27
Išrinkti geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai 4

Šiemet geidžiamiausiu darbdaviu paskelbta lietuvių įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „DevBridge LT“.

Vadyba
2022.05.26
Valstybė nebepadengs profesinių mokslų, jei siekiama kelių

Valstybės finansavimo nebegaus dalis tęs­ti­nį profesinį mokymą pasirenkančių žmonių. Jų mokslo kaina nebebus...

Vadyba
2022.05.26
Kokias algų medianas balandį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų balandį ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
2022.05.26
Didžiausios balandžio algų medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kurios šalies bendrovės ketvirtąjį šių metų mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.05.25
Vidutinis darbo užmokestis pernai padidėjo 10,6%

Vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių Lietuvoje pernai augo 10,6% iki 1.579 Eur, o atskaičius mokesčius –...

Vadyba
2022.05.25
Brandos egzaminus laikys daugiau kaip 27.700 mokinių

Brandos egzaminus šiemet laikys 27.731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių...

Vadyba
2022.05.25
Teismas: VVT profsąjunga gali streikuoti užtikrindama 50% paslaugų 1

Teismas antradienį leido „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinei sąjungai vykdyti streiką užtikrinant...

Vadyba
2022.05.24
Seimas linkęs įpareigoti darbdavius suteikti papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams

Seime kelią skinasi siūlymas dėl papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams. Ketinama tėvams, auginantiems...

Vadyba
2022.05.24
Žingsniu arčiau atviros darbo rinkos – Seimas imasi neįgaliųjų įdarbinimo reformos

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, numatančias paramą įdarbinant neįgaliuosius...

Vadyba
2022.05.24
Kauno universitetai sutarė bendradarbiauti – studentai galės mokytis daugiau dalykų

Keturi Kaune veikiantys universitetai sudarė sutartį, leisiančią bendradarbiauti mokslo, studijų ir praktikos...

Vadyba
2022.05.24
Ir ilsėtis reikia motyvacijos: neatostogaujantys darbuotojai – įspėjimas apie darbovietės ydas Premium

Artėjant vasaros atostogų bumui, personalo atrankos specialistai rekomenduoja įsigilinti, dėl kokių...

Vadyba
2022.05.24
Dėl darbuotojų galimai patirto mobingo VRM organizuoja tyrimą

Dėl Vidaus reikalų ministerijos (VRM) darbuotojų galimai patirto mobingo organizuojamas vidinis tyrimas,...

Vadyba
2022.05.24
A. Grabinskė: geriausias vadovas yra tas, kuris pajaučia, kad komandoje yra nebereikalingas Premium 1

Pastarieji keleri metai visam pasauliui dosniai pametėjo iššūkių – COVID-19 pandemija, jai rimstant – karas...

Vadyba
2022.05.24
„NanoAvionics“ vadovas: kitais metais planuojame išaugti iki 300 darbuotojų Premium 3

Lietuvos mažųjų palydovų gamintoja „NanoAvionics“ šį birželį jau bus visiškai persikėlusi į naujas patalpas...

Vadyba
2022.05.23
Kai verslininkai „apvalgo“ prie stalo sėdinčius kolegas Premium 2

Nuslėptais mokesčiais ne tik apvagiama valstybė, bet ir sukuriama nesąžininga konkurencija. Ypač didelis...

Gazelė
2022.05.21
Kas šiemet labiausiai motyvuoja Lietuvos darbuotojus 2

Darbo užmokestis ir stipri komanda yra labiausiai darbuotojus motyvuojantys veiksniai, rodo žmogiškųjų...

Vadyba
2022.05.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku