Pirmosios darbo dienos „Ikea“: smagu suktis įkvėpimo sūkury

Publikuota: 2016-09-02
 

Ieškodami įkvėpimo naujiems ar atnaujinamiems namams gyventojai traukia į baldų ir namams skirtų prekių parduotuvę „Ikea“, o čia dirbantys interjero dizaineriai įkvėpimo semiasi žmonių gyvenimuose. Todėl Birutės Beniušės, „Ikea“ apipavidalintojos, darbe svarbiausia – išpildyti svajones.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Patraukė šypsenos

Baigusi Vilniaus dailės akademijoje interjero dizainą ir turinti apie 15 metų darbo patirtį interjerų kūrimo srityje, p. Beniušė neretai įkvėpimo ieškodavo vartydama „Ikea“ katalogus ir apžiūrinėdama sukurtas ekspozicijas. Tačiau labiausiai jos dėmesį patraukdavo parduotuvėje dirbantys darbuotojai.

„Man, kaip interjero dizainerei, visada buvo įdomu tai, ką daro „Ikea“, kaip ji pristato naujausias dizaino tendencijas, kuria spalvų ir elementų derinius ir kaip tai neša į kiekvienus namus. Galbūt todėl lankydamasi „Ikea“ parduotuvėje dažnai atkreipdavau dėmesį į žmones, kurie visa tai įgyvendina. Jie nuolat šypsodavosi, nuo jų dvelkdavo ramybė, ir man tai siuntė žinutę, kad taip yra todėl, kad jie dirba mėgstamą darbą, kad darbe jaučiasi gerai“, – sako p. Beniušė. Todėl vos tik prasidėjo kalbos, kad Lietuvoje planuojama atidaryti „Ikea“ parduotuvę, ji užsinorėjo čia įsidarbinti.

Tačiau tik praėjusių metų pabaigoje p. Beniušė nusprendė pabandyti, kai pastebėjo lyg specialiai jai parašytą darbo skelbimą. „Tai, kad „Ikea“ suteikia galimybę dirbti įdomioje ir įkvepiančioje aplinkoje, tobulėti ir augti kartu - nebuvo vien tiks skambūs žodžiai darbo pasiūlyme“, – dabar sako p. Beniušė.

Kitokia atranka

Išsiuntusi savo gyvenimo aprašymą p. Beniušė netrukus sulaukė kvietimo į pirmąjį darbo pokalbį, kuris kiek nustebino. Jame dalyvavo daugiau nei dešimt kandidatų į tą pačią poziciją, kiekvienas turėjo papasakoti apie savo darbo patirtį, motyvaciją, kodėl nori dirbti „Ikea“ ir kas įkvepia kiekvieną iš jų. „Kiekvienas turėjome atsakyti į šiuos klausimus, girdėjome, ką sako kiti kandidatai, buvo kiek neįprasta, kitaip, todėl įdomu“, - sako ji.

Po to kandidatai gavo po individualią užduotį sukurti patrauklią erdvę iš „Ikea“ baldų ir kitų prekių.

„Man buvo skirta užduotis sukurti ekspoziciją viešojoje erdvėje ir atspindėti tam tikrą sezoniškumą. Aš pasirinkau oro uostą ir Kalėdų temą, o ekspoziciją kūriau galvodama apie žmones, kurie skuba namo, bandžiau jiems sukurti erdvę, kuri jiems primintų jaukius namus. Gavau labai gerus įvertinimus ir sulaukiau kvietimo į antrą pokalbį, o po jo jau kitą dieną ir kvietimo prisijungti prie komandos“, – pasakoja Birutė.

Žmonėms, gyvenantiems šalia

Jau kurdama savo namų darbus p. Beniušė suprato „Ikea“ kuriamų interjerų esmę – juos kuriant galvojama apie žmones, kurie gyvena šalia, kaimynystėje.

„Mes tuo vadovaujamės kasdieniniame darbe. Kasmet „Ikea“ atlieka gyventojų norų, poreikių, lūkesčių ir svajonių namų tyrimą. Interjerai kuriami pildant konkrečių žmonių svajones. Tuo pačiu mūsų rankos yra atrištos, nes galime improvizuoti. Pavyzdžiui, jeigu matau, kad kuriame kambario interjere trūksta akcento – imu ryškų audinį ir einu siūti užuolaidas“, – juokiasi Birutė.

Pasak jos, tokių interjerų, kurie yra eksponuojami Lietuvos „Ikea“ parduotuvėse, nesutiksime kitose šalyse, nes jie sukurti būtent pagal lietuvių išsakytus patogių namų lūkesčius ir svajones.

„Lietuviai taip pat išsiskiria tuo, kad įrenginėja balkonus, jiems svarbu turėti sofą-lovą, o namų aplinkoje dominuoja pastelinės žemės spalvos. Todėl kurdami interjerus stengiamės parodyti spalvų žaismo galimybes, ryškius akcentus ir Lietuvos gyventojai po truputį keičia savo svajonių namų vizijas“, – dėsto interjero dizainerė.

„Ikea“ interjero apipavidalinimo skyrius turi atskirą zoną, kurioje darbuotojai gali patys sukurti naujus sprendimus jų kuriamoms ekspozicijoms iš parduotuvėje esančių prekių.

Birutė yra atsakinga už virtuvių, sofų, kavos staliukų, fotelių, pietų stalų ir kėdžių bei vaikų skyrių apipavidalinimą.

„Sugalvojai ir darai“, – sako p. Beniušė. Anot jos, darbe sudarytos visos sąlygos kūrybiškumui ir galimybei ramiai pagalvoti, priimti sprendimą ir jį įgyvendinti. „Čia nėra streso, nes mumis tiki“, – šypsodamasi sako ji.

Ir tai yra pagrindiniai skirtumai, kuriuos ji įvardija, lygindama dabartinį savo darbdavį su ankstesniais.

Jaudulį savo darbe Birutė prisimena buvus tik pirmosiomis darbo dienomis. Nauja darbuotoja pirmiausia buvo supažindinta su „Ikea“ vizija, misija, principais, darbo specifika.

„Kiekvienas naujas „Ikea“ darbuotojas pereina mokymų etapą, kuris susijęs ne tik su darbiniais ir profesiniais dalykais, labai daug kalbama apie tai, koks yra bendravimas tarp „Ikea“ žmonių. Visa tai susiję su tarpusavio santykių stiprinimu. Čia skatinama pagarba ir pasitikėjimu grįstas tarpusavio bendravimas. Kitas dalykas taip pat labai svarbus – labai daug kalbama apie tai, ko reikia žmogui, kuris gyvena arti mūsų. Tam, kad darbuotojas gerai atliktų savo funkciją, jis turi gerai suprasti, ko reikia pirkėjui. To taip pat mokomės“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak jos, šie mokymai padeda ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. „Aš gavau vidinę ramybę ir didžiulį pasitikėjimą daryti tai, ko galbūt neišdrįsčiau. Ir svarbiausias dalykas, kad mes galime klysti, mūsų už tai niekas nebaudžia, o net skatina, nes iš klaidų galime mokytis ir tobulėti“, – sako ji.

Galimybę tobulėti interjero dizainerė įvardija kaip vieną pagrindinių motyvatorių šiame darbe. „Jeigu iki tol reikėdavo savarankiškai domėtis ir ieškoti tobulėjimo būdų, tai dabar tai yra nuolatinis procesas. Kiekvienas turime individualius mokymus pagal savo pareigybes, pasisemti naujų žinių galime išvykti į kitas šalis. Aš dar nebuvau išvykusi, bet labai noriu nuvykti į Švediją ir aplankyti „Ikea“ muziejų, kuriame eksponuojami pirmieji jų baldai. Turiu labai gerą ir draugišką kolektyvą, skatinantį daryti, nebijoti, prisiimti atsakomybę, imtis iniciatyvos ir nebijoti daryti klaidų“, – sako ji.

Tradicijos ir taisyklės

Paklausta apie taisykles darbe, pašnekovė parodo į savo aprangą – visi „Ikea“ darbuotojai darbo metu turi dėvėti specialią. Vienų ji ryški, kitų, tarp jų ir Birutės, labiau užmaskuota.

„Aš labai dažnai būnu parduotuvėje kurdama ekspozicijas, ir mano apranga skiriasi nuo pardavėjų-konsultantų. Esu mažiau matoma ir pastebima, nes koncentruojuosi į kitus dalykus, nors bet kada galiu atsakyti ir į klientų klausimus“, – sako ji.

„Ikea“ darbuotojai turi gražią tradiciją, kuri jau tapusi taisykle Nr. 1 – bendri pusryčiai kiekvieną rytą. „Turime atskirą restoraną, kuriame kas rytą kartu pusryčiaujame, aptariame naujienas, pasidalijame pasiekimais, pastabomis. Šio svarbaus dienos pradžios etapo negali praleisti niekas“, – juokiasi pašnekovė. „Ikea“ savo darbuotojams suteikia itin palankias šviežiai pagaminto maisto kainas, todėl, pasak p. Beniušės, net neapsimoka gaminti maisto namie ir neštis į darbą.

Kas ketvirtį yra organizuojami bendri tik gerų žinių pusryčiai, kurių metu bendrovės vadovas visiems darbuotojams pristato įmonės rezultatus. Taip pat švenčiamos vasaros ir žiemos šventės bei „Ikea“ gimtadienis Lietuvoje, kuris buvo atšvęstas prieš kelias savaites.

Vertina talentus

Paklausta apie karjeros galimybes, p. Beniušė pamini bendrovėje veikiančią talentų programą, į kurią atrenkami darbuotojai, turintys potencialą užimti aukštesnes pareigas nei šiuo metu. Metų trukmės programoje dalyvauja vadovų atrinkti darbuotojai, kurie ugdomi kur kas daugiau nei kiti. Šiemet du iš septynių programoje dalyvavusiųjų sulaukė pasiūlymo užimti aukštesnes pareigas.

„Žinodama, dabartinė mano vadovė anksčiau užėmė tokias pačias pareigas, kokias užimu aš, ir kaskart žavėdamasi jos sugebėjimu bendrauti su darbuotojais, juos motyvuoti, žinau, kad taip pat turiu karjeros galimybes. Judėti galima ne tik įmonės viduje Lietuvoje, bet ir išvykti dirbti į kitas šalis.

Paklausta, dėl kokių trijų priežasčių galėtų savo darbdavį rekomenduoti kitiems, p. Beniušė pirmiausia įvardija galimybę dirbti lanksčiu grafiku. Nors darbą ji pradeda anksti ryte, tačiau bet kada prireikus gali dirbti ir kitomis valandomis. „Antra, tai saugi ir komfortiška darbo aplinka. Trečia, mokėjimas motyvuoti ir dalytis džiaugsmu. Dirbdamas čia tu nesijauti vienas, jautiesi svarbus ir supranti, kad savo kasdieniu darbu sieki bendro tikslo – kurti gražesnį gyvenimą daugeliui žmonių“, – pažymi „Ikea“ naujokė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Darbuotojai tampa vaiduokliais: dingsta neįspėję, nutraukia visus kontaktus 6

Nedarbo lygiui pasiekus rekordines žemumas JAV, ryškėja nauja tendencija – darbuotojai apie karjeros pokyčius...

Vadyba
2018.12.15
Kiek pinigų reikia oriam pragyvenimui Vilniuje, Rygoje ir Taline 21

Kiek skirtingose Baltijos šalių sostinėse reikia uždirbti, kad galėtum gyventi oriai, ir kiek žmonių...

Vadyba
2018.12.15
Kokių dovanų kolegos norėtų, bet jų dovanoti nepatariama

Dauguma organizacijų turi tradicijų, kaip pasitinka šventes, – kolegų pusryčiai, pietūs ar vakarėlis po...

Advokatų rinka kaista: pokyčiai „Ellex Valiunas“ didina konkurenciją dėl teisininkų ir klientų Premium 17

Žinia, kad dalis didžiausios advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partnerių steigia savo kontorą, į kurią...

Biurų įrengimas: atsisako nuolatinių darbo vietų, kuria socialines erdves Premium 4

Įsikurdamos naujame biure Lietuvos bendrovės stengiasi į jį integruoti tradiciškai ne biure randamas...

Statyba ir NT
2018.12.13
„Gelsauga“ planuoja atleisti 555 darbuotojus 12

AB „Lietuvos geležinkeliai“ antrinė bendrovė „Gelsauga“ įspėjo 555 darbuotojus apie grupinį atleidimą.

Vadyba
2018.12.12
„Statgos“ steigėjas atsisako ieškinio akcininkui

Buvusios UAB „Statga“ (dabar UAB „ROL Lithuania“) steigėjas Rytis Dijokas atsisakė ieškinio, kuriuo reikalavo...

Pramonė
2018.12.12
Ekspertai: premijas indeksuoti privalu Premium

Nuo 2019 m. darbo užmokestį reikia dauginti iš koeficiento, nes „Sodros“ įmokas turės mokėti darbuotojas, o...

Finansai
2018.12.10
Migracijos tvarkos peržiūra vėluoja – užtruko diskusijos, kaip ją keisti Premium 5

Vyriausybei nepavyko jau šiemet įgyvendinti darbo migracijos procedūrų patobulinimo, numatant palankesnius...

Verslo aplinka
2018.12.10
Algos didžiausiose odontologijos įmonėse – skirtumai matuojami kartais 14

“Sodros“ duomenys leidžia palyginti, kuriose iš dvidešimties didžiausių pagal 2017 m. pajamas Lietuvos...

Stovimųjų stalų nauda – abejotina 7

Nuolatinio sėdėjimo žalos sveikatai mastas mėgstamas prilyginti rūkymo negandoms. Tad biuruose išplitę...

Vadyba
2018.12.08
10 naujoviškų naudų darbuotojams: nuo gyvūnėlių priežiūros atostogų iki gyvenimo trenerių Premium

Stalo futbolu ir nemokamais užkandžiais darbuotojų nebenustebinsi. Darbo rinkai kaistant, darbdaviai...

Vadyba
2018.12.07
Registruotų bedarbių padaugėjo 5,2% 3

Gruodžio 1 dieną šalyje buvo 142.000 registruotų bedarbių. Tai yra 5,2% daugiau nei tuo pačiu metu prieš...

Vadyba
2018.12.07
Valandos darbo sąnaudos per metus išaugo 10,7%

Valandiniai darbo kaštai Lietuvoje per metus paaugo daugiau už vidutinį atlygį, rodo Lietuvos statistikos...

Vadyba
2018.12.07
Geidžiamiausi darbdaviai apie algų politiką: svarbu ne tik pinigai Premium 24

Apie darbuotojų pasitenkinimą gaunamu uždarbiu, algų didinimą kitąmet ir atlyginimų duomenų viešinimą...

Vadyba
2018.12.06
Geriausi JAV darbdaviai 2019: „Facebook“ rieda žemyn 1

Pernai pirmą vietą tarp 100 geriausių JAV darboviečių užėmęs „Facebook“ nukrito septyniomis pozicijomis žemyn...

Vadyba
2018.12.05
Rinka susiurbs „Barclays“ specialistus ir dar bus maža Premium 15

Iš Lietuvos besitraukiantis „Barclays“ operacijų centras šalyje palieka kelis šimtus kvalifikuotų...

Technologijos
2018.12.05
Auditorius baiminasi, kad atlyginimų skaičiuoklė klaidins darbuotojus 7

Kelių valstybės institucijų parengta mokesčių reformos skaičiuoklė „kiek.lt“ darbo užmokestį perskaičiuoja...

Finansai
2018.12.04
Algų augimo čempionas – Kaunas 8

Trečiąjį ketvirtį metinis algų augimas didžiausias buvo Kaune, tačiau šio miesto apskrityje vyraujantis...

Vadyba
2018.12.03
Kaip ūkio ministras komandą būrė Premium 3

Jauniausias Lietuvos ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad jam pasisekė – jis galėjo viceministrų...

Vadyba
2018.12.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau