„AerCap“ pateikė 3,5 mlrd. USD draudimo reikalavimą dėl Rusijos pavogtų lėktuvų

Didžiausia pasaulyje lėktuvų lizingo bendrovė nurodo neturinti daug vilčių gauti draudimo kompensacijas, tačiau tvirtina išnaudosianti visas galimybes.
Airijoje veikianti AerCap pateikė 3,5 mlrd. USD draudimo reikalavimą dėl Rusijoje likusių lėktuvų ir jų variklių. Šis žingsnis jau vertinamas kaip ginčų tarp aviacijos ir draudimo industrijų pradžia.
Dubline esanti bendrovė yra viena iš daugelio, kurias paveikė pastarosiomis savaitėmis Rusijos priimtas sprendimas neatiduoti šios šalies aviacijos kompanijų naudojamų lėktuvų tikriesiems savininkams daugiausiai Airijoje registruotoms aviacijos lizingo bendrovėms.
Niujorko biržoje listinguojama AerCap trečiadienį paskelbė besitikinti bent dalinai nurašyti savo turtą. 135 lėktuvus ir 14 variklių Rusijos aviacijos kompanijoms finansavusi Airijos bendrovė nurodė atgavusi 22 orlaivius ir 3 variklius.
Žiniasklaidos cituojami bendrovės atstovai tvirtina manantys, kad neeilinio dydžio ieškinys bus užginčytas, tačiau airių bendrovė tvirtina ryžtingai išnaudosianti visas jai prieinamas savo intereso gynimo priemones.
VŽ rašė, kad Rusijos aviacijos kompanijos lėktuvus iki praėjusio pirmadienio turėjo grąžinti lizingo bendrovėms, pritaikius tarptautines sankcijas dėl karinės invazijos į Ukrainą. Tai galiojo daugiau, nei 500-ams orlaivių, kurių vertė, skirtingais skaičiavimais, siekia 1012 mlrd. USD. Tačiau pastarosiomis savaitėmis Rusija šiuos lėktuvus tiesiog pasisavino, juos perregistruodama į savo registrus.
Tiesa, pastarosiomis dienomis paskelbta informacija, kad Rosaviacijos registrai dar praėjusią savaitę buvo ištrinti po, kaip manoma, programišių grupuotės Anonymous kibernetinės atakos.
VŽ taip pat rašė, kad savo lėktuvų neatgauna ir verslininko Gedimino Žiemelio vadovaujamos tarptautinės kompanijos Avia Solutions Group įmonė Avia AM Financial Leasing China. Kinijoje veikianti bendrovė finansavo 13 Aeroflot naudojamų lėktuvų, kurių vertė siekia apie 400 mln. USD.
Rusija yra Keiptauno konvencijos narė. Ši, 83 šalių pasirašyta sutartis skirta apsaugoti lizingo ir nuomos bendrovių interesus rizikingose jurisdikcijose.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti