Budbergytė Briuseliui pateikė 2017 m. biudžeto projektą

Finansų ministerija (FM) pirmadienį pateikė Europos Komisijai (EK) ir Euro grupei 2017 m. biudžeto projektą. Tokia pareiga Lietuvai atsirado tapus euro zonos nare 2015 m.
Kitų metų biudžetą Vyriausybė apsvarstė praėjusią savaitę ir perdavė jį svarstyti Seimui.
Nors jau kitąmet EK įsipareigota subalansuoti biudžeto pajamas ir išlaidas, pateiktame Lietuvos biudžeto projekte sektoriaus finansų deficitas 2017 m. dar sudarys 0,8% BVP. Iš jų 0,6% BVP nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliosiančio socialinio modelio, kurį sudaro struktūrinių darbo rinkos ir socialinės srities reformų teisės aktai, kaina. Finansų ministerija (FM) skaičiuoja, kad socialinis modelis kainuos apie 250 mln. Eur
Deficitui taip pat įtakos turės 2017 m. didinamas neapmokestinamas pajamų dydis (NPD), tam 2017 m. prireiks papildomų 144 mln. Eur.
Vienas svarbiausių dalykų prašome Europos Komisijos įvertinti socialinį modelį ir pritaikyti jam Stabilumo ir augimo pakte numatytas išimtis, sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.
Lietuva Briuseliui pateikė išsamią informaciją apie socialinį modelį (socialinės ir darbo rinkos srities struktūrinę reformą) ir pagal procedūrą paprašė įvertinti jos atitikimą Stabilumo ir augimo paktui. Šis dokumentas numato galimybę ES šalims, įgyvendinančioms svarbias struktūrines reformas, neįtraukti jų kaštų vertinant viešųjų finansų deficitą.
Atsakymas iki lapkričio 30 d.
EK atstovybė Vilniuje nurodė, kad Komisija kuo skubiau ir ne vėliau kaip lapkričio 30 d. priima nuomonę dėl valstybės narės biudžeto plano projekto.
Pasibaigus Seimo rinkimams ir po naujos Vyriausybės suformavimo, EK ir euro grupei Lietuvos biudžeto projektas bus siunčiamas dar kartą, įtraukus sprendimus, kuriuos priims jau naujoji Vyriausybė.
Pirminiais skaičiavimais, konsoliduotos valstybės ir savivaldybių biudžeto pajamos 2017 m. sieks 9,997 mlrd. Eur 5,9% daugiau, nei planuojama gauti šiemet. Išlaidos 10,580 mlrd. Eur, arba 5% daugiau nei 2016 m.
2017 m. biudžeto projekto skaičiavimai atlikti remiantis rugsėjo pradžioje paskelbtu ūkio raidos scenarijumi. Jis numato, kad 2017 m. BVP augs 2,7%, vidutinė metinė infliacija sieks 2,2%, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičius mokesčių) augs 6,2%, o nedarbo lygis sumažės iki 7,2%.
infogr.am::2016_biudzetas-50
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą