Pirmosios darbo dienos „Legal Balance“: naujokė, kuri sprendžia, ką priimti į darbą

Publikuota: 2016-08-26
 

Psichologė Ieva Pranskūnaitė vienintelė teisinių paslaugų bendrovėje „Legal Balance“ neturi teisinio išsilavinimo, bet dirbdama biuro administratore puikiai išnaudoja savo žinias talkindama vadovui atrenkant naujus darbuotojus.

Tęsiame darbo skelbimų portalo cv.lt ir „Verslo žinių“ Geidžiamiausio darbdavio konkurso projektą, kurio metu kalbiname į šį pavasarį vykusių rinkimų finalą patekusių bendrovių naujokus apie jų karjeros galimybes, darbo specifiką ir personalo valdymą.

Du darbus iškeitė į vieną

Lietuvos edukologijos universitete įgijusi psichologijos bakalauro laipsnį ir verslo psichologijos magistro studijas baigusi Mykolo Romerio universitete, p. Pranskūnaitė prieš įsidarbindama bendrovėje „Legal Balance“ dirbo dvejose įmonėse.

„Verslo psichologijos studijas pasirinkau, nes norėjau dirbti verslo organizacijoje, mane viliojo personalo valdymas, šioje srityje atlikau ir praktiką studijų metu. Todėl po studijų jau dirbant vienoje personalo atrankų bendrovėje, sulaukiau pasiūlymo iš buvusios praktikos vadovės padėti jai viename projekte didelėje tarptautinėje bendrovėje, kur praktikos metu buvau personalo vadovo asistentė. Pusę metų mėčiausi tarp vienos ir kitos įmonės vis galvodama, ko aš iš tikrųjų noriu ir priėjau išvados, kad tai galėtų būti administracinio pobūdžio darbas nedidelėje įmonėje, kurioje būtų aiškūs tikslai ir užduotys“, – pasakoja Ieva.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Todėl ieškodama naujo darbo ji kryptingai domėjosi administratorės darbo pasiūlymais. „Mano dėmesį patraukė smagiai surašytas darbo skelbimas, kuriame be formalių darbo pobūdžio ir reikalavimų aprašymų, buvo teigiama, kad naujo komandos nario laukia jaunas ir entuziastingas kolektyvas. Įmonės aprašyme labai atsispindėjo tai, kad bendrovė yra dinamiška, auganti ir nori tobulėti. Nors su teisiniais dalykais neturiu jokių sąsajų, bet net nesuabejojus išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą ir netrukus gavau kvietimą atvykti į pirmąjį pokalbį“, – prisimena Ieva.

Šių metų pradžioje, kai p. Pranskūnaitė ieškojo naujo darbo, „Legal Balance“ dar neturėjo naujojo savo prekinio ženklo ir vadinosi „Skolų valdymo biuru“, todėl informacijos apie bendrovę būsima kandidatė rado nedaug, nors rinkoje ji veikia nuo 2010 m.

Kolegų „filtras“

„Pirmojo pokalbio metu supratau, kad skelbimas buvo ne tik parašytas gražiais žodžiais, bet tai yra realu. Bendrovės patalpose iki esančio susitikimo kambario reikia pereiti per atviros darbo erdvės patalpą, kurioje kartu su visais sėdi ir direktorius, o išėjus iš susitikimo iš karto susilaukiau klausimų ir iš būsimų kolegų. Jie klausė pačių įvairiausių klausimų, nuo to, kiek man metų, ką veikiu laisvalaikiu iki to, kas labiau patinka, šunys ar katės“, – prisiminus šypsosi Ieva.

Anot jos, ir dabar, kai vyksta pokalbiai su kandidatais kolegų „filtras“ yra nemažiau svarbus atsirenkant žmogų, mat nuo jų nuomonės, kurią jie susidaro kandidatui atėjus ir išeinant, taip pat priklauso galutinis sprendimas.

Jau po pirmo darbo pokalbio p. Pranskūnaitė žinojo, kad tai yra bendrovė, kurioje ji norėtų dirbti. Ją viliojo netik sutikti pozityvūs žmonės ir būsimi kolegos, bet ir bendrovės ateities planai – pereiti prie naujo pavadinimo „Legal Balance“, plėstis priimant naujus darbuotojus ir galiausiai – keltis į naujas patalpas. Jau aišku, kad už kelių mėnesių iš kuklaus biuro Šiaurės miestelyje, 15 žmonių komanda įsikurs naujame verslo centre „City“. Augti „Legal Balance“ pradėjo šiemet išplėtusi savo teisinių paslaugų spektrą. Šiemet planuojama priimti dar bent 5 naujus darbuotojus naujiems projektams įgyvendinti.

Palaiko jaunus kandidatus

Administratorės pozicija bendrovėje buvo kuriama visiškai nauja, iki tol įvairias skirtingas funkcijas atliko skirtingo darbuotojai, todėl pirmosiomis darbo dienomis Ieva susilaukė didelės kolegų pagalbos.

„Kai įmonėje įdarbinamas teisininkas, jam priskiriamas bičiulis visam bandomajam laikotarpiui, mano atveju – mano bičiuliai buvo beveik visi kolegos. Pirmiausia su būsimo darbo specifika supažindino vadovas, tačiau kai kurias savo funkcijas man perdavę kolegos geranoriškai gelbėjo iškilus bent kokiems klausimams“, – pasakoja pašnekovė.

Paprašyta apibūdinti kolegas ir vadovą, naujokė sako, kad vadovas nieko nesiskiria nuo kitų kolegų, kurie yra draugiški ir visada pasiruošę padėti.

„Nepaisant to, kad vadovas yra gana jaunas, jis sugeba mus visus motyvuoti, užvesti ir palaikyti. Jis gerai žino mūsų visų kasdieninius džiaugsmus ir rūpesčius, negaili idėjų ir patarimų, skatina mūsų kūrybiškumą ir sudaro visas sąlygas visiems kartu kurti tokią bendrovę, kurioje norėtume dirbti“, - sako p. Pranskūnaitė.

Personalo atranka – taip pat viena iš funkcijų, kurią naujokė iš dalies perėmė iš vyr. teisininkės ir panaudodama savo turimą patirtį bei žinias talkina vadovui atsirenkant naujus darbuotojus.

„Kadangi esame jaunas kolektyvas – mūsų amžiaus vidurkis tesiekia 25 metus – gerai žinome, kaip yra sunku jaunam žmogui įsilieti į darbo rinką, todėl pirmiausia vertiname ne jo patirtį, bet potencialą, veržlumą“, – teigia ji.

Be bendrovės pavadinimo „Legal Balance“ siunčiamos žinutės, kad turi būti užtikrinimas balansas tiek dirbant su klientais ir partneriais, tiek ir organizacijos viduje, nedidelis jaunas kolektyvas savo darbe taip pat vadovaujasi dvejomis svarbiausiomis vertybėmis – būti autoritetu ir išlikti ambicingiems.

Tradicijų puoselėjimas

Švenčių, renginių ir įvairių pramogų organizavimas kolektyvui – taip pat administratorės Ievos darbas.

„Turime tam tikras tradicijas, už kurias taip pat esu atsakinga. Pavyzdžiui, paskutinį mėnesio penktadienį organizuojame bendrus pietus, kurių metu neformaliai aptariame praėjusį mėnesį ir numatome ateinančio mėnesio planus. Nors tas pats daroma ir susirinkimų metu, tačiau labai efektyvu visa tai užtvirtinti ir neformalioje aplinkoje“, – teigia ji.

Be to, įmonėje veikia daug įvairių kitų darbuotojus motyvuojančių priemonių. Pasak Ievos, šie metai bendrovėje yra paskelbti SPA metais, o tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį yra išrenkamas sėkmingiausias darbuotojas ir jam įteikiama išvyka į Druskininkų kurortą. Šis paskatinimas yra numatytas visiems darbuotojams, tačiau nuo to, kaip jiems sekasi konkretų mėnesį, šį paskatinimą gauna anksčiau arba vėliau.

Tradiciškai bendrovėje organizuojamos dvi išvykos per metus – vasarą ir žiemą, iš Vilniaus į kitą miestą visam savaitgaliui. Žiemos metu daugiau dėmesio skiriama darbiniams aptarimams, vasarą – atsipalaidavimui ir pramogoms. „Taip pat turime vadinamuosius ketvirtinius išėjus, kuomet po darbo organizuotai ką nors veikiame. Šį ketvirtį esame nusprendę kartu vykti į „Pasakos“ kino teatrą, prieš tai visi ėjome žaisti pokerį“, - pasakoja naujokė.

Paklausta, kada darbe būna linksmiausia, ji sako, kad kiekvieną rytą į darbą eina su šypsena, todėl net negalėtų išskirti, ar darbo metu, ar po darbo su kolegomis būna linksmiausia.

„Labai smagu dirbti atvirtoje darbo erdvėje, kur bent koks kolegų juokelis greitai nuvilnija ir juokiasi visas kolektyvas. Aišku, linksmiausia būna tada, kai pasiekiame kokį nors bendrą ar asmeninį tikslą. Dabar smagiausiai kolektyvui kalbėti apie būsimą biurą, dalintis norais, kas ko norėtų, kaip įsivaizduoja naują savo darbo aplinką ir pan. Į visa tai yra atsižvelgiama ir šiuo laukimu paskutiniu metu gyvename“, – sako ji.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Kai verslininkai „apvalgo“ prie stalo sėdinčius kolegas Premium 1

Nuslėptais mokesčiais ne tik apvagiama valstybė, bet ir sukuriama nesąžininga konkurencija. Ypač didelis...

Gazelė
2022.05.21
Kas šiemet labiausiai motyvuoja Lietuvos darbuotojus 2

Darbo užmokestis ir stipri komanda yra labiausiai darbuotojus motyvuojantys veiksniai, rodo žmogiškųjų...

Vadyba
2022.05.21
Nuotolinis darbas: kaip motyvuoti, kad tai netaptų mirusių sielų komanda Premium

Dauguma vadovų pritaria, kad visų pirma pats žmogus turi būti motyvuotas, o tada jau galima pagalvoti ir apie...

Vadyba
2022.05.21
VVT pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio...

Vadyba
2022.05.20
Brangi draugystė: premijos už rekomenduotą kolegą dažniausiai pasiteisina, už IT specialistą – auga Premium 2

Įdarbinimo specialistai teigia, kad būdas ieškoti naujų darbuotojų tarp jau esamų kolegų draugų dažniau...

Vadyba
2022.05.20
„SME Finance“ su „SME Bank“ steigia bendrą IT centrą: bus sukurta 50 darbo vietų

Lietuvos finansų technologijų bendrovė „SME Finance“ kartu su neobanku „SME Bank“ įkurs vidinį informacinių...

Vadyba
2022.05.20
Sėskite, du! Neišmoktos projektų valdymo pamokos Premium

Projektas baigtas: vieni laimingi, kiti – nelabai. Nors vis daugiau komandų po visko susėda aptarti...

Vadyba
2022.05.19
„Invega“ paskolos itin daug susidomėjimo iš vežėjų nesulaukė Premium

Pirmadienį baigėsi terminas teikti paraiškas „Invega“ teikiamoms lengvatinėms paskoloms apyvartinėms lėšoms...

Logistika
2022.05.19
Nuo liepos bedarbio statusas – kitaip

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios atitinkamų įstatymų...

Verslo aplinka
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Seimo komitete pritarta naujai vaiko priežiūros išmokų tvarkai: keistųsi trukmė ir dydis 6

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas iš esmės pritarė Vyriausybės pasiūlytai ir Seimo pradėtai...

Vadyba
2022.05.18
Ispanija ketina suteikti atostogas moterims, kurios patiria didelį skausmą dėl menstruacijų 4

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines...

Vadyba
2022.05.18
„Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ dėl Kinijos embargo mažina darbuotojų skaičių 6

Puslaidininkių gamybos įmonė „Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ planuoja atleisti 38 darbuotojus. Įmonės...

Pramonė
2022.05.17
Siūlote algą vokelyje? Turbūt juokaujate 19

Kol darbuotojai nepradės atsisakyti dirbti įmonėse, kuriose atlyginimo dalis mokama neoficialiai, tol dalis...

Nuomonės
2022.05.17
Psichologiškai pavargęs kolektyvas: kaip kalbėtis su kolegomis ir organizuoti darbą Premium

Rimantė Ribačiauskaitė, „Omnisend“ vykdomoji direktorė, sako, kad prasidėjus pandemijai pajuto poreikį...

Vadyba
2022.05.17
M. Bartuška pradeda dirbti Nyderlandų „Gasunie“: padės statyti du SkGD terminalus 9

Buvęs „Lietuvos geležinkelių“ ir naftos ir SkGD terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ vadovas Mantas...

Vadyba
2022.05.16
„Sodra“: gimstamumui mažėjant, motinystės išmokų gavėjų skaičius išlieka stabilus

Nors gimstamumas Lietuvoje mažėja, motinystės išmokos gavėjų skaičius išlieka panašus. „Sodros“ teigimu, taip...

Vadyba
2022.05.16
Startuolių komandų formavimas: kaip tinkamai pasirinkti ir nepamiršti nusamdytų talentų Premium

Gegužės 26 d. VŽ organizuojamoje Personalo konferencijoje bus apdovanoti TOP 3 darbdaviai bei antrus metus iš...

Vadyba
2022.05.16
Darbo rinkoje toliau auga pasiūlos ir paklausos neatitikimas

Visuose ūkio sektoriuose išaugęs kvalifikuotų darbuotojų poreikis dar labiau išryškino darbo jėgos pasiūlos...

Vadyba
2022.05.16
Darbo pajamų augimas spartesnis nei prieš metus, bet jį pajausti trukdo infliacija

Pirmąjį šių metų ketvirtį infliacija buvo didesnė nei pajamų augimas – kovo mėnesį vidutinis darbo pajamų...

Finansai
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku