Narystė CERN – galimybė Lietuvos verslui

Lietuvos vyriausybė siekia asocijuotos narystės Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), kuri atvertų Lietuvos verslui kelius dalyvauti milijoniniuose CERN viešuosiuose pirkimuose.
Lietuvos mokslininkai jau gerus 20 metų bendradarbiauja su CERN, bet galimybės verslui kol kas yra užvertos. Dėl to Lietuva per kelerius metus tikisi tapti asocijuota CERN nare, kas leistų šalies verslui dalyvauti CERN konkursuose ir plėsti esamas rinkas, rašoma Ūkio ministerijos pranešime spaudai.
Šią savaitę Lietuvoje lankęsis CERN generalinis direktorius Rolfas-Dieteris Heueris pažymėjo, kad CERN labiausiai dominantys Lietuvos verslo sektoriai yra lazerių technologijos, medicina, informacinės technologijos bei medžiagų inžinerija.
Lietuvos bendradarbiavimas su stambiomis mokslinių tyrimų organizacijomis, kaip CERN, bus vartai, padėsiantys Lietuvos išradimams, ekspertinėms paslaugoms bei gamybos įmonėms įeiti į iki šiol lietuviams neprieinamas, brangiausias ir perspektyviausias rinkas naujose verslo ir mokslo nišose, susitikimo su CERN generaliniu direktoriumi metu kalbėjo ūkio ministras Evaldas Gustas.
Apskaičiuota, kad 38% įmonių, turinčių sutartis su CERN, sukuria naujų produktų, o 17% įmonių bendradarbiavimas atveria naujas rinkas. Taip pat 60% CERN partnerių suranda naujų klientų, o daugiau nei pusė įmonių be CERN būtų patyrusios lėtesnį pardavimo augimą, rašoma pranešime.
Šiuo metu CERN narės yra Belgija, Danija, Vokietija, Šveicarija, Norvegija, Prancūzija, Graikija, Italija, Nyderlandai, Švedija, Jungtinė Karalystė, Austrija, Ispanija, Portugalija, Suomija, Lenkija, Vengrija, Čekija, Slovakija, Bulgarija ir Izraelis.
Netoli Ženevos veikiančiame CERN centre įsikūrusi didžiausia pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos laboratorija. CERN taip pat įrengtas didžiausias pasaulyje 27 km ilgio - dalelių greitintuvas.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą