Darbdavių TOP 10: naujos darbo vietos kuriamos atsargiau

Publikuota: 2015-09-10
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladmiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Įprastai vasaros metu pasyvesnė darbo rinka šiemet beveik neišsiskyrė iš kitų sezonų ir pasižymėjo tiek darbdavių, tiek kandidatų aktyvumu. Atėjęs ruduo šiemet irgi kitoks: dėl emigracijos mažiau kandidatų, dėl neaiškios ekonomikos ateities atsargiau kuriamos naujos darbo vietos.

Portalo cv.lt darbo skelbimų statistika rodo, kad šią vasarą darbo pasiūlymų buvo 50% daugiau nei pernai, o vasaros TOP darbdaviai sėkmingai didino kolektyvus.

Vasaros darbdavių TOP 10 sąraše dominuoja mažmeninės prekybos įmonės, kurių aktyvumas darbo rinkoje būna tolygus beveik visais metų laikais. Kitų sektorių (IT, finansų, klientų aptarnavimo) bendrovės šią vasarą mušė rekordus vykdydamos plėtrą ir išnaudodamos vasaros laikotarpį kaip privalumą, kuomet buvo lengviau pasiekiami tinkami kandidatai bei greičiau susisiekiama su aktyviai darbo ieškančiais žmonėmis.

Kitokia vasara

„Lyginat su prieš tai buvusia vasara, šią vasarą ieškojome daugiau naujų darbuotojų pozicijų: naujai susiformavusiems skyriams buvo inicijuotos vadovų paieškos, tarptautinę karjerą pasirinkusiems vadovams buvo ieškoma pamaina Lietuvoje. Taip pat daug tarptautinių bendrovių stiprino savo regioninius skyrius Lietuvoje ir ieškojo naujų regioninių vadovų centralizuotuose skyriuose Vilniuje ir Kaune. Pasitikėjimas Lietuvos specialistais ir vadovais tikrai auga, todėl ši vasara buvo aktyvesnė dėl užsienio investuotojų suplanuotų atrankų“, - teigia Karolis Blaževičius, atrankų bendrovės „Indigroup“ vadovas.

Atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė Lina Čirvinskaitė tai pat pažymi, kad ši vasara buvo pakankamai darbinga. „Vykdėme atrankos projektus į įvairaus lygio pozicijas gamybinėse, prekybinėse bei paslaugų teikimo įmonėse: įmonių direktoriai, vidutinio lygmens vadovai, specialistai, cecho meistrai, pamainos vadovai, siauros specializacijos darbuotojai – konstruktoriai, technologai, taip pat ieškojome pardavimų bei klientų aptarnavimo vadybininkų, galinčių laisvai susikalbėti užsienio kalbomis, buhalterių, pardavėjų - konsultantų, nekvalifikuotų darbuotojų. Visi mūsų skelbti darbo pasiūlymai – nuolatiniam darbui“, - vardija ji.

Tarptautinės IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovė Miglė Gudonytė sako, kad šią vasarą buvo pasiektas rekordinis atvirų pozicijų skaičius per visą „CSC Baltic“ istoriją Lietuvoje. „Tokį reiškinį lėmė vidiniai regioninės transformacijos projektai, dėl kurių Lietuvoje nuspręsta steigti daugiau rolių ir priimti daugiau žmonių, taip pat didėjantis lietuvių specialistų, pasižyminčių darbštumu, aktyvumu ir gerais rezultatais, poreikis tarptautiniuose projektuose. Šią vasarą mūsų centre atsirado dar daugiau naujų pozicijų ir skyrių“, - sako p. Gudonytė.

infogr.am::infogram_0_darbdaviu_top_10

Ruošė roges

Anot kontaktų centro „Transcom“ personalo vadovės Astos Ivanickienės, vasarą klientų aptarnavimo poreikiai visada išauga – vienos įmonės plečia savo paslaugų spektrą, kitos užsiima aktyviais marketingo veiksmais ir pan., todėl išaugsiančiam darbuotojų poreikiui pradedame ruoštis kiekvienų metų pavasarį. „Turime klientų, kurių aptarnavimo poreikis padidėja Kalėdiniu laikotarpiu. Jam pradedame ruoštis vasaros pabaigoje ir rudenį. Vasaros ir Kalėdų sezonų metu darbuotojų poreikis, palyginus su kitais laikotarpiais, išauga net 20%“, - sako p. Ivanickienė.

Anot p. Blaževičiaus, darbo rinkos aktyvumas pirmoje vasaros pusėje susijęs ir su tuo, kad stambios bendrovės nuo pavasario jau turi pasitvirtinusios planus naujiems metams ir inicijuoja naujų svarbiausių darbo pozicijų paiešką

Vasaros pliusai

Nors dėl atostogų sezono vasaros metu atrankos procesas pailgėja, tačiau darbuotojų ieškančios įmonės ir čia įžvelgia privalumų. Taip pat jų turi ir kandidatai

„Transcom“ personalo vadovė sako, kad vertinant darbuotojų atranka iš jos sudėtingumo visų metų laikotarpyje, vasaros metu ji yra lengvesnė. „Ne tik studentai, bet ir kitose srityse dirbantys žmonės dėl atostogų sezono yra laisvesni, labiau pasiekiami, todėl ypač liepos mėnesį sau tinkamus darbuotojus randame greičiausiai“, - teigia p. Ivanickienė.

Anot „CSC Baltic“ personalo atrankų vadovės, tiems aktyviems kandidatams, kurie ieško darbo arba ketina į keisti, atostogų metas nėra kliūtis. „Džiaugiamės, kad girdėdami mūsų vardą kandidatai jį atpažįsta ir koreguoja planus net atostogų metu. Mes taip pat esame lankstūs“, - sako p. Gudonytė.

Ponia Čirvinskaitė sako, kad jei įmonėje atsirado darbuotojo poreikis - jį įmonė stengiasi patenkinti kaip įmanoma greičiau. „Todėl besidomintiems naujomis galimybėmis vasara yra tinkamas laikotarpis greitai surasti tinkamą darbo pasiūlymą“, - pažymi atrankų specialistė.

Galimybės nepatyrusiems

Šios vasaros darbuotojų atrankos metu išaiškėjo jaunimui palanki tendencija.

„Pastaruoju metu pastebime teigiamą pokytį darbo rinkoje – darbdaviai vis labiau pradeda domėtis jaunais, turinčiais minimalią patirtį ar dar jos neturinčiais, bet atitinkamą išsilavinimą įgijusiais kandidatais“, - sako p. Čirvinskaitė, atrankų bendrovės „Personalo valdymo inovacijos“ projektų vadovė.

Kad šis darbdavių noras turi paklausą patvirtina „Transcom“ personalo vadovė. „Šią vasarą pastebėjome didesnį ką tik baigusių mokyklą kandidatų susidomėjimą. Galbūt tendencija, pirmus metus po mokyklos praleisti dirbant ir suprantant, ko šiame gyvenime noriu, atkeliauja ir į Lietuvą? Įdomu ir tai, kad atsiranda jaunų žmonių, kurie vasarą nori skirti praktikai vietoje poilsio ir su dideliu užsidegimu darbuojasi pilną darbo dieną. Taip jie kaupia patirtį ateičiai“, - mano p. Ivanickienė.

Nyksta sezoniškumas

Paklausta, kuris metų sezonas yra pats dėkingiausias darbuotojų paieškai, p. Gudonytė sako pastebėjusi, jog sezoniškumas sparčiai nyksta, o tai lemia skirtingų profesijų kandidatų skirtingas aktyvumas. „Mūsų centro pozicijų spektras yra labai platus - nuo patyrusių IT sprendimų architektų iki jaunesniųjų marketingo specialistų. Iš jaunesniųjų specialistų jaučiame kiek didesnį susidomėjimą rudenį ir pavasarį“, - sako „CSC Baltic“ atstovė.

Anot p. Ivanickienės, klientų aptarnavimo srityje darbuotojus sunkiausia surasti gegužės ir birželio mėnesiais, nedėkingas ir rugpjūtis.

Atrankų specialistė p. Čirvinskaitė laikosi nuomonės, kad vasaros atostogos, šventinės dienos, o ypatingai prieškalėdinis ir naujametinis laikotarpis – tai tas metas, kai kandidatai ilsisi ir darbo aktyviai neieško. „Įmonėms, kurios nori naujus darbuotojus įdarbinti sausio pradžioje, visada rekomenduojame jų paiešką pradėti vėliausiai lapkričio viduryje“, - pataria ji.

Šis ruduo irgi kitoks

„Rudens pradžioje paprastai sulaukiame didesnio kandidatų srauto, ne išimtis ir šis rugsėjis. Iš darbdavių pusės – priešingai, greičiausiai dėl nepasitvirtinusių ekonomikos augimo prognozių, užsivėrus Rytų rinkoms, pramonė nesugebėjo taip greitai persiorientuoti į Vakarų ir trečiųjų šalių rinkas, ir naujos darbo vietos beveik nekuriamos, išskyrus moderniųjų technologijų įmones“, - sako p. Čirvinskaitė.

Anot jos, labai svarbus veiksnys yra padidėjusi emigracija. Statistikos departamento duomenimis, per pirmuosius 6 šių metų mėnesius emigravo trečdaliu daugiau Lietuvos gyventojų nei per praeitų metų tą patį laikotarpį. „Emigracijos padidėjimą lėmė kitose šalyse spartesnis nei Lietuvoje ekonomikos ir atitinkamai atlyginimų augimas bei naujų darbo vietų kūrimas. Kitais metais, deja, prognozuojame dar liūdnesnę situaciją - kvalifikuotų ir kompetentingų darbuotojų Lietuvoje liks dar mažiau, o jų poreikis dar labiau padidės. Tai įtakos spartesnį nei šiemet atlyginimų augimą“, - teigia „Personalo valdymo inovacijų“ projektų vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vilniuje atidaromas dar vienas viešbutis: darbuotojus surinko netradiciškai Premium 11

Sostinės rinką papildo dar vienas viešbutis – Rinktinės gatvėje, priešais buvusį Žalgirio stadioną, duris...

Statyba ir NT
2018.08.17
Galimybėmis dirbti nuotoliniu būdu naudojasi tik sostinė 3

Dauguma savivaldybių jau suteikia galimybę savo tarnautojams dirbti nuotoliniu būdu, tačiau tuo aktyviai kol...

Vadyba
2018.08.12
Į profesinį tobulėjimą lietuviai žiūri pro pirštus 2

Jei verslas vis aktyviau investuoja į darbuotojų mokymą bei kompetencijų ugdymą, tai pavieniai žmonės į savęs...

Vadyba
2018.08.11
VRM struktūros pertvarka: dalį valdininkų atleis, likusiems kels algas

Vidaus reikalų ministerija (VRM) imasi vidaus struktūrinės pertvarkos, kurios metu žadama atsisakyti...

Verslo aplinka
2018.08.10
„Maxima grupės“ personalo vadovė: 5 žmogiškųjų išteklių strategijos mitai Premium 14

Saulė Balčiūnienė, šį pavasarį perėmusi UAB „Maxima grupė“ personalo vadovo pareigas, teigia, kad per...

Vadyba
2018.08.10
Ko vertėtų paklausti darbuotojo, kuris nusprendė palikti įmonę 16

Didesnę ar mažesnę darbuotojų kaitą patiria kiekviena bendrovė. Vis dėlto net ir atsisveikindama su komandos...

Vadyba
2018.08.09
Trumpesnė darbo savaitė tinka ne visiems Premium 10

Įprasta biuro aplinka ir darbas keturiasdešimt valandų per savaitę šiandienos darbuotojams nėra patrauklūs.

Vadyba
2018.08.08
Kraustynės į naują biurą: ko nori darbuotojai ir kaip skaičiuoja darbdaviai Premium 1

Pastaraisiais metais suklestėjusi ir vis dar nesustojanti Vilniaus rinka davė postūmį ir Kaunui –...

Statyba ir NT
2018.08.08
Darbuotojai bijo, kad juos pakeis robotai 11

Darbuotojai vis atviriau kalba, kad baiminasi likti be darbo bei pajamų, kuomet darbo rinka taps dar labiau...

Vadyba
2018.08.06
Žiniomis nesidalijantys darbuotojai kainuoja milijonus 18

Dauguma darbuotojų teigia, kad jiems yra sunku ar net neįmanoma iš savo kolegų gauti reikiamos informacijos.

Vadyba
2018.08.05
Vasaros darbas nebevilioja, jaunimas investuoja į ateities karjerą 1

Atrodo, kad tradicija, kuomet jaunuoliai vasaros atostogų metu įsidarbina keletui mėnesių, pamažu nyksta.

Vadyba
2018.08.02
Maikštėnas: iš vadovų tikiuosi žmogiškumo ir gilios pagarbos darbuotojams Premium 25

Darius Maikštėnas, „Lietuvos energijos“ (LE) generalinis direktorius ir AB „Energijos skirstymo operatorius“...

Energetika
2018.08.02
Andrulionienė: pasitraukiu ne dėl to, kad man per sunku ar neįdomu Premium 29

Dalia Andrulionienė AB Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) vadovės pareigas palieka nuo rugpjūčio 10 d.,...

Energetika
2018.08.02
Nedarbo lygis Lietuvoje per metus sumažėjo 0,1 proc. punktu

Birželio mėnesį nedarbo lygis Lietuvoje siekė 6,8% - tai 0,1 proc. punktu mažiau nei prieš metus, rodo...

Vadyba
2018.07.31
Darbo kodeksas tvarko lietuvišką algų chaosą Premium 7

Lietuvoje algų sistema – chaotiška. Atlygis už tą patį darbą gali labai ryškiai skirtis. Daugiau tvarkos ir...

Vadyba
2018.07.31
Paradoksas: atviri biurai naikina gyvą bendravimą 15

Galimybė laisviau ir daugiau bendrauti su kolegomis taip auginant produktuvymą – vienas iš dažniausiai...

Vadyba
2018.07.30
Ką daryti, kad nauji darbuotojai nepabėgtų Premium 11

Itin gaila, kai ilgai ieškotas tinkamas darbuotojas, nepraėjus keliems mėnesiams, jus palieka. Anot kai kurių...

Vadyba
2018.07.30
Didžiųjų darbdavių algų pokyčiai: nuo -1,5% iki 26% 15

15 iš 20 daugiausia darbuotojų turinčių Lietuvos įmonių šių metų pirmą pusmetį, palyginti su tuo pačiu metu...

Vadyba
2018.07.29
Geidžiamiausi darbdaviai: kur per metus algos paaugo labiausiai 11

Paskelbti birželio mėnesio Lietuvos bendrovių atlyginimų duomenys leidžia pažvelgti, kokios algos vyravo tarp...

Vadyba
2018.07.28
Teisme – „Regitros“ filialo Panevėžyje buvusio vadovo atleidimo byla 

Panevėžio apylinkės teisme sprendžiamas VĮ „Regitra“ ir jos filialo Panevėžyje buvusio vadovo Raimundo...

Transportas
2018.07.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau