Vildžiūnaitė: Estija – pavojinga tarpinė stotelė dividendams
FOTOGALERIJA ES MOKESČIŲ REFORMA 2017: Kas laukia Lietuvos verslo? (34 nuotr.)
Lietuva jau perkėlė ES dividendų direktyvą į savo teisę, šiuo metu rengiamas šių pakeitimų išaiškinimas. Naujovė gali paliesti tokias įmones, kurios per Estiją lėšas nukreipia į mažų mokesčių teritorijas.
Pasaulis eina didesnio skaidrumo link vienijasi prieš mokesčių vengimą, Verslo žinių ES mokesčių reformai skirtoje konferencijoje teigia Vilma Vildžiūnaitė, Finansų ministerijos vyriausioji patarėja. Bendras tikslas, kad mokesčiai būtų sumokami tenai, kur sukuriama pridėtinė vertė.
Kovos su pelno bazės mažinimu planai BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) į Lietuvą ateina iš kelių pusių tiek tiesiogiai per pasaulinio masto iniciatyvas, tiek per Europos Sąjungą (ES). ES nori, kad visos šalys narės BEPS iniciatyvas perkeltų vienodai.
Tarkime, 2017 m. vasarą daugelis pasaulio valstybių ketina pasirašyti daugiašalį konvencijos projektą, kuris keis daugelį dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių.
Rengia komentarą
Vienas iš BEPS principų skaidrumas. Nuo 2017 m. rugsėjo mėn. ES šalys keisis informacija apie mokesčių administratoriaus su verslu sudarytas sutartis dėl sandorių kainodaros ir reorganizacijų.
ES dividendų direktyva jau perkelta į Lietuvos teisę. Ji draudžia taikyti dividendų lengvatą, kai vienas iš įmonių struktūros tikslų mokestinės naštos sumažinimas.
Dabar šalys keičiasi pavyzdžiais, kaip galėtų būti pritaikyta ši direktyva, rengiamas pelno mokesčio komentaras. Tačiau baigtinių kriterijų, kuriuos atitikus, galima būtų pritaikyti dividendų lengvatą, tame išaiškinime nebus, teigia p. Vildžiūnaitė.
Ji pateikė vieną pavyzdį, kada gali būti uždrausta taikyti dividendų lengvatą. Pavyzdžiui, kai Lietuvos verslas dividendus nukreipia į Estiją, o iš jos į mažų mokesčių teritoriją. Estija, priešingai nei Lietuva, neturi juodojo mažų mokesčių teritorijų sąrašo, todėl tokia schema yra patraukli.
Taikant dividendų direktyvą gali būti daug subjektyvumo, todėl labai svarbu, kad VMI nepiktnaudžiautų ir išliktų nuosekli, akcentuoja p. Vildžiūnaitė. Verslo žinios konferenciją rengė kartu su partneriais advokatų kontora Cobalt ir konsultacijų bendrove PwC.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti