Vasarį Lietuvos oro uostuose – pakilimas ir nerimas dėl karo

VĮ Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia vasarį ir toliau stebėję nuoseklų keleivių, skrydžių ir pervežamų krovinių srauto augimą.
Šiemet vasarį trijuose įmonės valdomuose (Vilniaus, Kauno ir Palangos) oro uostuose aptarnauta daugiau nei 250.000 keleivių, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu skrido vos 38.000. Nurodoma, kad šiemet vasario keleivių srautas oro uostuose siekia daugiau nei 60% to skaičiaus, kuris buvo fiksuojamas prieš pandemiją.
Šių metų vasarį aptarnauta daugiau nei 3.000 skrydžių (pernai 1.174), o šių metų vasario skrydžių skaičius sudaro daugiau nei 70% ikipandeminio lygio.
Sparčiausias aviacijos rodiklių atsigavimas stebimas Kauno oro uoste čia keleivių srautas pasiekė 80% priešpandeminio lygio, o skrydžių skaičius jau priartėjo prie visiško atsistatymo (96%).
Pernai vasarį per Kauno oro uostą keliavo 4.000 keleivių, šiemet daugiau nei 60.000. Pasak aviacijos ekspertų, palyginus su praėjusių metų duomenimis, Palangos oro uoste keleivių skaičius vasarį išaugo daugiau nei 7 kartus, Vilniaus beveik 5 kartus.
Šių metų vasarį Lietuvos oro uostai siūlė ir tris kartus daugiau krypčių 67. Pernai tuo pačiu metu keleiviams buvo siūlomos 22 kryptys. Prieš dvejus metus buvo vykdomos 85 tiesioginės skrydžių kryptys.
Praėjusį mėnesį per Lietuvos oro uostus pergabenta 1.500 t krovinių tai 1% pranoksta 2021 m. ir 30% 2019 m. rezultatus.
LTOU atstovai primena, kad kovo pabaigoje oficialiai prasideda aviacijos vasaros sezonas, kai kurios oro bendrovės jau tam ruošiasi, atnaujinamos arba startuoja naujos kryptys. Tačiau kartu su naujo sezono startu dangų temdo kaimynystėje pradėtas karas, kuris daro didelį poveikį aplinkinėms transporto jungtims.
Pastarojo laikotarpio įvykiai ir karas Ukrainoje tiesiogiai didžiausią įtaką, be jokios abejonės, padarė toms oro bendrovėms, kurios turėjo maršrutus į ir iš Ukrainos arba ten laikė savo orlaivius. Kalbant apie įtaką būtent Lietuvos oro uostams, didesnių neigiamų keleivių skaičiaus svyravimų kol kas nematome, nes didžioji dalis maršrutų yra į kitas Europos šalis. Nutraukti tiesioginiai maršrutai į Ukrainą, mūsų skaičiavimais, sumažins bendrus keleivių skaičius apie 2%, LTOU pranešime cituojamas Aurimas Stikliūnas, įmonės Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti