Klaipėdos uosto, „Oro navigacijos“ valdybos – be viešųjų pirkimų kuratoriaus

Publikuota: 2016-01-18
Atnaujinta 2016-01-18 16:43
Klaipėdos uosto valdyboje nelieka už viešuosius pirkimus atsakingos tarnautojos, tačiau valdybą papildys du nepriklausomi nariai - Nerijus Udrėnas ir Marius Dvareckas. Algimanto Kalvaičio nuotr.
Klaipėdos uosto valdyboje nelieka už viešuosius pirkimus atsakingos tarnautojos, tačiau valdybą papildys du nepriklausomi nariai - Nerijus Udrėnas ir Marius Dvareckas. Algimanto Kalvaičio nuotr.

Į Susisiekimo ministerijai pavaldaus Klaipėdos uosto, Lietuvos oro uostų ir „Oro navigacijos“ valdybas atrinkti ligšioliniai valdybų nariai iš ministerijos, tačiau Klaipėdos uosto, taip pat „Oro navigacijos“ valdybose neliko viešuosius pirkimus prižiūrėjusios tarnautojos.

Klaipėdos uosto naujajai valdybai, tikėtina, toliau vadovaus Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius, o Lietuvos oro uostų ir „Oro navigacijos“ – susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

Ministerija informavo, kad į Klaipėdos uosto valdybą, be p. Karpavičiaus, taip pat yra atrinkti ligšioliniai jų nariai – Andrius Šniuolis, ministerijos Vandens ir geležinkelių transporto politikos departamento direktorius, bei Saulius Kerza, ministerijos Biudžeto ir valstybės turto valdymo departamento direktorius. Tuo tarpu uosto valdyboje neliko Tomos Kuzmickaitės, ministerijos Valstybės turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos. Ponia Kuzmickaitė taip pat buvo „Oro navigacijos“ valdyboje.

Ričardas Slapšys, susisiekimo ministro patarėjas, paaiškino, kad tarnautojų valdybose sumažėjo todėl, kad jose atsirado nepriklausomų narių, tačiau valdybos narių skaičius išliko tas pats. Į klausimą, kas kuruos viešuosius pirkimus šių VĮ valdybose, p. Slapšys nurodė, kad į valdybas išrinkti žmonės yra kompetentingi svarstyti ir spręsti visus VĮ svarbius klausimus, tarp jų ir viešųjų pirkimų.

„Verslo žinios“ pernai spalį rašė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai ėmėsi tirti vieno iš Klaipėdos uosto skyriaus projektų vadovo korupcinius nusikaltimus ir jo padarytą žalą. Tačiau tada Artūras Drungilas, uosto rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius, STT vertinimus, kad buvo padaryta didelė žala valstybei, pavadino perdėtais. Įtarimai buvo pareikšti dėl dugno valymo darbų, už kuriuos uosto direkcija rangovui tada sumokėjo 10.400 Eur ir PVM. Esą kitą dieną po atliktų darbų priimtas laivas, kurio uostas nebūtų galėjęs priimti dėl dumblo. Už tai direkcija gavo 50.000 Eur. STT atstovai informavo, kad tyrimo išvados dar nėra niekam pateikos, pats tyrimas tęsiamas, kol kas jokie įtarimai dar nėra niekam pareikšti.

Turi po 2 nepriklausomus

„Verslo žinios“ taip pat primena, kad į šių VĮ valdybas pastarosiomis savaitėmis buvo atrinkta po 2 nepriklausomus narius, tačiau jie dar negali dalyvauti jų veikloje, kol nebuvo atrinkti ministerijos tarnautojai į valdybas ir nepasirašytas ministro įsakymas dėl valdybos paskyrimo.

Tarp nepriklausomų Klaipėdos uosto valdybos narių – Marius Dvareckas, investicinių paslaugų bendrovės „Ad Ventus“ generalinis direktorius, Lietuvos oro uostų – Nerijus Pačėsa, ISM universiteto profesorius, buvęs rektorius bei buvęs UAB „Senukų prekybos centras“ vadovas, „Oro navigacijos“ – Dangirutis Janušas, UAB „Verslo konsultacijų spektras“ partneris.

Pono Slapšio teigimu, kas taps ministerijai pavadžių VĮ valdybų pirmininkais, paaiškės pirmame valdybų posėdyje. Tačiau valdybos kol kas dar nepaskirtos.

Valdybas sudaryti šiose VĮ (bei dar šešiose netiesiogiai ministerijai pavaldžiose kelių priežiūros VĮ) vėluojama daugiau nei 120 dienų, nei tai įpareigojo Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymas. Ministro patarėjas tikina, kad įsakymo dėl valdybų paskyrimo projektas rengiamas. Tikimasi, kad šią savaitę jis pateks „ant ministro stalo ir ministras jį pasirašys“.

Valdybose – tie patys tarnautojai

Į VĮ Lietuvos oro uostai bei VĮ „Oro navigacija“ valdybas be p. Šliupo atrankos komisija išrinko Vilių Veitą ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktorių ir Janiną Laskauskienę, Biudžeto ir valstybės turto valdymo departamento Biudžeto programų vertinimo skyriaus vedėją. Šių VĮ valdybose nelieka Gražvydo Jakubausko, ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktoriaus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„15min“ komandoje – nauji komercijos ir rinkodaros vadovai

Šią savaitę portalo „15min“ komercijos direktoriaus pareigas pradeda eiti Aivaras Matulis, o nuo rugsėjo...

Rinkodara
2018.08.20
Teismas: Lietuvių kalbos instituto vadovė Zabarskaitė atleista pagrįstai  1

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį kaip nepagrįstą atmetė dėl netinkamo pareigų vykdymo atleistos...

Vadyba
2018.08.17
„Amber Grid“ valdybą palieka Ruolia 1

Dujų perdavimo bendrovės „Amber Grid“ valdybą palieka įmonės komercijos direktorius Vytautas Ruolia. Į...

Vadyba
2018.08.14
Išrinko vadovą Turto bankui, bet jis pareigų atsisakė 12

Finansų ministerijos organizuoto konkurso metu buvo išrinktas naujasis nuolatinis VĮ Turto bankas vadovas,...

Statyba ir NT
2018.08.14
Gintautas Mažeika išrinktas „Civinity“ valdybos pirmininku 3

Būsto ir komercinių pastatų administravimo įmonių grupė „Civinity“ atnaujina valdybos sudėtį. Valdybos...

Vadyba
2018.08.14
NATO energetinio saugumo kompetencijos centrui vadovaus R. Petkevičius

Šią savaitę keičiasi NATO energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje vadovas. Nuo 2014-ųjų rugpjūčio...

Vadyba
2018.08.13
Buvęs viceministras Bitinas konsultuoja Azerbaidžano Vyriausybę 6

Buvęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras, 42-ejų teisininkas Audrius Bitinas konsultuoja 10 mln.

Vadyba
2018.08.12
Skvernelis pasirinko naują patarėją 8

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjų komandą papildys Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

Vadyba
2018.08.06
Andrulionienė traukiasi iš ESO generalinės direktorės pareigų 40

Dalia Andrulionienė traukiasi iš AB „Energijos skirstymo operatorius“ generalinės direktorės ir valdybos...

Vadyba
2018.08.01
Naglis Narauskas palieka „Pienas LT“ valdybą 2

Naglis Narauskas pranešė, kad baigia savo kaip  žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininko ir...

Agroverslas
2018.08.01
Lietuvos vaistinių asociacijai vadovaus Dangutė Mikutienė 4

Nuo rugpjūčio 1 dienos motinystės atostogų išeinančią Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkę Kristiną...

Gražvydas Jukna traukiasi iš „Vilniaus duonos“   1

Gražvydas Jukna , UAB „Vilniaus duona“ komercijos direktorius ir įmonės vadovas, traukiasi iš bendrovės.

Agroverslas
2018.07.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau