Atsakingas biuro įvaizdis: kilimėliai iš perdirbto plastiko

Reklama publikuota: 2021-10-20
Lindström kilimėliai.
svg svg
Lindström kilimėliai.

Šiandien vis daugiau įmonių visame pasaulyje domisi ekologijos tema, o žaliųjų praktikų taikymas tampa neatsiejama verslo vystymo dalimi. Tekstilės paslaugų lyderė „Lindström“ – ne išimtis. Ši kompanija į tvarumo problemą žiūri rimtai ir nuolat ieško naujų būdų, kaip veikti draugiškiau aplinkai ir padėti žengti tvarumo link savo verslo partneriams. Vienas tokių žingsnių – ekologiškų kilimėlių naudojimas biuruose.

„Tvarumas mums – ne naujausias mados klyksmas. Žaliosiomis praktikomis vadovaujamės jau ilgą laiką, jos yra neatsiejama kasdienio „Lindström“ gyvenimo bei sprendimų dalis. Be to, tvarumo sąvoką suvokiame plačiai – tai mums reiškia ne tik žemės išteklių tausojimą vadovaujantis žiedinės ekonomikos principais, bet ir geresnių darbo sąlygų kūrimą bei stiprių partnerysčių puoselėjimą“, – teigia „Lindström“ Lietuvoje generalinis direktorius Aivaras Sebeckis.

nuotrauka::1 right

Lietuviai vis dažniau renkasi ekologiškus dizaino kilimėlius

„Lindström“ generalinis direktorius džiaugiasi, kad lietuviams tvarumo tema rūpi ir jie vis dažniau renkasi aplinkai draugiškus sprendimus. „Tai matyti ir iš mūsų klientų – jiems vis svarbesnė nuomojamo produkto sudėtis. Pavyzdžiui, 2014 metais savo klientams pradėjome siūlyti ekologiškus dizaino kilimėlius, pagamintus iš 100% perdirbto plastiko. Jei 2014-aisiais šiuos kilimėlius pasirinko viso labo 16 klientų, 2019-aisiais šis skaičius išaugo iki 561 kliento, taigi, padidėjo net 35,1 karto. Nors pandemijos metu skaičiai truputį sumažėjo, ilgalaikės tendencijos mums aiškios“, – pasakoja „Lindström“ generalinis direktorius Lietuvoje.

Nors visi įmonės siūlomi kilimėliai draugiški aplinkai, kadangi yra nuolat prižiūrimi profesionalų, ekologiškais dizaino kilimėliais „Lindström“ atstovas ypač didžiuojasi. „Socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos svarba pasaulyje kasmet auga vis labiau. Dėl šios priežasties mūsų ekspertai sukūrė kilimėlių asortimentą tiems verslams, kuriems ekologijos tema rūpi labiausiai. Šie kilimėliai ne tik užtikrina ilgalaikę biuro švarą ir yra pagaminti vien iš perdirbtų plastikinių buteliukų, tačiau jiems klientai dar gali pasirinkti ir savo norimą dizainą – pavyzdžiui, ant jų galime atvaizduoti įmonės logotipą ar šūkius. Taip iš pirmo žvilgsnio įprasta biuro interjero detalė tampa tikra įmonės veido dalimi“, – tikina generalinis direktorius.

nuotrauka::2 left

Kilimėliai kuria atsakingą ir stilingą įmonių įvaizdį

„Lindström“ idėja stilizuoti kilimėlius toli gražu nėra iš piršto laužta – kad ši strategija pasiteisina, įrodo ir tyrimai. Pasak „Forbes“, nuoseklus prekės ženklo vardo populiarinimas skirtingais kanalais gali padidinti įmonės apyvartą iki 23%, o 60% tūkstantmečio kartos atstovų (angl. „millennials“) turi lūkestį įmonės ženklą pamatyti įvairiose vietose ir pavidaluose. „Kiekvienas nori būti išskirtinis ir didinti savo ženklo žinomumą. Būtent tai mes padedame pasiekti savo klientams su dizaino kilimėliais“, – antrina A. Sebeckis.

Be abejo, ekologiški dizaino kilimėliai tarnauja ne vien estetiniais tikslais, tačiau ir kuria pridėtinę vertę – užtikrina geresnę higieną ir komfortą. Šie kilimai yra aukščiausio plaušo dizaino kilimai rinkoje (jų plaukelių aukštis – 11mm, lyginant su kitų dizaino kilimėlių gamintojų 8-9mm), todėl jie geriausiai sugeria purvą. Paskaičiuota, kad per pirmuosius žingsnius kilimėliai sustabdo net 30% purvo, o teisingas jų naudojimas gali padėti sumažinti patalpų valymo laiką iki 40%. Negana to, kilimėliai netgi gali įspėti darbuotojus ir taip juos apsaugoti nuo nelaimių. „Tyrimai rodo, kad nelaimingi atsitikimai darbo vietoje dažniausiai įvyksta dėl paslydimų ar nukritimų. Mūsų kilimėliai su įspėjamaisiais ženklais šią problemą gali lengvai išspręsti“, – privalumus toliau vardina „Lindström“ generalinis direktorius.

Žinoma, yra ir mažiau populiarių, bet ne ką mažiau įkvepiančių būdų papuošti savo biurą. „Ant dizaino kilimėlių galime užrašyti įkvepiančių citatų, kurios motyvuotų ir pakylėtų darbuotojus, o meno mylėtojus pradžiuginsime netgi kilimėliu su jų mylimiausiu paveikslu. Trumpai tariant, pasirinkimai – beribiai, o klientų noras – mums įsakymas“, – tvirtina A. Sebeckis.

Žodžius patvirtina darbais

Svarbu paminėti, jog „Lindström“ yra pirmoji tekstilės paslaugų įmonė, atitinkanti atnaujintą ISO 9001 kokybės užtikrinimo ir ISO 14001 aplinkos apsaugos standartą. ISO 9001 sertifikatas garantuoja klientų reikalavimų bei tarptautinių standartų atitikimą, tuo tarpu ISO 14001 yra neatsiejama kompanijos aplinkosaugos skatinimo veiksmų dalis. „Atitikdami šiuose sertifikatuose pateiktus reikalavimus, mes įsipareigojame nuolat tobulinti savo procesus tam, kad patenkintume klientų poreikius bei kuo mažiau kenktume aplinkai“, – sako A. Sebeckis.

Negana to, iki 2035 metų įmonė yra užsimojusi pasiekti neutralią anglies dvideginio emisiją. Šio įsipareigojimo tekstilės paslaugų bendrovė laikosi pereidama prie žaliosios elektros energijos bei perdirbtų medžiagų naudojimo. „Lindström“ neseniai prisijungė ir prie „Science Based Targets“ iniciatyvos (SBTi), tikrinančios, kad jų išsikelti tikslai atitiktų naujausius mokslo atradimus bei Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

Pasak A. Sebeckio, įmonės statistika kalba pati už save: „Dar devintojo dešimtmečio pradžioje „Lindström“ pradėjo optimizuoti vandens ir energijos suvartojimą ir sumažino šių išteklių naudojimą perpus. 2004 metais pradėjus matuoti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, bendrovė sugebėjo jį sumažinti 30% vienam išplautam tekstilės kilogramui. Praėjusiais metais užsibrėžėme tikslą perdirbti 100% savo tekstilės atliekų, ir iki 2022 metų jų taip pat sumažės pusiau. Tai – tik keli tvarumo žingsniai. Kiekvienas ekologiškai atsakingas verslas gali pasinaudoti mūsų internetinėje svetainėje esančia tvarumo skaičiuokle ir pamatyti, kiek naudos už vieną ar kitą mūsų paslaugą gaus aplinka.“

Lietuvoje įmonės skaičiai ne mažiau įspūdingi: šiais metais „Lindström“ klientai, besinaudojantys drabužių nuomos paslauga, sutaupys net iki 1000 tonų CO2 emisijos, o visi, naudojęsi medvilninių rankšluosčių nuomos paslauga, prisidės prie to, kad šalyje bus nukirsta net 1123 medžiais mažiau. Be to, spalio pradžioje įmonė minėjo „Klientų aptarnavimo savaitę“, kurios metu specialiomis padėkomis bei dovanomis džiugino ištikimus klientus ir klientų aptarnavimo skyrių kompanijos viduje. „Tvirtos partnerystės ir laimingi darbuotojai – mūsų stiprybė ir didžiausias turtas. Tai lygiai tokios pat svarbios tvarumo filosofijos dalys, kaip ir „žaliosios“ praktikos“, – įsitikinęs A. Sebeckis.

Yra tik vienas kelias – tvarumo link

Tekstilės paslaugų įmonės atstovas įsitikinęs, kad popandeminiame pasaulyje tvarumo, taupaus vartojimo, atliekų perdirbimo ir panašūs klausimai taps tik dar aktualesni. Vadinasi, kito būdo, kaip veikti tvariai, dabar nebėra.

„Ne paslaptis, kad „Lindström“ jau seniai yra teisingoje barikadų pusėje – vien 2019 metais 81% įmonės tekstilės buvo perdirbta, o kilogramui drabužių plovimo sunaudota vos 7,3l vandens bei 0,96kWh elektros energijos, – sako „Lindström“ generalinis direktorius ir priduria. –  Kasmet judame vis geresnių rezultatų link, o 2021-aisiais metais gavome CrefoCert STABILUS gold sertifikatą (tai oficialus UAB Creditreform Lietuva patvirtinimas, kad jį gavusi įmonė daugiau kaip penkerius metus yra moki ir geros ekonominės būklės). Galiu padaryti tik vieną išvadą – meilė planetai ir aplinkai neabejotinai atsiperka“.

Stilingas įmonės įvaizdis ir tvarumas gali žengti koja kojon – užtenka rinktis ekologiškus kilimėlius biure. Sužinokite daugiau apie „Lindström“ kilimėlių nuomos paslaugą čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Atsakingas biuro įvaizdis: kilimėliai iš perdirbto plastiko Verslo tribūna

Šiandien vis daugiau įmonių visame pasaulyje domisi ekologijos tema, o žaliųjų praktikų taikymas tampa...

Tvarus verslas
2021.10.20
Klimatui neutralus verslas – kelionė su „Neptūno“ ženklu Verslo tribūna

Klimatui visiškai neutralus verslas ir partnerystės projektai, kurie maksimaliai sumažina anglies pėdsaką...

Tvarus verslas
2021.10.15
Kauno intermodalinis terminalas – svarba ir nauda Verslo tribūna

Liepos 19 d. komerciniam eismui europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ geležinkelis buvo sujungtas su...

Tvarus verslas
2021.10.14
„Telia“: tvarumo naudą turi pajusti ir smulkus verslas Verslo tribūna

Kol didžiosios pasaulio įmonės įgyvendina neutralumo klimatui tikslus, skaitmenizuoja verslą ar diegia...

Tvarus verslas
2021.10.14
Verslo ir visuomenės partnerystė: prie tvarumo gali prisidėti visi Verslo tribūna

„Swedbank“ inicijuotas tvarumo projektas „Septyniolika“ per tris mėnesius Lietuvoje pritraukė apie 50.000...

Tvarus verslas
2021.10.06
„Rail Baltica“: strateginių tarptautinių projektų įgyvendinimo iššūkiai – kas lemia jų sėkmę Verslo tribūna

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ statyba nuo Varšuvos per Lietuvą ir Latviją iki Talino –...

Tvarus verslas
2021.09.30
Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius Verslo tribūna 2

Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU)...

Tvarus verslas
2021.09.30
„Neste“ tvarumo ekspertė: 3 patarimai verslui, norinčiam žengti tvarumo keliu  Verslo tribūna 3

„Klimato kaita yra aktualiausia mūsų laikų problema, todėl ją sprendžiant verslas privalo imtis iniciatyvos,...

Tvarus verslas
2021.09.29
Kaip kurti organizacijos tvarumo strategiją, kad ji tikrai veiktų? Verslo tribūna

Tvarumo kryptį renkasi vis daugiau organizacijų, tačiau naujame kelyje pasitaiko ir kliūčių – vien rūšiuoti...

Tvarus verslas
2021.09.24
10 sprendimų kiekvienam verslui Verslo tribūna

Pandemija kaip niekad išryškino visuomenės ir verslo dėmesio aplinkai stoką, tad vartotojai ir net...

Tvarus verslas
2021.09.17
Tyrimas parodė – lietuviai linkę keisti vartojimo įpročius dėl tvarumo Verslo tribūna 2

Tvarumas Lietuvos gyventojams – pažįstama sąvoka. Net 88 proc. didmiesčių gyventojų teigia suprantantys jos...

Tvarus verslas
2021.09.14
 Tvarumo akceleratorius – tramplynas startuoliams ir galimybė didiesiems verslams Verslo tribūna 1

Didėjant poreikiui diegti versle tvarias inovacijas, rinkos lyderiai ryžtasi eksperimentavimui ir naujoms...

Tvarus verslas
2021.09.01
Tvarumo žingsniai: reikia ir veikti, ir apie tai pasakoti Verslo tribūna

Daugiau nei pusė vartotojų Australijoje sutiktų mokėti daugiau už prekę ar prekės ženklą, paremtą tvarumo bei...

Tvarus verslas
2021.08.24
„Maximos“ patalpų nuomos nuolaida pasinaudoję verslininkai: kai kurioms parduotuvėms tai buvo išlikimo klausimas Verslo tribūna

Pandemijos sustabdyti verslai, įsikūrę „Maximai“ priklausančiose patalpose, karantino metu už patalpų nuomą...

Tvarus verslas
2021.08.18
„Maxima“ didina investicijas į darbuotojų ir jų šeimų gerovę Verslo tribūna 6

Beveik 0,8 mln. eurų – tiek per pirmąjį pusmetį didžiausias šalies darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ –...

Tvarus verslas
2021.07.22
Sprendimai, kurių tikrai verta imtis siekiant tvarumo Verslo tribūna

Nešvaistyti elektros, atsisakyti plastiko ar bent jau jį rūšiuoti – tokių pačių pirminių sprendimų pirmiausia...

Tvarus verslas
2021.07.16
Išmaniųjų įrenginių pokyčiai: jau galima rinktis tvariau Verslo tribūna

Renkantis naują išmanųjį telefoną, kriterijų svarbumo sąraše vis dar pirmauja prekės ženklas ir kaina, tačiau...

Tvarus verslas
2021.07.14
„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas atsakingiausia praėjusių metų įmone Verslo tribūna 3

Valstybės institucijos, verslo, švietimo ir žiniasklaidos sektoriaus atstovai jau dešimtą kartą varžėsi...

Tvarus verslas
2021.06.18
Nauja pramoga atkreips dėmesį į tvarumą: kviečia keliauti po išskirtinius objektus Vilniuje Verslo tribūna

Virtualiai įbristi į tirpstančius ledynus, paklausyti virš Vilnelės sklandančios muzikos ar prisėsti šalia...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Swedbank“: lyčių atlyginimų skirtumus organizacijos turi stebėti nuolat Verslo tribūna 3

„Sodrai“ pradėjus viešai skelbti vidutinį atlygį šalies įmonėse pagal lytį, paaiškėjo, kad atlyginimų...

Tvarus verslas
2021.06.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku