Darbdavių TOP 10: naujos darbo vietos kuriamos atsargiau

Publikuota: 2015-09-10
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Įprastai vasaros metu pasyvesnė darbo rinka šiemet beveik neišsiskyrė iš kitų sezonų ir pasižymėjo tiek darbdavių, tiek kandidatų aktyvumu. Atėjęs ruduo šiemet irgi kitoks: dėl emigracijos mažiau kandidatų, dėl neaiškios ekonomikos ateities atsargiau kuriamos naujos darbo vietos.

Portalo cv.lt darbo skelbimų statistika rodo, kad šią vasarą darbo pasiūlymų buvo 50% daugiau nei pernai, o vasaros TOP darbdaviai sėkmingai didino kolektyvus.

Vasaros darbdavių TOP 10 sąraše dominuoja mažmeninės prekybos įmonės, kurių aktyvumas darbo rinkoje būna tolygus beveik visais metų laikais. Kitų sektorių (IT, finansų, klientų aptarnavimo) bendrovės šią vasarą mušė rekordus vykdydamos plėtrą ir išnaudodamos vasaros laikotarpį kaip privalumą, kuomet buvo lengviau pasiekiami tinkami kandidatai bei greičiau susisiekiama su aktyviai darbo ieškančiais žmonėmis.

Kitokia vasara

„Lyginat su prieš tai buvusia vasara, šią vasarą ieškojome daugiau naujų darbuotojų pozicijų: naujai susiformavusiems skyriams buvo inicijuotos vadovų paieškos, tarptautinę karjerą pasirinkusiems vadovams buvo ieškoma pamaina Lietuvoje. Taip pat daug tarptautinių bendrovių stiprino savo regioninius skyrius Lietuvoje ir ieškojo naujų regioninių vadovų centralizuotuose skyriuose Vilniuje ir Kaune. Pasitikėjimas Lietuvos specialistais ir vadovais tikrai auga, todėl ši vasara buvo aktyvesnė dėl užsienio investuotojų suplanuotų atrankų“, - teigia Karolis Blaževičius, atrankų bendrovės „Indigroup“ vadovas.

Atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė Lina Čirvinskaitė tai pat pažymi, kad ši vasara buvo pakankamai darbinga. „Vykdėme atrankos projektus į įvairaus lygio pozicijas gamybinėse, prekybinėse bei paslaugų teikimo įmonėse: įmonių direktoriai, vidutinio lygmens vadovai, specialistai, cecho meistrai, pamainos vadovai, siauros specializacijos darbuotojai – konstruktoriai, technologai, taip pat ieškojome pardavimų bei klientų aptarnavimo vadybininkų, galinčių laisvai susikalbėti užsienio kalbomis, buhalterių, pardavėjų - konsultantų, nekvalifikuotų darbuotojų. Visi mūsų skelbti darbo pasiūlymai – nuolatiniam darbui“, - vardija ji.

Tarptautinės IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovė Miglė Gudonytė sako, kad šią vasarą buvo pasiektas rekordinis atvirų pozicijų skaičius per visą „CSC Baltic“ istoriją Lietuvoje. „Tokį reiškinį lėmė vidiniai regioninės transformacijos projektai, dėl kurių Lietuvoje nuspręsta steigti daugiau rolių ir priimti daugiau žmonių, taip pat didėjantis lietuvių specialistų, pasižyminčių darbštumu, aktyvumu ir gerais rezultatais, poreikis tarptautiniuose projektuose. Šią vasarą mūsų centre atsirado dar daugiau naujų pozicijų ir skyrių“, - sako p. Gudonytė.

infogr.am::infogram_0_darbdaviu_top_10

Ruošė roges

Anot kontaktų centro „Transcom“ personalo vadovės Astos Ivanickienės, vasarą klientų aptarnavimo poreikiai visada išauga – vienos įmonės plečia savo paslaugų spektrą, kitos užsiima aktyviais marketingo veiksmais ir pan., todėl išaugsiančiam darbuotojų poreikiui pradedame ruoštis kiekvienų metų pavasarį. „Turime klientų, kurių aptarnavimo poreikis padidėja Kalėdiniu laikotarpiu. Jam pradedame ruoštis vasaros pabaigoje ir rudenį. Vasaros ir Kalėdų sezonų metu darbuotojų poreikis, palyginus su kitais laikotarpiais, išauga net 20%“, - sako p. Ivanickienė.

Anot p. Blaževičiaus, darbo rinkos aktyvumas pirmoje vasaros pusėje susijęs ir su tuo, kad stambios bendrovės nuo pavasario jau turi pasitvirtinusios planus naujiems metams ir inicijuoja naujų svarbiausių darbo pozicijų paiešką

Vasaros pliusai

Nors dėl atostogų sezono vasaros metu atrankos procesas pailgėja, tačiau darbuotojų ieškančios įmonės ir čia įžvelgia privalumų. Taip pat jų turi ir kandidatai

„Transcom“ personalo vadovė sako, kad vertinant darbuotojų atranka iš jos sudėtingumo visų metų laikotarpyje, vasaros metu ji yra lengvesnė. „Ne tik studentai, bet ir kitose srityse dirbantys žmonės dėl atostogų sezono yra laisvesni, labiau pasiekiami, todėl ypač liepos mėnesį sau tinkamus darbuotojus randame greičiausiai“, - teigia p. Ivanickienė.

Anot „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovės, tiems aktyviems kandidatams, kurie ieško darbo arba ketina į keisti, atostogų metas nėra kliūtis. „Džiaugiamės, kad girdėdami mūsų vardą kandidatai jį atpažįsta ir koreguoja planus net atostogų metu. Mes taip pat esame lankstūs“, - sako p. Gudonytė.

Ponia Čirvinskaitė sako, kad jei įmonėje atsirado darbuotojo poreikis - jį įmonė stengiasi patenkinti kaip įmanoma greičiau. „Todėl besidomintiems naujomis galimybėmis vasara yra tinkamas laikotarpis greitai surasti tinkamą darbo pasiūlymą“, - pažymi atrankų specialistė.

Galimybės nepatyrusiems

Šios vasaros darbuotojų atrankos metu išaiškėjo jaunimui palanki tendencija.

„Pastaruoju metu pastebime teigiamą pokytį darbo rinkoje – darbdaviai vis labiau pradeda domėtis jaunais, turinčiais minimalią patirtį ar dar jos neturinčiais, bet atitinkamą išsilavinimą įgijusiais kandidatais“, - sako p. Čirvinskaitė, atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė.

Kad šis darbdavių noras turi paklausą patvirtina „Transcom“ personalo vadovė. „Šią vasarą pastebėjome didesnį ką tik baigusių mokyklą kandidatų susidomėjimą. Galbūt tendencija, pirmus metus po mokyklos praleisti dirbant ir suprantant, ko šiame gyvenime noriu, atkeliauja ir į Lietuvą? Įdomu ir tai, kad atsiranda jaunų žmonių, kurie vasarą nori skirti praktikai vietoje poilsio ir su dideliu užsidegimu darbuojasi pilną darbo dieną. Taip jie kaupia patirtį ateičiai“, - mano p. Ivanickienė.

Nyksta sezoniškumas

Paklausta, kuris metų sezonas yra pats dėkingiausias darbuotojų paieškai, p. Gudonytė sako pastebėjusi, jog sezoniškumas sparčiai nyksta, o tai lemia skirtingų profesijų kandidatų skirtingas aktyvumas. „Mūsų centro pozicijų spektras yra labai platus - nuo patyrusių IT sprendimų architektų iki jaunesniųjų marketingo specialistų. Iš jaunesniųjų specialistų jaučiame kiek didesnį susidomėjimą rudenį ir pavasarį“, - sako „CSC Baltic“ atstovė.

Anot p. Ivanickienės, klientų aptarnavimo srityje darbuotojus sunkiausia surasti gegužės ir birželio mėnesiais, nedėkingas ir rugpjūtis.

Atrankų specialistė p. Čirvinskaitė laikosi nuomonės, kad vasaros atostogos, šventinės dienos, o ypatingai prieškalėdinis ir naujametinis laikotarpis – tai tas metas, kai kandidatai ilsisi ir darbo aktyviai neieško. „Įmonėms, kurios nori naujus darbuotojus įdarbinti sausio pradžioje, visada rekomenduojame jų paiešką pradėti vėliausiai lapkričio viduryje“, - pataria ji.

Šis ruduo irgi kitoks

„Rudens pradžioje paprastai sulaukiame didesnio kandidatų srauto, ne išimtis ir šis rugsėjis. Iš darbdavių pusės – priešingai, greičiausiai dėl nepasitvirtinusių ekonomikos augimo prognozių, užsivėrus Rytų rinkoms, pramonė nesugebėjo taip greitai persiorientuoti į Vakarų ir trečiųjų šalių rinkas, ir naujos darbo vietos beveik nekuriamos, išskyrus moderniųjų technologijų įmones“, - sako p. Čirvinskaitė.

Anot jos, labai svarbus veiksnys yra padidėjusi emigracija. Statistikos departamento duomenimis, per pirmuosius 6 šių metų mėnesius emigravo trečdaliu daugiau Lietuvos gyventojų nei per praeitų metų tą patį laikotarpį. „Emigracijos padidėjimą lėmė kitose šalyse spartesnis nei Lietuvoje ekonomikos ir atitinkamai atlyginimų augimas bei naujų darbo vietų kūrimas. Kitais metais, deja, prognozuojame dar liūdnesnę situaciją - kvalifikuotų ir kompetentingų darbuotojų Lietuvoje liks dar mažiau, o jų poreikis dar labiau padidės. Tai įtakos spartesnį nei šiemet atlyginimų augimą“, - teigia „Personalo valdymo inovacijų“ projektų vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
L. Kukuraitis nori įpareigoti verslą įdarbinti neįgaliuosius 12

Privatų verslą ateityje ketinama įpareigoti įdarbinti neįgaliuosius, sako Linas Kukuraitis, socialinės...

Vadyba
2018.10.22
Ką daryti, kad su darbuotoju neišeitų ir įmonės žinios Premium

Žiniomis nesidalijantys darbuotojai bendrovėms gali kainuoti milijonus. Tačiau Lietuvos bendrovių pavyzdžiai...

Vadyba
2018.10.22
TOP25 geriausi šių metų pasaulio darbdaviai 5

Tarp šiemet išrinktų geriausių pasaulio darbdavių – keturios Lietuvoje veikiančios bendrovės. O pirmosios...

Vadyba
2018.10.21
Kodėl žmonės susidomi galimybe pakeisti darbdavį

Darbo rinkai kaistant tampa sunkiau išlaikyti savo darbuotojus ir rasti kitų. Tad vis dažniau geri...

Vadyba
2018.10.20
Kuo mažiau kandidatų, tuo atranka turi būti kruopštesnė 4

Dažna galimybė išvengti atsisveikinimo su įmonei netinkamais darbuotojais – darbo pokalbis. Kitaip tariant,...

Vadyba
2018.10.20
Darbuotojų mokymosi madas diktuoja „Netflix“ Premium

Šiandienos darbo aplinką turbūt geriausiai apibūdina pasakymas, jog įprasta tapo tai, kad nebeliko nieko...

Vadyba
2018.10.20
Koks turi būti vadovas, kad darbuotojai, gavę konkurento pasiūlymą, ateitų pasitarti Premium 8

Išlaikyti darbuotojus – vis svarbesnis uždavinys mažoms ir labai mažoms įmonėms, kuriose darbuotojų kaita yra...

Vadyba
2018.10.19
Daugiau nei 40 darbo pozicijų – užsienyje studijas baigusiems lietuviams

25-ios Lietuvoje veikiančios įmonės siūlo daugiau nei 40 darbo pozicijų, skirtų pritraukti užsienyje studijas...

Vadyba
2018.10.19
Trečdalis imigrantų darbinasi statybose: specialistų čia reikia kaip oro Premium 25

Kvalifikuotų statybininkų Lietuvoje reikia kaip oro, sako verslininkai. Akivaizdu, iš trečiųjų šalių...

Statyba ir NT
2018.10.19
Kaip pradėti motyvuoti savo darbuotojus: 3 esminiai žingsniai Premium 2

Į darbą įsitraukę darbuotojai lemia geresnius finansinius rezultatus, tad kiekvieną dieną internetai mirga...

Vadyba
2018.10.19
Kuo geidžiamiausi darbdaviai motyvuoja savo darbuotojus Premium 1

Nuo kelionių į užsienį iki medicinos kabinetų – geidžiamiausi darbdaviai siūlo aibę naudų, kurios vilioja...

Vadyba
2018.10.18
„Workation“: komandą cementuoja bendros su darbu derinamos atostogos Premium 11

Įmonės nuolat ieško būdų, kaip motyvuoti darbuotojus ir paskatinti jų kūrybiškumą. Sumaišius kasdienį darbą...

Vadyba
2018.10.17
„Klaipėdos nafta“ dalį premijų darbuotojams mokės akcijomis 2

AB „Klaipėdos nafta“ nusprendė dalį metinių premijų išmokėti darbuotojams bendrovės akcijų pavidalu. Šiam...

Vadyba
2018.10.17
Prasčiausiai Lietuvos jaunuoliams sekasi skaityti

Lietuvos penkiolikamečių skaitymo gebėjimai labiausiai atsilieka nuo ES vidurkio, rodo Europos Komisijos šią...

Vadyba
2018.10.17
„Luminor“ turi naują personalo vadovę 9

„Luminor“ banke personalo skyriaus vadovės pareigas pradeda eiti Agnė Ignotienė.

Vadyba
2018.10.16
Nuo krizės nukentėję jaunuoliai įstrigo laikinuose darbuose Premium

Praūžus euro zonos krizei jaunimo nedarbo lygis ES šalyse iš neregėtų aukštumų pradėjo leistis žemyn, tačiau...

Vadyba
2018.10.14
„Facebook“ siekia įsitvirtinti darbo paieškos rinkoje

Socialinis tinklas „Facebook“ rodo ketinimus giliau įsitvirtinti darbo paieškos rinkoje ir tapti konkurentu...

Vadyba
2018.10.12
Lietuvos žmogiškasis kapitalas – prasčiausias iš Baltijos šalių 5

Pirmą kartą sudarytume Pasaulio banko žmogiškojo kapitalo indekse Lietuva užėmė 37-tą vietą. Tai prasčiausias...

Vadyba
2018.10.11
„Brexit“ kaina – 5.000 finansų sektoriaus darbo vietų 6

Iki kitų metų kovo tūkstančiai finansų darbo vietų bus iškeltos iš Jungtinės Karalystės (JK) į Europos...

Vadyba
2018.10.11
Apie atleidimą grupėmis šiemet įspėta beveik dvigubai daugiau darbuotojų

Apie planuojamą darbuotojų atleidimą grupėmis per devynis šių metų mėnesius, palyginti su praėjusių metų...

Vadyba
2018.10.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau