Išradėjai siekia 212.000 Eur paramos intelektinei apsaugai

Publikuota: 2015-10-15
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Išradėjai ir dizaino kūrėjai intelektinės nuosavybės apsaugai siekia iš valstybės gauti 212.000 Eur.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai (MITA) yra pateiktos 35 paraiškos, kuriomis prašoma minėtos 212.000 Eur sumos, padėsiančios užtikrinti intelektinės nuosavybės apsaugą.

27 paraiškos yra susijusios su išradimų patentavimu, 8 – su dizaino registravimu. Daugiausia – 31 paraišką – pateikė verslo įmonės, o likusias – mokslo ir studijų institucijos, rašoma Ūkio ministerijos pranešime.

„Šiuo metu vykdomas tinkamumo skirti paramą vertinimas bei artimiausiu metu bus atliekamas paraiškų naudos ir kokybės vertinimas, atsižvelgiant į paraiškose nurodytų išradimų ir dizaino pagrindu kuriamų gaminių ar paslaugų komercinimo potencialą. Parama bus suteikiama įmonėms ir mokslo ir studijų institucijoms“, – pranešime cituojamas Evaldas Gustas, ūkio ministras.

Šiemet paraiškas buvo galima teikti elektroninių būdu. Be įprastos paramos išradimams ir dizainui apsaugoti tarptautiniu mastu, bus finansuojama patento paraiškų paieška Europos patentų tarnyboje.

Paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į patentuojamų dalykų pagrindu, kuriamo gaminio ar paslaugos konkurencingumą, jo tobulinimo verslo strategiją, intelektinės nuosavybės objekto savininko patirtį ir rezultatus komercinant panašios srities produktus, rašome pranešime.

Parama patentavimui taip pat bus skiriama ir iš 2014–2020 m. ES investicijų. Minėtu periodu intelektinės nuosavybės apsaugai planuojama paskirstyti 3,04 mln. Eur.

Nuo 2011 m. Lietuva intelektinei apsauga skyrė 1,4 mln. Eur paramos. 186 paremti projektai buvo susiję su išradimų patentavimu, o 68 – su dizaino registracija. Dažniausiai parama skirta biochemijos, lazerių, organinės ir neorganinės chemijos bei žemės ūkio srityse.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau