Atsakingas biuro įvaizdis: kilimėliai iš perdirbto plastiko

Reklama publikuota: 2021-10-20
Lindström kilimėliai.
svg svg
Lindström kilimėliai.

Šiandien vis daugiau įmonių visame pasaulyje domisi ekologijos tema, o žaliųjų praktikų taikymas tampa neatsiejama verslo vystymo dalimi. Tekstilės paslaugų lyderė „Lindström“ – ne išimtis. Ši kompanija į tvarumo problemą žiūri rimtai ir nuolat ieško naujų būdų, kaip veikti draugiškiau aplinkai ir padėti žengti tvarumo link savo verslo partneriams. Vienas tokių žingsnių – ekologiškų kilimėlių naudojimas biuruose.

„Tvarumas mums – ne naujausias mados klyksmas. Žaliosiomis praktikomis vadovaujamės jau ilgą laiką, jos yra neatsiejama kasdienio „Lindström“ gyvenimo bei sprendimų dalis. Be to, tvarumo sąvoką suvokiame plačiai – tai mums reiškia ne tik žemės išteklių tausojimą vadovaujantis žiedinės ekonomikos principais, bet ir geresnių darbo sąlygų kūrimą bei stiprių partnerysčių puoselėjimą“, – teigia „Lindström“ Lietuvoje generalinis direktorius Aivaras Sebeckis.

nuotrauka::1 right

Lietuviai vis dažniau renkasi ekologiškus dizaino kilimėlius

„Lindström“ generalinis direktorius džiaugiasi, kad lietuviams tvarumo tema rūpi ir jie vis dažniau renkasi aplinkai draugiškus sprendimus. „Tai matyti ir iš mūsų klientų – jiems vis svarbesnė nuomojamo produkto sudėtis. Pavyzdžiui, 2014 metais savo klientams pradėjome siūlyti ekologiškus dizaino kilimėlius, pagamintus iš 100% perdirbto plastiko. Jei 2014-aisiais šiuos kilimėlius pasirinko viso labo 16 klientų, 2019-aisiais šis skaičius išaugo iki 561 kliento, taigi, padidėjo net 35,1 karto. Nors pandemijos metu skaičiai truputį sumažėjo, ilgalaikės tendencijos mums aiškios“, – pasakoja „Lindström“ generalinis direktorius Lietuvoje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nors visi įmonės siūlomi kilimėliai draugiški aplinkai, kadangi yra nuolat prižiūrimi profesionalų, ekologiškais dizaino kilimėliais „Lindström“ atstovas ypač didžiuojasi. „Socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos svarba pasaulyje kasmet auga vis labiau. Dėl šios priežasties mūsų ekspertai sukūrė kilimėlių asortimentą tiems verslams, kuriems ekologijos tema rūpi labiausiai. Šie kilimėliai ne tik užtikrina ilgalaikę biuro švarą ir yra pagaminti vien iš perdirbtų plastikinių buteliukų, tačiau jiems klientai dar gali pasirinkti ir savo norimą dizainą – pavyzdžiui, ant jų galime atvaizduoti įmonės logotipą ar šūkius. Taip iš pirmo žvilgsnio įprasta biuro interjero detalė tampa tikra įmonės veido dalimi“, – tikina generalinis direktorius.

nuotrauka::2 left

Kilimėliai kuria atsakingą ir stilingą įmonių įvaizdį

„Lindström“ idėja stilizuoti kilimėlius toli gražu nėra iš piršto laužta – kad ši strategija pasiteisina, įrodo ir tyrimai. Pasak „Forbes“, nuoseklus prekės ženklo vardo populiarinimas skirtingais kanalais gali padidinti įmonės apyvartą iki 23%, o 60% tūkstantmečio kartos atstovų (angl. „millennials“) turi lūkestį įmonės ženklą pamatyti įvairiose vietose ir pavidaluose. „Kiekvienas nori būti išskirtinis ir didinti savo ženklo žinomumą. Būtent tai mes padedame pasiekti savo klientams su dizaino kilimėliais“, – antrina A. Sebeckis.

Be abejo, ekologiški dizaino kilimėliai tarnauja ne vien estetiniais tikslais, tačiau ir kuria pridėtinę vertę – užtikrina geresnę higieną ir komfortą. Šie kilimai yra aukščiausio plaušo dizaino kilimai rinkoje (jų plaukelių aukštis – 11mm, lyginant su kitų dizaino kilimėlių gamintojų 8-9mm), todėl jie geriausiai sugeria purvą. Paskaičiuota, kad per pirmuosius žingsnius kilimėliai sustabdo net 30% purvo, o teisingas jų naudojimas gali padėti sumažinti patalpų valymo laiką iki 40%. Negana to, kilimėliai netgi gali įspėti darbuotojus ir taip juos apsaugoti nuo nelaimių. „Tyrimai rodo, kad nelaimingi atsitikimai darbo vietoje dažniausiai įvyksta dėl paslydimų ar nukritimų. Mūsų kilimėliai su įspėjamaisiais ženklais šią problemą gali lengvai išspręsti“, – privalumus toliau vardina „Lindström“ generalinis direktorius.

Žinoma, yra ir mažiau populiarių, bet ne ką mažiau įkvepiančių būdų papuošti savo biurą. „Ant dizaino kilimėlių galime užrašyti įkvepiančių citatų, kurios motyvuotų ir pakylėtų darbuotojus, o meno mylėtojus pradžiuginsime netgi kilimėliu su jų mylimiausiu paveikslu. Trumpai tariant, pasirinkimai – beribiai, o klientų noras – mums įsakymas“, – tvirtina A. Sebeckis.

Žodžius patvirtina darbais

Svarbu paminėti, jog „Lindström“ yra pirmoji tekstilės paslaugų įmonė, atitinkanti atnaujintą ISO 9001 kokybės užtikrinimo ir ISO 14001 aplinkos apsaugos standartą. ISO 9001 sertifikatas garantuoja klientų reikalavimų bei tarptautinių standartų atitikimą, tuo tarpu ISO 14001 yra neatsiejama kompanijos aplinkosaugos skatinimo veiksmų dalis. „Atitikdami šiuose sertifikatuose pateiktus reikalavimus, mes įsipareigojame nuolat tobulinti savo procesus tam, kad patenkintume klientų poreikius bei kuo mažiau kenktume aplinkai“, – sako A. Sebeckis.

Negana to, iki 2035 metų įmonė yra užsimojusi pasiekti neutralią anglies dvideginio emisiją. Šio įsipareigojimo tekstilės paslaugų bendrovė laikosi pereidama prie žaliosios elektros energijos bei perdirbtų medžiagų naudojimo. „Lindström“ neseniai prisijungė ir prie „Science Based Targets“ iniciatyvos (SBTi), tikrinančios, kad jų išsikelti tikslai atitiktų naujausius mokslo atradimus bei Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

Pasak A. Sebeckio, įmonės statistika kalba pati už save: „Dar devintojo dešimtmečio pradžioje „Lindström“ pradėjo optimizuoti vandens ir energijos suvartojimą ir sumažino šių išteklių naudojimą perpus. 2004 metais pradėjus matuoti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, bendrovė sugebėjo jį sumažinti 30% vienam išplautam tekstilės kilogramui. Praėjusiais metais užsibrėžėme tikslą perdirbti 100% savo tekstilės atliekų, ir iki 2022 metų jų taip pat sumažės pusiau. Tai – tik keli tvarumo žingsniai. Kiekvienas ekologiškai atsakingas verslas gali pasinaudoti mūsų internetinėje svetainėje esančia tvarumo skaičiuokle ir pamatyti, kiek naudos už vieną ar kitą mūsų paslaugą gaus aplinka.“

Lietuvoje įmonės skaičiai ne mažiau įspūdingi: šiais metais „Lindström“ klientai, besinaudojantys drabužių nuomos paslauga, sutaupys net iki 1000 tonų CO2 emisijos, o visi, naudojęsi medvilninių rankšluosčių nuomos paslauga, prisidės prie to, kad šalyje bus nukirsta net 1123 medžiais mažiau. Be to, spalio pradžioje įmonė minėjo „Klientų aptarnavimo savaitę“, kurios metu specialiomis padėkomis bei dovanomis džiugino ištikimus klientus ir klientų aptarnavimo skyrių kompanijos viduje. „Tvirtos partnerystės ir laimingi darbuotojai – mūsų stiprybė ir didžiausias turtas. Tai lygiai tokios pat svarbios tvarumo filosofijos dalys, kaip ir „žaliosios“ praktikos“, – įsitikinęs A. Sebeckis.

Yra tik vienas kelias – tvarumo link

Tekstilės paslaugų įmonės atstovas įsitikinęs, kad popandeminiame pasaulyje tvarumo, taupaus vartojimo, atliekų perdirbimo ir panašūs klausimai taps tik dar aktualesni. Vadinasi, kito būdo, kaip veikti tvariai, dabar nebėra.

„Ne paslaptis, kad „Lindström“ jau seniai yra teisingoje barikadų pusėje – vien 2019 metais 81% įmonės tekstilės buvo perdirbta, o kilogramui drabužių plovimo sunaudota vos 7,3l vandens bei 0,96kWh elektros energijos, – sako „Lindström“ generalinis direktorius ir priduria. –  Kasmet judame vis geresnių rezultatų link, o 2021-aisiais metais gavome CrefoCert STABILUS gold sertifikatą (tai oficialus UAB Creditreform Lietuva patvirtinimas, kad jį gavusi įmonė daugiau kaip penkerius metus yra moki ir geros ekonominės būklės). Galiu padaryti tik vieną išvadą – meilė planetai ir aplinkai neabejotinai atsiperka“.

Stilingas įmonės įvaizdis ir tvarumas gali žengti koja kojon – užtenka rinktis ekologiškus kilimėlius biure. Sužinokite daugiau apie „Lindström“ kilimėlių nuomos paslaugą čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku