Pateikti kaltinimai pratęsia C. Ghosno sulaikymo terminą

Tokijo prokurorai pirmadienį pateikė kaltinimus Carlosui Ghosnui, buvusiam Nissan vadovui, su pastaruoju artimai siejamam valdybos nariui Gregui Kelliui ir pačiai Nissan Motor Co.
Visi jie kaltinami per pastaruosius 5 metus bendrovės finansinėse ataskaitose netinkamai pateikę p. Ghosno pajamas.
Automotive News rašo, kad, paskelbus kaltinimus, prieš 3 savaites Tokijuje sulaikytiems Nissan vadovams buvo pratęstas suėmimo terminas. Kyodo News nurodo, kad dabar pareikšti kaltinimai leidžia sulaikymo terminą pratęsti iki gruodžio 30 d.
Nissan, kaip juridiniam asmeniui, taip pat pateikti kaltinimai dėl numanomo jo vaidmens, pateikiant vertybinių popierių ataskaitas su sumažintomis p. Ghosno pajamomis.
Pasak Automotive news, Japonijos koncernas patvirtino šią informaciją.
VŽ rašė, kad p. Ghosnas ir p. Kellis buvo sulaikyti lapkričio 19 d., taip sukeliant daug nerimo dėl tolimesnės automobilių pramonės giganto Renault-Nissan-Mitsubishi aljanso ateities. Remiantis 2017 m. rezultatais, šis aljansas buvo daugiausiai lengvųjų automobilių pagaminęs gamintojas pasaulyje. Jį lenkė tik Volkswagen, kurio statistiką augino sunkiasvorių transporto priemonių gamyba.
Iki šiol aljanso vadovu formaliai tebesantis p. Ghosnas jau pašalintas iš visų vadovaujančių postų šių trijų gamintojų valdymo struktūrose, Renault atveju vietoje jo paskiriant laikiną valdybos pirmininką. VŽ rašė, kad rinkos nuogąstavimus sumažino paskutinę lapkričio dieną Amsterdame susirinkę ir tolimesnę aljanso valdymo strategiją aptarę trijų gamintojų atstovai.
Neigia kaltę
P. Ghosnas, būdamas vienu geriausiai apmokamu vadovu automobilių pramonėje, (Reuters duomenimis, jo metinis atlyginimas siekia beveik 15 mln. Eur) per 8 pastaruosius fiskalinius metus nenurodė, pasak Asahi Shimbun, 62 mln. Eur savo pajamų.
Pasak BBC, p. Ghosno advokatai tvirtina, jog pateikiami kaltinimai yra niekiniai, nes jie yra susiję ne su koncerno vadovo alga, bet su ateityje, pensijos pavidalu planuojamais gauti pinigais.
Taip pat Japonijos žiniasklaida rašo, kad pats aljanso vadovas neigia bet kokios neteisėtos veiklos galimybę. Abiem sulaikytiesiems koncerno vadovams gresia iki 10 metų įkalinimo, bauda iki 10 mln. Japonijos jenų (77.800 Eur) arba abi šios sankcijos vienu metu.
Bendrovei gali būti paskirta iki 700 mln. jenų (5,44 mln. Eur) bauda.
Automotive News nurodo, kad Japonijoje taikoma naujo arešto praktika, kai pateikiami vis nauji kaltinimai (pasak BBC, šiuo atveju pateiktas net antras iš eilės kaltinimas dėl tos pačios veikos) ir paskiriamas naujas sulaikymo terminas, leidžia įtariamuosius nelaisvėje laikyti beveik neribotą laikotarpį. Pavyzdžiui, Muneo Suzukis, buvęs Japonijos Atstovų rūmų įstatymų leidėjas, buvo sulaikytas 2002 m. ir nelaisvėje praleido 437 dienas, kol jam buvo paskelbtas nuosprendis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti