Darbdavių TOP 10: naujos darbo vietos kuriamos atsargiau

Publikuota: 2015-09-10
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Įprastai vasaros metu pasyvesnė darbo rinka šiemet beveik neišsiskyrė iš kitų sezonų ir pasižymėjo tiek darbdavių, tiek kandidatų aktyvumu. Atėjęs ruduo šiemet irgi kitoks: dėl emigracijos mažiau kandidatų, dėl neaiškios ekonomikos ateities atsargiau kuriamos naujos darbo vietos.

Portalo cv.lt darbo skelbimų statistika rodo, kad šią vasarą darbo pasiūlymų buvo 50% daugiau nei pernai, o vasaros TOP darbdaviai sėkmingai didino kolektyvus.

Vasaros darbdavių TOP 10 sąraše dominuoja mažmeninės prekybos įmonės, kurių aktyvumas darbo rinkoje būna tolygus beveik visais metų laikais. Kitų sektorių (IT, finansų, klientų aptarnavimo) bendrovės šią vasarą mušė rekordus vykdydamos plėtrą ir išnaudodamos vasaros laikotarpį kaip privalumą, kuomet buvo lengviau pasiekiami tinkami kandidatai bei greičiau susisiekiama su aktyviai darbo ieškančiais žmonėmis.

Kitokia vasara

„Lyginat su prieš tai buvusia vasara, šią vasarą ieškojome daugiau naujų darbuotojų pozicijų: naujai susiformavusiems skyriams buvo inicijuotos vadovų paieškos, tarptautinę karjerą pasirinkusiems vadovams buvo ieškoma pamaina Lietuvoje. Taip pat daug tarptautinių bendrovių stiprino savo regioninius skyrius Lietuvoje ir ieškojo naujų regioninių vadovų centralizuotuose skyriuose Vilniuje ir Kaune. Pasitikėjimas Lietuvos specialistais ir vadovais tikrai auga, todėl ši vasara buvo aktyvesnė dėl užsienio investuotojų suplanuotų atrankų“, - teigia Karolis Blaževičius, atrankų bendrovės „Indigroup“ vadovas.

Atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė Lina Čirvinskaitė tai pat pažymi, kad ši vasara buvo pakankamai darbinga. „Vykdėme atrankos projektus į įvairaus lygio pozicijas gamybinėse, prekybinėse bei paslaugų teikimo įmonėse: įmonių direktoriai, vidutinio lygmens vadovai, specialistai, cecho meistrai, pamainos vadovai, siauros specializacijos darbuotojai – konstruktoriai, technologai, taip pat ieškojome pardavimų bei klientų aptarnavimo vadybininkų, galinčių laisvai susikalbėti užsienio kalbomis, buhalterių, pardavėjų - konsultantų, nekvalifikuotų darbuotojų. Visi mūsų skelbti darbo pasiūlymai – nuolatiniam darbui“, - vardija ji.

Tarptautinės IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovė Miglė Gudonytė sako, kad šią vasarą buvo pasiektas rekordinis atvirų pozicijų skaičius per visą „CSC Baltic“ istoriją Lietuvoje. „Tokį reiškinį lėmė vidiniai regioninės transformacijos projektai, dėl kurių Lietuvoje nuspręsta steigti daugiau rolių ir priimti daugiau žmonių, taip pat didėjantis lietuvių specialistų, pasižyminčių darbštumu, aktyvumu ir gerais rezultatais, poreikis tarptautiniuose projektuose. Šią vasarą mūsų centre atsirado dar daugiau naujų pozicijų ir skyrių“, - sako p. Gudonytė.

infogr.am::infogram_0_darbdaviu_top_10

Ruošė roges

Anot kontaktų centro „Transcom“ personalo vadovės Astos Ivanickienės, vasarą klientų aptarnavimo poreikiai visada išauga – vienos įmonės plečia savo paslaugų spektrą, kitos užsiima aktyviais marketingo veiksmais ir pan., todėl išaugsiančiam darbuotojų poreikiui pradedame ruoštis kiekvienų metų pavasarį. „Turime klientų, kurių aptarnavimo poreikis padidėja Kalėdiniu laikotarpiu. Jam pradedame ruoštis vasaros pabaigoje ir rudenį. Vasaros ir Kalėdų sezonų metu darbuotojų poreikis, palyginus su kitais laikotarpiais, išauga net 20%“, - sako p. Ivanickienė.

Anot p. Blaževičiaus, darbo rinkos aktyvumas pirmoje vasaros pusėje susijęs ir su tuo, kad stambios bendrovės nuo pavasario jau turi pasitvirtinusios planus naujiems metams ir inicijuoja naujų svarbiausių darbo pozicijų paiešką

Vasaros pliusai

Nors dėl atostogų sezono vasaros metu atrankos procesas pailgėja, tačiau darbuotojų ieškančios įmonės ir čia įžvelgia privalumų. Taip pat jų turi ir kandidatai

„Transcom“ personalo vadovė sako, kad vertinant darbuotojų atranka iš jos sudėtingumo visų metų laikotarpyje, vasaros metu ji yra lengvesnė. „Ne tik studentai, bet ir kitose srityse dirbantys žmonės dėl atostogų sezono yra laisvesni, labiau pasiekiami, todėl ypač liepos mėnesį sau tinkamus darbuotojus randame greičiausiai“, - teigia p. Ivanickienė.

Anot „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovės, tiems aktyviems kandidatams, kurie ieško darbo arba ketina į keisti, atostogų metas nėra kliūtis. „Džiaugiamės, kad girdėdami mūsų vardą kandidatai jį atpažįsta ir koreguoja planus net atostogų metu. Mes taip pat esame lankstūs“, - sako p. Gudonytė.

Ponia Čirvinskaitė sako, kad jei įmonėje atsirado darbuotojo poreikis - jį įmonė stengiasi patenkinti kaip įmanoma greičiau. „Todėl besidomintiems naujomis galimybėmis vasara yra tinkamas laikotarpis greitai surasti tinkamą darbo pasiūlymą“, - pažymi atrankų specialistė.

Galimybės nepatyrusiems

Šios vasaros darbuotojų atrankos metu išaiškėjo jaunimui palanki tendencija.

„Pastaruoju metu pastebime teigiamą pokytį darbo rinkoje – darbdaviai vis labiau pradeda domėtis jaunais, turinčiais minimalią patirtį ar dar jos neturinčiais, bet atitinkamą išsilavinimą įgijusiais kandidatais“, - sako p. Čirvinskaitė, atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė.

Kad šis darbdavių noras turi paklausą patvirtina „Transcom“ personalo vadovė. „Šią vasarą pastebėjome didesnį ką tik baigusių mokyklą kandidatų susidomėjimą. Galbūt tendencija, pirmus metus po mokyklos praleisti dirbant ir suprantant, ko šiame gyvenime noriu, atkeliauja ir į Lietuvą? Įdomu ir tai, kad atsiranda jaunų žmonių, kurie vasarą nori skirti praktikai vietoje poilsio ir su dideliu užsidegimu darbuojasi pilną darbo dieną. Taip jie kaupia patirtį ateičiai“, - mano p. Ivanickienė.

Nyksta sezoniškumas

Paklausta, kuris metų sezonas yra pats dėkingiausias darbuotojų paieškai, p. Gudonytė sako pastebėjusi, jog sezoniškumas sparčiai nyksta, o tai lemia skirtingų profesijų kandidatų skirtingas aktyvumas. „Mūsų centro pozicijų spektras yra labai platus - nuo patyrusių IT sprendimų architektų iki jaunesniųjų marketingo specialistų. Iš jaunesniųjų specialistų jaučiame kiek didesnį susidomėjimą rudenį ir pavasarį“, - sako „CSC Baltic“ atstovė.

Anot p. Ivanickienės, klientų aptarnavimo srityje darbuotojus sunkiausia surasti gegužės ir birželio mėnesiais, nedėkingas ir rugpjūtis.

Atrankų specialistė p. Čirvinskaitė laikosi nuomonės, kad vasaros atostogos, šventinės dienos, o ypatingai prieškalėdinis ir naujametinis laikotarpis – tai tas metas, kai kandidatai ilsisi ir darbo aktyviai neieško. „Įmonėms, kurios nori naujus darbuotojus įdarbinti sausio pradžioje, visada rekomenduojame jų paiešką pradėti vėliausiai lapkričio viduryje“, - pataria ji.

Šis ruduo irgi kitoks

„Rudens pradžioje paprastai sulaukiame didesnio kandidatų srauto, ne išimtis ir šis rugsėjis. Iš darbdavių pusės – priešingai, greičiausiai dėl nepasitvirtinusių ekonomikos augimo prognozių, užsivėrus Rytų rinkoms, pramonė nesugebėjo taip greitai persiorientuoti į Vakarų ir trečiųjų šalių rinkas, ir naujos darbo vietos beveik nekuriamos, išskyrus moderniųjų technologijų įmones“, - sako p. Čirvinskaitė.

Anot jos, labai svarbus veiksnys yra padidėjusi emigracija. Statistikos departamento duomenimis, per pirmuosius 6 šių metų mėnesius emigravo trečdaliu daugiau Lietuvos gyventojų nei per praeitų metų tą patį laikotarpį. „Emigracijos padidėjimą lėmė kitose šalyse spartesnis nei Lietuvoje ekonomikos ir atitinkamai atlyginimų augimas bei naujų darbo vietų kūrimas. Kitais metais, deja, prognozuojame dar liūdnesnę situaciją - kvalifikuotų ir kompetentingų darbuotojų Lietuvoje liks dar mažiau, o jų poreikis dar labiau padidės. Tai įtakos spartesnį nei šiemet atlyginimų augimą“, - teigia „Personalo valdymo inovacijų“ projektų vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kurios Lietuvos įmonės pernai sukūrė daugiausia naujų darbo vietų Premium 19

„Verslo žinių“ sudarytame daugiausia pernai naujų darbo vietų sukūrusių bendrovių sąraše dominuoja logistikos...

Vadyba
2019.01.16
Prie algos priedai „natūra“ tiktų ne visiems Premium 12

Pasiūlymą leisti darbdaviams papildomai motyvuoti darbuotojus, lėšas nurašant į sąnaudas, ekonomistai...

Vadyba
2019.01.15
Kas trečias darbą keistų kad ir rytoj: kaip sulaikyti darbuotojus Premium 3

Darbuotojų pageidavimų sąrašas vis ilgėja: tikisi, kad alga per metus didės keliolika procentų, o jei ne,...

Pramonė
2019.01.15
Ką reikia žinoti einant į darbo pokalbį: dažniausios klaidos Premium 1

Naujo darbo paieška – vienas dažniausių naujųjų metų pažadų. Karjeros planavimas yra sveikintinas dalykas,...

Vadyba
2019.01.12
„Ford“ ir „Jaguar Land Rover“ atleidžia tūkstančius darbuotojų 2

Automobilių gamintojos „Ford“ ir „Jaguar Land Rover“ vienu metu pranešė apie planus naikinti po kelis...

Vadyba
2019.01.11
Paskelbtas „Sodros“ vadovo konkursas 1

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį paskelbė naujojo „Sodros“ vadovo konkursą.

Verslo aplinka
2019.01.11
Pramonė prognozuoja 10.000 naujų darbo vietų, o dirbančiųjų mažės Premium 2

Pramonė šiemet planuoja steigti beveik 10.000 naujų darbo vietų. Tačiau prognozuojama, kad apdraustųjų, taigi...

Pramonė
2019.01.10
Plečia darbuotojų akcijų opcionų lengvatas Premium

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo nustatyti, kad nuo darbuotojams suteiktų pasirenkamųjų sandorių...

Finansai
2019.01.10
Nedarbo lygis ES šalyse: nuo 1,9 iki 18,6% 18

Lapkričio mėnesį nedarbo lygis Europos Sąjungoje (ES) sudarė 6,7%, tačiau tarp šalių išlieka milžiniški...

Vadyba
2019.01.09
Rytų Europa desperatiškai vilioja darbuotojus, Lietuva neatsilieka Premium 3

Skrydžių bilietai emigrantams, auklės ir darbo vietos sutuoktiniams – tai vienos iš daugelio Rytų ir Vidurio...

Vadyba
2019.01.09
„RB Rail“ darbuotojų atrankai planuoja skirti 82.000 Eur

Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą koordinuojanti bendra trijų...

Vadyba
2019.01.09
Integravusi užsienio studentus, Lietuva gautų 19 mln. Eur per metus 2

Nors Lietuvos aukštosiose mokyklose daugėja užsieniečių, tačiau po studijų baigimo čia lieka dirbti tik 7%...

Vadyba
2019.01.08
Paskelbtas konkursas į Santaros klinikų vadovus

Sveikatos apsaugos ministerija šios savaitės pabaigoje paskelbė konkursą į Vilniaus universiteto ligoninės...

Vadyba
2019.01.06
„Maxima“ Estijoje turi naują vadovą

Mažmeninės prekybos tinklo „Maxima Eesti“ generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko...

Ateities darbo pokalbiai jau čia Premium

2.000 žmonių, kurie per praėjusius keturis mėnesius tikėjosi įsidarbinti „McKinsey“, buvo pasodinti prie...

Vadyba
2019.01.02
Valdininkų armijos susitraukimas įžvelgiamas tik su lupa Premium 20

Vyriausybė neskuba įgyvendinti pažado gerokai sumažinti valdininkų skaičių. Dabar teigiama, kad jis ims...

Verslo aplinka
2019.01.02
„Gazelių“ patirtis: motyvuoja darbuotojus taip, kad šie į konkurentus nesižvalgo Premium 1

Kone kiekvienos įmonės, patekusios į „Gazelių“ sąrašą, vadovai pabrėžia, kad svarbiausias sėkmės veiksnys yra...

Vadyba
2019.01.02
Darbuotojus iš svetur samdo ne vien dėl to, kad nėra savų 5

Jei ne darbuotojai iš Baltarusijos ar Ukrainos, daugelis Lietuvos įmonių jau būtų pakabinusios spyną ant...

Vadyba
2019.01.01
Išsamiai: kiek kam didėja pajamos 2019 m. 2

Mokesčių ir pensijų reforma labiausiai padidins tokių darbuotojų pajamas po mokesčių, kurie pasirinks...

Finansai
2019.01.01
Technologijos per metus pakeitė 16% žmonių darbo pobūdį

Daugiau nei šeštadalis Europos internetu besinaudojančių darbuotojų per pastaruosius metus susidūrė su...

Vadyba
2019.01.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau