Darbdavių TOP 10: naujos darbo vietos kuriamos atsargiau

Publikuota: 2015-09-10
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Įprastai vasaros metu pasyvesnė darbo rinka šiemet beveik neišsiskyrė iš kitų sezonų ir pasižymėjo tiek darbdavių, tiek kandidatų aktyvumu. Atėjęs ruduo šiemet irgi kitoks: dėl emigracijos mažiau kandidatų, dėl neaiškios ekonomikos ateities atsargiau kuriamos naujos darbo vietos.

Portalo cv.lt darbo skelbimų statistika rodo, kad šią vasarą darbo pasiūlymų buvo 50% daugiau nei pernai, o vasaros TOP darbdaviai sėkmingai didino kolektyvus.

Vasaros darbdavių TOP 10 sąraše dominuoja mažmeninės prekybos įmonės, kurių aktyvumas darbo rinkoje būna tolygus beveik visais metų laikais. Kitų sektorių (IT, finansų, klientų aptarnavimo) bendrovės šią vasarą mušė rekordus vykdydamos plėtrą ir išnaudodamos vasaros laikotarpį kaip privalumą, kuomet buvo lengviau pasiekiami tinkami kandidatai bei greičiau susisiekiama su aktyviai darbo ieškančiais žmonėmis.

Kitokia vasara

„Lyginat su prieš tai buvusia vasara, šią vasarą ieškojome daugiau naujų darbuotojų pozicijų: naujai susiformavusiems skyriams buvo inicijuotos vadovų paieškos, tarptautinę karjerą pasirinkusiems vadovams buvo ieškoma pamaina Lietuvoje. Taip pat daug tarptautinių bendrovių stiprino savo regioninius skyrius Lietuvoje ir ieškojo naujų regioninių vadovų centralizuotuose skyriuose Vilniuje ir Kaune. Pasitikėjimas Lietuvos specialistais ir vadovais tikrai auga, todėl ši vasara buvo aktyvesnė dėl užsienio investuotojų suplanuotų atrankų“, - teigia Karolis Blaževičius, atrankų bendrovės „Indigroup“ vadovas.

Atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė Lina Čirvinskaitė tai pat pažymi, kad ši vasara buvo pakankamai darbinga. „Vykdėme atrankos projektus į įvairaus lygio pozicijas gamybinėse, prekybinėse bei paslaugų teikimo įmonėse: įmonių direktoriai, vidutinio lygmens vadovai, specialistai, cecho meistrai, pamainos vadovai, siauros specializacijos darbuotojai – konstruktoriai, technologai, taip pat ieškojome pardavimų bei klientų aptarnavimo vadybininkų, galinčių laisvai susikalbėti užsienio kalbomis, buhalterių, pardavėjų - konsultantų, nekvalifikuotų darbuotojų. Visi mūsų skelbti darbo pasiūlymai – nuolatiniam darbui“, - vardija ji.

Tarptautinės IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovė Miglė Gudonytė sako, kad šią vasarą buvo pasiektas rekordinis atvirų pozicijų skaičius per visą „CSC Baltic“ istoriją Lietuvoje. „Tokį reiškinį lėmė vidiniai regioninės transformacijos projektai, dėl kurių Lietuvoje nuspręsta steigti daugiau rolių ir priimti daugiau žmonių, taip pat didėjantis lietuvių specialistų, pasižyminčių darbštumu, aktyvumu ir gerais rezultatais, poreikis tarptautiniuose projektuose. Šią vasarą mūsų centre atsirado dar daugiau naujų pozicijų ir skyrių“, - sako p. Gudonytė.

infogr.am::infogram_0_darbdaviu_top_10

Ruošė roges

Anot kontaktų centro „Transcom“ personalo vadovės Astos Ivanickienės, vasarą klientų aptarnavimo poreikiai visada išauga – vienos įmonės plečia savo paslaugų spektrą, kitos užsiima aktyviais marketingo veiksmais ir pan., todėl išaugsiančiam darbuotojų poreikiui pradedame ruoštis kiekvienų metų pavasarį. „Turime klientų, kurių aptarnavimo poreikis padidėja Kalėdiniu laikotarpiu. Jam pradedame ruoštis vasaros pabaigoje ir rudenį. Vasaros ir Kalėdų sezonų metu darbuotojų poreikis, palyginus su kitais laikotarpiais, išauga net 20%“, - sako p. Ivanickienė.

Anot p. Blaževičiaus, darbo rinkos aktyvumas pirmoje vasaros pusėje susijęs ir su tuo, kad stambios bendrovės nuo pavasario jau turi pasitvirtinusios planus naujiems metams ir inicijuoja naujų svarbiausių darbo pozicijų paiešką

Vasaros pliusai

Nors dėl atostogų sezono vasaros metu atrankos procesas pailgėja, tačiau darbuotojų ieškančios įmonės ir čia įžvelgia privalumų. Taip pat jų turi ir kandidatai

„Transcom“ personalo vadovė sako, kad vertinant darbuotojų atranka iš jos sudėtingumo visų metų laikotarpyje, vasaros metu ji yra lengvesnė. „Ne tik studentai, bet ir kitose srityse dirbantys žmonės dėl atostogų sezono yra laisvesni, labiau pasiekiami, todėl ypač liepos mėnesį sau tinkamus darbuotojus randame greičiausiai“, - teigia p. Ivanickienė.

Anot „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovės, tiems aktyviems kandidatams, kurie ieško darbo arba ketina į keisti, atostogų metas nėra kliūtis. „Džiaugiamės, kad girdėdami mūsų vardą kandidatai jį atpažįsta ir koreguoja planus net atostogų metu. Mes taip pat esame lankstūs“, - sako p. Gudonytė.

Ponia Čirvinskaitė sako, kad jei įmonėje atsirado darbuotojo poreikis - jį įmonė stengiasi patenkinti kaip įmanoma greičiau. „Todėl besidomintiems naujomis galimybėmis vasara yra tinkamas laikotarpis greitai surasti tinkamą darbo pasiūlymą“, - pažymi atrankų specialistė.

Galimybės nepatyrusiems

Šios vasaros darbuotojų atrankos metu išaiškėjo jaunimui palanki tendencija.

„Pastaruoju metu pastebime teigiamą pokytį darbo rinkoje – darbdaviai vis labiau pradeda domėtis jaunais, turinčiais minimalią patirtį ar dar jos neturinčiais, bet atitinkamą išsilavinimą įgijusiais kandidatais“, - sako p. Čirvinskaitė, atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė.

Kad šis darbdavių noras turi paklausą patvirtina „Transcom“ personalo vadovė. „Šią vasarą pastebėjome didesnį ką tik baigusių mokyklą kandidatų susidomėjimą. Galbūt tendencija, pirmus metus po mokyklos praleisti dirbant ir suprantant, ko šiame gyvenime noriu, atkeliauja ir į Lietuvą? Įdomu ir tai, kad atsiranda jaunų žmonių, kurie vasarą nori skirti praktikai vietoje poilsio ir su dideliu užsidegimu darbuojasi pilną darbo dieną. Taip jie kaupia patirtį ateičiai“, - mano p. Ivanickienė.

Nyksta sezoniškumas

Paklausta, kuris metų sezonas yra pats dėkingiausias darbuotojų paieškai, p. Gudonytė sako pastebėjusi, jog sezoniškumas sparčiai nyksta, o tai lemia skirtingų profesijų kandidatų skirtingas aktyvumas. „Mūsų centro pozicijų spektras yra labai platus - nuo patyrusių IT sprendimų architektų iki jaunesniųjų marketingo specialistų. Iš jaunesniųjų specialistų jaučiame kiek didesnį susidomėjimą rudenį ir pavasarį“, - sako „CSC Baltic“ atstovė.

Anot p. Ivanickienės, klientų aptarnavimo srityje darbuotojus sunkiausia surasti gegužės ir birželio mėnesiais, nedėkingas ir rugpjūtis.

Atrankų specialistė p. Čirvinskaitė laikosi nuomonės, kad vasaros atostogos, šventinės dienos, o ypatingai prieškalėdinis ir naujametinis laikotarpis – tai tas metas, kai kandidatai ilsisi ir darbo aktyviai neieško. „Įmonėms, kurios nori naujus darbuotojus įdarbinti sausio pradžioje, visada rekomenduojame jų paiešką pradėti vėliausiai lapkričio viduryje“, - pataria ji.

Šis ruduo irgi kitoks

„Rudens pradžioje paprastai sulaukiame didesnio kandidatų srauto, ne išimtis ir šis rugsėjis. Iš darbdavių pusės – priešingai, greičiausiai dėl nepasitvirtinusių ekonomikos augimo prognozių, užsivėrus Rytų rinkoms, pramonė nesugebėjo taip greitai persiorientuoti į Vakarų ir trečiųjų šalių rinkas, ir naujos darbo vietos beveik nekuriamos, išskyrus moderniųjų technologijų įmones“, - sako p. Čirvinskaitė.

Anot jos, labai svarbus veiksnys yra padidėjusi emigracija. Statistikos departamento duomenimis, per pirmuosius 6 šių metų mėnesius emigravo trečdaliu daugiau Lietuvos gyventojų nei per praeitų metų tą patį laikotarpį. „Emigracijos padidėjimą lėmė kitose šalyse spartesnis nei Lietuvoje ekonomikos ir atitinkamai atlyginimų augimas bei naujų darbo vietų kūrimas. Kitais metais, deja, prognozuojame dar liūdnesnę situaciją - kvalifikuotų ir kompetentingų darbuotojų Lietuvoje liks dar mažiau, o jų poreikis dar labiau padidės. Tai įtakos spartesnį nei šiemet atlyginimų augimą“, - teigia „Personalo valdymo inovacijų“ projektų vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kaip sukurti darbo skelbimą 1

Šiais laikais, kai darbuotojai turi daugiau galimybių rinktis nei darbdaviai, būtina išryškinti įmonės...

Vadyba
2018.06.16
Pagal darbo kaštų brangimą, Lietuva – 4-ta ES 4

Šių metų pirmą ketvirtį valandiniai darbo kaštai Lietuvoje per metus paaugo 9%  – tai ketvirtas didžiausias...

Vadyba
2018.06.15
„Geidžiamiausias darbdavys 2018“ reitingas: 1.500 įmonių sąrašas 2

Praėjusią savaitę paaiškėjus rinkimų „Geidžiamiausias darbdavys 2018“ nugalėtojams, „Verslo žinios“...

Vadyba
2018.06.15
Seime perkratoma valstybės tarnybos reforma

Vyriausybės pasiūlytas valstybės tarnybos pertvarkos projektas Seime keičiamas iš esmės – siūloma palikti...

Verslo aplinka
2018.06.14
Kodėl darbuotojai nekenčia personalo valdymo ir kaip tai pakeisti Premium

Šiais laikais iš personalo vadovų tikimasi didesnio indėlio į verslo gerovę, tačiau darbuotojai vis dar...

Vadyba
2018.06.13
Septyni VŽ išrinkti Metų CEO – apie lyderystę, komandą ir vadovavimo stilių 2

Jeigu pradedantis verslininkas karjeros pradžioje žinotų, kokiomis aplinkybėmis ir iš kokių savybių gimsta...

Vadyba
2018.06.12
Registruotas nedarbo lygis vėl paaugo 9

Šių metų birželio pradžioje, palyginus su laikotarpiu prieš metus, registruotų bedarbių skaičius išaugo...

Vadyba
2018.06.12
Kiekvienam darbdaviui – po darbo biržą 13

Iš pradžių palyginkime kelis skaičius: 2007 m. Lietuvoje nedarbo lygis buvo 4,3%, 2018 m. pradžioje nedarbo...

Verslo aplinka
2018.06.11
Parduotuvių tinklų atlyginimai iš arti 28

Lietuvos maisto parduotuvių tinklai – vieni didžiausių darbdavių šalyje. Tai vienas, tai kitas tinklas vis...

Vadyba
2018.06.09
Lietuvos darbuotojai – vieni laimingiausių Europoje 26

Lietuviai patenka tarp laimingiausių Europos ir Afrikos darbuotojų. Laimingųjų penketuke rikiuojasi Vengrija,...

Vadyba
2018.06.07
Trūkstant darbuotojų „Maxima“ plečia motyvacinę sistemą Premium 20

Šių metų pradžioje prekybos tinklas „Maxima“ patobulino parduotuvių darbuotojų motyvacinę sistemą, o nuo...

Vadyba
2018.06.07
Kaip motyvuoti darbuotoją: padidinti algą - gerai, bet nebūtinai to nori Premium 8

Šiais laikais vien atlyginimu darbuotojo nesužavėsi, nes specialistai visur gali uždirbti daugmaž tiek pat,...

Vadyba
2018.06.06
Besitraukiantis „Starbucks“ vadovas H. Schultzas užminė mįslių

Po 36 vadovavimo metų milijardierius Howardas Schultzas paskelbė pasitraukiantis iš JAV kavinių tinklo...

Verslo aplinka
2018.06.06
Lietuvių įmonės patirtis: keturias dienas dirbame, vieną ne (beveik) Premium 2

Paaukoti vieną dieną kolektyvo tiesioginio darbo – gali būti sunkus sprendimas. Tačiau statybinių medžiagų...

Vadyba
2018.06.06
Paskelbti rinkimų „Geidžiamiausias darbdavys 2018“ nugalėtojai 23

Geidžiamiausiu šių metų didžiuoju darbdaviu antrus metus iš eilės tapo telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“, o...

Vadyba
2018.06.05
„Personalas 2018“: metas keistis ir prisiimti daugiau atsakomybės

Personalo valdymas turi keistis iš esmės ir prisiimti tokią pat atsakomybę už verslo sėkmę kaip ir kiti...

Vadyba
2018.06.05
Komandiruojantiems į Švediją – karti naujametinė dovana Premium 1

Briuseliui griežtinant poziciją komandiruojamų darbuotojų atžvilgiu, Švedija papildomų pokyčių imasi...

Statyba ir NT
2018.06.05
Algos Lietuvoje augo sparčiausiai, bet išliko kukliausios 5

Atlyginimai Lietuvoje per metus augo sparčiausiai Baltijos valstybėse, tačiau išliko mažesni nei Latvijoje ar...

Vadyba
2018.06.01
Darbo užmokestis augo visose apskrityse 5

Per metus vidutinis mėnesinis bruto (prieš mokesčius) darbo užmokestis  padidėjo visose apskrityse,...

Vadyba
2018.06.01
Naujųjų geidžiamiausių darbdavių atlyginimų pjūvis 3

Papildomi išviešinti duomenys apie Lietuvos bendrovių mokamas algas leidžia atidžiau pažvelgti į tai, kokie...

Vadyba
2018.06.01

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau