„Google“ atstovas: bendra ES skaitmeninė rinka aktualiausia Lietuvai

Publikuota: 2015-10-09
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Prakalbus apie bendrą ES skaitmeninę rinką, dažnai svarstoma, kaip ji padėtų tarptautinėms IT milžinėms, tačiau „Google“ atsotvas teigia, kad būtent mažoms šalims, kaip Lietuva, ir jų „startuoliams“ bendra rinka turėtų rūpėti labiausiai.

Europoje šiuo metu yra taikomi 28 skirtingi telekomunikacijų paslaugų, autorių teisių, IT saugumo ir duomenų apsaugos taisyklių rinkiniai, kurie sukelia sunkumų bendrovėms plėstis į užsienio rinkas.

Tad Europos Komisija (EK) šį pavasarį sukūrė veiksmų planą, kuris padėtų suvienodinti taisykles ir kurtų bendrą ES rinką.

Šiuo sprendimu turėtų būti labiausiai suinteresuotos smulkios įmonės bei mažos šalys, nes šioms yra sunkiausia susidoroti su skirtingais įvairių šalių įstatymais, konferencijoje „Switch“ kalbėjo Arturas Waliszewski, „Google“ verslo plėtros strategijos vadovas Centrinėje ir Rytų Europoje.

„Patikėkite manimi, tai nėra didelė problema tokioms įmonėms, kaip „Google“, „Facebook“, „Microsoft“ ar „Allegro“. Jos turi pakankamai pinigų, pakankamai žmonių tam, kad susidorotų su sudėtinga rinka. Tai yra problema „startuoliams“ iš Lietuvos, kurie turi pakeisti savo verslo modelį, savo teisinius pajėgumus tam, kad įeitų į 28 šalis“, - teigia p. Waliszewski.

Anot p. Waliszevski, panašus principas galioja ir ES valstybėms.

„Didelės šalys yra įtakingos ir galingos, jos gali suvaldyti sudėtingą aplinką. Tad aš manau, kad svarbiausia, jog jauni žmonės, mažos įmonės, mažos šalys susivienytų ir laikytųsi principo, kad rinka turi būti atvira ir sujungta“, - sako p. Waliszewski.

Sėkminga pradžia Europoje – retas atvejis

Kol kas tik 7% mažų ir vidutinių įmonių Europoje pardavinėja savo prekes ar paslaugas užsienyje. Skaičiuojama, kad darniai sureguliuota ES bendroji skaitmeninė rinka galėtų atnešti 415 mlrd. Eur vertės papildomą ekonomikos augimą.

„Google“ atstovas pastebi, kad nors Europa turi pasaulinę sėkmę pasiekusių technologinių „startuolių“, tačiau jų sėkmė prasidėjo ne nuo Europos.

„Mes turime bendrovių, kurios kilusios iš Europos ir yra sėkmingos. Tačiau, ar žinote bendrovę, kuri kilo iš Europos ir jos pirmoji sėkmė atėjo būtent ES? Laimei, egzistuoja technologijos padedančios Europos bendrovėms. Pavyzdžiui, bendrovė iš Lietuvos gali pasinaudoti viena iš šių platformų ir sulaukti sėkmės. Arba kūrėjas iš Latvijos gali pasinaudoti „YouTube“, sulaukti žiūrovų iš JAV ir taip tapti sėkmingu. Tačiau ar gali „startuolis“ iš Čekijos ar Lenkijos pasiekti sėkmę per 6 mėnesius visose 28 ES narėse? Tai yra labai sudėtinga“, - mano p. Waliszewski.

Viešasis sektorius technologijomis nepasitiki

Vienas iš iššūkių norint kurti bendrą skaitmeninę rinką yra viešojo sektoriaus požiūris, mano kitas konferencijos dalyvis – Dejanas Cvetkovicius, vyriausiasis „Microsoft“ technologijų vadovas Centrinėje ir Rytų Europoje.

„Privačiam sektoriui reikia skatinti viešąjį sektorių atsiverti, dirbti kartu su mumis, išlaisvinti naujausių technologijų potencialą – teigia p. Cvetkovicius. – Šiuo metu nėra pasitikėjimo naujomis technologijomis. Privatus sektorius turi skatinti šį pasitikėjimą. Įrodyti, kad naujos technologijos čia yra tam, kad kurtų viešąjį gėrį.“

Taip pat p. Cvetkovicius pastebi, kad dauguma dabartinių įstatymų IT sektoriuje yra pasenę.

„Dauguma įstatymų bei reguliavimų buvo sukurta devintajame dešimtmetyje, kai internetas praktiškai neegzistavo. Mums reikia laisvo duomenų perdavimo tarp ES šalių, kad bendra rinka iš tiesų egzistuotų. O vis dar daugelyje šalių yra nurodymas laikyti duomenis šalies viduje. Šiandien tai yra visai nelogiška“, - mano p. Cvetkovicius.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kauno savivaldybė tapo „Mokslo salą“ valdysiančios įstaigos dalininke

Kauno savivaldybės taryba antradienį nusprendė tapti dalininke viešosios įstaigos, kuri valdys Kaune kuriamą...

Mokslas
2018.10.14
Vyriausybė pritarė profesinių mokyklų pertvarkai

Vyriausybė trečiadienį pritarė profesinių mokyklų pertvarkai iš biudžetinių įstaigų į viešąsias įstaigas.

Mokslas
2018.10.10
Nobelio chemijos premija  – už fermentų evoliuciją 3

Trečiadienį Stokholme paskelbti trečiosios Nobelio premijos laureatai. Už pasiekimus chemijos mokslo srityje...

Mokslas
2018.10.03
Nobelio fizikos premija skirta trims mokslininkams 2

Antradienį Nobelio premijų žiuri Stokholme nusprendė apdovanojimą už pasiekimus fizikos srityje skirti trims...

Mokslas
2018.10.02
Nobelio medicinos premija – už naują vėžio terapijos būdą 1

Šiemet Nobelio fiziologijos ir medicinos premija atiteko amerikiečiui Jamesui P. Allisonui ir japonui Tasuku...

Laisvalaikis
2018.10.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau