Pirmosios darbo dienos „Ikea“: smagu suktis įkvėpimo sūkury

Publikuota: 2016-09-02
 

Ieškodami įkvėpimo naujiems ar atnaujinamiems namams gyventojai traukia į baldų ir namams skirtų prekių parduotuvę „Ikea“, o čia dirbantys interjero dizaineriai įkvėpimo semiasi žmonių gyvenimuose. Todėl Birutės Beniušės, „Ikea“ apipavidalintojos, darbe svarbiausia – išpildyti svajones.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Patraukė šypsenos

Baigusi Vilniaus dailės akademijoje interjero dizainą ir turinti apie 15 metų darbo patirtį interjerų kūrimo srityje, p. Beniušė neretai įkvėpimo ieškodavo vartydama „Ikea“ katalogus ir apžiūrinėdama sukurtas ekspozicijas. Tačiau labiausiai jos dėmesį patraukdavo parduotuvėje dirbantys darbuotojai.

„Man, kaip interjero dizainerei, visada buvo įdomu tai, ką daro „Ikea“, kaip ji pristato naujausias dizaino tendencijas, kuria spalvų ir elementų derinius ir kaip tai neša į kiekvienus namus. Galbūt todėl lankydamasi „Ikea“ parduotuvėje dažnai atkreipdavau dėmesį į žmones, kurie visa tai įgyvendina. Jie nuolat šypsodavosi, nuo jų dvelkdavo ramybė, ir man tai siuntė žinutę, kad taip yra todėl, kad jie dirba mėgstamą darbą, kad darbe jaučiasi gerai“, – sako p. Beniušė. Todėl vos tik prasidėjo kalbos, kad Lietuvoje planuojama atidaryti „Ikea“ parduotuvę, ji užsinorėjo čia įsidarbinti.

Tačiau tik praėjusių metų pabaigoje p. Beniušė nusprendė pabandyti, kai pastebėjo lyg specialiai jai parašytą darbo skelbimą. „Tai, kad „Ikea“ suteikia galimybę dirbti įdomioje ir įkvepiančioje aplinkoje, tobulėti ir augti kartu - nebuvo vien tiks skambūs žodžiai darbo pasiūlyme“, – dabar sako p. Beniušė.

Kitokia atranka

Išsiuntusi savo gyvenimo aprašymą p. Beniušė netrukus sulaukė kvietimo į pirmąjį darbo pokalbį, kuris kiek nustebino. Jame dalyvavo daugiau nei dešimt kandidatų į tą pačią poziciją, kiekvienas turėjo papasakoti apie savo darbo patirtį, motyvaciją, kodėl nori dirbti „Ikea“ ir kas įkvepia kiekvieną iš jų. „Kiekvienas turėjome atsakyti į šiuos klausimus, girdėjome, ką sako kiti kandidatai, buvo kiek neįprasta, kitaip, todėl įdomu“, - sako ji.

Po to kandidatai gavo po individualią užduotį sukurti patrauklią erdvę iš „Ikea“ baldų ir kitų prekių.

„Man buvo skirta užduotis sukurti ekspoziciją viešojoje erdvėje ir atspindėti tam tikrą sezoniškumą. Aš pasirinkau oro uostą ir Kalėdų temą, o ekspoziciją kūriau galvodama apie žmones, kurie skuba namo, bandžiau jiems sukurti erdvę, kuri jiems primintų jaukius namus. Gavau labai gerus įvertinimus ir sulaukiau kvietimo į antrą pokalbį, o po jo jau kitą dieną ir kvietimo prisijungti prie komandos“, – pasakoja Birutė.

Žmonėms, gyvenantiems šalia

Jau kurdama savo namų darbus p. Beniušė suprato „Ikea“ kuriamų interjerų esmę – juos kuriant galvojama apie žmones, kurie gyvena šalia, kaimynystėje.

„Mes tuo vadovaujamės kasdieniniame darbe. Kasmet „Ikea“ atlieka gyventojų norų, poreikių, lūkesčių ir svajonių namų tyrimą. Interjerai kuriami pildant konkrečių žmonių svajones. Tuo pačiu mūsų rankos yra atrištos, nes galime improvizuoti. Pavyzdžiui, jeigu matau, kad kuriame kambario interjere trūksta akcento – imu ryškų audinį ir einu siūti užuolaidas“, – juokiasi Birutė.

Pasak jos, tokių interjerų, kurie yra eksponuojami Lietuvos „Ikea“ parduotuvėse, nesutiksime kitose šalyse, nes jie sukurti būtent pagal lietuvių išsakytus patogių namų lūkesčius ir svajones.

„Lietuviai taip pat išsiskiria tuo, kad įrenginėja balkonus, jiems svarbu turėti sofą-lovą, o namų aplinkoje dominuoja pastelinės žemės spalvos. Todėl kurdami interjerus stengiamės parodyti spalvų žaismo galimybes, ryškius akcentus ir Lietuvos gyventojai po truputį keičia savo svajonių namų vizijas“, – dėsto interjero dizainerė.

„Ikea“ interjero apipavidalinimo skyrius turi atskirą zoną, kurioje darbuotojai gali patys sukurti naujus sprendimus jų kuriamoms ekspozicijoms iš parduotuvėje esančių prekių.

Birutė yra atsakinga už virtuvių, sofų, kavos staliukų, fotelių, pietų stalų ir kėdžių bei vaikų skyrių apipavidalinimą.

„Sugalvojai ir darai“, – sako p. Beniušė. Anot jos, darbe sudarytos visos sąlygos kūrybiškumui ir galimybei ramiai pagalvoti, priimti sprendimą ir jį įgyvendinti. „Čia nėra streso, nes mumis tiki“, – šypsodamasi sako ji.

Ir tai yra pagrindiniai skirtumai, kuriuos ji įvardija, lygindama dabartinį savo darbdavį su ankstesniais.

Jaudulį savo darbe Birutė prisimena buvus tik pirmosiomis darbo dienomis. Nauja darbuotoja pirmiausia buvo supažindinta su „Ikea“ vizija, misija, principais, darbo specifika.

„Kiekvienas naujas „Ikea“ darbuotojas pereina mokymų etapą, kuris susijęs ne tik su darbiniais ir profesiniais dalykais, labai daug kalbama apie tai, koks yra bendravimas tarp „Ikea“ žmonių. Visa tai susiję su tarpusavio santykių stiprinimu. Čia skatinama pagarba ir pasitikėjimu grįstas tarpusavio bendravimas. Kitas dalykas taip pat labai svarbus – labai daug kalbama apie tai, ko reikia žmogui, kuris gyvena arti mūsų. Tam, kad darbuotojas gerai atliktų savo funkciją, jis turi gerai suprasti, ko reikia pirkėjui. To taip pat mokomės“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak jos, šie mokymai padeda ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. „Aš gavau vidinę ramybę ir didžiulį pasitikėjimą daryti tai, ko galbūt neišdrįsčiau. Ir svarbiausias dalykas, kad mes galime klysti, mūsų už tai niekas nebaudžia, o net skatina, nes iš klaidų galime mokytis ir tobulėti“, – sako ji.

Galimybę tobulėti interjero dizainerė įvardija kaip vieną pagrindinių motyvatorių šiame darbe. „Jeigu iki tol reikėdavo savarankiškai domėtis ir ieškoti tobulėjimo būdų, tai dabar tai yra nuolatinis procesas. Kiekvienas turime individualius mokymus pagal savo pareigybes, pasisemti naujų žinių galime išvykti į kitas šalis. Aš dar nebuvau išvykusi, bet labai noriu nuvykti į Švediją ir aplankyti „Ikea“ muziejų, kuriame eksponuojami pirmieji jų baldai. Turiu labai gerą ir draugišką kolektyvą, skatinantį daryti, nebijoti, prisiimti atsakomybę, imtis iniciatyvos ir nebijoti daryti klaidų“, – sako ji.

Tradicijos ir taisyklės

Paklausta apie taisykles darbe, pašnekovė parodo į savo aprangą – visi „Ikea“ darbuotojai darbo metu turi dėvėti specialią. Vienų ji ryški, kitų, tarp jų ir Birutės, labiau užmaskuota.

„Aš labai dažnai būnu parduotuvėje kurdama ekspozicijas, ir mano apranga skiriasi nuo pardavėjų-konsultantų. Esu mažiau matoma ir pastebima, nes koncentruojuosi į kitus dalykus, nors bet kada galiu atsakyti ir į klientų klausimus“, – sako ji.

„Ikea“ darbuotojai turi gražią tradiciją, kuri jau tapusi taisykle Nr. 1 – bendri pusryčiai kiekvieną rytą. „Turime atskirą restoraną, kuriame kas rytą kartu pusryčiaujame, aptariame naujienas, pasidalijame pasiekimais, pastabomis. Šio svarbaus dienos pradžios etapo negali praleisti niekas“, – juokiasi pašnekovė. „Ikea“ savo darbuotojams suteikia itin palankias šviežiai pagaminto maisto kainas, todėl, pasak p. Beniušės, net neapsimoka gaminti maisto namie ir neštis į darbą.

Kas ketvirtį yra organizuojami bendri tik gerų žinių pusryčiai, kurių metu bendrovės vadovas visiems darbuotojams pristato įmonės rezultatus. Taip pat švenčiamos vasaros ir žiemos šventės bei „Ikea“ gimtadienis Lietuvoje, kuris buvo atšvęstas prieš kelias savaites.

Vertina talentus

Paklausta apie karjeros galimybes, p. Beniušė pamini bendrovėje veikiančią talentų programą, į kurią atrenkami darbuotojai, turintys potencialą užimti aukštesnes pareigas nei šiuo metu. Metų trukmės programoje dalyvauja vadovų atrinkti darbuotojai, kurie ugdomi kur kas daugiau nei kiti. Šiemet du iš septynių programoje dalyvavusiųjų sulaukė pasiūlymo užimti aukštesnes pareigas.

„Žinodama, dabartinė mano vadovė anksčiau užėmė tokias pačias pareigas, kokias užimu aš, ir kaskart žavėdamasi jos sugebėjimu bendrauti su darbuotojais, juos motyvuoti, žinau, kad taip pat turiu karjeros galimybes. Judėti galima ne tik įmonės viduje Lietuvoje, bet ir išvykti dirbti į kitas šalis.

Paklausta, dėl kokių trijų priežasčių galėtų savo darbdavį rekomenduoti kitiems, p. Beniušė pirmiausia įvardija galimybę dirbti lanksčiu grafiku. Nors darbą ji pradeda anksti ryte, tačiau bet kada prireikus gali dirbti ir kitomis valandomis. „Antra, tai saugi ir komfortiška darbo aplinka. Trečia, mokėjimas motyvuoti ir dalytis džiaugsmu. Dirbdamas čia tu nesijauti vienas, jautiesi svarbus ir supranti, kad savo kasdieniu darbu sieki bendro tikslo – kurti gražesnį gyvenimą daugeliui žmonių“, – pažymi „Ikea“ naujokė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Algos dydis: kiek apie jį galima kalbėti viešai 1

Informacija apie darbo užmokestį dažnai yra konfidenciali, tačiau atvejai, kad darbuotojas realiai būtų...

Gazelė
14:48
Geidžiamiausių darbdavių algų rodikliai vasarį

Naujausi „Sodros“ duomenys atskleidžia, kokie atlyginimai vyravo vasario mėnesį tarp geidžiamiausių šalies...

Vadyba
10:36
20 didžiausių algų medianų vasarį: nuo 4.250 iki 13.801 Eur 6

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kuriose Lietuvos įmonėse vasario mėnesį buvo didžiausios atlyginimų medianos.

Vadyba
2019.03.25
Kaip geidžiamiausi darbdaviai rūpinasi kolektyvo sveikata Premium

Emociškai ir fiziškai sveikas darbuotojas neša tiesioginę naudą bendrovei. Tą suprantantys Lietuvos...

Vadyba
2019.03.25
Kodėl keliaujant į darbą nereiktų klausytis muzikos  2

Kuo ilgesnė kelionė į darbo vietą, tuo mažesnis žmonių pasitenkinimas savo darbu. Tačiau tyrėjai nustatė, kad...

Vadyba
2019.03.23
Nustatė ryšį tarp piniginių premijų ir darbuotojų psichologinių problemų  12

JAV ir danų mokslininkai teigia, kad piniginės premijos, mokamos už pasiektus rezultatus, gali būti...

Vadyba
2019.03.22
Brangiausios privačios mokyklos: kiek kainuos nauji mokslo metai Premium 20

VŽ surikiavo Lietuvos nevalstybinės mokyklas pagal naujų, 2019–2020-ų, mokslo metų įkainius.

Paslaugos
2019.03.22
Privačios mokyklos kelia įkainius – sako, brango viskas, net popierius Premium 5

Naujiems 2019–2020 mokslo metams besirengiančios privačios mokyklos viena per kitą skelbia nuo rugsėjo...

Paslaugos
2019.03.22
Profsąjungos galės turėti padalinius

Seimas leido nacionaliniu, šakos ar teritoriniu lygiu veikiančioms profesinėms sąjungoms steigti savo...

Vadyba
2019.03.21
Už kokybišką miegą – priedas prie algos 2

Darbdaviai pradeda suprasti, kad naktimis dirbantys darbuotojai naudos verslui atneša nedaug. Netgi...

Vadyba
2019.03.20
Lietuvoje biurą steigiantis sveikatingumo startuolis „Urban“ įdarbins 30 žmonių 1

Vilniuje plėtros biurą kuria sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ , praneša „Investuok Lietuvoje“.

Paslaugos
2019.03.20
Didžiausius atlyginimus šį sausį mokėjusios privačios mokyklos Premium 1

Nevalstybinių mokyklų sektoriuje didžiausią vidutinį atlyginimą šį sausį mokėjo UAB „The British School of...

Paslaugos
2019.03.20
Lietuvos darbo jėgos brangimas – 4-tas sparčiausias ES 2

Darbo jėgos kainos augimas Lietuvoje paskutinį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su tuo pat laiku 2017...

2019.03.19
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis mažėjo sparčiausiai ES 7

Pernai metų paskutinį ketvirtį visoje ES laisvų darbo vietų skaičius siekė 2,3%. Lietuvoje jis buvo 1 proc.

Vadyba
2019.03.19
Be E. Musko žinios – nė vieno naujo „Teslos“ darbuotojo  16

Automobilių gamintojos „Tesla“ naujų darbuotojų paieška nebegali vykti be bendrovės vadovo Elono Musko...

Vadyba
2019.03.18
Dėl „Deutsche Bank“ ir „Commerzbank“ jungtuvių darbo netektų 30.000 žmonių

Jeigu Vokietijos „Deutsche Bank“ ir „Commerzbank“ derybos dėl jungtuvių būtų sėkmingos, 30.000 darbuotojų...

Vadyba
2019.03.18
Atleistas „Kelių priežiūros“ vadovas D. Aleknavičius 3

Valstybės valdomos bendrovės „Kelių priežiūra“ vadovas Darius Aleknavičius atleistas iš pareigų, o laikinuoju...

Vadyba
2019.03.18
BDAR naujienos: patvirtino atvejus, kada privaloma atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) patvirtino įmonių ir valstybės institucijų seniai lauktą...

Paslaugos
2019.03.18
Daugiausiai naujų mokinių pritraukusios privačios mokyklos Premium

Dalis tėvelių jau susirūpino, į kurią mokyklą registruoti savo atžalą naujiems – 2019–2020-iems – mokslo...

Paslaugos
2019.03.15
Per metus padaugėjo uždirbančių daugiau nei 1.600 Eur 15

Statistikos departamentas suskaičiavo, kad per metus uždirbančių minimaliąją mėnesio algą (MMA) sumažėjo...

Vadyba
2019.03.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau