Teismas: APVA išvada dėl ES paramos Vilniaus viešajam transportui – skubota

Vilniaus miesto savivaldybei priklausanti įmonė gali pretenduoti į Europos Sąjungos paramą transporto parko atnaujinimui.
Vilniaus apygardos administracinis teismas praneša patenkinęs pareiškėjos UAB Vilniaus viešasis transportas (VVT) skundą dėl atsakovės Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) priimto sprendimo nevertinti šios bendrovės paraiškos dėl paramos gavimo.
Pareiškėja pateikė projekto Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti elektra, biometanu, suslėgtomis dujomis, suskystintomis dujomis varomas transporto priemones paraišką gauti paramą pagal Klimato kaitos programą, tačiau ji nebuvo svarstyta.
APVA savo sprendimą argumentuoja tuo, kad visų VVT akcijų savininkė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o ji esą nėra tinkamai įvykdžiusi prisiimtų įsipareigojimų pagal projektus, finansuojamus Klimato kaitos programos lėšomis.
Teismo sprendime aiškinama: nors pareiškėjos steigėja ir akcininkė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o akcininko teises ir pareigas įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės taryba, tačiau juridinių asmenų dalyviai (akcininkai) įprastai neįgyvendina juridinio asmens teisių ir pareigų, o priima sprendimus pagal įstatymais ir įstatais jiems suteiktą kompetenciją svarbiausiais įmonei klausimais. Iš VVT įstatų matyti, kad ji savo teises ir pareigas įgyvendina savarankiškai per valdymo organus: kolegialų valdybą ir vienasmenį valdymo organą pareiškėjos vadovą.
Todėl teismas nusprendė, kad APVA padarė skubotą išvadą dėl pareiškėjos teisių ir pareigų įgyvendinimo. Be to, nustatyta, kad būtent pagal šią Klimato kaitos programos priemonę nei pareiškėja, nei jos teises ir pareigas įgyvendinantis valdymo organas, pareiškėjos vadovas ir steigėjas, akcininkas Vilniaus miesto savivaldybė, nėra pripažinti netinkamai įvykdę ir (arba) vykdantys šią konkrečią Klimato kaitos programos priemonę.
Įsiteisėjus šiam teismo sprendimui, APVA iš naujo turės vertinti UAB Vilniaus viešasis transportas paraišką.
Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
VŽ rašė, kad Vilnius planuoja 300 mln. Eur investicijas į viešąjį transportą ir iki 2030-ųjų metų atsisakyti dyzelinu varomų autobusų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti