Naujas DK: priedai nebepriklausys nuo vadovo nuotaikų

Publikuota: 2016-09-19
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Visos 20 ir daugiau darbuotojų turinčios įmonės turės patvirtinti darbo užmokesčio tvarką – kintama darbo užmokesčio dalis nebepriklausys nuo vadovo nuotaikos.

Naujas Darbo kodeksas reikalauja, kad įmonėse, turinčiose 20 ir daugiau darbuotojų, būtų patvirtinta darbo užmokesčio skyrimo tvarka.

Advokatų paruoštas darbo užmokesčio apskaitos sistemos dokumentų formas, o taip pat visus Darbo kodekso pakeitimų išaiškinimais, rasite VŽ su partneriais pristatytame interaktyviame Darbo teisės vadove verslui.

„Tai reiškia, kad neturėtų likti tokios darbo užmokesčio tvarkos kaip fiksuotas darbo užmokestis ir darbdavio sprendimu kas mėnesį mokami priedai“, – savo pranešime rašo ad­vo­katų kontora „Valiūnas Ellex“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Tiek darbuotojui, tiek darbdaviui (o ginčo atveju ir teismui) turėtų būti aišku, už ką mokamas darbo užmokestis ir kaip jis apskaičiuojamas.

Darbdaviai, turintys daugiau kaip 50 darbuotojų, papildomai turėtų patvirtinti lygių galimybių politiką bei darbuotojų asmens duomenų saugojimo politiką.

„Nors naujajame DK neišskirta atskirai, tačiau verslas turėtų įvertinti, kad dabar darbo santykius įmonės viduje reikės reglamentuoti išsamiau“, – atkreipia dėmesį advokatų kontora.

Įmonėms gali tapti tikru iššūkiu, kaip apibrėžti taisykles, kad kokiam darbuotojui suteikiamos įvairios papildomos naudos. Dabar jos neretai skiriamos be aiškiai išdėstytos tvarkos.

Visų pirma įmonės turėtų įvardinti, ar tokiu reglamentuotinų sričių jose yra, o po to nuspręsti, ką jose reikia keisti. Ruošiant naujas taisykles svarbu įvertinti ir naujame DK numatytas papildomas darbuotojų teises.

Pavyzdžiui, darbdavys privalo padėti darbuotojui vykdyti jo šeiminius įsipareigojimus.

Be to, darbdavys turi imtis visų būtinų priemonių psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijai užtikrinti.

infogr.am::5a89024d-996d-4885-8049-5be5a05d0967

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku