Dėl infliacijos kyla aviacinio kuro kainos, brangs ir kelionių bilietai

Tarptautinės oro transporto asociacijos duomenimis, aviacinio kuro kainos per 2021 metus augo 120%, kai per pastaruosius 22-ejus metus buvo fiksuotas tik 280% bendras augimas. Ekspertų teigimu, didžiausią įtaką kainų šuoliui turėjo pandemijos sukelta infliacija.
Didėjanti infliacija ir augančios degalų kainos augina kelionių organizavimo sąnaudas. Turint omenyje ir tai, kad šiais metais didės kelionių paklausa ir ko gero poilsiaujančių asmenų srautai sugrįš į 2019 m. lygį, tikėtina, kad augs ir kelionių kainos, sako Milda Plepytė-Rainienė, Lietuvos turizmo asociacijos vykdančioji direktorė.
Užsakomųjų skrydžių oro linijų bendrovė Get Jet Airlines pastebi, kad sparčiai pasaulyje augančios žaliavų kainos atsilieps ir keliautojams.
Aviaciniai degalai sudaro apie 50% skrydžio organizavimo išlaidų, todėl augančios žaliavos kainos lemia ir oro bendrovių vykdomų skydžių kainas. Neišvengiamai šį pokytį pajus ir galutinis vartotojas. Tiek užsakomųjų, tiek reguliariųjų skrydžių operatoriai reaguoja į augančius kaštus ir koreguoja savo kainodarą, įžvalgomis dalinasi Darius Viltrakis, Get Jet Airlines vadovas.
Pasak jo, prognozuoti, kaip keisis degalų kaina net ir artimiausioje ateityje, sunku. Jos kinta ir dėl situacijos žaliavų rinkoje, ir dėl pasaulinių geopolitinių aplinkybių.
Tarptautinio kelionių organizatoriaus Tez Tour vadovas taip pat sutinka, kad augančius skrydžio organizavimo kaštus keliautojai pajus.
Dėl kylančių žaliavų kainų ir didelių keliautojų srautų, kurie augina viešbučių kainas, planuojame peržiūrėti savo kainodarą ir jau vasarį ją pristatyti klientams. Dalį brangimo amortizuosime savo sąskaita, sako Aleksandras Sukovas, Tez Tour direktorius.
VŽ rašė, kad šiemet kelionių organizatoriai tikisi didesnio keliautojų srauto, tai taip pat didins kelionių kainas. VŽ podkaste, dabar jau buvusi kelionių organizatoriaus Novaturas vadovė sakė, kad yra įsitikinusi, kad aprimus koronaviruso atmainoms, rinkoje bus staigus didelis kelionių poreikis.
Apie tai, kad keliaujantys asmenys šiais metais gali pajusti skrydžių bilietų kainų augimą, jau sausio viduryje pranešė ir Aurimas Stikliūnas, Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas.
Žvelgiant į ateities perspektyvas, girdime tiek iš Lietuvos oro uostuose, tiek iš visame pasaulyje veiklą vykdančių oro bendrovių, kad tokių skrydžių bilietų kainų, kokios buvo 2021 m., tikrai neverta tikėtis, spaudos konferencijoje kalbėjo A. Stikliūnas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti